Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...

Wspomnienia

niedziela, 06 marca 2011
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych hymnów, kompozycja "Stairway to Heaven" ma 40 lat. Nieśmiertelny klasyk  Led Zeppelin po raz pierwszy publicznie został zaprezentowany podczas koncertu w Belfaście 5 marca 1971 roku.

Utwór nagrany został w grudniu 1970 roku. Słowa piosenki napisał Robert Plant, a jej producentem był Jimmy Page.

Posłuchaj wyjątkowego utworu

Unikalny klimat i magia kompozycji zachwyciła miliony słuchaczy. Zachwyca do dziś - mimo upływu lat w USA to jeden z najczęściej zamawianych utworów w stacjach radiowych. Wielokrotnie wyróżniana w rankingach i zestawieniach. Trafiła na 3. miejsce listy 100 Najlepszych Rockowych Piosenek przygotowaną przez widzów VH1, został sklasyfikowana na 31. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone. W roku 2003 utwór znalazł się na 1. miejscu na liście "100 Greatest Guitar Solos".

źródło: wikipedia
poniedziałek, 01 listopada 2010
Późny wieczór wigilii Wszystkich Świętych jest dobrą porą by wspomnieć tych którzy odeszli w tym roku. Miłościwie nam panujący 2010 rok, nie jest łaskawy dla fanów ciężkich brzmień. W krótkich odstępach czasu odeszli trzej jak różni, ale ważni muzycy.

W czasie gdy w Polsce przeżywaliśmy tragedię smoleńską, 14 kwietnia muzyczny świat obiegła smutna informacja: basista i lider Type O' Negative nie żyje, przyczyną jego śmierci miały być problemy z sercem. Wielu fanów długo nie wierzyło w tę informację, wszak Peter Steel już raz zakpił sobie ze świata ogłaszając swoją śmierć (w 2005 roku na witrynie zespołu pojawił się nagrobek z jego nazwiskiem i datami 1962-2005).

"All Hallows Eve" Type o Negative

Miesiąc później (dokładnie 16 maja), po ciężkiej chorobie odszedł posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych wokali w historii muzyki - Ronny James Dio. Wokalista Black Sabbath, Heaven And Hell, Rainbow, Elf był zaliczany do grona osób mających największy wpływ na rozwój kierunku muzyki hard rock, heavy metal. Jako pierwszy rozpropagował symbol 'corna' - do dziś znany i używany wśród fanów metalu.

Don't Talk to Strangers - Dio

24 maja br. w hotelu TownePlace Suites (Urbandale w stanie Iowa) znaleziono zwłoki basisty grupy Slipknot. Raport toksykologiczny i sekcja zwłok wykazały że przyczyną śmierci 38-letniego muzyka było przedawkowanie morfiny. Koroner odnotował również, że Paul Gray cierpiał na poważną chorobę serca.

Paul Gray Behind The Player - Duality


Non omnis moriar...

źródło: onlygoodmusic
wtorek, 20 lipca 2010
Warto pamiętać o tym albumie. To intrygująca mieszanka goryczy, smutku, ale i specyficznego dla 'Typów' humoru. W warstwie tekstowej tradycyjnie: rozważania o miłości, o życiu i śmierci. Muzycznie dużo melodii i hipnotyzujący głos Steele’a...
środa, 26 listopada 2008
W 1995 roku nakładem  Massacre Records ukazał się debiutancki album grupy Theatre Of Tragedy zatytułowany po prostu "Theatre of Tragedy". Album został ciepło przyjęty przez szybko rosnące grono fanów, jedynym mankamentem wytykanym przez branżowych ekspertów była zbyt mocna inspiracja twórczością My Dying Bride czy Paradise Lost. Niewiele osób przypuszczało wtedy, że Theatre Of Tragedy będzie prekursorem nowego garunku doom/death metalu łączącego w sobie brutalność growlu z subtelnymi sopranami. Grupa dołożyła również swoje "trzy grosze" do rozwoju gothic metalu.
 
Pamiętam swój pierwszy kontakt z Theatre Of Tragedy. Był czwartkowy wieczór (1997 lub 1998 roku - dokładnie nie pamiętam), który tradycyjnie spędzałem słuchając audycji "Epicentrum" prowadzonej przez Jacka Drabickiego. To właśnie Jemu zawdzięczam poznanie wielu ciekawych zespołów, to właśnie On zaprezentował na antenie utwór "Dying - I Only Feel Apathy".

Czym ujął mnie ten utwór? Pięknym wokalem Liv Kristine który wspaniale kontrastował z
deathowym growlem Raymonda Rohonyi. Mimo upływu tylu lat utwór wciąż ma swoją moc...

Posłuchaj
niedziela, 19 października 2008
W 1999 roku ukazał się trzeci studyjny album znakomitej polskiej grupy Lux Occulta. "My Guardian Anger" bo o nim tu mowa to bardzo ciekawe wydawnictwo, pozbawione jakichkolwiek barier, wykraczające ponad ogólnie przyjęte style. Z tej płyty pochodzi niezmiernie intrygujący utwór zatytułowany "Mane - Tekel - Fares". Piękne przestrzenne klawisze, hipnotyzujący wokal...

Posłuchaj

Wypada żałować tylko, że Lux Occulta zawiesiła działalność.
Archiwum