Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...

Premiery

piątek, 18 maja 2012

"Endorphins" to tytuł czwartego studyjnego albumu Grupy Desdemona. To również nowa energia na Europejskiej scenie dark. Kombinacja tak różnych stylów jak industrial, metal, electro czy nawet dubstep, pozwala spodziewać się świeżego, intrygującego i energetycznego albumu.

Na nowej płycie  znajdzie się 10 premierowych utworów. "Endorphins" trafi do sklepów Zachodniej Europy 28 maja 2012r. Wydawcą nowego albumu zespołu jest niemiecka wytwórnia Danse Macabre Records. W Polsce album dostępny będzie dzięki HALOTAN RECORDS.
 
Album promowany jest przez singiel "Bring In All", który za darmo,  pobrać można ze strony zespołu: www.desdemona.com.pl.
Utworowi towarzyszy videoklip.

Tracklista płyty:
 
1. Bring In All
2. Desdream
3. Poison
4. Jealous Sky
5. Devil's Game
6. Sorrow
7. Let's Play Love
8. In Flames
9. Euphoria
10. XXX

Data wydania : 28 maj 2012
Wydawca : Danse Macabre Records

11:00, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 maja 2012

27 kwietnia miała miejsce premiera najnowszego albumu austriackiego zespołu Kontrust o wdzięcznym tytule "Second Hand Wonderland". Album ukazał się pod szyldem Napalm Records. W Polsce dostępny będzie za pośrednictwem Mystic Production.

1. Sock ´n´ Doll
2. Falling
3. Monkey Boy
4. U Say What
5. The Butterfly Defect
6. Rasputin
7. Bad Betrayer
8. Adrenalin
9. Hocus Pocus
10. Raise Me Up
11. Hey DJ!
12. Police
13. On the Run (Acoustic Version)
14. Bad Betrayer (Fii Beatbox Remix)
15. Bomba (Hardcore Polka Version)

12:46, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 marca 2012

Grupa Cradle Of Filth przygotowała kompilację utworów z pierwszych czterech albumów w wersji orkiestrowej, stylizowaną na soundtrack do nienakręconego nigdy filmu. Dwupłytowy album  zatytułowany "Midnight In The Labyrinth" ukaże się 21 kwietnia.

Utwory do kompilacji zostały wybrane zgodnie z oczekiwaniami  fanów. Są to najpopularniejsze kawałki kredek jak "Funeral In Carpathia", "Dusk and Her Embrace ", "The Twisted Nails Of Faith" czy "Summer Dying Fast".  Na albumie pojawi się również Sarah Jezebel Deva. Oba albumu to blisko 78 minut muzyki.   

Lista utworów:

CD1

01. A Gothic Romance (Red Roses for the Devil's Whore)   
02. The Forest Whispers My Name    
03. The Twisted Nails of Faith   
04. The Rape and Ruin of Angels (Hosannas in Extremis)    
05. Funeral in Carpathia   
06. Summer Dying Fast   
07. Thirteen Autumns and a Widow     
08. Dusk and Her Embrace   
09. Cruelty Brought Thee Orchids   
10. Goetia (Invoking the Unclean)      

CD2

01. The Rape and Ruin of Angels (Hosannas in Extremis)    
02. Dusk and Her Embrace    
03. Summer Dying Fast    
04. The Twisted Nails of Faith    
05. Funeral in Carpathia    
06. The Forest Whispers My Name    
07. Cruelty Brought Thee Orchids    
08. A Gothic Romance (Red Roses for the Devil's Whore)    
09. Thirteen Autumns and a Widow


12:19, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 marca 2012

Kapela Ze Wsi Warszawa powraca z długo oczekiwanym albumem. 30 marca nakładem Karrot Komando ukaże się szósty studyjny album kultowego zespołu. Dystrybucją płyty "NORD" zajmie się Fonografika.

Do współpracy przy płycie zaproszono muzyków legendarnej szwedzkiej formacji Hedningarna, a także kanadyjską szamankę Sandy Scofield. Za partie trąbki odpowiada uznany muzyk jazzowy Miłosz Gawryłkiewicz.

Więcej:

www.kzww.pl
www.fonografika.pl
www.karrot.pl
www.ironmedia.com.pl

12:03, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 marca 2012

Arcana szykuje na 2012 rok dwa premierowe wydawnictwa. Już 14 marca ukaże się mini album zatytułowany "Emerald". Limitowana do 1000 sztuk Ep-ka zawierać będzie trzy premierowe kawałki.

Dostępne sż już Fragmenty & Promo


Ep-ka jest zapowiedzią pełnego albumu Arcany, zatytułowanego "As Bright As A Thousand Suns", który ukaże się w maju tego roku. Fani mogą spodziewać się 10 premierowych kompozycji utrzymanych w charakterystycznym dla zespołu klimacie.

11:34, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Pierwsza od sześciu lat solowa płyta artysty ukazująca jego twórczość w kontekście działalności i aktywności koncertowej. Nie oznacza to jednak, że "Connection Reset by Peer jest albumem live sensu stricte. Owszem, materiał prezentowany na płycie to zapis nagrań, które pierwotnie powstawały na żywo, w trakcie tworzenia przez Zeniala instalacji dźwiękowych i eksperymentów sonicznych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Materiał ten nie jest jednak kompilacją, to album tworzący przemyślaną całość, spójny tematycznie i muzycznie. Connection Reset by Peer to wynik interferencji różnych dźwięków otoczenia, opartych w dużej mierze na elektryczności, feedbackach radiowych, odgłosach pola elektromagnetycznego wydobywanych z generatorów napięcia oraz tzw. elementów nagrań terenowych. Sposób operowania tymi środkami zbliża artystę w kierunku muzyki konkretnej, często niełatwej w odbiorze. Jednak nie jest to twórczość skierowana wyłącznie do znawców. Każdy poszukujący odbiorca, gotowy zmierzyć się z wyjątkowo ciężką, masywną, organiczną materią dźwięku, znajdzie w tutaj coś dla siebie. Mimo bowiem wymagającego charakteru płyty, jest w niej wiele ciekawych i zaskakujących motywów, intrygujących rozwiązań i niespodziewanych elementów muzycznych.

  Label: Zoharum (ZOHAR 027-2)

  Premiera: 29 marca 2012
  Pre-order: www.alchembria.com

 

 

Biografia:

ZENIAL (Łukasz Szałankiewicz) – artysta utożsamiany z Sanokiem, Krakowem, a ostatnio Poznaniem. Sound designer, historyk, kurator muzyki elektronicznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Francji, Chinach, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Litwie, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu i USA (w 2011 roku w Festiwalu Focus!, organizowanym w Lincoln Center przez prestiżową uczelnię Juillard oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Yorku). Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art., Unsound, Wro, a także w Galerii Kordegrada (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i wielu innych miejscach. W swojej pracy skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach, jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. Poza działalnością stricte muzyczną zajmuje się promowaniem twórców polskich w kraju i za granicą. Współtwórca wydawnictwa Audiotong. Działał również prężnie przy organizacji kilki festiwali. Wydaje albumy jako Zenial oraz Palsecam, wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim udziela się w projekcie Dizzy Kinetics.


10:48, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2012

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się nowa oficyna książkowa ZOAS PRESS. Podstawowym celem wydawnictwa jest prezentowanie artystów, których twórczość zawiera w sobie ezoteryczny pierwiastek, a którzy do tej pory niechętnie lub bardzo rzadko byli publikowani w naszym kraju.

Jako pierwszy z zapowiadanych przez wydawnictwo tytułów ukaże się "Ewokacja" Austina Osmana Spare'a. Jest to pierwsza polska publikacja tego wiersza. W książce została wykorzystana wcześniej niepublikowana grafika tego artysty. Całość wydrukowana na specjalnie dobranym papierze w odcieniu kukurydzianym o wysokiej gramaturze, w twardej płóciennej oprawie o odcieniu ciemnej zieleni, z dodatkowym ochronnym "slipcasem" w kolorze czarnym. Wydanie to posiada typowo kolekcjonerski charakter i jest limitowane do 222 ręcznie numerowanych kopii.

Premiera: 21.02.2012
Przedsprzedaż: 12.02.2012
Książka w przedsprzedaży dostępna jest w specjalnej, niższej cenie, a pierwsze 23 osoby, które złożą zamówienie na ten tytuł, otrzymają w prezencie płytę "SPAZMATIC[K] SPELL" - split DIFFERENT STATE / SIGILL, dedykowaną właśnie Austinowi O. Spare'owi.

Więcej szczegółów: na stronie wydawnictwa ZOAS PRESS ( www.zoas.pl )
Dystrybucja: ALCHEMBRIA.PL ( www.alchembria.pl )
11:35, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2012

10 lutego światło dzienne ujrzał album "Meseya", debiut kłodzkiej formacji Grans. Zespół czekał na te chwilę aż 14 lat!

- Płyta składa się z dwóch części, są to dwa oblicza Grans  - mówi Wojtek Sędrowicz, wokalista i gitarzysta w zespole. –  Część pierwsza brzmieniowo jest bardziej elektroniczna. Część druga to typowe gitarowe granie. Cały album jest utrzymany w rockowym klimacie. Długo czekaliśmy na ten album i wierzymy, że będzie to początek nowego rozdziału dla Grans – dodaje.


Grans
istnieje od 1998 roku. Zespół miał dotychczas na koncie wydane w 2002 roku demo oraz EP-kę z roku 2004. Przez cały okres swojej działalności zespół intensywnie koncertował, a ich utwory zajmowały wysokie miejsca na radiowych listach.

"Meseya" to dwupłytowy album podsumowującym bogaty dorobek Grans.Wyłączna dystrybucja  odbywa się za pośrednictwem MODERN ROCK SHOP http://www.modernrockshop.pl

Więcej na:

www.grans.art.pl
www.modernrockrevolution.pl
www.modernrockshop.pl

12:24, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 lutego 2012

Grupa Anathema ujawniła tytuł oraz datę premiery nowego albumu. Wydawnictwo pt. "Weather Systems" ukaże się 16 kwietnia z logo Kscope. Album nagrywano w Liverpoolu, Północnej Walii i Oslo. Album wyprodukował i poddał masteringowi Christer André Cederberg.

Zobacz okładkę22:48, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 stycznia 2012

Na 29 lutego zaplanowana jest  premiera kolejnego singla grupy Nightwish. Tym razem, wybór padł na utwór  "The Crow, The Owl and The Dove", który pojawi się w trzech wersjach: albumowej, radiowej oraz instrumentalnej. Na stronie B znajdzie się natomiast niepublikowany dotąd kawałek - "The Heart Ask Pleasure First"

Płyta "Imaginaerum" w pierwszym tygodniu sprzedaży w USA rozeszło się w liczbie 12,000 kopii. Dało to zespołowi 27 pozycję na liście The Billboard 200.

Najświeższe informacje muzyczne na onlygoodmusic.pl

11:36, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 grudnia 2011

Nowy album holenderskiej grupy Epica ukaże się 9 marca. na krążku zatytułowanym "Requiem For The Indifferent" znajdzie się  13 premierowych kompozycji.

Oto lista utworów:

01. Karma
02. Monopoly On Truth
03. Storm The Sorrow
04. Delirium
05. Internal Warfare
06. Requiem For The Indifferent
07. Anima
08. Guilty Demeanor
09. Deep Water Horizon
10. Stay The Course
11. Deter The Tyrant
12. Avalanche
13. Serenade Of Self-Destruction

źródło: Epica

11:59, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 listopada 2011

W sprzedaży dostępna jest już nowa płyta grupy Serpentia. Album zatytułowany "The Day In The Year Of Candles" będzie pierwszym wydawnictwem zespołu od 2004 roku, kiedy na rynek trafił "Nails Enigma". Płytę można już zamawiać w serwisie Takt24.pl (dostępna wersja CD, wersja limitowana CD + DVD która zawiera dodatkowo cover Depeche Mode "It's No Good", raport ze studia, wywiad oraz teledysk). Wydawcą jest Recession Records. Płyta dostępna będzie również na Allegro oraz zagranicznych serwisach takich jak Ebay czy Bandcamp.
 
Od tygodni można już zapoznać się z teledyskiem promującym nowy album Serpentia - "The Day In The Year Of Candles". Obraz do utworu "Proclamation Of Tragedy" można zobaczyć na specjalnej stronie - za produkcję klipu odpowiada firma Red Pig Productions.

Natomiast w serwisie Soundcloud zespół udostępnił kolejny, trzeci utwór promujący nową płytę - zatytułowany "Pain No More". Trzy premierowe kompozycje można odsłuchać tutaj.

1. Archangel
2. On the Wings of Destiny
3. Proclamation Of Tragedy
4. Hole In the Soul
5. Pain No More
6. Exile
7. Death is my Only Friend
8. Thorns from Savior's Crown
9. For "The All" Reasons
10. Psalm bezskrzydły / The Wingless Psalm

Na nowej płycie krakowskiego zespołu Serpentia, który powraca na scenę po 7 latach usłyszymy głos Krzysztofa Globisza. Aktor wcielił się w rolę archanioła Rafaela, jedną z postaci wokół których toczy się historia zawarta na płycie "The Day In The Year Of Candles". O tych nagraniach i genezie współpracy z zespołem Krzysztof Globisz opowiada w materiale, który można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie Youtube.

13:47, brokenhope , Premiery
Link Komentarze (1) »
środa, 02 listopada 2011

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów bezkompromisowego black metalu zza wschodniej granicy. Wczoraj (01.11.11) ukazał się album Inferius Torment zatytułowany  "Your God Liar". Jest to pierwsze w pełni profesjonalne wydawnictwo CD wytwórni Black Death Production.

"Your God Liar" to prawie 30 minut agresywnego rosyjskiego Black Metalu! Limit 1000 kopii!.

Lista utworów:

1. War Against Christianity (Intro)     01:19      
2. Primordial Hate     03:35      
3. Dethronement of Gods Creation       05:13      
4. Blazing Church     03:00      
5. Enslavement Christianity     03:06      
6. Infernal Hail, Satanas!     01:19      
7. Eternal Darkness     02:51      
8. Exterminate Humanity Planet     05:58      
9. Hate to Fucked Sky 02:31

źródło: Black Death Production

10:34, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 października 2011

Pierwsza taka płyta wydana przez label Snowy Tension Pole. To dark ambient dokładnie taki, jaki rozbrzmiewa w tle krajobrazu ośnieżonych słupów napięcia.

 

 

 (Dark Ambient,  74 min)  2011
 Pro-CDR / Digibook / STP-006
 Edycja limitowana do 50 sztuk

 Cena: 25 PLN

 

 

 

 

 
Kiedy planowałem swoje samobójstwo, każda z pozoru martwa rzecz zdawała się mówić do mnie zachęcająco. Najmniejszy nawet paproch na dywanie, kazał mi skończyć ze swoim życiem. To nie jest tak, że chcieliśmy uciec, wydawało się nam że to jedyna możliwa droga do wyzwolenia. Najbardziej jednak chcieliśmy żyć, to paradoks. Chcieliśmy żyć, ale nie dało się normalnie egzystować. Licząc już nie minuty a godziny, właściwie odliczając, cały czas taka sama myśl, kim by nie był i co bym w swoim życiu nie zrobił. To nigdy nie było nasze życie, to znaczy moje. Dlatego rozwiązanie miało być tak drastyczne. Uwolnić siebie od siebie.


Wiele razy planowaliśmy swoje samobójstwo, dokładnie w każdym szczególe, i dokładnie ta ulga jaka wtedy przychodziła była czymś jak światło. Jedna my wtedy nie dostrzegaliśmy, tyle ile nam było potrzeba. I znowu, chcemy żyć ale wydaje się nam, że się już więcej nie da, że trzeba to ukrócić i to natychmiast. Nigdy nie było cicho, zawsze słyszeliśmy rozpaczliwy trans pustki, gdzieniegdzie pojawiały się tylko ludzkie wokale. Jestem pewien, że to były ludzkie, choć wtedy bliżej było nam do kontaktu ze demonami każdego rodzaju. Ten trans był coraz bardziej długi, pojawiały się potwornie raniące metalowe "pręty" tak systematycznie. Co jakiś czas brutalnie wyrywając nam swoją osobowość. Pozornie widać było koniec, według ich prawa: „jeśli ja to zacząłem, to ja to mogę "skończyć". Właśnie nie, dokładnie nie. Jeśli ten soundtrack do mojego samobójstwa przestał już rozbrzmiewać, to co to oznacza? Albo ja jestem martwy, albo ocalałem. Prawie osiemdziesiąt minut to za mało? Tu znajdziesz dokładny zapis zwłaszcza TWOJEJ WŁASNEJ HISTORII.

Album wydany nietypowo, w papierowym opakowaniu digibook, przypominającym książkę. Płyta procdr  zamocowana na kołku.

źródło: snowytensionpole.com

14:12, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 września 2011

Grupa Tri State Corner zapowiedziała premierę swojego nowego albumu. drugi long play nosi nazwę "Historia" i ukaże się 28 października nakładem Fastball Music.

historia

  Lista utworów:

 1. Historia    
 2. Katastrophy    
 3. Nothing At All    
 4. Sooner or Later    
 5. A Native Becomes a Stranger    
 6. I Swear    
 7. Fight!    
 8. Sleepless    
 9. Human Race    
 10. I'm That Guy    
 11. Resignation    
 12. Sudden Turn     

Producentem nowego albumu TSC jest Fabio Tretini (Guano Apes, H-Bloxx, Donots).

Fragmenty utworów

źródło: Tri State Corner

12:14, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 września 2011

Trzeci studyjny album grupy Nemesea ukaże się nakładem Napalm Records w listopadzie tego roku. Album wyprodukował i zmiksował Joost van den Broek.

Szczegółowe daty premiery:

17.11 - Hiszpania, Szwecja, Finlandia
18.11 - Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Włochy
21.11 - reszta Europy
22.11 - USA, Kanada

Lista utworów:

01. The Quiet Resistance
02. Caught In The Middle
03. Afterlife
04. Whenever
05. If You Could
06. High Enough
07. Say
08. It's Over
09. I Live
10. Stay With Me
11. Rush
12. Release Me
13. 2012
14. Allein (bonus track)

źródło: blabbermouth.net

11:22, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Alternative 4 - zespół Duncana Pattersona, który ma nawiązywać w swojej twórczości do muzyki grupy Anathema z czasów albumu "Alternative 4" szykuje się do premiery debiutanckiego albumu.

Pierwszy w historii projektu long play zatytułowany "The Brink" ukaże się w październiku nakładem wytwórnii Avantgarde Music. Miks albumu wykonał Duncan Patterson oraz Paulo Basilio.

Lista utworów:

1. The Brink
2. False Light
3. Alternate
4. Underlooked
5. Still Waters
6. The Dumbing Down
I. The Travesty Waltz
II. Steakknife's Theme
III. Silent Approval
7. Automata
8. Autonoma
9. The Brink (reprise)

Fragmenty albumu

źródło: duncanpatterson.blogspot.com

10:52, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 września 2011

Pojawiły się szczegóły wydania nowego albumu grupy Nightwish. Album zatytułowany "Imaginaerum" ukaże się w Finlandii 30 listopada. Krążek trafi na półki sklepowe w innych europejskich krajach 2 grudnia. Wydawnictwo ukaże się pod szyldem Nuclear Blast Records.

Imaginaerium
Lista utworów:

01. Taikatalvi
02. Storytime
03. Ghost River
04. Slow, Love, Slow
05. I Want My Tears Back
06. Scaretale
07. Arabesque
08. Turn Loose The Mermaids
09. Rest Calm
10. The Crow, The Owl And The Dove
11. Last Ride Of The Day
12. Song Of Myself
13. Imaginaerum

Album promować będzie singiel "Storytime", który trafi do sprzedaży 11 listopada. Prócz zapowiadanego krążka powstanie film. "Imaginarium" ma być filmem fantasy opartym na nowym albumie Nightwish. Bohaterem filmu będzie autor tekstów, który mimo podeszłego wieku wciąż myśli, że jest chłopcem. Podczas snów, wraca do swej odległej przeszłości, gdzie jego niespełnione marzenia mieszają się z chłopięcym światem fantazji i muzyki.

źródło: blabbermouth.net

Zobacz również:
Single Nightwish i Lacuna Coil
Nightwish zmienia
Nightwish z nowym kontraktem
Koncepcja nowego albumu Nightwish

10:07, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Grupa Finntroll przygotowała specjalną wersję ostatniego studyjnego albumu zatytułowanego "Nifelvind". Pojawienie się rozszerzonego wydania płyty związane jest z europejską trasą koncertowa zespołu. 

finntroll

Nowe wydanie albumu, który pierwotnie ukazał się w 2010 roku otrzymało nową okładkę autorstwa gitarzysty zespołu Skrymera. Muzyczną zawartość wydawnictwa wzbogacono natomiast dodatkowym krążkiem CD, który zawierać będzie trzy nowo nagrane covery: "Insects" (Oingo Boingo), "Can You Forgive Her?" (Pet Shop Boys) oraz "The God That Failed" (Metalllica). Wymienione wersje zostały zarejestrowane i zmiksowane w Sonic Pump Studios pomiędzy 27 czerwca a 4 lipca, pod okiem Nino Laurenne.

Album ukaże sie wg. następującej rozpiski:

Niemcy, Austria, Szwajcaria, Norwegia - 23 września
Hiszpania, Włochy - 27 września
Szwecja, Finlandia, Węgry - 28 wrzesień
Reszta Europy- 26 września
Australia, Nowa Zelandia - 30 września

źródło: blabbermouth.net

09:52, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 września 2011
Label Beast Of Pray przygotował dwa ciekawe i godne uwagi wydawnictwa, które z pewnością zainteresują wielu słuchaczy.

Pierwsza pozycja, z którą warto się zapoznać to ELECTRIC URANUS / X-NAVI:ET - "Voices of the Cosmos". Wydawnictwo wydane jako digipack jest efektem współpracy dwóch muzyków z Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Rafała Iwańskiego (X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (ELECTRIC URANUS).
Każdy z muzyków przygotował indywidualnie 3 utwory, które składają się na 40 minutowy album. Ścieżki instrumentalne zagrane i dograne pod rytmy i tony "dźwięków z kosmosu" są bogate sonorystycznie i stworzone całkowicie rękami ludzkimi przy użyciu instrumentów elektronicznych i akustycznych z wykorzystaniem interesującego instrumentarium. Wszystko to sprawia, że projekt ten jest wyjątkowy.


                                
                                 |digipack CD 2011| Cena: 30 zł|          
                       |Oryginal Sound from Cosmos / Dark Ambient|

Jest to jedyna taka inicjatywa muzyczna w Polsce, w której wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej. W tym edukacyjno-artystycznym projekcie wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem urządzeń radioteleskopowych (pulsary), nagrania archiwalne pochodzące z kilku misji kosmicznych i dźwięki przestrzeni kosmicznej. Projekt uzyskał uznanie w środowisku naukowym i cieszy się dużym zainteresowaniem oraz poparciem.

Zawartość płyty
"Voices of the Cosmos" to elektro-akustyczne dźwięki w klimatach dark ambientowych (chociaż nie powinno się określać tej płyty mianem gatunku), to muzyka którą w 100% oddaje sam tytuł: GŁOSY KOSMOSU. Na krążku dodatkowo znajdują się dwa kawałki w wersji video. Specjalnie na to wydawnictwo i do wybranych utworów stworzone zostały dwa obrazy video-art., za które odpowiedzialny jest Chris Konky.

"Voices of the Cosmos" na Youtube:
X-NAVI:ET - PSR 0833 (Vela Pulsar) 

ELECTRIC URANUS - Start (Mercury Atlas 7)
ELECTRIC URANUS
- Hevelius Constellations (Heweliusz 2011)
 

Drugie prezentowane dziś wydawnictwo to VOMIR / VILGOĆ / I AM A SLUT - "Walls of Annihilation", francusko - polski split trzech przedstawicieli Harsh Noise Wall.             |CDR 2011| Cena: 19 zł|          
   |Harsh Noise Wall - HNW|


Płyta wydana niekonwencjonalnie z pasa drukowanej tektury. W środku wklejone trzy grafiki, całość dodatkowo owinięta płócienną opaską z czerwonym krzyżem. Pozycja kolekcjonerska,  nakład limitowany, ręcznie numerowany do 55 sztuk.

Zobacz Trailer na Youtube

źródło: beastofprey.com
11:22, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Album zatytułowany "Lulu", będący efektem wspólnej pracy Lou Reed'a oraz grupy Metallica ujrzy światło dzienne 31 października (świat). Fani w USA będą mogli zakupić album dzień później.

Album jest inspirowany sztukami Franka Wedekinda - "Przebudzenie Wiosny" i "Puszka Pandory", których główną bohaterką jest upadła tancerka Lulu. Za produkcję krązka odpowiedzialni są Lou Reed, Metallica, Hal Wilner & Greg Fidelman. Miks wykonał Greg Fidelman.


Lista utworów:

1.Brandenburg Gate (4:19)
2.The View (5:17)
3.Pumping Blood (7:24)
4.Mistress Dread (6:52)
5.Iced Honey (4:36)
6.Cheat On Me (11:26)
7.Frustration (8:33)
8.Little Dog (8:01)
9.Dragon (11:08)
10. Junior Dad (19:28)

źródło: blabbermouth.net

Zobacz również:
Poetyckie teksty na "Lulu"
Metallica i Lou Reed na jesieni
Lou Reed i Metallica - wiedz, że coś się dzieje
10:00, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Niedawno informowaliśmy o planach wydawniczych grupy My Dying Bride. Zespół zakończył nagrywanie materiału na nadchodzącą Ep-kę. Mini album zatytułowany "The Barghest O' Whitby" ukaże się 7 listopada nakładem  Peaceville Records. dostępne będą wersja na CD oraz limitowana edycja na winylu.Na ep-ce znajdzie się jedna 25 minutowa epicka kompozycja. Album został nagrany w Futureworks Studios w Manchesterze. Produkcją zajął się Rob "Mags" Magoolagan.

Okładkę zaprojektował wokalista zespołu Aaron Stainthorpe.

źródło: blabbermouth.net

09:33, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 września 2011
Najnowszy album grupy Anathema zatytułowany "Falling Deeper" ukaże się 12 września nakładem wytwórni Kscope. 

Nowy album Brytyjczyków przenosi słuchacza do poczatków kariery zespołu. Znajdziemy tu akustyczne i orkiestrowe interpretacje kompozycji z pierwszych wydawnictw i płyt demo formacji.

Produkcją krążka zajął się Daniel Cavanagh. Natomiast za aranżacje orkiestrowe odpowiada Dave Stewart.Gościnnie usłyszymy w utworze  "Everwake" zaśpiewała Anneke van Giersbergen.Lista utworów:

1. Crestfallen - 3:06
2. Sleep In Sanity - 3:53
3. Kingdom - 4:28
4. They Die - 2:10
5. Everwake - 3:06
6. J'ai Fait Une Promesse - 4:22
7. Alone - 7:15
8. We The Gods - 3:02
9. Sunset Of Age - 7:40

Posłuchaj albumu


Pierwsza recenzja
(Mały Leksykon Wielkich Zespołów)

źródło: artrock.pl

15:09, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Już 10 października 2011 r., dzięki brytyjskiej wytwórni Kscope, będzie miała swoją premierę najnowsza płyta projektu Lunatic Soul, którego sprawcą jest Mariusz Duda, wokalista i muzyk Riverside. "Impressions", to jak mówi autor, suplement do pierwszego i drugiego albumu w postaci ośmiu instrumentalnych kompozycji nawiązujących stylistycznie do czarno-białego dyptyku.

"To pomysły, które nie zostały zarejestrowane podczas poprzednich sesji, nieodbiegające poziomem od wcześniejszych nagrań. Tak się złożyło, że w tym roku znalazłem trochę czasu na ponowne wejście do studia i ukończenie tego, czego nie udało mi się wcześniej ukończyć, oraz stworzenie zupełnie nowych muzycznych pejzaży. Utwory są tylko instrumentalne, dzięki czemu całe wydawnictwo ma zupełnie inny charakter. Początkowo pomysł był taki, żeby zrobić z tego strony B czarnej i białej płyty przy okazji ich wznowień, ale udało się stworzyć na tyle ciekawą i oryginalną muzyczną kombinację, posiadającą swój własny charakter, że należało się tym kompozycjom oddzielne wydawnictwo. Zawsze chciałem nagrać tylko instrumentalną płytę i dawno już nie byłem tak zadowolony z efektu końcowego, jak teraz. Liczę, że płyta, choć krótka, dostarczy wielu pozytywnych wrażeń."

"Impressions" będzie trwało 40 minut i ukaże się zarówno na płycie winylowej, jak i w wersji kompaktowej. Warto zaznaczyć, że do wersji kompaktowej do całości dodane zostaną dwa remiksy do utworów "Gravestone Hill" i "Summerland" autorstwa współpracujących z Mariuszem Magdy i Roberta Srzednickich. Szatą graficzną zajął się współpracujący z Riverside Travis Smith.Lista utworów:

1. Impression I - 5'29
2. Impression II - 4'04
3. Impression III - 7'03
4. Impression IV - 3'57
5. Impression V - 5'02
6. Impression VI - 7'33
7. Impression VII - 3'13
8. Impression VIII - 4'24
9. Gravestone Hill (remix) 3'51
10. Summerland (remix) 4'26

źródło: fantommedia.pl

13:51, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 sierpnia 2011
Pokłosiem współpracy grupy Omni i Macieja Januszko z zespołu Mech jest album zatytułowany "tOMEk Beksiński". Wydawnictwo ukaże się 17 października i zawierać będzie 10 kompozycji, w tym ośmiu do tekstów Tomka Beksińskiego - jednego  z najbardziej charyzmatycznych polskich dziennikarzy muzycznych, a także tłumaczem języka angielskiego. Beksiński znany był z radiowej anteny najpierw Pr II Polskiego Radia, a następnie Pr III Polskiego Radia, pisał m.in. do Teraz Rocka i Machiny. Był naczelnym tłumaczem filmów z Jamesem Bondem i serii Cyrku Monty Phytona. Odszedł 24 grudnia 1999 roku.

Teksty, które znajdziemy na płycie Beksiński napisał w latach 1983/84 (z wyjątkiem "Latającej Trumny", "Ucieczki", "Children of Cool" oraz "Herigerigeri") do utworów skomponowanych przez OMNI, jednak do tej pory piosenki te istniały tylko w wersji "demo", czekając na odpowiedniego wokalistęW nagraniach udział wzięło grono znakomitych gości, wśród których znaleźli się: Anja Orthodox (Closterkeller), Wojtek Waglewski (Voo Voo), Jerzy Styczyński (Dżem), Łukasz Rychlicki (Merry Pop Ins), Robert Fijałkowski (Drimsztajn), Piotr Pniak (Proletaryat) oraz muzycy grupy MECH: Piotr "Dziki" Chancewicz, Tomasz "Soolo" Solnica i Paweł "Rekin" Jurkowski.

Lista utworów:

 1. Omni - Uwertura
 2. Vision Of Death
 3. Po Deszczu
 4. Latając W Trumnie
 5. Children Of Cool
 6. Nocny Spacer
 7. Otwórz Drzwi
 8. Ucieczka
 9. Herigerigeri
10. Elektryczny Głos

źródło: onet.pl
13:24, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
Archiwum