Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...

News

poniedziałek, 07 kwietnia 2014

Pytanie o muzykę w przestrzeni miasta jest najczęściej refleksją nad jego audiosferą - foniczną przestrzenią naszego otoczenia. Poruszałem już ten aspekt przy okazji recenzji albumu "Dead City Voice" projektu X-naVI:et. Tym razem jednak mamy do czynienia z interesującym założeniem autora: wędrówkę po mieście z "muzyką na uszach".

Czytaj na onlygoodmusic.pl

16:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 września 2013

Lubię patrzeć na muzykę po swojemu, unikając personalnych porównań i ważąc sądy. Przed napisaniem niniejszej recenzji ustaliłem sobie kilka założeń, przez pryzmat których przysłucham się albumowi "Atom Pompeii" toruńskiej grupy Vexatus.

1. Slaves of Korea
2. Tenebrae
3. Dogma
4. Lebensborn
5. Atom Pompeii
6. The Archangel’s Slaughterhouse
7. Clades variana
8. Half-Life

A.D. 2013, Redrum666

(1.) Melomanem Metalu Śmierci nigdy nie byłem i pewnie już nie zostanę. (2.) Maniacy tegoż gatunku recenzji na onlygoodmusic.pl też raczej szukać nie będą. (3.) Oczywiście nie deprecjonuję ważności i jakości tego gatunku. (4.) Ma on w sobie przecież kilka bardzo interesujących cech i niesie zazwyczaj za sobą określone techniczne umiejętności muzyków.

Okładkę albumu "Atom Pompeii" skojarzyła mi się zupełnie "niemelatowo". Diabelski młyn z opuszczonego miasta Prypeć przypomniał mi album "In The Fog" duetu Mirrorman i She.xist - muzycznie odległy, lecz bardzo spowinowacony tematem i co ciekawe atmosferą.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:36, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 maja 2013

Muzykę japońską właściwie od zarania cechuje odrębność. Jest oparta na odrębnych od europejskich założeniach estetycznych, budowana jest na innych podstawach materiałowo - konstrukcyjnych. Mimo powszechnej globalizacji (także tej muzycznej) dźwięki z kraju Kwitnącej Wiśni, (te) nieskażone duchem Ameryki wciąż bywają źródłem inspiracji muzycznych. Przypomniał mi o tym album "Your Small Story" projektu o enigmatycznej nazwie 3+.

01. Heaven of the universe
02. Reciter (Wind Hill)
03. Little Sister Story
04. Voice of Fancy (One Day in Spring)
05. Your Small Melodys
06. Hamming Birds
07. Sunset Calm Way Home
08. Lost Angel
09. Reciter (Sunset of Sorrow)
10. End of Sister

A.D.2013, Twice Removed Record

"Your Small Story" jest płyta pełna zadumy, która swoja skrytością w pewnym sensie wpisuje się w tradycje japońskie.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 stycznia 2013

Pianista Henryk Herz, dostrzegał wyraźne związki marketingu z muzyką już w XIX wieku. Podczas koncertów w USA stosował różne zabiegi mające na celu zapełnić widownię. Jednym ze sposobów była rozpowszechniana informacja, że sala w której gra oświetlona jest tysiącem świec. Jednak jak to bywa na koncert przyszedł jeden dociekliwy, który zamiast słuchać muzyki owe świece przeliczył. Nieszczęściem Herza, delikwent zakończył sumowanie wynikiem 992 sztuk i wszczął awanturę żądając zwrotu pieniędzy za bilet. Słucham albumu "Turn Off The City Lights" i tak sobie myślę, że warszawska grupa Ashtray potrzebuje takie uzupełniającego (muzykę) zanęcacza i jednocześnie odporności na muzyczna pedanterię.

1. Where Are We
2. Spit it Out
3. Turn Off The City Lights
4. Rock’n’Roll
5. Tank


A.D.2012, Ashtray


Czytaj na onlygoodmusic.pl

15:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 stycznia 2013

To był pracowity rok - pora na małe résumé. Nie będę skupiał się na zjawiskach w muzycznej branży, czy światowych trendach. Skupię się na działalności onlygoodmusic.pl.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

Przypominamy o konkursie!

12:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2012

Czy doświadczenie muzyczne można miarodajnie opisać? Wrażenie dźwiękowej, nastrój muzyczny nie poddają się tak łatwo opisowi werbalnemu - to przecież inne formy odczuwania, ekspresji, a nawet komunikacji. Są albumy w obliczu których recenzent czuje się bezradny - nie dlatego, że nie widzi mankamentów muzyki czy pewnej powtarzalności. Po prostu, czasem każdy opis wydaje się banalny, a poszukiwania specyficznych znaczeń i wartości staje się rzeczą drugorzędną. Taki jest właśnie debiut grupy By Million Wires.


1. Minutes
2. Soon
3. Letters
4. Hurl
5. Filiżanki
6. Red
7. Nic
8. Ketonall

A.D. 2012, 40 Miles Records

Czytaj na onlygoodmusic.pl

15:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 listopada 2012

Kalisz Ambient Festiwal jest imprezą, która ma na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej Wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic, które mogą zaprezentować się u boku znanych twórców sceny ambient i elektro z kraju i zagranicy.

Pierwsza edycja festiwalu daje możliwość posłuchania projektów: Ab Intra, Accomplice Affair, Arrm, Biscavelet, X-Navi:Et, oraz TTK i Baltazar Kobera.

Na festiwalu dostępne będzie stoisko muzyczne oficyny wydawniczej Zoharum i tym samym okazja do nabycia wielu ciekawych albumów, pism muzycznych, gadżetów itd.


Festiwal odbędzie się w klubie studenckim "Pod Muzami" 8 Grudnia 2012.

Wstęp 10 PLN.

Nad festiwalem medialnie czuwać będą: Radio Eska, Radio Afera, Radio Toksyna, Portal Calisia.pl, E-Centrum, Hard Art, Zoharum, Fortlyck.pl, Only Good Music.


23:10, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 lipca 2012

We wrześniu 2012 roku Iubaris wraz z polską wytwórnią Black Death Production wyda album kompilacyjny zatytułowany "Magnum Coeptum Satanicum", zawierający dwa dotychczasowe samodzielnie wydawnictwa "Ars Sathanae I" i "Ars Sathanae II" na jednym krążku. Oprócz materiału z dwóch EP-ek, album zawierać będzie dodatkowe utwory w wersjach akustycznych.

Materiał jest dostępny do przesłuchania na oficjalnej stronie myspace zespołu.

22:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 czerwca 2012

Polski metal po hiszpańsku, czyli unikalny na polskiej scenie zespół Pampeluna z Koszalina wkrótce obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji formacja zagra wraz ze swoimi gośćmi dwa koncerty

 – Siódemka, to nasza szczęśliwa liczba – mówi Spodziu, gitarzysta i wokalista w zespole. – 07.07.07. powstała Pampeluna i pomysł na to, by do awanturniczej mieszanki metalu, rocka i hard core dodać ogniste, hiszpańskie teksty. Udało nam się w ciągu tych pięciu lat zagrać mnóstwo koncertów, w tym jeden z najważniejszych na dużej scenie Przystanku Woodstock. Wydaliśmy też płytę. Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej koncertów, czego życzymy sobie oraz naszym fanom – dodaje muzyk


Z okazji zbliżających się piątych urodzin zespołu odbędą się dwa koncerty:


29 czerwca 2012, Koszalin - Inferno Cafe, 17:00

Wystąpią:
Black Sun's Zenith
Budge
Tank-34
Materia
Pampeluna

07.07.2012 Kołobrzeg - Latarnia, 20:00
Wystąpią:
Demesis
Materia
Pampeluna

Pampeluna powstała w 2007 roku. Od tamtej pory zagrał ponad 200 koncertów na terenie całego kraju. W pierwszych 3 latach istnienia wygrał kilkanaście ogólnopolskich festiwali muzycznych. W 2010 roku Pampeluna wydała debiutancka płytę „La Curva” nagraną w Izabelin Studio. W tym samym roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock. Papmpeluna była dwukrotnie nagradzana przez prezydenta miasta Koszalina a także okrzyknięta debiutem roku przez czytelników Magazynu Gitarzysta. Obecnie trwają końcowe prace studyjne nad kolejną płytą która ukazać się powinna jesienią 2012 roku.

Więcej:

www.facebook.com/Pampeluna
www.youtube.com/user/KoszalinPampeluna

11:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 czerwca 2012

Fenomen białoruskiej sceny rockowej, zespół The Toobes odnosi w Polsce kolejne zwycięstwa. Formacja zdobyła pierwsze i drugie miejsce w dwóch następnych festiwalach.

Po zwycięstwie na tegorocznej edycji olsztyńskiego Kortofestu, łupem padła 1 nagroda na Festiwalu Wake Up & Live 2012 w Sulęcinie oraz drugie miejsce podczas Rock Open Air Festival w Siedlcach. 

Gratulujemy.

Białoruskie trio rockowe The Toobes pochodzi z Mińska, w jego skład wchodzą: Stas Lamakin (perkusja i wokal), Kostya Pyzhov (gitara) oraz Stas Murashka (gitara basowa). Zespół powstał w 2007 roku, skupia się przede wszystkim na intensywnym koncertowaniu, ma za sobą występy przed kilkudziesięciotysięczną publiką oraz supporty przed gwiazdami (Franz Ferdinant, Beady Eye). Rockendrollowe trio podbija z powodzeniem Europę Wschodnią, teraz chce pokazać się także na zachodzie, rozpoczynając od rynku polskiego.

11:09, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 czerwca 2012

Są zespoły, które lubią zaskakiwać brzmieniem czy koncepcją. Tacy złośliwcy igrający z nieprzynależnością do określonej etykietki, którą słuchacze starają się narzucić. Taki jest właśnie Antikatechon, który na "Chrisma Crucifixorum" krąży sobie wokół dark ambientowej konwencji i stara się ją bezwstydnie wykorzystać do swoich celów.

1. Altaria Expiationis
2. Delubra Vexatorum
3. Violatio Sigillorum
4. Convivium Vulturum  
5. Cunabula Improbitatis  
6. Chrisma Crucifixorum

A.D. 2012, Rage In Eden

 


Wierzcie mi na słowo, nie mamy tu do czynienia z jakąś hybrydą czy innym tworem, do którego trudno podejść z jakiejkolwiek strony.
Samo wykorzystanie ambientu (czy jego mroczniejszej strony) jako podstawy nie jest jakieś specjalnie nowe. Więc w czym rzecz? Czym Antikatechon może zachwycić?

Sprawdź to na onlygoodmusic.pl 

07:45, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 maja 2012

Na naszej stronie możecie zapoznać się z kolejną porcją muzycznych wiadomości. Tym razem nowiny od: Adrenaline Mob, Anathema, Black Sabbath, Children Of Bodom, Danzig, Dark Funeral, Dead Can Dance, Deep Purple, Epica, Exodus, Gorgoroth, Gojira, Już Nie Żyjesz, Katatonia, Kontrust, Kraftwerk, Kreator, Lacrimosa, Marduk, Marilyn Manson, Mastabah, Motörhead, Nile, Queen, Raison D'Etre, Slayer, Sonata Arctica, Stone Sour, Tank, Tenacious D, Testament, The Gathering, Tomahawk, Ulver.

Czytaj Ex Auditu 12/2012

10:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 maja 2012

Oficjalny hymn na Euro 2012 już od momentu jego zaprezentowania budzi mieszane uczucia a w świetle ostatnich sugestii jakoby miał być plagiatem wręcz kontrowersje. Serwis Muzyczna Strefa podpowiada, by zamiast narzekać, stworzyć własny hymn i organizuje konkurs

 – Polacy uwielbiają marudzić a my postanowiliśmy sprawdzić czy polscy muzycy także wolą narzekać, czy działać – mówi Mariusz Kuś, szef Muzycznej Strefy. – Nasz oficjalny hymn na Euro jest, jaki jest. Każdy widzi, a raczej słyszy. Jeśli muzycy i zespoły w naszym kraju mają pomysł na lepszy, niech go stworzą! Inicjatywa była oddolna, pomysł podsunął nam zespół Anakin. Postanowiliśmy zorganizować konkurs na nieoficjalny hymn Euro 2012. Wszystkie szczegóły znajdują się na naszej oficjalnej stronie www.muzycznastrefa.com.pl, dla zwycięskiego zespołu przewidzieliśmy nagrodę pieniężną. Czekamy na Wasze propozycje! – zachęca Mariusz Kuś.

Na zgłoszenia zespołów organizatorzy czekają do 15 czerwca, wówczas rozpocznie się tez głosowanie internautów. Zwycięzca zostanie ogłoszony w dniu finału Euro 2012, czyli 1 lipca.

Więcej:

www.muzycznastrefa.com.pl

11:22, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2012

Ten post to odstępstwo od reguły. Choć żużel i ciężka muzyka mają wiele wspólnego. Dla przykładu przypomnimy hymn rzeszowskiej Stali nagrany przez grupę Monstrum.

Monstrum  - hymn Stali Rzeszów

Dziś odszedł Lee Richardson. Nie wiemy jakiej muzyki fanem był Anglik. Tak naprawdę w tej chwili to mało istotne. Był wojownikiem twardym jak najtwardszy metal... Część Jego pamięci!

Ostatni bieg Lee Richardsona

22:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 maja 2012

Otrzymaliśmy informację od grupy Mastabah. Zespół w trakcie nagrań perkusji do nadchodzącego nowego albumu zatytułowanego "I HATE YOU". Tym razem grupa zdecydowała się na zarejestrowanie kompletnie akustycznych bębnów. Na trzeciej płycie znajdziecie sporo mrocznej atmosfery, bębny wojenne, ciężkie riffy, chore wokale oraz oczywiście ekstremalne prędkości...

Mastabah potrzebował niejako wskrzeszenia i oto jest... Na "I HATE YOU" udzielają się obecni i byli członkowie zespołu jak: Levan, Goro, Mar, Belzebub i Chudy!.

12:51, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

12 maja odbędzie się premiera nowego, choć złożonego z doświadczonych muzyków, łódzkiego zespołu Już Nie Żyjesz. Płyta zatytułowana "Eskapizm" będzie przesiąknięta klimatem lat 80-tych: nową falą, electro i post punkiem.

Zespoł w składzie: Grzegorz Fajngold (19 Wiosen, Procesor Plus), Mariusz Wątroba (Pornohagen, Lilaveneda), Paweł Strzelec (Pornohagen, Lilaveneda), Maciej Andrzejewski i Wojciech Czyszczoń (Bruno Schulz) zadebiutował koncertem 18.11.2011 w łódzkim klubie Jazzga. Tego samego dnia ukazał się singiel pt. „TY” wydany przez Oficynę Wydawniczą Biedota. Na początku 2012 roku do zespołu dołączył Wojtek Czyszczoń (Bruno Schulz). Debiut fonograficzny Już Nie Żyjesz to 10 kompozycji oscylujących między electro a zimną falą. W muzyce zespołu pobrzmiewają echa lat 80-tych: od Joy Division czy The Cure, po wczesną Republikę i Maanam. Różnorodne doświadczenia sceniczne członków zespołu zaowocowały ciekawą, oryginalną, klimatyczną muzyką, którą dopełniają ascetyczne, refleksyjne teksty.

Płyta „Eskapizm“ została nagrana w Hasselhoff Studio Pawła Cieślaka (Tryp, Fonovel, Blisko Pola). Premiera albumu odbędzie się 12 maja, wydawcą materiału jest Machineries, dystrybucją zajęła się Fonografika.

Więcej:

www.myspace.com/juzniezyjesz
www.fonografika.pl
www.machineries.pl

12:08, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Zakończył się nabór zespołów do tegorocznej, trzeciej edycji festiwalu Kortofest. Chęć wzięcia udziału zadeklarowało ponad 180 zespołów! Organizatorzy przedstawili oficjalnie gwiazdę festiwalu, którą jest zespół Biff oraz skład jury 

Zgłosiła się rekordowa ilość zespołów – mówi Jakub Roszkiewicz, dyrektor artystyczny Kortofestu. – dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie. Potwierdzamy także oficjalnie gwiazdę naszego festiwalu, którą jest zespół Biff. Finałową dziesiątkę oceni na żywo jury w składzie: Ania Brachaczek, wokalistka zespołu Biff, Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP, Marcin Kiełbaszewski, właściciel Studia X, główny sponsor Kortofestu oraz Paweł Boroń, dziennikarz i promotor muzyczny, właściciel agencji prasowo-promocyjnej Iron Media. To jury gwarantuje rzetelną ocenę zespołów pod każdym kątem. Artystycznym, scenicznym, technicznym oraz w kontekście potencjału rynkowego. Takie wsparcie w połączeniu z nagrodami gwarantuje zwycięzcy skuteczną pomoc w rozwoju – dodaje.

Aktualnie jury kwalifikacyjne spośród wszystkich zgłoszeń wybiera 20 zespołów, z których 8 zagra na festiwalu a 12 zostanie poddanych głosowaniu internautów. Dziką kartę dostaną dwa zespoły z największą ilością głosów. Przypomnijmy o nagrodach: pełna sesja nagraniowa na całą płytę, profesjonalny teledysk, fachowa kampania promocyjna i 5000 zł gotówką. Łączna wartość sięga 50.000 zł. Zwycięzca zgarnia wszystko. Ideą festiwalu jest to, aby pomóc szerzej zaistnieć zespołom, które warto pokazać – mówi Jakub Roszkiewicz.

Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji Kortofestu były zespoły: uznany na zagranicznych festiwalach Orange The Juice oraz popularny na krajowej scenie SKA-reggae Majestic. W jury zasiadali miedzy innymi Tymon Tymański, Jędrzej `Kodym` Kodymowski, Paweł Kostrzewa czy Paweł Boroń. Kortofest odbywa się w Olsztynie – od trzech lat równolegle z najgłośniejszymi juwenaliami w Polsce, Kortowiadą.

Więcej:

www.festiwal.kortowiada.pl
www.facebook.com/festkortofest
www.ironmedia.com.pl

12:04, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2012

Oto porcja newsów od: Agressiva 69, Alien Sex Friend, Alhena, Ananke, Anneke Van Giersbergen, Bartnicky, Bloodbath, Catamenia, Delain, Epica, Faith No More, Fear Factory, Gorgoroth, Ian Anderson, In Flames, Iron Maiden, Jim Marshall, Lake Of Tears, Liv Kristine, Lux Occulta, Manzarek - Rogers Band, Maqama, Marilyn Manson, Meshuggah, Michel Banabila, MIRT, Moonspell, My Dying Bride, Nazareth, Neurosis, Pain, Pantera, Riverside, Rob Zombie, Sarah Jezebel Deva, Sigur Rós, Slayer, Sonata Arctica, Spiral, Stone Temple Pilots, The 69 Eyes, Theatres Des Vampires, Tiamat, To/Die/For, Van Halen, Within Temptation.

Ex Auditu 11/2012

10:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 kwietnia 2012

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncerty:

MICHEL BANABILA
21.04.2012 (sobota)

Start 19:00
Gdańsk, CSW Łaźnia
Wstęp wolny

Urodzony w Amsterdamie w 1961 roku Michel Banabila jest muzykiem, kompozytorem i producentem. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów, sztuk teatralnych i choreografii. Jego muzyka jest bardzo kinowa w swoim wyrazie i klimatyczna.

Banabila szczególnie dobrze czuje się w mieszaniu różnych stylów i dyscyplin muzycznych. Wykorzystuje jako inspirację elementy muzyki jazz, elektronicznej, klasycznej i światowej, dlatego ciężko jest jednoznacznie skategoryzować muzykę tego artysty. Oprócz instrumentów akustycznych, artysta wykorzystuje elektronikę, nagrania polowe, a także nagrania z radia, telewizji i filmu. Współpracował z wieloma różnymi typami artystów, jak m.in. Mete Erker, Anton Goudsmit, Holger Czukay, Robin Rimbaud, Sandhya Sanjana, Erkan Ogur, Joshua Samson i Yasar Saka.

http://www.banabila.com/


MIRT

(Koncert + wernisaż)

27.04.2012 (Piątek)
klubTEA-TRALNA
Godzina 22:02
Wstęp wolny

Pierwsza w Trójmieście wystawa Mirta oraz jego solowy koncert, promujący najnowszą płytę: "Artificial Field Recordings". Zapraszamy na muzyczno-malarską ucztę.

Tomek Mirt | muzyk, malarz i grafik. Tworzy solo i w kolaboracjach. Współtworzy grupę Brasil and The Gallowbrothers Band (wcześniej One Inch of Shadow). Z obydwoma zespołami nagrał 11 płyt (między innymi dla Last Visible Dog (USA), Nefryt, MonotypeRec (PL)), umieścił wiele utworów na kompilacjach z całego Świata.Prowadzi wytwórnię cat|sun, a wraz z Jakubem Mikołajczykiem MonotypeRec. Jest również redaktorem naczelnym magazynu M|I.

Muzyka, którą tworzy solo bywa cichsza od nagrań terenowych, których lubi używać, bywa repetytywna, ale potrafi też odznaczać się podskórną drapieżnością.Zwykle oparta jest o brzmienie syntezatorów analogowych, gitary, trąbki i szeroko rozumianych instrumentów akustycznych, które lubi elektryfikować i przetwarzać. Mirt lubi również myśleć, że to, co gra oscyluje między organicznym lo-fi i ambientem, a psychodelią w najszerszym rozumieniu tego słowa.

Solo wydał 6 płyt (dla MonotypeRec, Nefryt, Foxglove i cat|sun). Na scenie i w studio występował między innymi z Hati, Wolframem, Tomaszem Gadomskim, Black Forest/Black Sea, Angelicą Castelló, Kentinem Jivkiem.

Obrazy i grafiki które tworzy wiele zawdzięczają niemieckiemu ekspresjonizmowi, ale równie ważnym ich elementem zdaje się być nierzeczywisty świat baśni, legend i podań. Bajkowe. lub mityczne postacie są zderzane z prozaiczną rzeczywistością, często nienaturalnie zastygłe, tak jakby pozowały do zdjęć.

11:42, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Bydgoski zespół ANANKE, który zadebiutował w roku 2010 płytą "Malachity" przygotowuje drugi album. Płyta jest nagrywana  w składzie: Adam Łassa - wokal, Krzysztof Pacholski - instrumenty klawiszowe, Michał Sokół – gitara elektryczna, Marcin Mak – perkusja oraz gościnnie: Wojciech Burghard - bas,Chapman Stick, Karol Oparka - gitara akustyczna/piezo. Materiał powstaje w Jet Studio w Nowym Dworze (m.in. Acid Drinkers, Pinkroom, The Old Cinema), realizacją zajął się Maciej Fedek. Album, którego tytuł jak i oprawa graficzna pozostają jeszcze tajemnicą ukaże się na przełomie maja i czerwca. Zdjęcia z sesji nagraniowej dostępne są tutaj: http://ananke.info.pl/index.php/galeria-menu/20-sesja-nagraniowa-artyk

Wprowadzający w klimat płyty materiał video ze studia można zobaczyć pod adresem: http://www.youtube.com/user/Ananke2009

Mimo że grupa funkcjonuje od niedawna, trudno zaliczyć muzyków do debiutantów. Adam Łassa to współzałożyciel legendarnej grupy Abraxas. Zresztą w tym samym zespole przez kilka lat na instrumentach klawiszowych grał Krzysztof Pacholski, a na perkusji Marcin Mak. Zespół wydał wiele płyt i zagrał koncerty u boku min. Roberta Planta & Jimmy'ego Page'a, Fisha, Porcupine Tree, Areny, IQ, grając z sukcesami w kraju i za granicą. W międzyczasie powstały inne projekty muzyczne, m.in.: ASSAL & ZENN, ANYWAY, FORGOTTEN

Oto kilka słów komentarza od wokalisty Ananke -  Adama Łassy na temat przesłania tekstów na drugiej płycie zespołu: "Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na wasze dusze, jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie... Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami... słowami-kluczami... Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej   znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło...ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata... Ananke"

Pod adresem www.ananke.info.pl dostępna jest już nowa strona internetowa zespołu. Również na profilu Facebook pod adresem www.facebook.com/AnankePL znajdziecie wszystkie informacje o bieżących działaniach Ananke.

Zespół potwierdził występ na VI edycji festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie, który odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2012 roku.

11:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Grupa Alhena znów działa w komplecie! Nową wokalistką zespołu została Natalia "Natt" Bassak, której głos bardzo szybko nas do siebie przekonał. W związku z tym zespół kontynuuje prace nad LP i przygotowania do zbliżających się koncertów (szczegóły niebawem).


11:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 kwietnia 2012

Publikujemy informację od zespołu Alhena:

"Po niemal dwóch latach owocnej współpracy, Katarzyna Dziemianowicz postanowiła opuścić szeregi zespołu ALHENA. Pragniemy z miejsca podziękować Kasi za poświęcony czas oraz jej wkład w muzyczny dorobek zespołu, życząc jednocześnie wielu sukcesów, zarówno w sferze artystycznej, jak i osobistej!

Tym samym, zostaliśmy bez wokalistki… W związku z tym pragniemy ogłosić, że niniejszym rozpoczynamy poszukiwania godnej następczyni na to stanowisko! Poszukujemy osoby z pasją, muzykalnej, kreatywnej i dyspozycyjnej (próby odbywają się w centrum Bydgoszczy), czującej klimaty rockowe, metalowe, i okołoprogresywne, będącej w stanie opanować dotychczasowy materiał (zaplanowane koncerty), ale i nie stroniącej od eksperymentów. Mile widziane doświadczenie, niemniej nie zamierzamy dyskryminować młodych zdolnych wokalistek, stawiających swoje pierwsze kroki.

    Osoby zainteresowane współpracą  prosimy o kontakt w celu zaproszenia na przesłuchanie."

Kontakt: hamelbt@wp.pl

12:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Już 7 kwietnia rynkową premierę będzie miał drugi album zespołu Maqama zatytułowany "Gospel Of Judas". Producentem krążka jest znany ze współpracy z Foo Fighters czy Skunk Anansie Chris Sheldon.

Warszawska Maqama to od początku swego działania zespół zaangażowany społecznie. Aktywnie współpracuje z Polską Akcją Humanitarną. Podobnie, jak podczas promocji debiutu, również i tym razem muzycy programowo wspierają tę organizację.  – Nie wystarczy robić muzyki, trzeba być świadomym społecznie. Wykorzystujemy to, że ludzie nas słuchają, by przekazać im coś więcej, niż dźwięki – przekonuje Kamil Haidar, lider i wokalista zespołu.

Nowy album zespołu Maqama powstaje w Los Angeles. Dystrybutorem płyty w Polsce jest Fonografika. Krążek zatytułowany "Gospel of Judas" zawiera 10 rockowych kawałków, które nagrane zostały w Polsce, Anglii i USA. Producentem ośmiu tracków na płycie jest Chris Sheldon, znany ze współpracy z Foo Fighters, Skunk Anansie, Rogerem Watersem, Biffy Clyro czy Anthrax.

Gościnnie w nagraniach wziął udział dUg Pinnick, wokalista i lider King`s X. - Jestem pod wrażeniem waszego spojrzenia na muzykę – mówił podczas nagrań w BlackSound Studio w LAto jest właśnie prawdziwy rock! Grany z serducha!

Więcej:

www.maqama.com
www.fonografika.pl
www.ironmedia.com.pl

11:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Już wkrótce światło dzienne ujrzy debiutancki album zatytułowany "Dylema" zespołu Bartnicky. Krążek ukaże się na przełomie maja i czerwca.

- Cały czas poszukujemy i rozwijamy się – mówi Bogdan Bartnicki, skrzypek i wokalista, lider zespołu. – Za wszelką cenę staramy się, by nasza muzyka była jak najbardziej aktualna i spójna z naszymi odczuciami, z tym, co przeżywamy i co się z nami dzieje. Ze swoim poprzednim zespołem Folkoperacja nagrałem płytę „Dylematy”. Debiut mojej nowej formacji ma taki sam tytuł, tyle, że jest w języku czeskim, takie mam pochodzenie. Nawiązujemy w ten sposób do tamtego wydawnictwa, do  instrumentalnych, rockowych czy folkowych korzeni. Chcemy jednak postawić przede wszystkim na melodię – dodaje.

11:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji "Zagrajmy razem", organizowana przez deathmagnetic.pl.  Celem akcji jest wspólne nagranie utworu z repertuaru grupy Metallica. Tym razem na warsztat trafił utwór "Seek and Destroy". Do niedzieli 25 marca, można nadsyłać materiały, które posłużą od nagrania coveru. Szczegóły.

14:22, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 45
Archiwum