Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...

Teledyski

środa, 21 marca 2012

Zobacz najnowsze wideo grupy Paradise Lost. Teledysk powstał do utworu "Honesty In Death", który znajdzie się na nowym albumie "Tragic Idol".

Zobacz

13:43, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 stycznia 2012

"An Eye For An Eye" to pierwszy teledysk promujący trzeci album Lostbone zatytułowany "Ominous". Klip został nakręcony podczas występu grupy w warszawskim klubie Stodoła w październiku 2011 roku.

"Udało nam się zarejestrować cały koncert, a ponieważ publiczność była naprawdę świetna, postanowiliśmy wykorzystać część tego materiału do stworzenia klipu." – komentuje zespół. Za montaż odpowiedzialny jest Tomek Niedzielko & Magogo Production.

Zobacz teledysk

"Ominous" jest już w przed sprzedaży, m.in. w oficjalnym sklepie zespołu www.lostbone.8merch.com. Dodatkowo na stronie domowej www.lostbone.pl oraz profilu Facebook zespołu będzie można odsłuchać wiekszość zawartości płyty w tygodniu premiery, a już znajdziecie tam 3 nowe numery.

17 stycznia Lostbone zagra premierowy koncert w Warszawskim Hard Rock Cafe wraz z Ametria i Licorea. Duża trasa planowana jest na marzec i kwiecień 2012!

14:55, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2012

Steel Velvet to pochodząca ze Strzyżowa (woj. Podkarpackie) grupa, której muzyka nawiązuję klimatem do najlepszych lat hard rocka, nie tylko zagranicznych lecz i polskich legendarnych artystów. Zespół powstał w 2008 roku, od tej pory w jego skład niezmiennie wchodzą:

Paweł Soja (bas i wokal),
Dominik Cynar (gitara),
Mariusz Belcer (gitara),
Robert Ziobro (perkusja).

Koncertowe występy Steel Velvet przesycone są hard rock’n’rollową energią, powerem oraz – mocnym, melodyjnym brzmieniem w charakterystycznym stylu. Zespół zagrał około 100 koncertów w różnych rejonach Polski, występując w klubach oraz na dużych plenerowych scenach z takimi grupami jak TSA, Złe Psy, Proletariat, Oddział Zamknięty, Dżem czy Kobranocka. W swoim dorobku fonograficznym posiadają demo (2009) oraz nagraną w 2011 debiutancką płytę zatytułowaną "LuZ" zawierającą 10 hard rockowych utworów utrzymanych w klimacie lat 70/80’. 

Grupa zakończyła właśnie prace nad teledyskiem do utworu "Wczorajszy Jazz". Klip kręcony był końcem października w dość specyficznych miejscach m.in. w okolicach Strzyżowa, Przeworska i Albigowej. Kwestiami technicznymi zajęła się ekipa z Łańcuckiego "Rec Studio”. Jest to pierwsze wideo grupy Steel Velvet - numer "Wczorajszy Jazz" pochodzi z płyty "LuZ" wydanej w marcu 2011 roku.

Zdjęcia z planu

Zobacz teledysk

Więcej informacji o zespole na stronie:
www.steel-velvet.pl
www.myspace.com/bandsteelvelvet

10:22, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 listopada 2011

Kilka dni temu (11 listopada) swoją premierę miał najnowszy klip Luxtorpedy. Obraz do utworu "Za Wolność" kręcono w opuszczonej fabryce pod Poznaniem, wzięło w nim udział ponad stu fanów zespołu

Zobacz teledysk

- Pomysł, by nagrać całość na żywo, bez podkładania dźwięku z płyty wypalił – mówi Robert `Litza` Friedrich, lider Luxtorpedy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Całość brzmi o wiele ciężej i mocniej, niż na płycie – dodaje.

"Za wolność" jest drugim, po "Autystycznym", utworem z debiutanckiej płyty "Luxtorpeda", do którego zrobiony został teledysk. Utwór pojawił się również na składance "Potrafimy Zwyciężać" poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu, której wydawcą jest Fabryka Zespołów.

To dla nas ważny utwór – mówi o "Za wolność" Litza. – choć punktem wyjścia dla niego jest Powstanie Wielkopolskie, tak naprawdę składamy w nim hołd wszystkim męczennikom w walce o wolność na całym świecie – dodaje.

22:13, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »

Od kilku dni można już zapoznać się z teledyskiem promującym nowy album Serpentia - "The Day In The Year Of Candles". Obraz do utworu "Proclamation Of Tragedy" można zobaczyć na specjalnej stronie  - za produkcję klipu odpowiada firma Red Pig Productions.

Natomiast w serwisie Soundcloud zespół udostępnił drugi utwór promujący nową płytę - zatytułowany "Thorns From The Saviour's Crown". Obydwie premierowe kompozycje można odsłuchać tutaj.

Album ukaże się pod koniec listopada w wersji standardowej oraz limitowanej (digipack) na której dodatkowo znajdą się: cover Depeche Mode "It's No Good", raport ze studia, wywiad oraz teledysk.

Oto pełna tracklista płyty:

1. Archangel
2. On the Wings of Destiny
3. Proclamation Of Tragedy
4. Hole In the Soul
5. Pain No More
6. Exile
7.Death is my Only Friend
8. Thorns from Savior's Crown
9.For "The All" Reasons
10. Psalm bezskrzydły / The Wingless Psalm

Na nowej płycie krakowskiego zespołu Serpentia, który powraca na scenę po 7 latach usłyszymy głos Krzysztofa Globisza. Aktor wcielił się w rolę archanioła Rafaela, jedną z postaci wokół których toczy się historia zawarta na płycie "The Day In The Year Of Candles". O tych nagraniach i genezie współpracy z zespołem Krzysztof Globisz opowiada w materiale, który można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie Youtube.

Przypomnijmy, że album zatytułowany "The Day In The Year Of Candles" będzie pierwszym wydawnictwem Serpentii od 2004 roku, kiedy na rynek trafił "Nails Enigma".

Od końca czerwca w studiu Gorycki & Sznyterman do połowy października trwały prace nad nową płytą zespołu. Nad nagraniami czuwał Jarek Baran który współpracował już z zespołem przy okazji debiutu „Dark Fields Of Pain”. Okładkę płyty zaprojektował Michał Karcz. Zespół, tak jak na poprzednich wydawnictwach, przygotował koncept album. Tym razem historia rozpoczynają się w Niebie. Po tajemniczym zniknięciu Boga, archanioł Gabriel ogłasza niebo republiką co rozpocznie nieoczekiwaną wojnę w niebie, na ziemi i w otchłaniach piekła. Historia o spisku, zdradzie, poszukiwaniu własnej tożsamości to tylko parę wątków z albumu :"The Day In The Year Of Candles".

22:09, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 października 2011

Najnowszy klip Synapsis jawi się jako forma bardzo luźna.

Zobacz

14:02, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 września 2011

Pojawiło się pierwsze wideo promujące nowy album grupy Opeth.  Obraz w reżyserii Phila Mucci powstał do utworu "The Devil’s Orchard".

Zobacz

źródło: roadrunnerrecords.co.uk

13:16, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 września 2011
Marilyn Manson opublikował teledysk, który powstał do nagrania "No Reason". Reżyserem obrazu jest aktor, Shia LaBeouf. Kompozycja zapowiada nowy album Marilyn Manson zatytułowany "Born Villian".  Krążek spodziewany jest pod koniec tego roku.

Manson kolejny raz stawia na kontrowersję. W teledysku, który można traktować w kategorii krótkometrażowego filmu muzyk obcina włosy kobietom, czy przekuwa
dziewczęcy policzek.

Zobacz (
Teledysk przeznaczony wyłącznie dla pełnoletnich widzów)

Efektem współpracy obu panów jest również książka i DVD pod tytułem "Born Villian".

źródło: blabbermouth.net
14:09, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 września 2011
Steven Wilson udostępnił nowy teledysk. Obraz powstał do kompozycji "Remainder the Black Dog", która promuje drugi solowy album lidera Porcupine Tree zatytułowany "Grace For Drowning". Reżyserem teledysku jest Lasse Hoile.

Zobacz

Album "Grace For Drowning" ukaże się 27 września nakładem wytwórni Kscope.

źródło: guitarworld.com
14:33, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2011
Pojawiło się nowe video wokalistki Sarah Jezebel Deva. Teledysk do utworu "The World Won't Hold Your Hand" promuje album "The Corruption Of Mercy".

Zobacz

źródło: metalunderground.com
00:26, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 czerwca 2011
Pojawił się pierwszy teledysk promujący nadchodzący album grupy Draconian. Obraz powstał do utworu  "The Last Hour of Ancient Sunlight", który znajdzie się na zapowiadanej na 24 czerwca płycie "A Rose For The Apocalypse". Za realizację wideo odpowiada Jakob Arevarn.

Jak informuje Napalm Records to pierwszy oficjalny teledysk zespołu.

Zobacz

źródło: facebook.com/napalmrecords

14:40, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 czerwca 2011
Grupa The Gathering zaprezentowała nowy teledysk. Wideoklip, którego reżyserem jest Marcus Moonen powstał do utworu "Heroes For Ghosts".

Zobacz


Kompozycja znajdzie się na kolejnym studyjnym albumie zespołu

źródło: blabbermouth.net

14:21, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 czerwca 2011
Grupa Samael zaprezentowała nowy teledysk. Obraz powstał to utworu "Luxferre", który pochodzi z najnowszego albumu "Lux Mundi". Reżyserem teledysku jest ceniony Patric Ullaeus z Revolver Film Company.

Zobacz

Making of

źródło: blabbermouth.net

14:00, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 czerwca 2011
Pojawił się długo oczekiwany teledysk grupy Anathema. Zespół postanowił zrobić wideoklip do utworu "Dreaming Light".

Kompozycja
"Dreaming Light" jest drugim singlem promującym album "We're Here Because We're Here".

Zobacz teledysk

źródło: truecultheavymetal.com
14:28, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Grupa Within Temptation wybrała kompozycję na drugi singiel. "Sinéad" to kolejny utwór, który  będzie promował album "The Unforgiving". Zespół nakręcił teledysk do singlowego utworu.

Zobacz


źródło:
blabbermouth.net
14:08, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 czerwca 2011
Ukazał się nowy teledysk formacji Cradle Of Filth. Wideoklip powstał do utworu "Lilith Immaculate", któryu pochodzi z najnowszego albumu formacji "Darkly, Darkly, Venus Aversa". Reżyserem teledysku jest Ross Bolidai.

Zobacz teledysk

Making of

źródło: blabbermouth.net

21:55, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 czerwca 2011
Bardzo ciekawe video zrealizowane do kompozycji "Spirit Molecule" projektu Hoarfrost. Polecam!

Zobacz

źródło: hoarfrost

21:31, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 czerwca 2011
Prezentujemy koncertowy teledysk do utworu "Zanim spłonę" formacji Venflon.

Zobacz


źródło: Venflon
22:27, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 maja 2011
Swoją premierę miał właśnie najnowszy teledysk formacji Lake Of Tears. Zespół nakręcił teledysk do tytułowego utworu z najnowszej płyty.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net
22:20, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 maja 2011
Kolejnym utworem promującym "Foresting Wounds" - nowy album NeraNature album  jest kompozycja "Precious Now",  Do utworu powstał teledysk, który można zobaczyć na profilu YouTube wytwórni Metal Mind Productions.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net
00:11, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 kwietnia 2011
Grupa Therion zaprezentowała nowy teledysk. Tym razem zespół postanowił nakręcić obraz do kompozycji “Kali Yuga III”, która pochodzi z wydanego w tamtym roku albumu "Sitra Ahra".

Zobacz

źródło: blabbermouth.net
23:33, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Grupa Leaves 'Eyes przebywała ostatnio w Szwecji gdzie kręciła teledysk do nowej kompozycji. Do promocji nowego albumu "Meredead" zespół wybrał utwór "To France" -  klasyk z repertuaru Mike Oldfield'a.

Reżyserem obrazu jest Patric Ullaeus z Revolver Film Company, który wcześniej pracował m.in. z Dimmu Borgir i Lacuna Coil.

Zobacz teledysk

źródło: blabbermouth.net

21:52, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 kwietnia 2011
Grupa Within Temptation zaprezentowała nowy teledysk, który powstał do utworu "Shot In The Dark". Kompozycja pochodzi z  piątego studyjnego albumu "The Unforgivin" , który ukazał się w marcu.

Zobacz


źródło: blabbermouth.net
23:01, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 kwietnia 2011
Właśnie ukazał się teledysk promujący nowe wydawnictwo projektu Blackield. Obraz powstał do utworu "Waving". Klip został zrealizowany przez Neila Whitmana.

Zobacz

źródło: magazyngitarzysta.pl
23:54, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 marca 2011
Grupa Mirrordead zaprezentowała swój pierwszy teledysk. Obraz powstał do utworu "Bubble gum", który pochodzi debiutanckiego albumu "Memories Bring Pain".

Zobacz

źródło: mirrordead
23:25, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Archiwum