Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 30 września 2013

"Co oznacza być człowiekiem?" to w moim odczuciu jedno z najważniejszych pytań jakie zadawał film "Blade Runner". W dobie dezinformacji na temat scenariusza sequelu tego dzieła, warto posłuchać albumu "The City Dark Synth" projektu DigitalSimplyWorld, który może być jedną z alternatyw historii.

DigitalSimplyWorld znakomicie oddaje atmosferę miasta zagubionych (nie) ludzi i dziwnych zakamarków - w moim wyobrażeniu nie pozbawioną noirowego ducha. Dark Synth to miasto cieni, zepsucie i wiecznego deszczu, miejsce gdzie nic nie jest jednoznaczne. To jednocześnie miasto nadziei...

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:01, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 września 2013

"Totem" sygnalizuje mistyczne więzi między ludźmi, wtórnie odzwierciedlające stosunki społeczne. "Totem" to widzialny reprezentant religii, dowód tożsamości i przynależności. Przede wszystkim "Totem" to symbol.

Ciekawi Was dlaczego Filip Szyszkowski sięgnął właśnie po ten symbol?


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:00, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 września 2013

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez serwis muzyczny OnlyGoodMusic. Mamy dla Was najnowszy album projektu Paranoia Inducta. Aby wziąć udzial w losowaniu albumu "Maze Of Death" wysatrczy odpowiedzieć na jedno pytanie:

Jakiej narodowości jest Anthony Armageddon Destroyer, twórca projektu Paranoia Inducta?

Prawidłowe odpowiedzi prosimy przesyłać na adres onlygoodmusic@o2.pl. Prosimy o wpisanie w tytule e-maila hasła 'Konkurs: Paranoia Inducta' oraz o podanie w zawartości (prócz prawidłowej odpowiedzi) swojego nicka.

Spośród wszystkich osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi wylosujemy 1 egzemplarzy pięknie wydanego albumu "Maze Of Death".

Konkurs potrwa do 22 września  (do godziny 23.59).


Szczegóły i Regulamin konkursu11:56, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 września 2013

Gdyby Marlowe żył w dzisiejszych czasach, sączyłby whisky w obskurnym barze przy dźwiękach Heavier Than Broken Hearts.

Side One
1. Black Veil
2. Purple Dawn
3. Widow
4. In Cold Blood
5. Nameless Grave

Side Two
1. Black Wings
2. Out Of Control
3. Dark Long Goodbye
4. Bonus: Purple Dawn (wersja polska)


Wydawca: Nasoni-Records

Złośliwi powiedzą, ze wybrałby raczej któryś album Bohren & der Club of Gore, jednak ja będę obstawał przy swoim. Heavier Than Broken Hearts nagrali album, który brzmi bardzo autentycznie i przekonująco. Od pierwszych dźwięków będziecie pewni, nie będzie happy endu.  Zmęczony życiem wokal, posępna atmosfera, duszne i ciemne brzmienie. Do tego historie, tak prawdziwe że są jak zmyślone i tak zmyślone, że wydają się prawdziwe. 

Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:52, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 września 2013

"Zastrzegam sobie prawo bycia człowiekiem samotnym. Nie tęsknię za towarzystwem. Przeszkadza mi ono. [...] Znajduję lepsze towarzystwo w nieożywionych przedmiotach i zwierzętach, ponieważ mogę cieszyć się ich obecnością, nie zużywając przy tym moich psychicznych sił". Henry Louis Mencken nie słyszał nigdy muzyki Docetism, ale jego słowa trafiają w samo sedno mini albumu "Misantrophy".

1. Sebum
2. Escape
3. Return

Legalny download


Premiera: 03.09.2013
Wydawca: Nichts

Każdy ma swoja warstwę ochronną, nazwijmy ją inaczej limitem na negatywne zdarzenia i zajścia, które zawsze (pośrednio lub bezpośrednio) są efektem działań rodzaju ludzkiego. Wcześniej czy później wynikiem naszej refleksji może być ucieczka, a w skrajnych wypadkach niechęć do ludzi.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:02, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 września 2013

Reznor powrócił... ku uciesze fanów i zawistników. Przeglądając najświeższe doniesienia na temat nowego albumu Nine Inch Nails przezywam swoiste deja vu. Te same zarzuty: to już nie NIN, popowe melodie, to nie industrial itp, itd. I tak się zastanawiam, dlaczego miast cieszyć się formacja, która na stałe wpisała się do historii muzyki powraca z niezłym albumem rzesza domorosłych, internetowych psychologów zastanawia się co ma większy wpływ na twórczość Reznora: depresja, alkohol, leki czy może żona, oskarowe sukcesy i sława?

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:31, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 września 2013

Oglądając pudełko najnowszego albumu projektu Aquavoice zastanawiałem się nad znaczeniem jego tytułu. Dlaczego "Grey"? Wiele można powiedzieć o tej muzyce, lecz na pewno nie jest "szara".  

01. S.E.T.I. Project
02. Magma
03. Child of the Moon
04. Terra Incognita
05. Radiowaves
06. Glassgames
07. Invisible World
08. Air Sanctuary
09. Liquid Plejades

10. -

A.D. 2013, Zoharum

Odnosząc się do symboliki kolorów szary nie kojarzy się Polakom zbyt dobrze: od apatii, śmierci po monotonną codzienność. Tymczasem nowe wydawnictwo Aquavoice uderza w nieco inna nutę szarości.  Muzyka na "Grey" z pozoru neutralna psychologicznie, składa się na interesujący przekaz, który porusza.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 września 2013

Muzyka może być przejrzystym symbolem aspiracji, spełnienia marzeń, pragnienia bycia wolnym, bycia sobą. Może ucieleśniać również różne obawy i lęki. Bo w dzisiejszych czasach trudno być sobą, trudno forsować własną wizję wolności - także artystycznej. Nie ze względu na cenzurę, ale różnego rodzaju ograniczenia (choćby finansowe) oraz niezrozumienie. To kilka luźnych skojarzeń jakie towarzyszyły mi słuchaniu albumu "Fear Of Freedom".

1. Suspended Progress
2. Fear of Freedom
3. Towards Death
4. Eternal Wanderer
5. Existence in Possession
6. Personality Reflection
7. Unconscious Being
8. Identity

A.D.2013, Legacy Records


"Fear Of Freedom" stanowi słusznych rozmiarów budowlę muzycznie imponującą, nie tylko założeniem (hołd dla geniuszu Chucka Schuldinera), ale i ciekawym rezultatem: bogatą pomysłowością ilustracyjną, techniką oddawania muzycznymi środkami różnych nastrojów. Sepsis za pomocą rozbudowanej wyobraźni muzycznej, szerokich tematów tworzy utwory nasycone filozoficznymi treściami. 

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:39, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 września 2013

Nie będę ukrywał, że mam słabość do muzyki Paranoia Inducta. Anthony, twórca tego projektu para się ulubioną przeze mnie starą (nazwijmy ją klasyczną) szkołą dark ambientu. Nowy album "Maze Of Death" celnie trafia w pojawiającą się u mnie, co jakiś czas potrzebę wyobcowania. 

"Maze Of Death" to bezgraniczny smutek i tęsknota oraz strach, którego nie potrafimy nazwać po imieniu. Te wszystkie emocje towarzyszą nam w życiu - tytułowym Labiryncie Śmierci. W zakresie muzyki podziwiam tu intensywność emocji, witalność tematów melodycznych oraz odrębny, miejscami nawet egzotyczny koloryt ("Circle Of Despair").

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:52, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 września 2013

Karlheinz Stockhausen w swoim słynnym utworze "Stimmung" udowadnia, że w muzyce czas jest pojęciem względnym - ba można rzec, że nie istnieje. Jakoś zmagania z twórczością tego kompozytora zbiegły się w czasie z przysłuchiwaniem się albumowi "Light And Gravity". Czy to tylko przypadek?

Czytaj na onlygoodmusic.pl

15:13, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 września 2013

Przedrostek anty - często pojawia się w moich recenzjach głównie za sprawą anty muzyki. Dziś natomiast dla odmiany (mojej i Waszej) zajmiemy się kolejna odsłoną serii "Swingujące  3-miasto" poświęconej grupie Antykwintet.

1. Stasinek
2. Zaduma Dziadka
3. Mirror Mode
4. Prosto przed siebie
5. Gonitwa siódma
6. Music For R.
7. Reinkarnacja

A.D. 2012, Soliton

"Antykwintet" zawiera nagrania, które mimo upływu lat brzmią świetnie i oryginalnie. To jazz stworzony w oparciu o bogate relacje dźwiękowe, które posłużyły do konstruowania muzyki pełnej dynamizmu rytmicznego i perkusyjnego.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:32, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 września 2013

Gavin Catling z dalekiej Australii podsyła mi nietuzinkowe muzyczne kąski. Jeszcze nie opadł mój zachwyt nad delikatną i drobnomotywiczną muzyką Bena Steed'a , a już pora szukać słów do opisania niezwykłego albumu "The Silence, The Darkness" projektu Be My Friend In Exile.

Be My Friend In Exile dość precyzyjnie formułuje estetyczno - filozoficzny program swojej muzyki oraz jej formalny układ w postaci elementów symbolicznych. Tym głównym elementem na którym zasadza się całość jest tzw. godzina wilka - termin z pogranicza ludowych wierzeń, sennych analiz i wiedzy medycznej. To jednocześnie zjawisko, czas i stan.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:10, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 września 2013

Lubię patrzeć na muzykę po swojemu, unikając personalnych porównań i ważąc sądy. Przed napisaniem niniejszej recenzji ustaliłem sobie kilka założeń, przez pryzmat których przysłucham się albumowi "Atom Pompeii" toruńskiej grupy Vexatus.

1. Slaves of Korea
2. Tenebrae
3. Dogma
4. Lebensborn
5. Atom Pompeii
6. The Archangel’s Slaughterhouse
7. Clades variana
8. Half-Life

A.D. 2013, Redrum666

(1.) Melomanem Metalu Śmierci nigdy nie byłem i pewnie już nie zostanę. (2.) Maniacy tegoż gatunku recenzji na onlygoodmusic.pl też raczej szukać nie będą. (3.) Oczywiście nie deprecjonuję ważności i jakości tego gatunku. (4.) Ma on w sobie przecież kilka bardzo interesujących cech i niesie zazwyczaj za sobą określone techniczne umiejętności muzyków.

Okładkę albumu "Atom Pompeii" skojarzyła mi się zupełnie "niemelatowo". Diabelski młyn z opuszczonego miasta Prypeć przypomniał mi album "In The Fog" duetu Mirrorman i She.xist - muzycznie odległy, lecz bardzo spowinowacony tematem i co ciekawe atmosferą.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:36, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 sierpnia 2013

Popełnienie przez Ludolę albumu o Powstaniu Warszawskim wydawało mi się kwestią czasu. Uprzedzając pytania zawistnych - w moje opinii projekt nie chciał wpisać się w sztucznie kreowaną modę związaną z tym tragicznym wydarzeniem, nie chciał też skorzystać na szumie i kłótniach o zasadności powstania. To raczej hołd dla ludzi zwykłych, którzy powiedzieli dość krzywdzie i poszli walczyć, być może nawet nie za Polskę, ale za życie bez strachu i poniżenia...

Ludola nie popełnia błędu wielu artystów i traktuje Powstanie Warszawskie jako tragedię jednostek. Album "Świat był piękniejszy tego lata" to historie zwykłych ludzi, którzy nie szli walczyć ze świadomością zmiany historii, nie uzurpowali sobie prawa do bohaterstwa...

Czytaj na onlygoodmusic.pl

12:55, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 sierpnia 2013

Zafascynowała mnie idea grupy "Disquiet Junto" pilotowanej przez Marca Weidenbauma, który cyklicznie wyznacza muzykom zadania. Dowiedziałem się o tym rozwojowym projekcie od Grzegorza Bojanka, który postanowił swoje rozwiązania muzycznych zagadek Weidenbauma zebrać w album "Constraints". 

Każde z zadań projektu, narzucało twórcom określone ograniczenia. Rzecz zdawałoby się zabójcza dla inwencji, ba nawet dla szeroko pojętej wolności muzycznej. Paradoksalnie, jasno określone wymagania przyniosły niewiarygodne efekty.


Nie oczekiwałem albumu spójnego, choćby przez wzgląd na jego genezę. Jednak Grzegorz Bojanek jest już na tyle dojrzałym twórcą, że na każdej kompozycji odciska charakterystyczne znamię...

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:12, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 sierpnia 2013

Dziś trochę będę się powtarzał: muzyka Maeror Tri ma w sobie trudny do opisania urok. Ostatnio przypomina o tym, przygotowana przez Zoharum (oraz New Nihilism) dwupłytowa kompilacja "Meditamentum". To dobry przykład różnorodności muzycznych idei i założeń, które mimo upływu czasu wciąż hipnotyzują i zaskakują. 

Mogłoby się wydawać, że wydawnictwo "Meditamentum" jest wznowione wyłącznie z myślą o fanach nieistniejącej formacji, nostalgicznie wspominających czasy kasetowej sceny i "niekomputerowego" ambientu. Nic bardziej mylnego! To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto potrafi dostrzec urok w ambientowej nieoczywistości dźwięków, bez względu na wiek i doświadczenia.

A.D.2013, Zoharum oraz New Nihilism

Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:10, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 sierpnia 2013

Programowość albumu mówi, co wedle intencji kompozytora kierowało tworzeniem jego dzieła i co oznaczać ma on dla słuchaczy. Twórca projektu Legionarii oparł swój najnowszy album na historii pewnego totalitarnego państwa i butnie pyta słuchacza gdzie leży granica między fikcją a rzeczywistością?

1. Enter The Global Union
2. Ordo Ab Chao
3. The Inner Circle
4. Aristocracy
5. World In Flames
6. The State
7. Blood Of Millions
8. Strength And Power
9. The Titan
10. Dominion (Lvx Aeterna)

A.D. 2013, Rage In Eden


Na trzecim studyjnym albumie Legionarii pokazuje zmysł do dużych form. Projekt znacząco rozwinął swój język muzyczny oraz techniczne umiejętności przekazywania myśli. "Disciples Of The State" to subiektywna forma wypowiedzi, bogato osadzona w neoklasycznej strukturze.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Recenzję nowego albumu DigitalSimlyWorld rozpocznę w miejscu, w którym  zakończyłem rozważania na temat ostatniej płyty tegoż projektu - czyli na twierdzeniu muzykologa Hansa Eggebrechta, że wszystko co istnieje, może się stać determinantem muzyki.

1. Flame of Earth
2. One Light Day From Home
3. Un Lieu Ou Tout Devient La Musique
4. Konradopulosuss
5. Amnesia
6. Time travel
7. Year 2013
8. Year 2058
9. Tout Devient La Musique
10. Fin de Siecle

A.D.2013, DigitalSimplyWorld
Darmowe Pobranie (free download)


Od wielu lat toczą się dyskusje na temat co jest muzyką, a co nią nie jest? Czy muzyka może być "czysta", absolutna i autonomiczna? Muzykolodzy zastanawiają się gdzie przebiega linia graniczna między dźwiękiem, a szmerem? Jak jest rola ciszy w muzyce? Co determinuje wzajemny stosunek tych zjawisk?

Album "Tout Devient La Musique" (polski tytuł: Wszystko staje się muzyką) jest pewnym podsumowaniem muzycznych deliberacji na temat antymuzyki, które miały bezpośredni wpływ na ostatnie dokonania tego projektu. Swoim wydźwiękiem wpisuje się również w dyskusję o istocie muzyki.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

17:01, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 sierpnia 2013

Muzyka Animations wykazuje wiele filiacji z gatunkiem metalcore. Bez bicia przyznaję: nie jest to mój ulubiony sposób podejścia do materiału dźwiękowego. Dlatego "znafcy" oraz miłośnicy tego gatunku mogą zakończyć już czytanie tej recenzji. Natomiast, "hejterów" oraz zainteresowanych moją subiektywną opinią  serdecznie zapraszam.

1. Mellah
2. Morality Failed

3. Silence

4. My Private Ghetto

5. Dawn The Day Before

6. We Are...

7. Generation Zero

8. Internal Chaos

9. Crystal Lies

10. Thieves of Dreams

11. Epiphany

12. Mea Culpa?

13. Wrath

14. halleM

A.D. 2013, Animations

W odniesieniu do albumu "Private Getto" można zastosować kilka wyrażeń kluczy.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:00, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 sierpnia 2013

Album zatytułowany "A" jest hołdem złożonym klasyce muzyki elektronicznej z lat 90-tych. Na wstępie warto podkreślić: muzycy Ambot nie bawią się w naśladownictwo wielkich tamtego czasu - są raczej pod ich silną inspiracją.

1. Alvnlok         
2. Alfa Pinen     
3. Ameridium    
4. Arese    
5. Azmol Cevz
6. Airo Locui

 A.D.2013, Etalabel

Mam wrażenie, że ten album opiera się na pomysłowości niemal improwizacyjnej i eksperymentatorskiej. W miarę trwania płyty ten typ inwencji bierze górę nad przemyślaną pracą motywiczno - tematyczną, która tu unaocznia się precyzją w doborze dźwięków i melodyczną pomysłowością.

Jest tu autentyczna radość grania, trochę muzyki nastrojów wartej posłuchania dla jej energii i emocji.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

12:12, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 sierpnia 2013

HellHaven na swoim pełnometrażowym debiucie zaskakuje właśnie dojrzałą umiejętnością kształtowania kompozycji przy użyciu różnorodnych środków. Nie jest to forma, ani tym bardziej wyraz, charakterystyczny dla określonego gatunku, lecz rodzaj połączenia różnoimiennych elementów, który dopiero decyduje o obliczu muzyki HellHaven.  

1. Beyond The Frontier Part 1
2. Hestitation
3. Traum Of Mr Twain Part 1
4. Traum Of Mr Twain Part 2
5. About Reading And Writing
6. Perikarion
7. Paper Swan
8. Beyond The Frontier Part 2

A.D.2012, Legacy Records 


Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:02, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 sierpnia 2013

Pisałem o tym już wielokrotnie: Robin Storey zachwyca mnie swoim podejściem do muzyki. Zważywszy na zasobność jego dyskografii, jego twórczość wciąż jest dla mnie terenem fascynujących odkryć. Dzięki kolejnej reedycji Zoharum pojawiła się możliwość obcowania z klasycznym już albumem Rapoon.

"Vernal Crossing Revisited" nie jest zwykłą reedycją. Prócz odświeżonej wersji albumu "
Vernal Crossing" (1993 rok) zawiera współczesną reinterpretację dokonaną przez samego Storey'a. Takie potraktowanie sprawy rodzi przed konsumentem muzyki wiele możliwości. Oczywiście możemy porównać oba dyski i na własny sposób ocenić muzyczny rozwój Rapoon, ale nie tylko my... Wersja anno domini 2013 pokazuje jak ten album po 20 latach widzi sam autor.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:51, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 sierpnia 2013

Każdemu konsumentowi muzyki znana jest tzw. reakcja pilomotoryczna – skurcz mięśni przywłosowych położonych u podstaw mieszków włosowych na znacznym obszarze skóry, powodujący wyprostowanie włosów. Ta reakcja emocjonalna towarzyszyła mi przy okazji albumu "Pagan Theory" Svena Manna, wydanego pod szyldem Auswalht.

1. Above the Ruins
2. Pagan Theory
3. Sacred Alliance
4. Autokratie
5. Sens of Duty
6. Runes and Order
7. Strength
8. Wodamaz
9. Final Battle

A.D. 2013, Rage In EdenPrzy "Pagan Theory" włos się jeży gęsto. To ten typ martialu, który przynosi dźwięki potężne, ekspresyjne, okrutne i zimne - jak wojna o której opowiada.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

10:26, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 sierpnia 2013

Jak głosi jedna z anegdot słynny kompozytor John Cage umierając wyraził wolę. by na jego pogrzebie zagrała orkiestra. Spisujący testament notariusz zapytał: "Dobrze, mistrzu! A jakie utwory chciałby pan usłyszeć?" W takim mniej więcej klimacie utrzymana jest najnowsza płyta grupy Trupa Trupa.

01. I Hate
02. Felicy
03. Miracle
04. Over
05. Here and Then
06. Sunny Day
07. See You Again
08. Home
09. Dei
10. Influence
11. Exist

A.D.2013, Trupa Trupa

Trupa Trupa ma u mnie plus już za nazwę, drugi za podejście typu: "śpiewamy o śmierci, ale to wciąż zabawa", które też podbiło moje serce. Nie oznacza to jednak, że nie dostrzegam mankamentów albumu "++".

Najnowszy krążek grupy Trupa Trupa prezentuje niefrasobliwy styl i urok muzyki niekunsztownej, czasem minimalnej w zdobienia i aranżacje (są oczywiście utwory charakteryzujące się większym stopniem rozbudowania) - jednak wciąż intrygującej i wartej uwagi.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

12:12, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

Kompletnie nie znam się na mandze, nigdy nie widziałem "Tekkonkinkreet" Taiyo Matsumoto ani nawet adaptacji filmowej Michaela Arias. Dlatego mogę bez skrupułów ułożyć własną programowość albumu "From Here You Can See Everything" Bena Steed'a, który ponoć hołduje w/w obrazom.

1. River Revuer
2. I Can No Longer See You
3. Dhyāna (featuring Hannah Wall)
4. Why Can't I Sleep?
5. Song For a Distant Universe
6. Thank You
7. From Here You Can See Everything
8. Looking Outward And Inward To a Sea Of Stars 

A.D.2013, Twice Removed Records

Ta zdobiona na sposób delikatny i drobnomotywiczny muzyka sprawdziła się w nieoczekiwanej roli. Stała się dla mnie znakomitym urozmaiceniem żmudnej pracy nad pewnym kalkulacyjnym arkuszem. Oczarowały mnie zarówno subtelne dźwięki fortepianu (piękna miniatura "River Revuer", jak i sąsiadujące z nimi przestrzenne klawisze (np. "I Can No Longer See You").

Czytaj na onlygoodmusic.pl

08:16, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »