środa, 31 stycznia 2018
"Rosarium Hermeticum" to stare-nowe wydawnictwo na którym Artefactum w mniejszym lub większym stopniu wpisuje się w charakterystyczną stylistykę podszytą mistycyzmem i hermetyzmem. Dąży ku muzyce tła i może się podobać z powodu konsekwencji oraz kreowaniu nastroju.
piątek, 26 stycznia 2018
Amerykański kompozytor Edgar Varèse jest autorem znamiennych słów: “Ja nie eksperymentuję, oddaje produkt skończony, natomiast publiczność przeprowadza doświadczenia, decydując się na konfrontację z nowym dziełem”. Te słowa pasują do muzyki Calling Voice Project, twórcy wymagającego albumu “Vestigial Element”.
środa, 24 stycznia 2018
Podwójny album Aquavoice jest dowodem na to, że Polak potrafił, potrafi i potrafić będzie. Ten wspominkowy album będzie pociechą nie tylko w rękach kolekcjonerów, ale jest świetną okazją by poznać muzykę Tadeusza Łuczejki właściwie od podstaw. "Jesień to schyłek, nie zaś upadek. I dla człowieka, i dla idei". Jesień daje nam "wrażenie jakby kończyło się coś względnie dobrego, nie zaś jakby miało się rozpocząć czy odrodzić coś nowego". W te słowa wpisuje się album "Autumn" Güntera Schlienza. Prekursor transhumanizmu i immortalizmu Nikołaj Fiodorowicz Fiodorow twierdził, że Apokalipsa św. Jana jest warunkowa - to rodzaj ostrzeżenia, a nie konieczność. "Człowiek pozostając biernym, czyni Boga narzędziem realizowania własnych oczekiwań dotyczących zbawienia" . Wskrzeszenie, wybawienie od śmierci - uwolnienie się od fundamentalnej ułomności ludzkiej egzystencji wiąże się z Sądem Ostatecznym. Nikt z nas nie ma pewności, czy znajdzie się w księdze życia. A "jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia".
czwartek, 18 stycznia 2018
Długo czekałem na nowe wydawnictwo grupy Lebowski. Miałem duże oczekiwania i co oczywiste towarzyszyły mi obawy, czy jest szansa na powtórzenie wyjątkowości debiutu. Mimo odmiennego charakteru albumu "Lebowski plays Lebowski" nie zawiodłem się.
czwartek, 11 stycznia 2018
Dawny podział na dźwięki muzyczne i dźwięki niemuzyczne wydaje się mocno archaiczny. Rola muzyki w dzisiejszej rzeczywistości często sprowadza się do likwidacji ciszy. Hałas stał się materią muzyki. Album "7305" to przykład muzyki przy słuchaniu której wiele osób zada sobie pytanie: czy da się wskazać granice muzyki?
poniedziałek, 08 stycznia 2018
poniedziałek, 01 stycznia 2018
piątek, 15 grudnia 2017
poniedziałek, 10 kwietnia 2017
piątek, 03 lutego 2017
środa, 18 stycznia 2017
W obecnych czasach na rynkach finansowych rządzi nowa rzeczywistość, która wymaga nowego podejścia do inwestowania. Inwestować można w różny sposób: na lokacie bankowej, kupując obligacje skarbowe czy akcje na giełdzie. Jednak w sytuacji, gdy tradycyjne elementy portfela inwestycyjnego nie przynoszą oczekiwanych zysków lub wiążą się ze zbyt wysokim ryzykiem, z pomocą przychodzą inwestycje alternatywne.
czwartek, 05 stycznia 2017
niedziela, 13 września 2015
Inner Vision Laboratory ustala własne reguły muzyki, jest zdyscyplinowany w kształtowaniu formy, w wyzwalaniu tych ciemnych spięć emocjonalnych. Każda decyzja o wyborze poziomu dynamicznego jest głęboko uzasadniona konstrukcją i wymową kompozycji, a całość albumu nie traci przy tym waloru osobistej wypowiedzi.
piątek, 28 sierpnia 2015
sobota, 02 maja 2015
środa, 29 kwietnia 2015
"Zjawisko muzyki dane nam jest w jednym tylko celu: ustanowienia ładu w rzeczach, w tym – i to głównie – ładu między człowiekiem, a czasem” [1]. Dalekosiężna interpretacja tych słów Igora Strawińskiego może odnosić się do wznowień zapomnianych (niedostępnych) wydawnictw, których regularnie dokonuje wytwórnia Zoharum. Tym razem padło na muzykę projektu Nagamatzu. Przypisy:
|
Archiwum
Ostatnie wpisy
Zakładki:
Specjalne
OnlyGoodMusic
Współpraca
Ważne
Polecam
|