Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 30 września 2013

"Co oznacza być człowiekiem?" to w moim odczuciu jedno z najważniejszych pytań jakie zadawał film "Blade Runner". W dobie dezinformacji na temat scenariusza sequelu tego dzieła, warto posłuchać albumu "The City Dark Synth" projektu DigitalSimplyWorld, który może być jedną z alternatyw historii.

DigitalSimplyWorld znakomicie oddaje atmosferę miasta zagubionych (nie) ludzi i dziwnych zakamarków - w moim wyobrażeniu nie pozbawioną noirowego ducha. Dark Synth to miasto cieni, zepsucie i wiecznego deszczu, miejsce gdzie nic nie jest jednoznaczne. To jednocześnie miasto nadziei...

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:01, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 września 2013

"Totem" sygnalizuje mistyczne więzi między ludźmi, wtórnie odzwierciedlające stosunki społeczne. "Totem" to widzialny reprezentant religii, dowód tożsamości i przynależności. Przede wszystkim "Totem" to symbol.

Ciekawi Was dlaczego Filip Szyszkowski sięgnął właśnie po ten symbol?


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:00, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 września 2013

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez serwis muzyczny OnlyGoodMusic. Mamy dla Was najnowszy album projektu Paranoia Inducta. Aby wziąć udzial w losowaniu albumu "Maze Of Death" wysatrczy odpowiedzieć na jedno pytanie:

Jakiej narodowości jest Anthony Armageddon Destroyer, twórca projektu Paranoia Inducta?

Prawidłowe odpowiedzi prosimy przesyłać na adres onlygoodmusic@o2.pl. Prosimy o wpisanie w tytule e-maila hasła 'Konkurs: Paranoia Inducta' oraz o podanie w zawartości (prócz prawidłowej odpowiedzi) swojego nicka.

Spośród wszystkich osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi wylosujemy 1 egzemplarzy pięknie wydanego albumu "Maze Of Death".

Konkurs potrwa do 22 września  (do godziny 23.59).


Szczegóły i Regulamin konkursu11:56, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 września 2013

Gdyby Marlowe żył w dzisiejszych czasach, sączyłby whisky w obskurnym barze przy dźwiękach Heavier Than Broken Hearts.

Side One
1. Black Veil
2. Purple Dawn
3. Widow
4. In Cold Blood
5. Nameless Grave

Side Two
1. Black Wings
2. Out Of Control
3. Dark Long Goodbye
4. Bonus: Purple Dawn (wersja polska)


Wydawca: Nasoni-Records

Złośliwi powiedzą, ze wybrałby raczej któryś album Bohren & der Club of Gore, jednak ja będę obstawał przy swoim. Heavier Than Broken Hearts nagrali album, który brzmi bardzo autentycznie i przekonująco. Od pierwszych dźwięków będziecie pewni, nie będzie happy endu.  Zmęczony życiem wokal, posępna atmosfera, duszne i ciemne brzmienie. Do tego historie, tak prawdziwe że są jak zmyślone i tak zmyślone, że wydają się prawdziwe. 

Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:52, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 września 2013

"Zastrzegam sobie prawo bycia człowiekiem samotnym. Nie tęsknię za towarzystwem. Przeszkadza mi ono. [...] Znajduję lepsze towarzystwo w nieożywionych przedmiotach i zwierzętach, ponieważ mogę cieszyć się ich obecnością, nie zużywając przy tym moich psychicznych sił". Henry Louis Mencken nie słyszał nigdy muzyki Docetism, ale jego słowa trafiają w samo sedno mini albumu "Misantrophy".

1. Sebum
2. Escape
3. Return

Legalny download


Premiera: 03.09.2013
Wydawca: Nichts

Każdy ma swoja warstwę ochronną, nazwijmy ją inaczej limitem na negatywne zdarzenia i zajścia, które zawsze (pośrednio lub bezpośrednio) są efektem działań rodzaju ludzkiego. Wcześniej czy później wynikiem naszej refleksji może być ucieczka, a w skrajnych wypadkach niechęć do ludzi.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:02, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 września 2013

Reznor powrócił... ku uciesze fanów i zawistników. Przeglądając najświeższe doniesienia na temat nowego albumu Nine Inch Nails przezywam swoiste deja vu. Te same zarzuty: to już nie NIN, popowe melodie, to nie industrial itp, itd. I tak się zastanawiam, dlaczego miast cieszyć się formacja, która na stałe wpisała się do historii muzyki powraca z niezłym albumem rzesza domorosłych, internetowych psychologów zastanawia się co ma większy wpływ na twórczość Reznora: depresja, alkohol, leki czy może żona, oskarowe sukcesy i sława?

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:31, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 września 2013

Oglądając pudełko najnowszego albumu projektu Aquavoice zastanawiałem się nad znaczeniem jego tytułu. Dlaczego "Grey"? Wiele można powiedzieć o tej muzyce, lecz na pewno nie jest "szara".  

01. S.E.T.I. Project
02. Magma
03. Child of the Moon
04. Terra Incognita
05. Radiowaves
06. Glassgames
07. Invisible World
08. Air Sanctuary
09. Liquid Plejades

10. -

A.D. 2013, Zoharum

Odnosząc się do symboliki kolorów szary nie kojarzy się Polakom zbyt dobrze: od apatii, śmierci po monotonną codzienność. Tymczasem nowe wydawnictwo Aquavoice uderza w nieco inna nutę szarości.  Muzyka na "Grey" z pozoru neutralna psychologicznie, składa się na interesujący przekaz, który porusza.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 września 2013

Muzyka może być przejrzystym symbolem aspiracji, spełnienia marzeń, pragnienia bycia wolnym, bycia sobą. Może ucieleśniać również różne obawy i lęki. Bo w dzisiejszych czasach trudno być sobą, trudno forsować własną wizję wolności - także artystycznej. Nie ze względu na cenzurę, ale różnego rodzaju ograniczenia (choćby finansowe) oraz niezrozumienie. To kilka luźnych skojarzeń jakie towarzyszyły mi słuchaniu albumu "Fear Of Freedom".

1. Suspended Progress
2. Fear of Freedom
3. Towards Death
4. Eternal Wanderer
5. Existence in Possession
6. Personality Reflection
7. Unconscious Being
8. Identity

A.D.2013, Legacy Records


"Fear Of Freedom" stanowi słusznych rozmiarów budowlę muzycznie imponującą, nie tylko założeniem (hołd dla geniuszu Chucka Schuldinera), ale i ciekawym rezultatem: bogatą pomysłowością ilustracyjną, techniką oddawania muzycznymi środkami różnych nastrojów. Sepsis za pomocą rozbudowanej wyobraźni muzycznej, szerokich tematów tworzy utwory nasycone filozoficznymi treściami. 

Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:39, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 września 2013

Nie będę ukrywał, że mam słabość do muzyki Paranoia Inducta. Anthony, twórca tego projektu para się ulubioną przeze mnie starą (nazwijmy ją klasyczną) szkołą dark ambientu. Nowy album "Maze Of Death" celnie trafia w pojawiającą się u mnie, co jakiś czas potrzebę wyobcowania. 

"Maze Of Death" to bezgraniczny smutek i tęsknota oraz strach, którego nie potrafimy nazwać po imieniu. Te wszystkie emocje towarzyszą nam w życiu - tytułowym Labiryncie Śmierci. W zakresie muzyki podziwiam tu intensywność emocji, witalność tematów melodycznych oraz odrębny, miejscami nawet egzotyczny koloryt ("Circle Of Despair").

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:52, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 września 2013

Karlheinz Stockhausen w swoim słynnym utworze "Stimmung" udowadnia, że w muzyce czas jest pojęciem względnym - ba można rzec, że nie istnieje. Jakoś zmagania z twórczością tego kompozytora zbiegły się w czasie z przysłuchiwaniem się albumowi "Light And Gravity". Czy to tylko przypadek?

Czytaj na onlygoodmusic.pl

15:13, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 września 2013

Przedrostek anty - często pojawia się w moich recenzjach głównie za sprawą anty muzyki. Dziś natomiast dla odmiany (mojej i Waszej) zajmiemy się kolejna odsłoną serii "Swingujące  3-miasto" poświęconej grupie Antykwintet.

1. Stasinek
2. Zaduma Dziadka
3. Mirror Mode
4. Prosto przed siebie
5. Gonitwa siódma
6. Music For R.
7. Reinkarnacja

A.D. 2012, Soliton

"Antykwintet" zawiera nagrania, które mimo upływu lat brzmią świetnie i oryginalnie. To jazz stworzony w oparciu o bogate relacje dźwiękowe, które posłużyły do konstruowania muzyki pełnej dynamizmu rytmicznego i perkusyjnego.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:32, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 września 2013

Gavin Catling z dalekiej Australii podsyła mi nietuzinkowe muzyczne kąski. Jeszcze nie opadł mój zachwyt nad delikatną i drobnomotywiczną muzyką Bena Steed'a , a już pora szukać słów do opisania niezwykłego albumu "The Silence, The Darkness" projektu Be My Friend In Exile.

Be My Friend In Exile dość precyzyjnie formułuje estetyczno - filozoficzny program swojej muzyki oraz jej formalny układ w postaci elementów symbolicznych. Tym głównym elementem na którym zasadza się całość jest tzw. godzina wilka - termin z pogranicza ludowych wierzeń, sennych analiz i wiedzy medycznej. To jednocześnie zjawisko, czas i stan.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:10, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 września 2013

Lubię patrzeć na muzykę po swojemu, unikając personalnych porównań i ważąc sądy. Przed napisaniem niniejszej recenzji ustaliłem sobie kilka założeń, przez pryzmat których przysłucham się albumowi "Atom Pompeii" toruńskiej grupy Vexatus.

1. Slaves of Korea
2. Tenebrae
3. Dogma
4. Lebensborn
5. Atom Pompeii
6. The Archangel’s Slaughterhouse
7. Clades variana
8. Half-Life

A.D. 2013, Redrum666

(1.) Melomanem Metalu Śmierci nigdy nie byłem i pewnie już nie zostanę. (2.) Maniacy tegoż gatunku recenzji na onlygoodmusic.pl też raczej szukać nie będą. (3.) Oczywiście nie deprecjonuję ważności i jakości tego gatunku. (4.) Ma on w sobie przecież kilka bardzo interesujących cech i niesie zazwyczaj za sobą określone techniczne umiejętności muzyków.

Okładkę albumu "Atom Pompeii" skojarzyła mi się zupełnie "niemelatowo". Diabelski młyn z opuszczonego miasta Prypeć przypomniał mi album "In The Fog" duetu Mirrorman i She.xist - muzycznie odległy, lecz bardzo spowinowacony tematem i co ciekawe atmosferą.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

13:36, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Archiwum