Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
niedziela, 28 września 2008
Najnowszy album grupy Metallica zatytułowany "Death Magnetic" dłużej zagości na czołowych pozycjach list sprzedaży. Obecnie tak jest w 25 krajach na świecie. Krążek po raz kolejny znalazł się na szczycie zestawienia listy Olis. W USA w ostatnim tygodniu album sprzedano w liczbie 337 tys. egzemlarzy, co w podsumowaniu sprzedaży z pierwszym tygodniem: 490 tys. egzemplarzy daje razem 827 tysięcy kopii. Album uzyskał status złotej płyty. W Kanadzie w pierwszym tygodniu sprzedano 81 tys. egzemplarzy, w drugim 45 tys. – razem 126 tysięcy kopii.

Album znajduje się na miejscu pierwszym najlepiej sprzedawanych albumów na świecie: World Albums Chart, i Europie: European Top 100 Albums Chart, oraz iTunes.

"Death Magnetic" okupuje pierwsze miejsca rownież  w Argentynie, Australii (platyna), Austrii, Belgii, Brazylii, Japonii, Kanadzie, Korei, Czechach, Chorwacji, Danii, Finlandii (3x platyna, 90 tys.), Francji, Irlandii, Niemczech (złota), Holandii, Norwegii, Nowej Zelandii (platyna), Polsce (2x platyna, 40 tys.), Portugalii (złota), Szwajcarii, Szwecji (platyna), Turcji, Wielkiej Brytanii (129 tys. sztuk) i Włoszech.

źródło: overkill.pl, blabbermouth.net
23:53, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Na witrynach sklepu Amazon.de można zapoznać się z 30-sekundowymi fragmentami nowego albumu grupy Cradle Of Filth. Płyta "Godspeed On The Devil's Thunder" trafi do sklepów końcem października.

Posłuchaj

źródło: blabbermouth.net

23:39, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 września 2008
Utwór "Dinner At Deviant's Palace" pochodzący z repertuaru Cradle Of Filth  (wydany w 2001 roku na mini-albumie "Bitter Suites to Succubi") ma dość intrygujący tekst. Po bliższym zaznajomieniu się z nim okazuje się być to modlitwa "Ojcze Nasz" puszczona od tyłu.

Posłuchaj

źródło: cofpoland.com
"Jestem całkowicie zaskoczona i zszokowana tą wiadomością, którą otrzymałam przez internet. Do tej pory nikt z zespołu [Theatre Of Tragedy - przyp OGM.] nie zadzwonił do mnie osobiście, aby poinformować mnie o ich decyzji. Otrzymałam tylko e-mail mówiący, że jestem wyrzucona z zespołu. Czuję się zdradzona i oszukana przez swój własny zespół. Ta decyzja nie została podjęta przeze mnie i nie zamierzam zawieść naszych fanów!"/Liv Kristine, Leaves' Eyes/

źródło: onet.pl

22:23, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 września 2008
Metallica otrzymała jedną z dziewięciu nominacji do Rock and Roll Hall of Fame. Tylko pięciu szczęśliwców będzie mogło dostąpić tego zaszczytu. Konkurencje stanowiąnominowani również: Jeff Beck, Chic, Wanda Jackson, Little Anthony and the Imperials, Run D.M.C., the Stooges, War i Bobby Womack. Tylko pięciu szczęśliwców będzie mogło dostąpić tego zaszczytu. Zostaną wybrani przez grupę ponad 500 profesjonalistów z przemysłu muzycznego.

Przedstawiciele Fundacji Hall of Fame uzasadnili nominację zespołu Metallica: "odnosząca największe sukcesy i najbardziej uznana grupa metalowa naszych czasów, którą to pozycję utrzymuje niezmiennie od ponad ćwierć wieku".

Aby być pretendentem do miejsca w Rock and Roll Hall of Fame, trzeba spełniać jeden warunek - od wydania pierwszego albumu artysty musi minąć co najmniej 25 lat.

źródło: overkill.pl, interia.pl, blabbermouth.net

00:40, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Dnia 13 maja 2006 roku grupa Black Sabbath została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Zespołem wprowadzającym legendę hard rocka była Metallica. Przy okazji zespół wykonał kilka coverów Black Sabbath.

Zobacz "Iron Man"
00:29, brokenhope , Covery
Link Dodaj komentarz »
"Jesteśmy starzy, ale nie martwi" - tak mówią o sobie. Uwaga nie będzie tu mowa o The Rolling Stones, ponieważ nie mają szans w konfrontacji z grupą The Zimmers. Razem mają ponad 3000 lat, a średnia wieku zespołu to 'zaledwie' 80 lat. Liderem tej ponad czterdziestoosobowej grupy jest 91-letni wokalista Alf Carretta. Najstarszym członkiem zespołu jest 101-letni Buster Martin.

Grupa zachwyciła świat w 2007 roku własną interpretacją klasyka The Who - "My Generation". Ponadto nagrała również cover Alan Parsons Project's zatytułowany "'Old and Wise". Jednak na szczególną uwagę zasługuje brawurowo wykonany utwór "Firestarter" z repertuaru The Prodigy.

 

 lust for life

Obecnie grupa promuje album "Lust for Life". Na krązku znajdują się:

- We Will Rock You (z repertuaru Queen)
- When You’re Smiling (Louis Armstrong)
- Firestarter (The Prodigy)
- My Generation (The Who)
- Lust For Life (Iggy Pop)
- Let It Be (The Beatles)
- Tears In Heaven (Eric Clapton)
- Old and Wise (The Alan Parsons Project)
- What The World Needs Now Is Love (Jackie DeShannon)
- Everybody’s Talkin’ (Harry Nilsson)
- Three Steps To Heaven (Eddie Cochran)
- Fight For Your Right (To Party) (The Beastie Boys)
- My Way (Frank Sinatra).

Niech komentarzem do poczynań tych genialnych Seniorów będzie cytat z "My Generation" The Who: "mam nadzieję, że umrę zanim się zestarzeję!"

źródło: interia.pl, wikipedia, thezimmersonline.com
poniedziałek, 22 września 2008
Minął pierwszy tydzień od premiery  "Death Magnetic". Nowe dzieło grupy Metallica nadal rządzi i dzieli na listach najlepiej sprzedających się albumów. Krążek utrzymał 'fotel lidera' zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii, dodatkowo dorzucił pierwsze miejsce we Włoszech oraz Australii, gdzie "Death Magnetic" to najszybciej sprzedający się krążek roku – 55,877  sprzedanych egzemplarzy w ciągu 7 dni.

źródło: overkill.pl, blabbermouth.net

22:12, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
niedziela, 21 września 2008
Grupa Sirenia informuje na swojej stronie internetowej o ukończeniu pracy przy nowym albumie. Właśnie zakończono mastering w Antfarm Studios. Okładkę następcy "Nine Destinies and a Downfall" wykona Jan Yrlund.

Album ma się ukazać w lutym przyszłego roku.

źródło: mortenveland.com

22:23, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 września 2008
Nowe wydawnictwo grupy Metallica pnie się na szczyty list najlepiej sprzedających się albumów. Pisaliśmy niedawno o pierwszych sukcesach "Death Magnetic". Oto kolejne informacje:

Album 'zawładnął' Polską, w niecały tydzień po premierze album osiągnął status podwójnej platyny – co wiąże się, ze sprzedażą 40 tysięcy egzemplarzy. Album wdarł się przebojem na 1 miejsce Olis oraz prowadzi w zestawieniu Top 20 w salonach Empik. 

Płyta zadebiutowała na 1 miejscu na amerykańskiej liście Billboard, co jest wynikiem  blisko 500.000 sprzedanych egzemplarzy. Przy okazji grupa Metallica po raz kolejny przeszła do historii, jako pierwszy zespół, który który wprowadził pięć swoich albumów na pierwsze miejsce listy Billboard ("Metallica", "Load", "Reload", "St. Anger" oraz "Death Magnetic").

Metallica zadebiutowała  na 1 miejscu list sprzedaży również w następujących krajach:
- Argentyna
- Belgia
- Chorwacja
- Czechy
- Dania
- Francja
- Holandia
- Niemcy
- Kanada
- Nowa Zelandia
- Portugalia
- Szwecja
- Turcja

źródło: overkill.pl, blabbermouth.net
00:48, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa The Cure zaprezentowała track listę najnowszego albumu "4:13 Dream". Na album poczekamy dwa tygodnie dłużej niż pierwotnie planowano. Nowa data premiery została ustalona na 27 października.

Oto lista utworów:

1. Underneath the Stars
2. The Only One
3. The Reasons Why
4. Freakshow
5. Sirensong
6. The Real Snow White
7. The Hungry Ghost
8. Switch
9. The Perfect Boy
10. This. Here And Now. With You
11. Sleep When I'm Dead
12. The Scream
13. It's Over

źródło: onet.pl
00:46, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Jak już pisaliśmy, Shagrath - wokalista Dimmu Borgir miał wziąć ślub z Christiną Fulton. Ceremonia, która była zaplanowana na 20 września została odwołana. Powodem zmiany planów są obowiązki zawodowe przyszłych małżonków. Nowa data ślubu nie została wyznaczona, wiadomo natomiast, że odbędą się dwa śluby:  w USA oraz w Norwegii.

źródło: blabbermouth.net
00:11, brokenhope , News
Link Komentarze (2) »
Mimo bardzo dobrego przyjęcia nowego albumu grupy Metallica, pojawia się wiele zastrzeżeń do jakości wydawnictwa. Fani z całego świata narzekają na trzaski i przestery, a także na fakt iż album jest zbyt głośno nagrany. Wiele osób uważa, że zbyt głośny mastering jest zabiegiem celowym. Czy "Death Magnetic" stał się kolejnym albumem biorącym udział w tzw. 'wojnie głośności'?

"Mastering pozwala wyróżnić utwory (pod względem głośności, agresywności basu i przestrzenności). W związku z tym, że przy pierwszym przesłuchaniu większość słuchaczy postrzega głośniejszy utwór jako lepszy, przekłada się to na zyski ze sprzedaży nagrań."

Czy takiego zabiegu użyli odpowiedzialni za mastering
Greg Fieldman i Andrew Scheps?

Ciekawostką jest fakt, iż album "Death Magnetic" stanowiący dodatek do Guitar Hero III, nie nosi śladów efektu 'wojny głośności'.

W związku z tym  w internecie pojawiła się petycja fanów zespołu, w której proszą o powtórny mastering albumu.

źródło: overkill.pl, wikipedia

00:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 września 2008
Termin premiery podwójnego wydawnictwa DVD grupy Leaves' Eyes nadal nie jest dokładnie znany. Niektóre źródła podają datę 20.10.2008. Tymczasem możemy zobaczyć trailer "En Saga I Belgia".

Zobacz


źródło: leaveseyes.com
23:40, brokenhope , Trailery
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 września 2008
Nowy album grupy Metallica, wdziera się przebojem na listy najlepiej sprzedających się albumów. Mimo, iż od piątkowej premiery minęło zaledwie kilka dni "Death Magnetic" zdążył już zaistnieć na listach najlepiej sprzedających się albumów.

W dniu premiery, krążek osiągnął status platyny w naszym kraju, co wiąże się z zamówieniem przez sklepy muzyczne 20.000 kopii albumu. Sprzedaż w Finlandii pierwszego dnia osiągnęła wielkość 60.000 egzemplarzy, co wiąże się z nadaniem "Death Magnetic" statusu potrójnej platyny.

Norweski sklep muzyczny Platekompaniet poinformował, że sprzedaż "Death Magnetic" przerosła najśmielsze oczekiwania.  Morten Lund - Product Manager tej największej norweskiej sieci sklepów muzycznych posłużył się przykładem dla zobrazowania rozmiarów sprzedaży: U2 potrzebowało tygodnia by sprzedać taką samą ilość swojego albumu co Metallica pierwszego dnia.

Pozycje na listach:

ARIA Chart - 6 (jeden dzień sprzedaży w Australii -  około 5.000 egzemplarzy)
UK Chart - 1
Irish National Chart - 3

źródło: blabbermouth.net
23:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Prezentujemy poniżej zapowiedź nowego DVD grupy Dimmu Borgir. Wydawnictwo zatytułowane "The Invaluable Darkness", ukaże się w październiku.

Zobacz
 
źródło:  blabbermouth.net
22:56, brokenhope , Trailery
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 września 2008
Nowy album grupy Cradle Of Filth, zatytułowany "Godspeed On The Devil's Thunder", ukaże się również w wersji specjalnej oraz na winylu.

Dwupłytowa edycja specjalna prócz tradycyjnego krążka z nowym albumem, zawierać będzie dodatkową płytę z 10 niepublikowanymi utworami (dema, wersje live):

Disc 1:

01. In Grandeur And Frankincense Devilment Stirs
02. Shat Out Of Hell
03. The Death Of Love
04. The 13th Caesar
05. Tiffauges
06. Tragic Kingdom
07. Sweetest Maleficia
08. Honey And Sulphur
09. Midnight Shadows Crawl To Darken Counsel With Life
10. Darkness Incarnate
11. Ten Leagues Beneath Contempt
12. Godspeed On The Devil's Thunder
13. Corpseflower

Disc 2:

01. Balsamic and Anathema
02. A Thousand Hands On The Maid Of Ruin
03. Into The Crypt Of Rays
04. Devil To The Metal
05. Courting Baphomet
06. The Love Of Death (Remix)
07. The Death Of Love (Demo)
08. The 13th Caesar (Demo)
09. Dirge Inferno (Live)
10. Dusk And Her Embrace (Live)

Natomiast winylowe wydanie poszerzono o dwa niepublikowane utwory. Dodatkiem to tej edycji będzie również specjalny kod, umożliwiający pobranie całego albumu w formacie mp3.

01. In Grandeur And Frankincense Devilment Stirs
02. Shat Out Of Hell
03. The Death Of Love
04. The 13th Caesar
05. Tiffauges
06. Tragic Kingdom
07. Sweetest Maleficia
08. Honey And Sulphur
09. Midnight Shadows Crawl To Darken Counsel With Life
10. Darkness Incarnate
11. A Thousand Hands On The Maid Of Ruin
12. Ten Leagues Beneath Contempt
13. Balsamic and Anathema
14. Godspeed On The Devil's Thunder
15. Corpseflower 

Premiera wydawnictwa zapowiadana jest na koniec października.

źródło: blabbermouth.net

19:56, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 września 2008
Grupa  Paradise Lost ogłosiła specjalny konkurs dla swoich fanów, w którym główną nagrodą sa wyjatkowe koszulki, zaprojektowane przez Eda Stone'a. Konkurs odbędzie sięw ramach obchodów 20-lecia działalności grupy.

"Będziemy nagradzać za oryginalność i humor. Zasadniczo chodzi o to, abyście przysłali nam swoje zdjęcia w koszulkach Paradise Lost, zrobione w najdziwniejszych miejscach i/lub sytuacjach" - informuje zespół.

Zdjęcia należy przesyłać na adres  competition@paradiselost.co.uk.

źródło: onet.pl

22:41, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 września 2008
Odliczanie dobiega końca, to już jutro 12 września, ukaże się dziewiąty studyjny album formacji Metallica. W dniu premiery "Death Magnetic" automatycznie pokryje się w naszym kraju platyną (do sklepów w całej Polsce zostanie dostarczonych ponad 20 000 kopii wydawnictwa, co zapewnia płycie status platyny).

Już dziś można posłuchać całego albumu na metallica.com.

Tymczasem wciąż trwa zamieszanie z datami premiery krążka. Po słynnej 'francuskiej pomyłce', tym razem największy dystrybutor muzyki w Wielkiej Brytanii - HMV umieścił w swojej ofercie album już od 10 września. Jest to najprawdopodobniej działanie celowe, podobno Metallica martwią się, że nie zdoła zdobyć 1. miejsca na UK Charts. Poważną konkurencję dla "Death Magnetic" ma stanowić debiut Glasvegas.

źródło: nuta.pl, deathmagnetic.pl
22:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Zapraszamy do zapoznania się z nowym utworem grupy Marilyn Manson. "This Is Halloween" to utwór pochodzący ze ścieżki dżwiękowej do animacji "The Nightmare Before Christmas".

Zobacz
22:32, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 września 2008
Fani odliczają ostatnie dni, pozostałe do premiery albumu "Death Magnetic". Również Metallica nie może się doczekać tego wyjątkowego dnia. Pojawieniu nowego krążka na rynku towarzyszyć będzie szereg imprez promocyjnych, a wśród nich dwa wyjątkowe koncerty. Grupa wystąpi w dniu premiery płyty, 12 września w Berlinie, a trzy dni później zagra w londyńskiej O2 Arena. Bilety kosztować będą odpowiednio 10 euro i 5 funtów. Dochód z obu występów zostanie przekazany na cele charytatywne.
Natomiast 11 września w Kopenhadze, w klubie The Rock odbędzie się impreza Denmark Death Magnetic Party, na której fani będą mogli wspólnie z zespołem przesłuchać nowy album.

źródło: onet.pl, overkill.pl
22:42, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Dani Filth, frontman zespołu Cradle Of Filth w jednym z wywiadów zachwala nowy album zespołu "Godspeed On the Devil's Thunder" (premiera 27 października):

Próbuję wytłumaczyć, że to najbardziej ekstremalny, ale chyba też najbardziej melodyjny krążek. Pomimo, że krzyczę z całej siły, podkład muzyczny jest majestatyczny i symfoniczny, ale brutalny jak cholera".

źródło: rockmetal.pl

22:26, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
niedziela, 07 września 2008
Po wycieku albumu "Death Magnetic" do sieci recenzje nowego albumu grupy Metallica pojawiają się jak grzyby po deszczu. Poniżej prezentujemy fragmenty ciekawszych z nich.

"... na tej płycie Metallica znów staje się Metalliką - opętanym przez prędkość zespołem, który stworzył epickie albumy 'Ride the Lightning', 'Master of Puppets' i nadzwyczaj progresywny '.And Justice For All'."
Ocena albumu: 4/5 gwiazdek /Brian Hiatt, Rolling Stone/

Czytaj
(tłumaczenie na deathmagnetic.pl)

+++
"...jestem bardzo zadowolony z tego albumu... w pewnym stopniu pozytywnie zaskoczony. Nie sadziłem, że wciąż mają to coś w sobie. Jest na pewno kilka słabych momentów, ale tak jest na każdym albumie... ten ma za to znacznie więcej zabójczych momentów niż tych słabszych. Dyszące speed-metalowe riffy to najlepsza wizytówka Jamesa, a Hammett znów wznieca sztorm." /Jeff Kitt, Guitar World/

Czytaj
(tłumaczenie na overkill.pl)

+++
"
Nie tego się spodziewałem. Może to było sprytne posunięcie ze strony wytwórni, żeby jako pierwsze wypuścić Cyanide i The Day, ponieważ te dwa utwory wcale nie są reprezentacyjne dla płyty. My Apocalypse jest, ale tylko w pewnym stopniu. All Nightmare Long doskonale oddaje ducha albumu. Podszedłem do tego z nastawieniem, że będzie ok, a skończyłem totalnie zmiażdżony, roztrzaskany i poturbowany.

Co się wyróżnia:
wokal i teksy Jamesa, brzmienie basu Roba, sam rytm albumu, All Nightmare Long, pokręcona dynamika każdej piosenki." Ocena 8.5/10 /Trinnyallica, Metallicabb.com/

Czytaj
(tłumaczenie na deathmagnetic.pl)

źródło: deathmagnetic.pl, overkill.pl
23:53, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"W Warszawie, podczas naszego koncertu [The Kovenant - przyp. OGM], jakieś gnojki poprzebijały nam opony w autobusie. Nie wiem, co chcieli przez to pokazać... Nie podobało mi się również to dziwne miejsce w którym musieliśmy grać w Katowicach. Na scenę można wejść tam jedynie przez widownię, co zaowocowało tym, że poobrywano z nas część naszych kostiumów." /Hellhammer, m.in. The Kovenant/

źródło: interia.pl
23:22, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Poniżej prezentujemy najowsze zdjęcia grupy Metallica:

Promo 2008


2008

Zobacz więcej (interia.pl)

Znakomite zdjęcia autorstwa Rossa Halfina:
                            
Zobacz


źródło: interia.pl, rosshalfin.co.uk

23:13, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum