Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
niedziela, 24 sierpnia 2014

Nagrania, podczas których przynajmniej fundament utworu jest rejestrowany w czasie rzeczywistym mają w sobie nieuchwytny klimat i energię. Każdy dźwięk grany jest w jednym, niepowtarzalnym ujęciu. Taka świadomość dla konsumenta muzyki powoduje zupełnie odmienny odbiór.

Grupa Gars postanowiła wykorzystać tę metodę przy okazji nagrywani swojego trzeciego albumu.


Czytaj

21:32, brokenhope , Recenzje
Link Komentarze (1) »
niedziela, 17 sierpnia 2014

Projekt ROD ma specyficzny, indywidualny styl, archaizujący własną melodykę w duchu ludowym. W tym zdaniu kryje się cała filozofia dźwięków, które możemy usłyszeć na mini albumie "Chmurniki". 

ROD stworzył syntezę ducha folkloru z rozwiniętym językiem artystycznym. Nadał jej własne, indywidualne rozwinięcia. Tym samym dał przykład dość szczególnej możliwości kompilowania wartości dawnej, z wybranymi wartościami muzyki nowej.

Czytaj

22:27, brokenhope , Recenzje
Link Komentarze (1) »
niedziela, 10 sierpnia 2014

Znany dotychczas z projektu 21 Gramms twórca swój społeczny komentarz umieszcza w 10 kompozycjach. Patrząc przez spektrum tych utworów, można jasno stwierdzić, że nie są do ciepłe słowa. Nie są to wnioski obojętne, raczej refleksyjne, skierowane do wnętrza Konsumenta muzyki, może nawet nie na sprzedaż.

Czytaj

22:54, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

Album "Music for Rituals" scala w sobie elementy muzyki etnicznej, ambientu i industrialnej estetyki. Belgijska grupa Hybryds była jednym z prekursorów tego typu syntez, a początki tego kierunku w muzyce można prześledzić "na chłodno", po ponad dwóch dekadach od premiery dzięki kolejnej reedycji Zoharum.

Czytaj

22:45, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum