Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 28 lipca 2014

Zdobycze współczesnej techniki potrafią wpędzić twórcę w spiralę nieustannego wydawania każdego tworu, który wyszedł spod jego ręki. Cyfrowa dystrybucja, szereg składanek niezależnych wytwórni, wreszcie zestawy z remiksami i zapisy koncertów - wszystko może sprawiać wrażenie "siłowego" odgrzewania tego samego materiału po wielokroć. Jeśli ktoś pomyślał tak o najnowszym albumie Desiderii Marginis jest  wielkim błędzie.

Czytaj

21:10, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 lipca 2014

Arturo Toscanini na próbach z orkiestrą, którą prowadził wyciągał jedwabną chusteczkę i podrzucał ją w powietrze, chcąc ukazać, jak - podobnie do jej spływania w dół - lekko winno cichnąć brzmienie... Pragnąc wydobyć brzmienie jak najmocniejsze, skakał, wygrażał pięściami i krzyczał, po czym przerywał grę i rozzłoszczony pytał: "kto tutaj śmie się odzywać?" [1].

Ta anegdota pasuje do albumu "Stages Of Delusion" jak ulał. Grupa Sounds Like The End Of The World proponuje nam album nieskażony "odzywaniem się", w pełni instrumentalny. Jest to zestaw dźwięków różnorodnych, zwiewnych niczym chusteczka Toscaniniego nastawionych przede wszystkim na budowanie określonego nastroju.

Czytaj

23:01, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 lipca 2014

Krakowski projekt SoundQ proponuje konsumentowi muzyki dźwięki żywiołowe, tak pozornie obce tradycyjnej muzyce, obdarzone jakimś mrocznym nerwem, pochodzącym z odkrycia w rytmie ciekawych złóż ekspresji.

Czytaj

21:03, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum