Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
środa, 27 lipca 2011
Dwa lata temu informowaliśmy o niewyobrażalnym wręcz pomyśle połączenia mocnej muzyki z baletem. Dziś prezentujemy dziewięciominutowy film zatytułowany "Disconsolate" w reżyserii Adama Waltnera.

To porywający obraz, który ilustruje głębię ludzkiego cierpienia. Prezentująca swoją taneczna wizję grupa Ballet Deviare wykorzystała utwór "Waldlander im Herbst" z dyskografii doom metalowej formacji Celestiial.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net
"Grace For Drowning" to drugi solowy album lidera Porcupine Tree ukaże się 26 września. Album ma stylistycznie nawiązywać do solowego debiutu z 2008 roku.

Lista utworów:

CD 1:
1. Grace For Drowning
2. Sectarian
3. Deform to Form a Star
4. No Part of Me
5. Postcard
6. Raider Prelude
7. Remainder the Black Dog

CD 2:
1. Belle de Jour
2. Index
3. Track One
4. Raider II
5. Like Dust I Have Cleared From My Eye

Krążek promuje utwór  "Remainder the Black Dog", który można bezpłatnie pobrać z tego adresu.

źródło: nuta.pl
00:50, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Grupa Samael ponownie odwiedzi Polskę. Formacja promować będzie najnowszą płytę "Lux Mundi", która ukazała się w kwietniu.

Samael zagra trzy koncerty w naszym kraju:

02.09 - Dekompresja, Łódź
03.09 - Wiatrak, Zabrze
04.09 - Kwadrat, Kraków

źródło: onet.pl
00:37, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
W sieci pojawiło się jednootworowe promo nowego albumu Opeth.

Posłuchaj

źródło: deathmagnetic.pl
00:29, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Pojawiło się nowe video wokalistki Sarah Jezebel Deva. Teledysk do utworu "The World Won't Hold Your Hand" promuje album "The Corruption Of Mercy".

Zobacz

źródło: metalunderground.com
00:26, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Trent Reznor bardzo ceni sobie niezależność. Niedawno zaapelował do swoich fanów, by zignorowali reedycję debiutanckiego krążka Nine Inch Nails pt. "Pretty Hate Machine".

"Fani Nine Inch Nails, nie marnujcie na to pieniędzy. To ruch ze strony wytwórni. Po prostu zapakowali na nowo starą wersję. Zignorujcie to wydawnictwo." - apeluje muzyk.

Reznor zaprezentował materiały wskazujące, że nowe wydanie albumu nie zostało w żaden sposób zremasterowane i jest on niemal identyczny z oryginałem.

źródło: blabbermouth.net
00:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Oto co się dzieje, gdy metalowa fantazja posunie się za daleko! Haha, lider Cradle Of Filth zatrzymany przez ochronę festu!" - tak skomentował Hoya Roc z grupy Madball zajście z udziałem Daniego Filth'a.

Lider Cradle Of Filth został zatrzymany przez ochronę festiwalu L’ez Arts Sceniques. W sieci pojawiło się zdjęcie dokumentujące wydarzenie.

źródło: blabbermouth.net

00:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Najnowszy album grupy Epica pojawi się na półkach sklepowych 9 marca 2012 roku. Wydawnictwo ukaże się nakładem Nuclear Blast Records.

Pre-produkcja odbywa się w niemieckim studio Gate, pod czujnym okiem producenta Saschy Paetha.

źródło: blabbermouth.net
00:02, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 lipca 2011
Wytwórnia Century Media Records przesunęła datę wydania albumu "Dark Adrenaline" włoskiej grupy Lacuna Coil. Krążek ukaże się na początku 2012 roku. Wytwórnia w komunikacie prasowym prosi o cierpliwość i zapewnia, że warto czekać.

Pierwotnie album miał ukazać się w październiku tego roku.

źródło: blabbermouth.net
23:59, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Letnia edycja Military Camp Festival 2011 z przyczyn technicznych niezależnych od organizatora oraz artystów została przeniesiona z warszawskiego Amfiteatru w Parku im. Sowińskiego do pobliskiego klubu Progresja. Data pozostaje bez zmian - to pt. 2 września 2011, wstęp od 17.00, start o 18.00. Wydarzenie obfituje w występy gwiazd - norwesko-niemieckich mistrzów mocy i melodii i Leaves' Eyes, polskiej legendy heavy Turbo i fińskiej deathmetalowej supergrupy Barren Earth. Inny norwesko-niemiecki zespół Midnattsol niestety wypadł ze składu festiwalu ze względu na zaistniały konflikt zobowiązań, natomiast rosyjskie folkmetalowe piwożłopy Troll Bends Fir zamiast we wrześniu zagrają w Progresji w grudniu br. Dodatkowo w ramach letniej edycji MCF2011 wystąpią 4 polskie zespoły, o których jest lub niebawem będzie głośno, np. Digger z Pszowa i The Sixpounder z Wrocławia - 2 pozostałe zostaną ujawnione w sierpniu, wtedy też poznamy jeszcze jednego artystę-niespodziankę!

Bilety na letnią edycję MCF2011 otrzymują nowe, niższe ceny: 65 PLN w przedsprzedaży i 75 PLN w dniu koncertu. Osoby, które dokonały zakupu biletów w poprzednich cenach, tzn. przed pon. 25 lipca, otrzymają refundację różnicy gotówką w dniu koncertu.

WAŻNE: Military Camp Festival 2011 zyskuje dodatkową zimową edycję, a w niej występy samych znakomitości - wyczekiwanych przez fanów folk metalu grup Tyr z Wysp Owczych i Moonsorrow z Finlandii, przeniesionych z edycji letniej
Troll Bends Fir z Rosji, ponadto Triosphere z Norwegii powracających do Polski po bardzo udanym debiucie jako gwiazda tegorocznej Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu, a także młodych drapieżców Crimfall (Finlandia) i polskich niespodzianek! MCF2011 Winter Edition odbędzie się w stołecznym klub Progresja w śr. 7 grudnia, wstęp od 17.00, start o 18.00. Bilety: 65 PLN w przedsprzedaży, 75 PLN w dniu koncertu, dostępne w sieci Eventim i klubie Progresja.

Uwaga: teraz w sprzedaży limitowana pula 250 specjalnych wspólnych karnetów na obydwie edycje MCF2011 w cenie 99 PLN, dostępnych w sieci Eventim i klubie Progresja tylko do wyczerpania puli, która nie zostanie zwiększona!

Military Camp Festival 2011
LEAVES' EYES, BARREN EARTH, TURBO, THE SIXPOUNDER, DIGGER + inni
Warszawa, Progresja, ul. Kaliskiego 15a
pt. 2 września, wstęp: 17.00, start: 18.00

Military Camp Festival 2011 Winter Edition
TYR, MOONSORROW, TROLL BENDS FIR, TRIOSPHERE + inni
Warszawa, Progresja, ul. Kaliskiego 15a
śr. 7 grudnia, wstęp: 17.00, start: 18.00

źródło: fantommedia.pl
00:48, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Rozstrzygnięto konkurs ogłoszony na facebooku na projekt koszulki Cieszanów Rock Festiwal 2011. Nagrody dla uczestników w postaci zaproszeń na festiwal zostaną przesłane pocztą. Wybrano projekt graficzny spoza konkursu, który zdaniem organizatorów jest atrakcyjniejszy i to on znajdzie się na oficjalnych koszulkach festiwalu.

Zobacz projekt

źródło: cieszanowrockfestiwal.pl
00:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W obozie stołecznego Leash Eye trwają przygotowania do wyjazdu na największy metalowy festiwal Europy - Wacken Open Air.

Zespół będzie reprezentował Polskę podczas finału Metal Battle, podczas którego zmierzy się z zespołami z całego świata - zwycięzcami krajowych finałów Wacken Metal Battle.

Naszych rodaków będzie można zobaczyć na W.E.T Stage w środę 3 sierpnia o godzinie 12:45, a kompletny rozkład jazdy festiwalu można zobaczyć na tej stronie.

Równocześnie, wraz z parą producencką Orion - Heinrich,  zespół finalizuje prace nad swoim drugim albumem, zatytułowanym "V.I.D.I."

Wszelkie prace nad zarejestrowanym w Sound Division materiałem, powinny zakończyć się w pierwszych dniach sierpnia
.

źródło: metalmundus.pl

00:05, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 lipca 2011
Sight To Behold  tworzy grupa młodych i zdolnych muzyków. Istnieją od 2008 roku i mają już w dorobku pierwszy album. Przy okazji recenzji albumu "Diversion" wokalista Dominik odpowiedział nam na kilka pytań.

OGM: W swoim pierwszym pytaniu chciałbym zapytać o wokale na "Diverisons". Czy wszystkie są twojego autorstwa?

Dominik: Na płycie są dwa featuringi. W kawałku "Gardens Of The Night" gościnnie wystąpił nasz dobry ziomek Tacki ze Stone Heart, a pod koniec "Remember The Daze" możecie usłyszeć Alex’a Pennie z Goodtime Boys. Obydwie kapele powinniście koniecznie sprawdzić! Cała reszta wokali jest moja.

OGM: Dysponujesz sporym wachlarzem możliwości. Największe wrażenie wywarł na mnie czysty wokal. Dużo ćwiczysz? Jak dbasz o głos?

Dominik: Wielkie dzięki! Jestem samoukiem i wszystko jakoś przyszło z czasem. Na początku zdzierałem gardło i potem nie potrafiłem mówić przez tydzień. Dużo dały mi ćwiczenia Melissy Cross i jej filmy "Zen Of Screaming", dzięki którym nauczyłem się kilku fajnych technik. Teraz jest już lepiej, nie męczę się tak na koncertach i mogę sobie pozwolić na więcej kombinowania z wokalem. Z czystymi partiami na płycie było różnie. Niektóre wchodziły od strzału, natomiast nad innymi musiałem więcej popracować. Z pewnością powinienem więcej ćwiczyć, zapisać się na jakieś porządne lekcje śpiewu i w końcu zacząć dbać o głos, w tym problem, że jestem strasznie leniwy. No, ale co tam, rock ‘n roll to rock ‘n roll!

OGM: Jak zostałeś wokalistą Sight To Behold? Z tzw. potrzeby, czy raczej był to świadomy wybór miejsca w zespole?

Dominik: Ja od małego biegałem po pokoju z mazakiem, który miał przypominać mikrofon i śpiewałem piosenki Queen czy Michaela Jacksona. Od zawsze myślałem, że bycie wokalistą to byłby czad. Kumple szukali bezskutecznie wokalisty do swojego projektu, który nosił nazwę Emily Rose. Postanowiłem skorzystać z okazji i przyszedłem parę razy na próbę. Z całą ekipą znałem się dobrze, więc nie było problemów z dogadaniem się, co do większości spraw. Od razu spodobał mi się ich materiał, a w głowie miałem już mnóstwo pomysłów na wypełnienie całości wokalami. Zaproponowałem zmianę nazwy na Sight To Behold, a oni to przyjęli.

OGM: Wokaliści pełnią najczęściej role frontmanów zespołu. Czujesz się liderem Sight To Behold?

Dominik: W STB jest tak, że wszystko staramy się ogarniać razem, choć to fakt, na wokalistę najczęściej wszyscy patrzą i to właśnie ja rozmawiam ze sceny z publiką podczas występu.  Jedno jest pewne, sprawy organizacyjne i rozliczanie się z kasy, wolę zostawić Tomkowi (śmiech).

OGM: Żyjemy w świecie muzycznych etykietek. Niby nikomu nie są potrzebne, jednak wszyscy ich używają. Jakie są najbardziej charakterystyczne cechy Waszej muzyki?

Dominik: Ogólnie lubimy kombinować i mieszać różne style. Każdy z nas inspiruje się czymś innym i to widać w każdym kawałku. Dlatego też ciężko jest nas wpasować w jakieś ramy, a nawet określić rodzaj muzyczny. Na pewno jest energicznie, z pasją, z sercem i do przodu.

OGM: Czym jest dla Ciebie możliwość tworzenia muzyki? Czy to tylko pasja, perspektywa na przyszłość?

Dominik: Uwielbiam koncertować, tworzyć nową muzykę.  Motywuje mnie to do działania, gdy ktoś mówi, że bardzo mu się podoba nasza muzyka, nie mówiąc już o ludziach, którzy znają nasze niektóre teksty i śpiewają je podczas koncertów - to dopiero szok! Oczywiście fajnie byłoby robić to na pełny etat, koncertować po świecie, wydawać nowe płyty. Trudno powiedzieć jak to się wszystko dalej potoczy, ja nawet nie wiem co będę robić jutro (śmiech). Przy muzyce zostanę na pewno!

OGM: Jakie opinie zbiera Wasz debiut „Diverisons”? Czy Ty jako wokalista jesteś zadowolony z ostatecznego kształtu tej płyty? Czy teraz z perspektywy kilku miesięcy dokonałbyś jakichś zmian w liniach wokalnych?

Dominik: Wiadomo, że teraz niektóre rzeczy chciałbym pozmieniać, inaczej coś zaśpiewać, zmienić coś w tekscie lub całkowicie pozbyć się jakiegoś motywu. Bądź, co bądź, jestem zadowolony z końcowego efektu i myślę, że jak na tamten okres, to było faktycznie 100% jakie mogłem z siebie dać. "Diversions" zbiera dobre komentarze. Ludziom najbardziej podobają się te wszystkie różnorodności i kontrasty jakie zawarte są w kawałkach. Naszej płyty słuchają osoby w przeróżnym wieku, z różnymi upodobaniami muzycznymi i gustami - to jest najfajniejsze.

OGM: Jakie są najbliższe plany Sight To Behold?

Dominik: Na pewno chcemy dalej robić muzykę i jak najwięcej koncertować. Próbujemy właśnie znaleźć wydawnictwo, które pomoże nam w promocji naszej płyty. Powoli tworzymy nowy materiał, a na dniach, na naszym Facebook’u powinien ukazać się video update, w którym dokładniej opowiemy co u nas słychać.

Dziękujemy za wywiad.

(c) onlygoodmusic
23:59, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 lipca 2011
Anette Olzon szykuje się do solowego debiutu. Wokalistka Nightwish opublikowała na swoim profilu Myspace dema dwóch utworów. Kompozycje pochodzą z 2009 roku.

Posłuchaj


Solowy album Olzon ukaże się po premierze krążka Nigtwish.

źródło: blabbermouth.net
00:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 lipca 2011
Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego albumu grupy Anathema. Tym razem zespół przygotował dla swoich fanów kontynuację kompilacji "Hindsight". Album zatytułowany "Falling Deeper" ukaże się 5 września.

"Falling Deeper zaczyna się tam, gdzie skończył się utwór "Hindsight". Na płycie znajdą się nowe aranżacje i porywające melodie znane z naszych początków. To wspaniała mieszanka orkiestrowego grania - czasem majestatycznego, czasem eterycznego - z pięknymi wokalami opartymi na gitarach, potężnym fortepianie i wyrazistej sekcji rytmicznej"
.

Produkcją krążka zajął się Daniel Cavanagh. Natomiast za aranżacje orkiestrowe odpowiada Dave Stewart.

źródło: anathema.ws
23:45, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lipca 2011
"Cześć, nazywam się Bill Bailey i wraz z moim zespołem przygotowuję się do koncertu na festiwalu Sonisphere" - tymi słowami rozpoczyna się video z próby znanego komika.

"Jeśli Metallica nie będzie mogła wystąpić z jakichkolwiek powodów, że jeśli Lars się nie pojawi, my jesteśmy gotowi" - zapewnia komik Bill Baley i rozpoczyna grać utwór "Enter Sandman" na ... samochodowych klaksonach.

Zobacz

źródło: interia.pl
Znany z Porcupine Tree, No-Man czy Blackfield muzyczny geniusz Steven Wilson zagra koncert w Polsce. Artysta wystąpi 21 października w Krakowie. Będzie to pierwszy koncert trasy promującej drugą solowa płytę muzyka zatytułowaną "Grace for Drowning".

"An evening with Stewen Wilson"
21.10.2011  godz. 20.00
Kraków, "Hala Wisły"

źródło: onet.pl
19:47, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Robert Smith - wokalista The Cure nagrał własna wersję kompozycji "Small Hours" z repertuaru Johna Martyn'a. Utwór trafi na specjalne wydawnictwo "Johnny Boy Would Love This" dedykowane zmarłemu muzykowi.

Na krążku, który ukaże się 15 sierpnia znajdziemy covery w wykonaniu m.in. Becka, Phila Collinsa oraz Beth Orton

19:40, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Jeszcze przed premiera płyty "Touch Of Evil" zakończyła się współpraca Access Dernied z Dominikiem Frukaczem, którego grę można usłyszeć na drugiej płycie grupy.

Jacek Kolankiewicz, gitarzysta zespołu: "Dominik grał z nami prawie dwa lata, a został zastąpiony na początku kwietnia przez Michała "Młodego" Łysejko. Na tym jednak nie koniec zmian w naszym składzie.
Ostatnio po blisko 6 latach spędzonych w Access Denied zdecydował się opuścić nas Paweł "Wolv" Nejczew, którego oficjalnie pożegnaliśmy 19 czerwca w gdyńskim klubie Ucho, podczas koncertu z Jelonkiem. O jego następcy więcej informacji podamy wkrótce, natomiast na pewno będzie można go zobaczyć i usłyszeć 30 lipca, podczas koncertu, który zagramy na dniach Ryjewa."

Przypomnijmy, że album "Touch Of Evil" ukazał się 26.05.2011 nakładem Agencji Metal Mundus.

źródło: Agencja Metal Mundus
19:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 lipca 2011
Zespół Leash Eye wciąż ostro pracuje nad swoim drugim krążkiem długogrającym, zatytułowanym "V.I.D.I". Znamy już kilka tytułów utworów, które znajdą się na albumie:

The Warmth
From Hell To Wyoming
Open'up Chris
Charger
The Streets Of Will
The Road

 
"Jesteśmy pewni, że płyta będzie równie dobra, jak dobry jest ten rok dla zespołu" - obiecują członkowie zespołu.Przypomnijmy, że Leash Eye wygrał konkurs Antyradia, w którym pokonał ok. 700 zespołów z całej Polski.Nagrodą była statuetka Złotej Kosy oraz prawo występu podczas Sonisphere Festival. 

Już niedługo Warszawiacy będą reprezentować nasz kraj na jednym z największych festiwali metalowych w Europie, tj. Wacken Open Air.


źródło: metalmundus.pl
Od dnia 24 czerwca dostępna jest nowa składanka Polish Metal Underground. Kompilacja promuje młodych, zdolnych wykonawców i ma na celu umożliwić im dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Na płycie znajdziemy utwory 22 wykonawców reprezentujących różne odmiany ciężkiej muzyki, m.in.:
industrial, gothic metal, metalcore, hardcore, aż po death metal.

Album ukazał się pod szyldem MAS Music Art i jest dostępny za darmo.

Zobacz

Lista utworów:

01. Escape From - Oni
02. Devil's Note - Possessed By Hate
03. Aggressor - Political Incapacity
04. Heretique - Rain Of Fire
05. Diavolopera - Alone
06. Mass Insanity - Private Apocalypse
07. RedemptoR - 4th Density
08. Eden Farewell - January
09. Mortis Dei - Intoxicated
10. Pyrophobia - Rise Of The Fire God
11. Vexatus - NKVD
12. Morte - Succubus
13. Maigra - Biological Death Of My Soul
14. Nihilosaur - No Sun Comes To Rest Me
15. Lowtide - Through The Rough Sea
16. Northern Plague - Ishtar Gate's a Ruin
17. Mastabah - Human Gut
18. Unborn Suffer - Chains Of Nothingness (Rotten Womb)
19. Kontagion - [S.O.B.E.R.]
20. Veal - When Darkness Prevails
21. Demon Vomit - Anal Nun
22. Whalesong - Fallout

źródło: magazyngitarzysta.pl

Tradycyjnie tegorocznej edycji Festiwalu Castle Party towarzyszyć będzie dystrybucja składanki na której znajdą się utwory wykonawców, którzy zagrają podczas festiwalu. Wydawnictwo ukaże się nakładem wytwórni Big Blue Records.

Lista utworów:

 1. Dope Stars inc. - Better Not To Joke
 2. Atari Teenage Riot - Blood In My Eyes
 3. Controlled Collapse - Scream And Shout
 4. Santa Hates You - Recket Heart
 5. Diary of Dreams - Echo In Me
 6. The Cuts - Martwy Kwiat
 7. Nosferatu - Somebody Put Something In My Drink
 8. Project Pitchfork - Beholder
 9. Lecter - Hidden Soul
10. Freakangel - My Darling Bullet
11. Diorama - Ignite
12. monoLight - Severed Heaven (Castle Party edit)
13. Closterkeller - Dwie połowy
14. Zeraphine - Tomorrows Morning
15. Braterstvo Luny - Tovarny
16. Śmiałek - Vampyre

źródło: darkplanet.pl
08:19, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 lipca 2011
Witryna Gibson.com opublikowała zestawienie 50 najlepszych amerykańskich rockowych zespołów wszech czasów.

50. Green Day
49. Frank Zappa and the Mothers of Invention
48. Yo La Tengo
47. Elvis Presley and the Blue Moon Boys
46. Kings of Leon
45. The Lovin’ Spoonful
44. Alice Cooper
43. The Strokes
42. Cheap Trick
41. NRBQ
40. Buffalo Springfield
39. The J. Geils Band
38. Mountain
37. The Flaming Lips
36. Booker T. and the MG’s
35. Talking Heads
34. Pixies
33. X
32. Los Lobos
31. Sonic Youth
30. ZZ Top
29. Foo Fighters
28. Red Hot Chili Peppers
27. Big Star
26. Kiss
25. The Replacements
24. Tom Petty and the Heartbreakers
23. Sly and the Family Stone
22. The White Stripes
21. The Grateful Dead
20. Buddy Holly And the Crickets
19. Wilco
18. Pearl Jam
17. The Velvet Underground
16. Lynyrd Skynyrd
15. The Stooges
14. Creedence Clearwater Revival
13. The Eagles
12. The Doors
11. Guns N’ Roses
10. The Allman Brothers Band
09. The Beach Boys
08. R.E.M.
07. The Byrds
06. Van Halen
05. Metallica
04. The Ramones
03. Nirvana
02. Aerosmith
01. Bruce Springsteen and The E Street Band

A gdzie Nine Inch Nails?

źródło: gibson.com
Greg Parmley z zawodu dziennikarz muzyczny, planuje pobić rekord - wziąć udział w 26 festiwalach muzycznych w ciągu jednego miesiąca. Księga Rekordów Guinnessa utworzyła z tej okazji nową kategorię: "Największa liczba odwiedzonych festiwali muzycznych w ciągu 30 dni.

Dziennikarz będzie podróżował przez 13 europejskich krajów swoim motocyklem. Odwiedzi bardzo różne festiwale min. Metalcam w Słowenii czy Montreux Jazz Festival, a także Festiwal Malta w Poznaniu.

Pretendent do rekordu odwiedził już słynny Glastonbury, a także belgijski Graspop Metal Meeting. Dalsza podróż prowadzi przez Niemcy, Luksemburg, Polskę, Serbię, Szwajcarię, Włochy, Chorwację, Węgry u Czechy.Metę wyznacza High Voltage Festival w Londynie.

źródło: interia.pl
"...ta wersja muzyki z Lulu, którą zrobiłem z Metalliką jest zatrważająco inspirująca. To być może najlepsza rzecz jaką ktokolwiek, kiedykolwiek zrobił. To mogłoby stworzyć nowy układ planetarny. Nie żartuję i nie jestem egoistyczny." /Lou Reed/

źródło: deathmagnetic.pl
19:36, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum