Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
środa, 28 lipca 2010
Grupa Metallica ma w swoim dorobku kolejny multiplatynowy album. Ten zaszczytny próg osiągnął album "Death Magnietic", który w samym USA znalazł 2 miliony nabywców.

Multiplatynowe albumy grupy Metallica: (certyfikaty RIAA dot. USA)

Kill 'Em All -
3 × platyna
Ride the Lightning -
5 × platyna
Master of Puppets - 6
× platyna
...And Justice for All - 8
× platyna
Metallica - 15
× platyna (diament)
Load -
5 × platyna
Reload -
3 × platyna
St. Anger - 2
× platyna
Death Magnetic -
2 × platyna

Garage, Inc. -
5 × platyna
Live Shit: Binge & Purge -
15 × platyna
S&M -
5 × platyna

źródło: top40-charts.com, riaa.com

W szeregach formacji Therion kolejne zamieszanie. Niedawno zespół opuścił Snowy Shaw, natomiast teraz z udziału w nadchodzącej trasie koncertowej wycofał się basista Nalley Påhlsson.

Muzyk podał  powody swojej decyzji: konieczność opieki nad  dwójką dziećmi, chęć ukończenia studiów. Kolejną przyczyną rezygnacji z koncertów są problemy alkoholowe, które w trasie mogłyby się pogłębić.

Nalley Påhlsson wyraża gotowość pozostania członkiem Therion i pragnie uczestniczyć w pracach nad kolejnym albumem.

źródło: blabbermouth.net

11:16, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Oto nowy wideoklip formacji Porcupine Tree. Obraz, którego reżyserem jest Przemyslaw Vshebor powstał do utworu "Bonnie the Cat" pochodzącego z albumu "The Incident".

Zobacz

źródło: roadrunnerrecords.co.uk
10:57, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lipca 2010
Grupa Sirenia za pośrednictwem konta w serwisie Facebook poinformowała o rozpoczęciu prac nad nowym albumem. Wszystko wskazuje na to, na nowym krążku zaśpiewa ponownie Ailyn.

Szczegóły wkrótce.

źródło: facebook.com/sirenia
12:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Deathmagnetic.pl - najlepszy polski serwis o grupie Metallica uruchomił nowy dział - giełda. Za jego pośrednictwem będzie można dodawać ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży przedmiotów związanych z muzyką. Propozycja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętą muzyką rockową.
12:12, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Formacja Nightwish pracuje nad nowy albumem. Zespół ma już 12 gotowych kompozycji, obecnie Tuomas Holopainen pracuje jeszcze nad tekstami. Grupa wejdzie do studia 15 października.

Holopainen zapowiada, że "album brzmi jak przejażdżka rollercoasterem po parku rozrywki zaprojektowanym przez Neila Gaimana, Tima Burtona i Salvadora Dali. Tak jak dotychczas, najpierw będziemy nagrywać wersje demo po czym będziemy je aranżować, ulepszać i odsłuchiwać po czym wręczymy je w ręce pana Pipa Williamsa, który wystartuje z procesem orkiestracji. Ponownie zaangażujemy londyńską orkiestrę i chór".

źródło: darkplanet.pl
11:55, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Na stronach serwisu rockmetal.pl odbywa się konkurs, w którym można wygrać karnet na Open Mind Festival (zagrają m.in. Epica, Riverside, The 69 Eyes). Wystarczy odpowiedzieć na 4 pytania.

Weź udział

Konkurs trwa do 29 lipca 2010 r.

źródło: rockmetal,pl

11:44, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
Formacja Within Temptation pracuje nad nowym albumem. Jak zapewniają muzycy płyta ukaże się początkiem 2011 roku. Premierze nowego wydawnictwa towarzyszyć będzie trasa koncertowa (luty i marzec) oraz występy na festiwalach. Grupa opublikowała harmonogram występów, wg. którego 15 marca zagra w warszawskim Klubie Stodoła.

Szczegóły wkrótce.


źródło: wp.pl
11:33, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
W poniedziałek, 19 lipca ukazał się nowy album Limbonic Art. Płyta nosi tytuł  "Phantasmagoria". Za cały album odpowiedzialny jest Daemon (w 2009 roku szeregi zespołu opuścił Morfeus).Album ukazał się nakładem wytworni Nocturnal Art, należącej do Samotha (Emperor).

Tracklista:

1. Prologue / Phantasmagoria
2. Crypt Of Bereavement
3. Curse Of The Necromancer
4. Portal To The Unknown
5. Dark Winds
6. A World In Pandemonium
7. Flight Of The Minds Eye
8. Apocalyptic Manifestation
9. Prophetic Dreams
10. The Burning Vortex
11. A Black Sphere Of Serenity
12. Astral Projection

źródło: interia.pl

11:21, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Największy na świecie wydawca materiałów edukacyjnych dla muzyków Alfred Music Publishing, przygotował nie lada gratkę dla muzykujących fanów grupy Dimmu Borgir. Wydawnictwo "Behind the Player: Dimmu Borgir" zawiera szczegółowe lekcje jak zagrać utwory "Serpentine Offering" oraz "The Chosen Legacy". Naukę ułatwi system  VideoTab, który pokazuje dokładnie, jak Galder i Silenoz grają poszczególne fragmenty utworów. Wydawnictwo zawiera również szereg unikatowych zdjęć oraz filmów.

Zobacz trailer


źródło: blabbermouth.net


11:06, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W wywiadzie dla interia.pl Brendan Perry ujawnił, że rozmawiał z Lisą Gerrard o trasie i nowej płycie Dead Can Dance:

"Ostatnio rozmawialiśmy nawet o kolejnej trasie i nowej płycie Dead Can Dance. To perspektywa kilkuletnia, bo dopiero rozpoczęliśmy pracę, ale myślimy o napisaniu paru kompozycji na kilkunastoosobową orkiestrę kameralną. Potem pojechalibyśmy z tym materiałem w trasę, a na końcu nagralibyśmy płytę. Taki jest plan."

źródło: interia.pl
10:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Przy okazji premiery ostatniego krążka grupy Anathema, członkowie zespołu udzielają wywiadów. odsyłamy do kilku z nich:

"W końcu dotarliśmy do celu" - Vincent Cavanagh na wp.pl
"Z otwartym umysłem" - Vincent Cavanagh na interia.pl
"Dość narzekania!" - Daniel Cavanagh na onet.pl

źródło: interia.pl, onet.pl, wp.pl

10:41, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Serwis Setlist.fm umożliwia wyszukiwanie, dodawanie i edytowanie koncertowych setlist ogromnej liczy zespołów.

Obecnie mamy dostęp do bazy 142956 koncertowych list utworów 10098 artystów. Dane obejmują 15098 tras koncertowych, jakie odbyły się w 40618 miejscach.

Dostępne są szczegółowe statystyki utworów i tras.

Zobacz

źródło: setlist.fm, deathmagnetic.pl

10:04, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Siódmy studyjny album formacji Apocalyptica, zatytułowany "7th Symphony" ukaże się 23 sierpnia tego roku.Jak zapewnia Eicca Toppinen, nowy album nie tyle jest symfoniczny - a praktycznie jest symfonią:

"Instrumentalne numery są bardziej instrumentalne niż kiedykolwiek. Przy poprzednich płytach, czasem mieliśmy piosenki, które początkowo miały być wokalne, ale ostatecznie nagraliśmy je jako instrumentale. Tym razem, instrumentalne kawałki są czysto instrumentalne, z długimi progresywnymi pasażami. Zależało nam, by napisać te utwory w taki sposób, by nikt nie zastanawiał się, gdzie są wokale".
 
Szczegóły wydawnictwa:

1. At the Gates of Manala
2. End of Me (gościnnie - Gavin Rossdale z Bush)
3. Not Strong Enough (gościnnie Brent Smith z Shinedown)
4. 2010 (gościnnie Dave Lombardo z Slayer)
5. Through Paris in A Sportscar
6. Beautiful
7. Broken Pieces (gościnnie Lacey Sturm z Flyleaf)
8. On the Rooftop With Quasimodo
9. Bring Them to Light (gościnnie Joe Duplantier z Gojira)
10. Sacra
11. Rage of Poseidon
12. The Shadow of Venus

Za brzmienie albumu opowiadają Joe Barresi  oraz Howard Benson.

źródło: onet.pl

09:15, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 lipca 2010
Właściciele sklepów i zakładów usługowych wiedzą nie od dziś, że muzyka wpływa pozytywnie na sprzedaż. Jeszcze w latach osiemdziesiątych poprzedniego stulecia amerykański psycholog R. E. Millman udowodnił, że muzyka odtwarzana w lokalach handlowych i usługowych może zwiększyć sprzedaż średnio nawet o 38,00 %. Dziś ten stan rzeczy potwierdzają ostatnie wyniki badania TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie Związku Producentów Audio Video.

Badania przeprowadzono w dniach 20-23 maja br. na grupie reprezentatywnej 1000 osób w wieku powyżej 15 lat.

Aż 71,00 % zapytanych zdeklarowało, że woli chodzić do lokali z muzyką. Ponadto 80,00 % badanych zapewnia, że takie miejsce odwiedzi ponownie. Badania wykazały również, że 87,00 % kobiet zdecydowanie milej wspomina wizytę w miejscu, w którym grała muzyka.

Interesujące jest, że  w przypadku ankietowanych z przedziału wiekowego 15-19 lat, aż 98,00 % uważa muzykę, która gra w lokalu za czynnik decydujący o skorzystaniu z usług danego miejsca.

Należy żałować, że nie padło pytanie o rodzaj muzyki, która tak pozytywnie wpływa na sprzedaż dóbr i usług. Nikt mi nie wmówi, że ekstremalne granie puszczone w hipermarkecie wszystkim się spodoba. Każdy ma swój gust i nie jest łatwo przedsiębiorcom w niego trafić. Pozostaje więc muzyka neutralna, znana i lubiana przez wszystkich, tylko czy dobra?

źródło: zpav.pl, wirtualnemedia.pl

Poniżej prezentujemy świeże spojrzenie na debiut Simulacra. O swojej podróży po świecie dźwięków "There Is A Fountain Filled With Blood" gościnnie pisze Gabriela Krochmal:


simulacra
Małżonek postraszył mnie, że jeśli popełnię jeszcze jeden artykuł o muzyce, to on osobiście stworzy dla mnie kategorię w swoim serwisie Only Good Music. Nie wie biedak, co chce uczynić. A ja- jak to ja, piszę. Tym razem o Simulacra - There Is A Fountain Filled With Blood - dość ciekawym zjawisku na rynku muzycznym.

Cała płyta utrzymana jest w mrocznym klimacie rodem z horrorów. I muszę przyznać, że byłaby to świetna ścieżka dźwiękowa do filmu grozy. Co ciekawsze, kompozycje żyją sobie tutaj własnym spokojnym życiem, gładkie przejście do kolejnego utworu pozwala na zapomnienie o fakcie, że są to osobne kawałki i jeszcze większe "zasłuchanie". Razem z wyimaginowanym bohaterem ruszamy w podróż, niemalże od razu zostajemy wrzuceni na głęboką wodę i ruszamy w pościg za nieznanym lub też uciekamy przed niebezpieczeństwem- wszystko zależy od emocji, jakie budzi w nas ta płyta.

Nasza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach, budzą się nieznane/zapomniane emocje, tworzymy w myślach obrazy miejsc, które mijamy; dajemy się porwać fantastycznemu brzmieniu. Trwamy w napięciu, w oczekiwaniu na wielki finał na miarę wspaniałości płyty; na zwieńczenie naszej wędrówki, szukamy drogi powrotu...

Szukałam, szukałam i nie znalazłam. Nie wiem, być może brakuje mi tej fantazji jakiej potrzeba do odkrywania muzyki tego typu. Być może nie satysfakcjonuje mnie sama wędrówka i oczekiwanie. Płyta zaczyna się i kończy w ten sam sposób, wobec tego, co takiego chciał nam przekazać kompozytor? Że nie ma pomysłu na fajne zakończenie? Jeśli tak, to mu się to udało, jestem rozczarowana takim zniszczeniem całej wcześniejszej roboty. Genialnie budowane napięcie pryska jak bańka mydlana, staje się czymś ulotnym, aż w końcu nudzi nas sytuacja ciągłego czekania, kiedy wiemy, że nic już z tego nie będzie. Wtedy pozostaje nam jedynie obejrzeć sobie okładkę, dla której kupiliśmy płytę. Fontanna pełna krwi miała symbolizować kres wędrówki, drogę przez nieznane aż do całkowitego zatracenia.

Cóż, może następnym razem.

gabrielakrochmal.blogspot.com

Inne artykuły

09:00, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 lipca 2010
Robert Smith - wokalista The Cure, nagrał utwór pt. "Small Hours" na album w hołdzie Johnowi Martynowi.

W projekcie udział wzięło 22 wykonawców, każdy z nich przygotował własną interpretacje utworu nieżyjącego artysty.

Oto lista utworów:

1. Beck - "Stormbringer"
2. Snow Patrol - "May You Never"
3. Robert Smith (of The Cure) - "Small Hours"
4. Blackships (Nick McCabe, Simon Jones of the Verve) - "Rope Soul'd or Sapphire"
5. Beth Orton - "Go Down Easy"
6. David Gray - "Let The Good Things Come"
7. Lisa Hannigan - "Couldn't Love You More"
8. The Swell Season - "I Don't Want to Know"
9. Paolo Nutini - "One World"
10. Devendra Banhart - "Sweet Little Mystery"
11. Vetiver - "Go Easy"
12. Vashti Bunyan - "Head & Heart"
13. Skye Edwards (Morcheeba) - "Solid Air"
14. Ted Barnes featuring Gavin Clark (of Clayhill & Unkle) - "Over The Hill"
15. The Blind Boys Of Alabama - "Glorious Fool"
16. Brendan Campbell - "Anna"
17. Sonia Dada - "Dancing"
18. Sabrina Dinan - "Certain Surprise"
19. Oh My God - "John Wayne"
20. Foley (Miles Davis Bass Player) - "Clutches"
21. Nicholas Barron - "Angeline"
22. Cheryl Wilson - "You Can Discover"

Album nie ma jeszcze tytułu ani ustalonej daty premiery.

źródło: onet.pl
23:29, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W jednym z wywiadów Lars Ulrich - perkusista grupy Metallica wyznał, że członkowie formacji żałują powstania filmu dokumentalnego o konfliktach w zespole i wspólnych sesjach terapeutycznych.

"Za każdym razem, kiedy widzę Noela Gallaghera, słyszę od niego jakieś teksty z tego filmu. Cała ta historia zaczęła już żyć własnym życiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu innych muzyków musiało przeżyć coś podobnego, ale żaden z nich nie był na tyle głupi, żeby filmować się podczas terapii i dzielić się tym z całym światem, jak my" (cytat za onet.pl)

Zobacz cały film "Some Kind of Monster" z polskim tłumaczeniem

źródło: deathmagnetic.pl
23:08, brokenhope , Extra
Link Komentarze (1) »
"Pisanie, tworzenie muzyki jest dla nas jak ekshibicjonizm emocjonalny. Jedna z najbardziej osobistych rzeczy na jaką człowiek może sobie pozwolić. Każda kompozycja jest przejawem najbliższego kontaktu z samym sobą, to jak oglądanie się w lustrze. Cała otoczka, związana z reakcją ludzi, nie jest aż tak ważna.

W zasadzie robimy to dla samych siebie, nie potrafimy inaczej żyć. To jak narkotyk, jak bycie zakochanym, uzależnienie, nie można tak po prostu z tym skończyć, podobnie jak nie można nagle pozbyć się swojego dziecka, a przecież muzyka to nasze dziecko. To jest jak instynkt. Tego już nie powinno się traktować jako karierę, bardziej jako sposób życia, a może nawet samo życie." /Vincent Cavanagh, Anathema/

źródło: interia.pl

21:32, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 lipca 2010
Warto pamiętać o tym albumie. To intrygująca mieszanka goryczy, smutku, ale i specyficznego dla 'Typów' humoru. W warstwie tekstowej tradycyjnie: rozważania o miłości, o życiu i śmierci. Muzycznie dużo melodii i hipnotyzujący głos Steele’a...
środa, 14 lipca 2010
Na stronach rockmetalmagazine.com odbywa się głosowanie na "Królową Metalu".

Oddaj swój głos

źródło: rockmetalmagazine.com
wtorek, 13 lipca 2010
Grupa Dimmu Borgir ujawniła tytuł oraz okładkę nowego albumu. Płyta zatytułowana "Abrahadabra" ukaże się w Niemczech 24 września, trzy dni później (27 września) album trafi na półki sklepowe w pozostałych krajach Europy. Premiera w USA planowana jest na 12 października.

Tytuł albumu: słowo "Abrahadabra" pojawia się w III rozdziale "Liber AL vel Legis" (zwana także Księgą Prawa), autorstwa  Aleistera Crowleya.Okładkę zaprojektował Joachim Luetke.

źródło: blogs.myspace.com/dimmuborgir

23:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 "Poczułem, że czas pójść dalej, życzę Therionowi jak najlepiej" - tymi słowami Snowy Shaw po pożegnał się z fanami formacji Therion.

Wokalista opuścił szeregi formacji dowodzonej przez Christofera Johnssona po czterech latach współpracy. Owocem wspólnego grana są dwa studyjne albumy, koncertowe DVD oraz liczne koncerty na całym świecie. Pogłoski mówią (także informacja na oficjalnej stronie zespołu), że Shaw ma zostać basistą innego znanego zespołu.  Serwis blabbermouth.net sugeruje, że może chodzić o formację Dimmu Borgir. Jednak Snowy Shaw uznał te rewelacje jako "nieprawdziwe i bezpodstawne plotki".

Zmiany w Therion nie będą mieć wpływu na występy na żywo. Wokalista Thomas Vikström "przejmie" i zaspiewa partie wokalne
Shaw'a.

źródło: blabbermouth.net, megatherion.com
23:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Niedawno pisaliśmy o tajemniczej odpowiedzi Trenta Reznora, który w odpowiedzi na pytania fanów sugerował, iż zostanie ojcem.

Wszelkie domysły rozwiała małżonka muzyka Mariqueen Maandig, która w wywiadzie dla "Women's Wear Daily" potwierdziła, że jest w ciąży. Nowa sytuacja u państwa Rezorów sprawiła, że premiera studyjnego albumu How To Destroy Angels  ulegnie przesunięciu. Twórcy mają jednak nadzieje, że nowy materiał ukaże się na początku 2011 roku.

źródło: nuta.pl
23:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Znasz teksty utworów grupy Metallica? Sprawdź swoją wiedzę.

Metallica lyrics quiz

źródło: metallicaquiz.info
22:39, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum