Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
czwartek, 30 lipca 2009
"Jeśli jeszcze jeden dziennikarz będzie nonszalancko pisał na mój temat lub mojego zespołu, osobiście, lub z pomocą moich fanów, powitam go w jego własnym domu i sprawdzę, jak mocno wierzy w wolność słowa. Tak, to jest groźba." /Marilyn Manson/

źródło: interia.pl

00:13, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
"Mówi się, że każda noc kończy się świtem, dla nas noc to nowy dzień!"/Katatonia/

źródło: interia.pl
00:10, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lipca 2009
"Nie przywiązuję zbyt dużej wagi do faktu, że mieliśmy rację, jeśli chodzi o Napstera i nie zamierzam się tym szczycić. Zresztą nasi przeciwnicy również wykazali się sporym talentem przedstawiając nas jako chciwe rockowe świnie i prostaków, którzy kompletnie nie nadążają za postępem technologicznym. Mimo wszystko nadal jestem dumny z tego, co zrobiliśmy." /Lars Ulrich, Metallica/

źródło: onet.pl
23:23, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Dobre informacje dla wszystkich fanów twórczości grupy To/Die/For. Formacja, która w kwietniu tego roku zawiesiła działalność (problemy z promotorami) wznowiła działalność. Obecnie grupę tworzą wokalista Jape Peratalo oraz perkusista Tonmi Lillman. Obaj panowie pracują nad nowym materiałem i w okolicach sierpnia mają dokonać pierwszych nagrań w jednym z helsińskich studio.

źródło: blabbermouth.net
23:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Paradise Lost stopniowo ujawnia kolejne informacje dotyczące swojego nowego wydawnictwa. Dziś zespół uraczył nas tytułowym utworem z nowej płyty (możemy go posłuchać za pośrednictwem serwisu Myspace) oraz okładką, która widnieć będzie na "Faith Divides Us Death Unites Us".Posłuchaj
"Faith Divides Us - Death Unites Us"

źródło: blabbermouth.net
23:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Na oficjalnym profilu Myspace formacji Leaves' Eyes można posłuchać fragmentów tytułowej kompozycji z Ep-ki "My Destiny"

Posłuchaj

źródło: blabbermouth.net
22:38, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lipca 2009
Nawiązaliśmy współpracę z 'pierwszą rockową wytwórnią płytową w Polsce'. Wytwórnia Modern Rock Revolution za cel stawia sobie podjąć ryzyko i „zainwestować” w młodych bezkompromisowych artystów."Naszą ofertę wydawniczą kierujemy przede wszystkim do zdolnych, ale przeważnie  mało znanych artystów wykonujących zaangażowanego gitarowego rocka.
Obiecaliśmy sobie, że będziemy wspierać tylko i wyłącznie tych, którzy nie boją się iść pod prąd oraz grać muzykę, która okazuje się wyprzedzać aktualnie panujące w naszym kraju trendy..." /fragment Modern Manifestu/

Na stronach OnlyGoodMusic będziemy pisać o zespołach, których albumy będą wydawane pod szyldem
Modern Rock Revolution.
23:41, brokenhope , Info
Link Komentarze (2) »
W Internecie pojawiło się kilka niezwykle rzadkich, niepublikowanych fragmentów utworów grupy Metallica.

Jak głosi niepotwierdzona pogłoska są to wstępne wersje kompozycji nagranych przez formację  Niepotwierdzone źródła mówią, że są to początkowe wersje kompozycji nagrane przez zespół podczas sesji w Presidio
(23.04 - 19.07.2001). Po powrocie Jamesa Hetfielda z odwyku,  wszystkie utwory zostały wyrzucone do kosza, a przy nagraniach albumu "St. Anger" zespół wykorzystał tylko niektóre m.in. "My World", "Frantic", "St. Anger".

Posłuchaj

źródło: deathmagentic.pl

00:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 lipca 2009
Mark Jansen - gitarzysta formacji Epica poinformował fanów o zakończeniu nagrań albumu "Design Your Universe".

Wydawnictwo ma ukazać się końcem roku pod szyldem wytwórni Nuclear Blast Records.

źródło: blabbermouth.net

23:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W ramach promocji albumu  "Faith Divides Us - Death Unites Us". grupa Paradise Lost wyruszy w trasę, która obejmie także nasz kraj.

Formacja zagra 1 grudnia w Warszawie, w klubie 'Stodoła' oraz  dzień później w krakowskim 'Studio'.

źródło: nuta.pl
23:32, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Grupa Katatonia ujawniła tytuł swojego nowego albumu. Wydawnictwo będzie nosić nazwę "Night Is the New Day" i ma mieć swoją europejską premierę 19 października. Album, który ukaże się tradycyjnie pod szyldem wytwórni Peaceville Records ma być mocniejszy i bardziej zróżnicowany od tego, co grupa zaprezentowała do tej pory.

źródło: blabbermouth.net
23:23, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Fińska grupa Finntroll zebrała materiał na nowy album. W poniedziałek 27 lipca, muzycy formacji rozpoczynają nagrania w helsińskim studio Sonic Pump.

Nie wiadomo kiedy i pod jakim szyldem ukaże się album zespołu.

źródło: blabbermouth.net

23:13, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W dniach 29 - 30 października w Nowym Jorku odbędą się uroczyste obchody 25-lecia 'Rock And Roll Hall Of Fame'. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty. Metallica zaprezentuje się drugiego dnia uroczystości.

źródło: overkill.pl
22:48, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Powrócił jak senny koszmar problem organizatorów Hunter Fest. Z udziału z festiwalu wycofało się większość znanych zespołów: grupy Arch Enemy, Machine Head, Tiamat oraz Epica.

"W wyniku niezapłacenia depozytu przez organizatora, a także z powodu oszustw i kłamstw polskiego promotora, koncert Tiamat zostaje odwołany" -  poinformował Nick Peel - agent grup Tiamat i Epica, która dokładnie z tych samych powodów nie zagra.

Organizatorzy festiwalu zapewniają, że impreza się odbędzie i na pewno zagrają na niej Motörhead, Tarja Turunen oraz Funeral For a Friend.

źródło: onet.pl
22:36, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 lipca 2009
"Kompozycje na 'Dead Again' tworzyłem na oczach chłopaków w sali prób. Nie było tak, że siedziałem w domu z gitarą i klawiszami, wymyślając nowe piosenki. Graliśmy na próbach i pewnym momencie przestawaliśmy, a ja pytałem się reszty: 'Jak Wam się podoba? Jak to brzmi? Myślicie, że jest w porządku?'. Jeśli mówili: 'Stary, to jest do niczego', odpowiadałem: 'Pierdolcie się, ten kawałek trafia na płytę'. Żartuję oczywiście..." /Peter Steele, Type 0 Negative/

źródło: onet.pl
06:02, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
"Jestem na takim etapie, gdzie nieustanne bycie w trasie ma ogromny wpływ na wszystkie inne aspekty mojego życia. Zaangażowałem się w wiele projektów, które nie są związane z muzyką, a musiałem je odsunąć na dalszy plan z powodu trasy. [...] Nigdy nie chciałbym stać się Genem Simmonsem, starym facetem, który musi się malować, by zabawiać dzieciaki, jak klaun idący do pracy. Obsesyjnie boję się, że jeśli nie będę w stanie tego zatrzymać, mógłbym się stać właśnie takim klaunem". /Trent Reznor, Nine Inch Nails/

źródło: onet.pl
05:54, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Formacja Paradise Lost udostępniła na swoim profilu Myspace.com nowy utwór. Kompozycja "As Horizons End" promuje najnowszy album "Faith Divides Us - Death Unites Us", który ukaże się 28 września.

Nick Holmes o utworze: "To piosenka o kimś, kto stacza się w dół. Ciężko pracuje a żeby nie zatracić pozytywnego nastawienia, zatraca się w rozmaitych doczesnych przyjemnościach. Niestety, długie dni wyplewiły jego duszę, póki nie pozostało tylko rozczarowanie i cynizm. Ten utwór zainspirowali tysiące zgorzkniałych biznesmenów w wieku średnim, których wciąż widuję na lotniskach".

Posłuchaj

źródło: onet.pl
05:38, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 lipca 2009
Na stronach Playboy.com. pojawił się nowy teledysk fińskiej grupy The 69 Eyes. Reżyserem teledysku do utworu "Dead Girls Are Easy" jest znany z Mtv Bam Margera. Clip promuje nadchodzący album formacji "Back In Blood".

Zobacz

źródło: blabbermouth.net

01:12, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Na stronach serwisu deathmagnetic.pl można przeczytać interesujący artykuł z serii "Utwory Metalliki". Pierwsza odsłona nowego cyklu poświęcona jest utworom grupy Metallica "w których można dostrzec bezpośrednią inspirację życiem Jamesa Hetfielda."

James Hetfield, jako autor tekstów "niejednokrotnie dawał upust swoim frustracjom i przemyśleniom związanym z najtrudniejszymi (ale czasem i mniejszego kalibru) momentami swojego życia osobistego".

Część pierwsza
Część druga

źródło: deathmagnetic.pl

01:05, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Znany z 'wiarygodności' brukowiec The Sun informuje, iż Marilyn Manson, zapragnął po swojemu opowiedzieć historię Kopciuszka. Podobno Manson ma w planach zrealizować "gotycki musical", a główną rolę  muzyk powierzy młodej aktorce Emmie Watson.

Kilka godzin po publikacji, na swoim profilu MySpace Manson zaprezentował status:

"Kopciuszek? Naprawdę??"

źródło: interia.pl, celebritarian.pl
Poniżej prezentujemy nowy teledysk grupy The Gathering. Obraz powstał do utworu "All You Are", który pochodzi z albumu "The West Pole". Przy realizacji clipu użyto fragmentów koncertu formacji  z belgijskiego festiwalu Graspop Metal Meeting 2009.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net

00:14, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 lipca 2009
W sierpniu planowana jest premiera nowego albumu grupy Leaves' Eyes. Krążek zatytułowany "Njord" ukaże się nakładem wytwórni Napalm Records. Album  dostępny będzie również w limitowanej edycji z dwoma dodatkowymi utworami: "Landscape Of The Dead" i "Les Champs De Lavande".Lista utworów:

 1. Njord
 2. My Destiny
 3. Emerald Island
 4. Take The Devil In Me
 5. Scarborough Fair (Acoustic Version)
 6. Through Our Veins
 7. Irish Rain
 8. Northbound
 9. Ragnarok
10. Morgenland
11. The Holy Bond
12. Forya's Theme
13. Landscape Of The Dead (limited-edition bonus track)
14. Les Champs De Lavande (limited-edition bonus track)

Daty premiery:
26 sierpnia - Finlandia i Hiszpania
28 sierpnia - Niemcy, Austria, Szwajcaria, Szwecja, Francja, Włochy oraz kraje Beneluksu
31 sierpnia - reszta Europy
1 Września - Kanada
29 września - USA


Krążek promuje Ep-ka "My Destiny".

źródło: interia.pl, blabbermouth.net
15:47, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Znany z Tristanii oraz Sirenii Morten Veland założył nowy zespół. Formacja Mortemia podpisała właśnie kontrakt z Napalm Records.

Jak twierdzi sam Veland twórczość jego nowego projektu przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom albumu "Beyond the Veil" z dyskografii Tristanii.

źródło: blabbermouth.net

14:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Metallica została nominowana do nagród Classic Rock of Honour, przyznawanych przez magazyn muzyczny Classic Rock. Zespół może zdobyć wyróżnienia w kategorii 'Zespół Roku' oraz 'Album Roku' (za "Death Magnetic"). Wyniki zostaną ogłoszone na gali, która odbędzie się w poniedziałek,  2 listopada w Park Lane Hotel.

Ponadto Metallica otrzymała aż 5 nominacji do tegorocznych nagród przyznawanych przez magazyn Kerrang.

Metallica ma szanse zwyciężyć w następujących kategoriach:
- 'Najlepszy Zespół Koncertowy'
- 'Najlepszy Singiel' - za "All Nightmare Long"
- 'Najlepsze Video' - za obraz do "The Day That Never Comes"
- 'Najlepsza Płyta' - za album "Death Magnetic"
- 'Najlepszy Zespół Świata'.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie sie 3 sierpnia w Londynie, a galę poprowadzą Scott Iann z Anthrax oraz Corey Taylor z grupy Slipknot.

źródło: deathmagnetic.pl
 
1 , 2
Archiwum