Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 28 lipca 2008
"Zdarza się, że temat śmierci jest poruszany zbyt często, a z drugiej strony nie chcemy o nim rozmawiać, bo nikt nie chce myśleć o własnej śmiertelności. To taki wielki biały słoń, który pojawił się w salonie. Nikt nie chce o nim mówić, ale w pewnym momencie wszyscy będziemy musieli się z nim zmierzyć" /James Hetfield, Metallica/

źródło: onet.pl

21:07, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 lipca 2008
Kolejna dość zaskakująca informacja na temat Marilyn Manson. Jakiś czas temu, głośno było o planach współpracy Briana Warnera z Eminemem, teraz rozeszła się wieść o możliwości współnych nagrań z kompozytorem i piosenkarzem R&B niejakim Ne-Yo.

Jak narazie pojawiły się tylko niepotwierdzone pogłoski na temat ewentualnych planów współpracy, jednak coś jest na rzeczy, gdyż Ne-Yo podobno stwierdził, że współpraca z Mansonem, mogłaby przynieść bardzo interesujące efekty.

"Chciałbym dodać do mojej muzyki coś ostrego, rockowego. Chcę się spotkać z Marylinem Mansonem i przekazać mu moje plany. Na pewno się dogadamy."

Osobiście bardzo boimy się tych efektów...

źródło: pl.spinner.com, infomuzyka.pl
12:41, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
sobota, 26 lipca 2008
Grupa Haggard zapowiada premierę nowego albumu. Składająca się z 11 utworów płyta "Tales of Ithria" ukaże się 29 sierpnia tego roku.

Haggard - Tales Of Ithiria

Oto lista utwórów, które znajdą się na albumie:

1. The Origin
2. Chapter I - Tales Of Ithiria
3. From Deep Within
4. Chapter II - Upon Fallen Autumn Leaves
5. In Des Königs Hallen (Allegretto Siciliano)
6. Chapter III - La Terra Santa
7. Vor Dem Sturme
8. Chapter IV - The Sleeping Child
9. Hijo De La Luna
10. On These Endless Fields
11. Chapter V - The Hidden Sign

Na profilu Myspace zespołu można posłuchać utworów "Hijo De La Luna" oraz "Tales Of Ithiria".

źródło: myspace.com/haggard2007
22:14, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Wciąż nie mająca oficjalnego tytułu płyta The Cure ukaże się później niż planowano. Album będzie miał premierę 13 października (wcześniej planowano 13 września).

źródło: nuta.pl
22:02, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 lipca 2008
Portal BBC News opisał przebieg badań nad kondycją rockowych perkusistów, które przeprowadzono na dwóch angielskich uniwersytetach w Gloucestershire i Chichester. W badaniach brał udział m.in. perkusista grupy Blondie, Clema Burke'a. Naukowcy mierzyli m.in. liczbę uderzeń serca w trakcie gry i ustalili, że waha się ona między 140-150, sięgając po 90 minutach do 190.
Przeprowadzone badania wskazują, że rockowi perkusiści dorównują kondycją pierwszoligowym piłkarzom. Dr Mark Smith z uniwersytetu w Chichester ocenił, że perkusja wymaga "nadzwyczajnej kondycji" - tym bardziej, że zawodowi muzycy grają na koncertach znacznie częściej niż np. piłkarze na meczach.

Projekt badawczy zaplanowany jest na okres ośmiu lat. Na kampusie uniwersytetu w Gloucestershire powstaje specjalne laboratorium do badania perkusistów. Wyniki badań natomiast mają znaleźć zastosowanie w przyszłości, do leczenia nadwagi u tych dzieci, które nie chcą uprawiać sportu.

źródło: interia.pl
Metalllica ujawniła listę utworów, które znajdą się na albumie "Death Magnetic". Ciekawostką jest pojawienie się w zestawie kontynuacji "The Unforgiven", tym razem w trzeciej odsłonie. Premiera albumu spodziewana jest na wrzesień tego roku.
Oto pełna lista utworów:

1. That Was Just Your Life
2. The End Of The Line
3. Broken, Beat & Scarred
4. The Day That Never Comes
5. All Nightmare Long
6. Cyanide
7. The Unforgiven III
8. The Judas Kiss
9. Suicide & Redemption
10. My Apocalypse

James Hetfield, w wywiadzie dla norweskiej VG TV wyjaśnił znaczenie tytułu albumu: "To rodzajnaszego hołdu dla ludzi, którzy upadli w naszym biznesie, takich jak Layne Stanley (Alice In Chains) czy wielu innych którzy umarli - męczenników rocka."

źródło: blabbermouth.net

21:40, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
 Na sklepowe półki trafiło DVD "The Broadcast Archives", zawierające m.in zapis legendarnego koncertu Nine Inch Nails z festiwalu Woodstock z 1994 roku. Występ był częścią trasy promującej album "The Downward Spiral", a jego transmisję obejrzało 24 miliony osób.

Nine Inch Nails - The Broadcast Archives

Tracklista:

1. The Only Time
2. Happiness In Slavery
3. Pinion
4. Terrible Lie
5. Sin
6. Head Like A Hole
7. March Of The Pigs
8. Something I Can Never Have
9. Closer
10. Reptile
11. Wish
12. Suck
13. Burn
14. Down In It
15. Dead Souls
16. Help Me
17. I Am In Hell

źródło: darkplanet.pl, nuta.pl

Zobacz fragmenty
00:51, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
W październiku (27.10) do sklepów trafi nowy album Cradle Of Filth. Krążek zatytułowany "Godspeed On The Devil's Thunder" ukaże się pod szyldem wytwórni Roadrunner.

Bohaterem 'koncept' albumu będzie XV-wieczny seryjny zabójca, Gilles De Rais. Francuz początkowo walczył u boku Joanny D'Arc, z czasem jednak stał się satanistą, seksualnym zwyrodnialcem i mordercą.

Cradle

Tracklista krążka:

1. In Grandeur And Frankincense Devilment Stirs
2. Shat Out Of Hell
3. The Death Of Love
4. The 13th Caesar
5. Tiffauges
6. Tragic Kingdom
7. Sweetest Maleficia
8. Honey And Sulphur
9. Midnight Shadows Crawl To Darken Counsel With Life
10. Darkness Incarnate
11. Ten Leagues Beneath Contempt
12. Godspeed On The Devil's Thunder
13. Corpseflower.

źródło: nuta.pl

00:12, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 lipca 2008
Z badań francuskich naukowców, opublikowanych w czasopiśmie "Alcoholism: Clinical and Experimental Research" wynika, że że głośna muzyka wpływa na szybszą konsumpcję alkoholu.

Próbę przeprowadzono przez trzy sobotnie wieczory w dwóch barach, w których obserwowali około 40 pijących piwo mężczyzn w wieku 18-25 lat. Naukowcy regulowali głośność muzyki i sprawdzali tempo, w jakim ludzie pili piwo. Badani nie wiedzieli, że są obserwowani. 

Głośniejsza muzyka wpływała na zwiększenie konsumpcji, która rosła przeciętnie do 3,4 drinków z 2,6, a czas wypicia jednego piwa spadał średnio z prawie 15 minut do niepełnych 13.

Jakie wnioski dla konsumentów głośnej, mocnej muzyki? :]

źródło: onet.pl

sobota, 19 lipca 2008
"Wiem, że nie muszę tego mówić, ale uznałem, że powinienem. Robert [Trujillo] jest znakomitym basistą, bardzo wszechstronnym. W zasadzie potrafi zagrać wszystko. Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, jednak dotychczas miał większy wkład w naszą muzykę, niż Jason Newsted przez 14 lat, kiedy był z nami. W dużym stopniu zależało to od nas, ale też po prostu jego pomysły lepiej pasują."/James Hetfield, Metallica/
 
źródło: nuta.pl
22:20, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Frontman grupy Dimmu Borgir, Shagrath stanie na ślubnym kobiercu. Stian Tomt Thoresen poślubi Christine Fulton (ex-dziewczynę Nicolasa Cage'a). Ślub odbędzie się we wrześniu w Norwegii. Gratulujemy.

Shagrath and Christina Fulton

źródło: blabbermouth.net
22:14, brokenhope , News
Link Komentarze (2) »
Grupa Metallica ujawniła okładkę swojego nowego albumu. Pudełko "Death Magnetic" przyozdobi wkopana w ziemię trumna, otoczona polem magnetycznym.

Przeglądając zasoby Internetu można natrafić jednak na zupełnie inne interpretacje okładki...

źródło: blabbermouth.net, rockmetal.pl


22:06, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Sirenia zadebiuowała z nową wokalistką. Zespół wystąpił 10 lipca na czeskim festiwalu Masters Of Rock. Poniżej prezentujemy utwór "The Other Side"-na wokalu nowy głos zespołu: Ailyn.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net
21:56, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Within Temptation, udostępniła zapowiedź nowego DVD "Black Symphony".

Zobacz

źródło: blabbermouth.net

21:49, brokenhope , Trailery
Link Dodaj komentarz »
Mająca wokalne ambicje, aktorka Scarlett Johansson nagrała swoją wersję "Boys Don't Cry" z repertuaru zespołu The Cure.  Jak wypada w porównaniu z oryginałem? Oceńcie sami.
 
 
21:33, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 lipca 2008
Muzycy grupy Metallica rozwiali wątpliwości dotyczące zestawu swoich utworów do gry "Guitar Hero". W dniu premiery  albumu "Death Magnetic" zespół udostępni jego edycję na popularną grę.

"To pierwszy taki przypadek zarówno muzyce jak i grach. W dniu, w którym do sklepów trafi "Death Magnetic", będziecie mogli ściągnąć każdą piosenkę do 'Guitar Hero III'. Jesteśmy podekscytowani, bo będziemy pierwszymi, którzy w taki sposób wydadzą album. Może za parę lat to stanie się normą. Będziemy także przygotowani dla tych, którzy czekają na 'Guitar Hero: World Tour'. Będziecie mogli doświadczyć "Death Magnetic" od strony perkusji, wokalu i gitar, już tej jesieni, gdy ukaże się gra." - napisali muzycy na swojej oficjalnej stronie.

źródło: blabbermouth.net, nuta.pl

22:38, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
Po ogromnym sukcesie cyfrowego wydania "The Slip", Trent Reznor postanowił wydać album Nine Inch Nails drogą tradycyjną, w specjalnej edycji. Album ukaże się 21 lipca na winylu oraz na CD z dodatkową płyta DVD, która zawierać będzie materiały z prób. Całość uzupełni 24-stronicowa książeczka i naklejka. Obie wersje będą limitowane do 250 tysięcy sztuk.

źródło: nuta.pl

22:25, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Poniżej prezentujemy najnowszy teledysk grupy Moonspell. Tym razem zespół postanowił nakręcić obraz do tytułowego utworu z ostatniego albumu "Night Eternal". Teledysk powstał w Belgradzie, pod okiem Ivana Colica.

Zobacz "Night Eternal"

Tekst:

Come morning, chalice of dawn
To crown the Sufferer in their glory
Come for we are failing
Come for we are waiting
For we are trying to breathe

First in the skies, apocalypse
Only your fury can set us free
Come for we are failing
Come for we are waiting
For we are trying to breed

Night eternal, our world is burning
Bride eternal, our world is dying

Come forth, for we are blood
And to blood we shall return

“And I saw the woman drunken with the blood of saints,
and with the blood of the martyrs of Jesus”

Night eternal, our world is burning
Bride eternal, our world is dying


źródło: blabbermouth.net
lyrics: metal-archives.com

21:57, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 lipca 2008
Grupa Dimmu Borgir planuje na październik (10 w Europie oraz 14 w USA) wydanie nowego DVD. Wydawnictwo zatytułowane "The Invaluable Darkness" będzie składać się z trzech krążków. Poniżej prezentujemy szczegóły wydawnictwa:

DVD One:

I. The Invaluable Darkness Tour - Europe 2007

Sentrum Scene in Oslo, Norway – November 6, 2007:

1. Introduction
2. Progenies Of The Great Apocalypse
3. The Serpentine Offering
4. The Chosen Legacy
5. Spellbound (By The Devil)
6. Sorgens Kammer Del II
7. The Insight And The Catharsis
8. Raabjørn Speiler Draugheimens Skodde
9. The Sacrilegious Scorn
10. Mourning Palace
11. The Fallen Arises

Columbiahalle in Berlin, Germany - October 21, 2007:

12. The Sinister Awakening
13. A Succubus In Rapture
14. Fear & Wonder
15. Blessings Upon the Throne of Tyranny

The Forum in London, UK – September 28, 2007:

16. Vredesbyrd
17. Puritania

II. Behind-The-Scenes Footage

III. Special Feature

DVD Two:

I. Wacken Open Air, Germany – Black Metal Stage – August 2, 2007

1. Introduction
2. Progenies Of The Great Apocalypse
3. Vredesbyrd
4. Cataclysm Children
5. Kings Of The Carnival Creation
6. Sorgens Kammer Del II
7. Indoctrination
8. A Succubus In Rapture
9. The Serpentine Offering
10. The Chosen Legacy
11. The Insight And The Catharsis
12. Spellbound (By The Devil)
13. Mourning Palace
14. The Fallen Arises

II. P3 Session – NRK Studio 19 IN Oslo, Norway – September 18, 2007

1. The Serpentine Offering
2. Spellbound (By The Devil)
3. Mourning Palace

III. Video Gallery

1. Progenies Of The Great Apocalypse
2. Vredesbyrd
3. Sorgens Kammer Del II
4. The Serpentine Offering
5. The Sacrilegious Scorn
6. The Chosen Legacy

IV. Gold Awards Oslo

V. Image Gallery

Bonus Audio CD:

P3 Session @ NRK Studio 19 in Oslo, Norway - September 18, 2007

1. Introduction
2. Progenies Of The Great Apocalypse
3. Vredesbyrd
4. Sorgens Kammer Del II
5. Indoctrination
6. A Succubus In Rapture
7. The Serpentine Offering
8. The Chosen Legacy
9. The Insight And The Catharsis
10. Spellbound (By The Devil)
11. Mourning Palace
12. The Fallen Arises

źródło: blabbermouth.net

22:23, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Anette Olzon, wokalistka Nightwish gościnnie zaśpiewa w dwóch utworach, na nowym albumie grupy Pain.
 
źródło: blabbermouth.net
21:57, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 lipca 2008
Poniżej prezentujemy nowy, bradzo ciekawy fragment ze strony Mission Metallica. Tym razem naszym oczom ukazuje się próba zespołu, usłyszymy również soczystą solówkę Kirka. Zapowiada się ciekawy utwór.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net

23:46, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Jak pisaliśmy, planowano wydać specjalny dodatek do gry "Guitar Hero" zawierający zestaw utworów autorstwa grupy Metallica. Jednakże, jak ustalił Antony Bruno z Billboard.com, w tej chwili nie powstaje taki dodatek.

źródło: blabbermouth.net

23:39, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Przez cztery miesiące formacja The Cure wydaje cztery single. Wydawnictwa ukazują się według określonego schematu:  zawsze 13 dnia miesiąca i tak pierwszy singiel "The Only One" wydano 13 maja, drugi z 13 czerwca to "Freakshow". Poznaliśmy już tytuły kolejnych dwóch singli, 13 lipca ukaże się "Sleep When I'm Dead" a 13 sierpnia światło dzienne ujrzy "The Perfect Boy". Nowy niemający jeszcze tytułu album ukaże się 13 września i będzie to trzynaste studyjne wydawnictwo zespołu.

źródło: interia.pl
23:31, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
"Maiden Heaven" to tytuł kompilacji, która ukaże się z najbliższym numerem magazynu muzycznego "Kerrang!". Utwory nagrano, aby uhonorować dorobek brytyjskiej grupy Iron Maiden. Jak już pisaliśmy Metallica nagrała na składankę cover "Remember Tomorrow". Składanka dostępna będzie jako darmowy dodatek do najnowszego numeru magazynu, który ukaże się 16 lipca.

Posłuchaj fragmentu 

źródło: kerrang.com, blabbermouth.net
23:20, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 lipca 2008
Kolejne filmki pokazujące prace nad "Death Magnetic". Tym razem Metallica prezentuje coś więcej niż rozmowy, usłyszymy fragmenty riffów...
 
Zobacz:
 
źródło: blabbermouth.net
21:32, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum