Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 30 czerwca 2014

Mój romans z "Mickiem" zaczął się nietypowo. Pierwszy raz w życiu zapragnąłem dostać w swoje ręce "Poradnik Domowy"... Jakaś mądra głowa wymyśliła, że marzeniem każdej polskiej gospodyni jest książka o liderze grupy The Rolling Stones. Nie wiem co na to czytelniczki owego periodyku, ale ja dzięki tej idei za niecałe 10 PLN stałem się posiadaczem książki, która była dodatkiem do wspomnianej gazety.

Czytaj

19:42, brokenhope , Artykuły
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 czerwca 2014

Jest na "Nexus Artificial" jakiś fluid, coś nieuchwytnego, co emanuje i udziela się konsumentowi muzyki. Intryguje, wciąga swoją atmosferą, a jeśli ktoś ma ochotę może zanurzyć się również w koncept albumu.

Czytaj

20:42, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 czerwca 2014

"Ambit" jest efektem wspólnej pracy dwóch projektów. Ponoć współpraca dojrzewała przez trzy długie lata, przepełnione (zapewne) artystycznymi kompromisami i wzajemnym poszukiwaniem muzycznego języka.

Efekt jest dla mnie co najmniej intrygujący. "Ambit
" jest albumem, na którym niepewność i uproszczenia formy wcale nie przeszkadzają. Zwartość formalną płyty w dużym stopniu powiększa odpowiednie rozplanowanie napięć z ciekawym ich rozwiązaniem w ostatniej kompozycji.

Czytaj

23:46, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 czerwca 2014

Phil Gardelis przetwarzając, bądź cytując in crudo nagrania terenowe ruchu ulicznego z Hong Kongu, czy gwaru ludzkich rozmów tworzy unikatowy materiał melodyczny.

Czytaj

22:04, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 czerwca 2014

Janusz Ekiert pisał: "razem z warstwami wielowiekowej kultury dźwigamy kolosalny śmietnik zastarzałych alergii i zautomatyzowanych konwencji gustu, funkcjonują w nas jeszcze reguły pozostałe po grach, które wyszły z użycia" [1]. Może dlatego tak trudno, takim osobnikom jak ja przełożyć współczesne metalowe granie (spod znaku core) na reguły wpojone tysiącami przesłuchań albumów z dawnych lat. Stąd może ograniczone zaufanie do zespołów czerpiących z różnych metalowych źródeł.

Grupa Sawblade stara się zebrać esencję inspiracji członków zespołu. Nie zawsze te poszukiwania zmierzają we właściwą stronę.

[1] . J. Ekiert – Lustro Epoki. Wydawnictwa Radia i Telewizji, Warszawa 1988.

Czytaj

20:07, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 czerwca 2014

"Volksmusik" to soczysty, ciężko wibrowany dźwięk rzeczywistości. Tu chwiejność łączy się ze zwięzłością,  a skłonność do brzmieniowych poszukiwań z rygorem formy i dbałością o jej klarowność.

Czytaj

20:25, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 czerwca 2014

Album "Rasasvada" dopiero w trakcie przesłuchania, stopniowo nabiera głębi. Ta niosąca nastrój beznadziejności muzyka najwyraźniej przemawia do duszy Konsumenta muzyki powoli, ale przenikliwie.

Czytaj

19:31, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum