Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
wtorek, 28 czerwca 2011
Austriacki zespół Kontrust, w składzie z polską wokalistką Agatą wreszcie zawitał do Polski. W maju tego roku zespół przekonał zgromadzonych energetycznym występem na "Juwenaliach" w Bydgoszczy. Następny - już z wielka niecierpliwością oczekiwany występ zespołu - odbędzie się na tegorocznym Przystanku Woodstock.Zespół powstał w 2000 roku w Austrii. W 2005 roku szeregi kapeli zasiliła Polka - Agata Jarosz. W tym samym roku ukazał się nowy album o zupełnie odmiennym brzmieniu niż dotychczas. Od tego muzycy zaczęli określać swoją muzykę jako tribal crossover. W 2006 roku zespół otrzymał nagrodę Austrian Newcomer Award 2006 oraz Audience Award. Kontrust występował na scenie między innymi z: Ill Niño, Biohazard, Molotov.

Swoim hitem "Bomba" Kontrust zaczarował już Holandię.
Teledysk do tej piosenki liczy obecnie 1,8 milionów kliknięć w internecie. Aktualny album formacji pt."Time to Tango" znalazł się na liście przebojów.

Płyta zespołu "Time to Tango" będzie dostępna na polskim rynku od dnia 22.07.2011. Album "Time to Tango" został wydany też w języku polskim i jest dostępny od początku bieżącego roku w Internecie pod nazwa "Czas na Tango"
Aktualnie zespól nagrywa kolejną płytę, jakkolwiek data wydania nie została jeszcze ustalona.   

Skład:
 • Agata (voc)
 • Stefan (voc)
 • Gregor (bass)
 • Roman (drums)
 • Manuel (percussion)
 • Robert (guit)

Informacje o zespole:

www.kontrust.info
www.myspace.com/kontrust

Kontakt:

Polski booking agent:
Ilona “Szefowa” Matuszewska
E-mail: ilomat@wp.pl
OkoArt Management – www.okoart.eu

źródło: okoart.eu
Już 10 lipca odbędzie się VI edycja Festiwalu Muzycznego "Spinacz". Tym razem instytucjonalny patronat nad imprezą pełnić będzie Kolbuszowianka. Po raz pierwszy impreza będzie biletowana, a ewentualny dochód przeznaczony zostanie na potrzeby klubu znad Nilu.

 – Nie będzie to wcale łatwe, bo na starcie mamy spory minus i póki co to martwimy się, czy uda się nam zbilansować koszty – mówi Dorian Pik, inicjator festiwalu.Gwiazdami tegorocznej edycji będą hip-hopowy Grubson i punkowe Farben Lehre.

- W ubiegłym roku w dniu imprezy spotkała mnie grupa młodych ludzi pytając o występ Grubsona. I rzeczywiście, był taki plan pierwotnie, ale ostatecznie w tej materii wyprzedził nas Elbląg. Dlatego w tym roku ten koncert „zaklepaliśmy” już w styczniu – mówi Pik.

Grubson to polski raper i producent muzyczny. Ceniony jest za świetne teksty i konsekwencję w swojej karierze. Nie sprzedaje się, nie występuje w reklamach, nie poszedł do Mam Talent, a jednak wypełnia najważniejsze sale koncertowe w Polsce, podczas których z utworem "Nowa fala” membrany, ściany i bębenki rozwala.

Farben Lehre to grupa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym roku obchodzą XXV urodziny i stąd pomysł organizatorów, by zaprosić formację Wojciecha Wojdy do Kolbuszowej. Z tego powodu muzycy przygotują 25 utworów pokazujących cały przekrój działalności płockiej grupy. – Bardzo lubię Wojtka Wojdę i nie musiałem go wcale namawiać na przyjazd do Kolbuszowej. Zresztą on ma bardzo dobre wspomnienia po debiutanckim „Spinaczu”, gdzie gwiazdą było Farben Lehre. Myślę, że po 5 latach bardzo dobrze będzie przypomnieć publiczności o tej kapeli – mówi Dorian Pik. Z informacji, które udało nam się „wydusić” od organizatorów wynika, że Farbeni wystąpią tuż przed Grubsonem. – Nie podajemy kolejności na plakatach, bo zależy nam na tym, aby słuchacze hip-hopu mogli posłuchać punka i na odwrót. Taka jest właśnie idea Spinacza – uzupełnia Pik.

Występy gwiazd wieczoru poprzedzą koncerty zespołów mniej znanych, ale organizatorzy postawili na prawdziwe perełki z naszego regionu. Hisnan z Rzeszowa to wschodząca gwiazda metalcore’u, Dżidajla King z kolei to świetne reggae w gitarowym wydaniu. Będzie można posłuchać również zespołu MaDDam (muzycy znani z występów m.in. w formacji Necrosearch) i Exit (reggae-rock). A na deser wystąpi kolbuszowski Le Moor ze świeżym materiałem.


Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu

Przedsprzedaż:

P.U.H. „Technoterm” Kolbuszowa, ul. Obr. Pokoju 16
Sklep „GRIN”, ul. Plac Wolności, Kolbuszowa
Cyclo – Centrum, ul. Piekarska 12, Kolbuszowa
Cyclo Centrum, ul. Mickiewicza, Mielec
Stoisko firmy KODAK, Galeria Grafica, Rzeszów

źródło: Agencja Koncertowo-Wydawniczo-Reklamowa "Echo"
21:20, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 czerwca 2011
Włoska grupa Lacuna Coil wybrała tytuł nowego albumu. Kolejny krążek formacji ukaże się pod nazwą "Dark Adrenaline" nakładem Century Media Records w październiku tego roku.

Grupa kolejny raz współpracuje z producentem Donem Gilmorem. Jak twierdzą członkowie zespołu nowy materiał jest mroczny i najcięższy w całej karierze zespołu.

"To sto procent Lacuny Coil i to jest najważniejsze" - zapewnia Cristina Scabbia.

źródło: blabbermouth.net
20:47, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 czerwca 2011
W dniu uroczystości zwanej Auto-da-fé skazanym za herezje dawano świece oraz ubierano ich w szaty pokutne z wymalowanymi płomieniami, oznaczone jako sanbenitos i samarias. Szata samarias miała języki ognia skierowane w dół i była przeznaczona dla osób, którym darowano życie…

Szata sanbenitos miała języki ognia skierowane ku górze, w ten strój ubierano heretyków skazanych na stos… Równie wymowne jak ta inkwizycyjna ceremonia są liryki Tadeusza Micińskiego – młodopolskiego poety, którego wiersz o tytule "Auto-da-fé" jest tematem przewodnim drugiego promocyjnego video festiwalu muzyki i sztuki spod znaku "dark independent" Castle Party 2011 w Bolkowie. To największy taki festiwal w Europie Wschodniej.

Poetę-maga Micińskiego i ukryty w murach średniowiecznego zamku letni festiwal łączy specyficzny klimat – dlatego też liryki tego najbardziej enigmatycznego z twórców epoki Młodej Polski ożywia po 100 latach nowy projekt, firmowany marką Castle Party. Auto-da-fé to drugi klip  serii, tym razem zrealizowany w krakowskim Teatrze Nowym.

Premierowy klip "Wampir"

Nowe wideo  serii pt. Auto-da-fé


Nagrania powstają pod okiem Pawła Szarka we współpracy z formacją Śmiałek.  "Realizujemy krótkie etiudy w których charyzmatyczny aktor Karol Śmiałek, wokalista zespołu Śmiałek, interpretował będzie wybrane wiersze z tomiku „W mroku gwiazd” z 1902 roku" – mówi Paweł Szarek, kompozytor i reżyser – Teledyski poza promocją festiwalu mają też na celu przybliżyć widzom poezję Micińskiego, pozostającego gdzieś na peryferiach polskiej literatury pięknej.

Seria "W mroku gwiazd"  to video performance –  każdy epizod zaopatrzony jest w autorską muzykę napisaną specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia. Planowane są cztery odcinki, choć twórcy tego artystycznego projektu nie wykluczają, iż znajdzie on zaskakującą kontynuację.


Obserwować bieżący rozwój projektu można subskrybując ten kanał.

Festiwal Castle Party na Dolnym Śląsku od lat cieszy się międzynarodową renomą na scenie niezależnego rocka i gromadzi fanów z całej Europy.  W dniach od 21 do 24 lipca na Zamku w Bolkowie wystąpi ponad 30 wykonawców z kraju i zagranicy.  Jak co roku, organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy fanów i turystów, którzy w wakacyjny weekend odwiedzą dolnośląski zamek. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.castleparty.com.

źródło: fantommedia.pl

14:44, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Grupa Kali-Gula ogłasza konkurs na stworzenie okładki i motywu graficznego do najnowszego materiału, który posłuchać będzie można już w sierpniu tego roku.

Tematem przewodnim będą tytuły czterech piosenek, które znajdą się na tej właśnie EP-ce: "Mroczny Pasażer", "Minotaur", "Dik", "Bezsenny".

Pomysły przysyłajcie na maila kali-gula@o2.pl lub w jakikolwiek inny sposób.

Zwycięska praca zostanie oczywiście uwieczniona na okładce frontowej wraz z podpisem autora, a sam autor dostanie EXTRA NAGRODĘ - ale pod warunkiem, że ma ukończone 18 lat.

Szczegóły

źródło: Kali Gula
14:44, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 czerwca 2011
"Oblivion" to czwarta płyta demo w dyskografii grupy Xanthe. Miejmy nadzieję, że ostatnia. Nie, nie zrozumcie mnie źle, po prostu zespół prezentuje na tyle dojrzałą muzykę, że najwyższy czas by podpisał kontrakt i wydał pełny album.

oblivion

 1. Oblivion
 2. Anima
 3. Hopeless
 4. Reflection
 5. The Agony
 6. Final
 
 AD 2011


Widać że muzycy Xanthe dbają o szczegóły. Począwszy od estetyki wykonania płyty demo aż po samą muzykę. Demo zdobi schludnie wykonana okładka, zaś sam krążek - nadruk. Ponadto dołączona jest notka informacyjna o zespole. Wszystko to buduje pozytywne wrażenie o grupie.

Jeśli chodzi o muzykę, zespół stawia przede wszystkim na klimat. Najbardziej mroczną atmosferę budują klawisze. Zwraca uwagę kontrast pomiędzy ostrym wokalem a ich majestatycznym dźwiękiem. Każda z sześciu kompozycji jest rozbudowaną, wielowątkową historią. Prócz atmosferycznych klawiszy uwagę przykuwają gitary. Podoba mi się ich współpraca, wzajemne przenikanie oraz uzupełnianie.

Tytułowy "Oblivion" pokazuje wszystkie atuty zespołu. Podniośle
brzmiące klawisze, chropowaty lecz niezwykle urozmaicony wokal oraz dynamiczne i melodyjne gitary. Łatwo wyczuwalne są tu echa symfonicznego metalu sprzed lat. Pomimo dusznego klimatu, kompozycja jest bardzo przystępna.

Mrocznie i nastrojowo rozpoczyna się kompozycja "Anima". Akustyczna gitara budzi uzasadniony niepokój, który podsycają klawisze i różnorodny wokal. Zwraca uwagę tło kompozycji oraz zapętlone gitary.


"Hopeless" rozpoczyna się bardzo przyjemnym motywem. Sam utwór ma w sobie coś niezwykłego i majestatycznego. Podoba mi się połączenie black metalowej ekspresyjności z powolnym wręcz doomowym brzmieniem.

"Reflection" zwraca uwagę urozmaiconym wokalem. Ostry, jadowity krzyk, mroczny szept - wszystko to uwikłane w świdrujące uszy dźwięki klawiszy i jednostajną pracę automatu perkusyjnego.

Zastanawia stłumiony początek "Agony", który ewoluuje z czasem w klawiszowy pasaż. To bardzo niepokojąca kompozycja z bogatym tłem pełnym szeptów i kobiecych głosów. Napięcie stopniowane jest niczym w horrorze.

"Final" zaskakuje i burzy wcześniej wytworzony obraz na temat muzyki zespołu. Muzyka Xanthe brzmi tu jak Cradle Of Filth za dobrych czasów.

To bardzo różnorodne demo. Muzyka jest bardzo klimatyczna i potrafi zaskoczyć. Xanthe nie dokonuje rewolucji. Wykorzystuje znane i wypróbowane patenty. Robi to jednak na tyle ciekawie, że w ich muzyce brak znamion wtórności. Nie znam poprzednich płyt demo zespołu, jednak mam wrażenie, że powoli krystalizuje pewien styl tej formacji.


Najbardziej przypadło mi do gustu połączenie mrocznej ekspresji z walcowatym i rozbudowanym brzmieniem słyszanym w "Hopeless". Korzystnie prezentuje się również tytułowy "Oblivion" oraz zaskakujący "Final". Jestem ciekaw jaką drogą podążą muzycy Xanthe i co zaprezentują na debiutanckim albumie.

(c) onlygoodmusic
22:31, brokenhope , Demoteka
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 czerwca 2011
MusicRadar.com prezentuje setkę perkusistów, których styl gry ukształtował i inspirował (inspiruje) kolejne pokolenia. Zestawienie jest efektem wspólnej pracy ekspertów Rhythm Magazine i ponad 50 światowej klasy perkusistów. Podobno wielu z nich znalazło się na tej liście.

Zestawienie jest bardzo rozległe gatunkowo. Pojawiają się nazwiska pionierów jazzowych oraz perkusiści znani z mocnych brzmień. Prezentujemy najciekawsze pozycje:

...
98. Brann Dailor (Mastodon)
...
95. Gavin Harrison (Porcupine Tree)
94. Chris Pennie (Coheed and Cambria)
93. Joey Jordison (Slipknot)
92. Travis Barker (Blink 182)
91. Danny Carey (Tool)
...
89. Jimmy Chamberlin (ex- The Smashing Pumpkins)
...
84. Brad Wilk (Rage Against the Machine)
82. Dave Grohl (Foo Fightes)
81. Vinnie Poul (Pantera, Damageplan)
80. Chad Smith (Red Hot Chilli Peppers)
...
78. Mike Portnoy (ex- Dream Theater)
...
76. Dave Lombardo (Slayer)
...
74. Charlie Benante (Antrax)
73. Lars Ulrich ( Metallica)
...
71. Tommy Lee (Motley Crue)
70. Nicko McBrain (Iron Maiden)
...
68. Stephen Morris (Joy Division, New Order)
...
65. Alex Van Halen (Van Halen)
...
63. Topper Headon (The Clash)
62. Phil Rudd (AC/DC)
61. Neil Peart (Rush)
60. Stewart Copeland (The Police)
...
55. Roger Taylor (Queen)
...
53. Cozy Powell (m.in Rainbow, Black Sabbath)
...
51. Bill Ward (Black Sabbath)
...
46. Phil Collins (Genesis)
...
41. Ian Paice (Deep Purple)
...
39. John Bonham (Led Zeppelin)
38. Maureen 'Moe' Tucker (The Velvet Underground)
...
34. Charlie Watts (The Rolling Stones)
...
32. Keith Moon (The Who)
...
23. Ringo Starr (The Beatles)
...

03. 'Papa' Jo Jones
02. Sonny Greer (Duke Ellington Orchestra)
01. Warren 'Baby' Dodds

Pełne zestawienie


źródło: musicradar.com

Zobacz również:
Najlepsze solo na perkusji
10 najlepszych perkusistów wszech czasów
Najlepsi perkusiści ostatnich 25 lat

Perkusiści wszech czasów
wtorek, 21 czerwca 2011
Kto daje najbardziej elektryzujące występy na żywo? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć MusicRadar.com prezentując wyniki ankiety na 30 aktualnie najlepszych koncertowych wykonawców.

Oto wyłoniona trzydziestka:

30. Jay-Z
29.
Journey
28. Beyoncé
27. Kanye West
26. Machine Head
25. The Black Keys
24. Pendulum
23. Coldplay
22. Aerosmith
21. Paul McCartney
20. Green Day
19. Lady Gaga
18. The Rolling Stones
17. Bruce Springsteen
16. Rage Against The Machine
15. Radiohead
14. Bon Jovi
13. Roger Waters
12. Foo Fighters
11. Rammstein
10.
U2
09. Prince
08. Metallica
07. AC/DC
06. Muse
05. Dream Theater
04. Porcupine Tree
03. Guns N’ Roses
02. Iron Maiden
01. Rush

źródło: musicradar.com
poniedziałek, 20 czerwca 2011
Na oficjalnym profilu Facebook grupy Lebowski pojawił się nowy, niepublikowany utwór. Mowa o kompozycji "Midnight Syndrome", której koncertową wersję prezentujemy poniżej.

Zobacz

źródło: facebook.com/lebowskipl
14:41, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Pojawił się pierwszy teledysk promujący nadchodzący album grupy Draconian. Obraz powstał do utworu  "The Last Hour of Ancient Sunlight", który znajdzie się na zapowiadanej na 24 czerwca płycie "A Rose For The Apocalypse". Za realizację wideo odpowiada Jakob Arevarn.

Jak informuje Napalm Records to pierwszy oficjalny teledysk zespołu.

Zobacz

źródło: facebook.com/napalmrecords

14:40, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 czerwca 2011
Poniżej prezentujemy finalny efekt najnowszego projektu Roba Zombie. Znany muzyk, wielbiciel i twórca horrorów gore nakręcił reklamę... Woolite.

Zobacz


źródło: blabbermouth.net

Grupa The Gathering zaprezentowała nowy teledysk. Wideoklip, którego reżyserem jest Marcus Moonen powstał do utworu "Heroes For Ghosts".

Zobacz


Kompozycja znajdzie się na kolejnym studyjnym albumie zespołu

źródło: blabbermouth.net

14:21, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Magazyn Forbes stworzył listę 25 najlepiej zarabiających muzyków (artystów, zespołów). W zestawieniu ujęto przychody (przed opodatkowaniem i potrąceniami prowizji dla managerów, agentów itp.) za okres  od maja 2010 do analogicznego okresu w tym roku.

Pełne zestawienie :

01. U2 ($195 mln)
02. Bon Jovi ($125 mln)
03. Elton John ($100 mln)
04. Lady Gaga ($90 mln)
05. Michael Buble ($70 mln)
06. Paul McCartney ($67 mln)
07. Black Eyed Peas ($61 mln)
08. Eagles ($60 mln)
09. Justin Bieber ($53 mln)
10. Dave Matthews Band ($51 mln)
11. Toby Keith ($50 mln)
12. Usher ($46 mln)
13. Taylor Swift ($45 mln)
14. Katy Perry ($44 mln)
15. Brad Paisley ($40 mln)
16. Tom Petty & the Heartbreaks ($38 mln)
17. Jay-Z ($38 mln)
18. AC/DC ($35 mln)
18. Sean “Diddy” Combs ($35 mln)
18. Beyonce ($35 mln)
18. Tim McGraw ($35 mln)
18. Muse ($35 mln)
23. Rascal Flatts ($34 mln)
24. Kenny Chesney ($30 mln)
25. Rihanna ($29 mln)

Listę opracowano przy pomocy RIAA, Pollstar, Część informacji uzyskano podczas wywiadów z ludźmi z branży muzycznej, prawnikami, managerami, promotorami, agentami, czy samymi muzykami.

źródło: blabbermouth.net
Portugalski magazyn Arte Sonora informuje, że znany perkusista Alex Acuña (znany z występów i nagrań z takimi artystami jak Elvis Presley, Peter Gabriel, The Cult, Herbie Hancock czy Chick Corea) zagra gościnnie na nowym albumie grupy Opeth.

Album "Heritage" ukaże się 20 września nakładem wytwórni Roadrunner.

źródło: blabbermouth.net
14:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Metallica nagrała album z Lou Reedem. Jako pierwszy podał tę informację magazyn Rolling Stone, który jak się okazuje asystował muzykom podczas prac nad sekretnym projektem.

Album nie ma jeszcze tytułu, wiadomo natomiast że znajdziemy na nim 10 utworów skomponowanych przez Lou Reeda. Muzycy grupy Metallica aktywnie uczestniczyli w aranżacjach wszystkich kompozycji.

Pierwotnie wspólny album miał zawierać stare utwory Lou Reeda w odświeżonej formie. Ostatecznie jednak na wspólne wydawnictwo trafią kompozycje napisane na potrzeby
Lulu - sztuki teatralnej, która powstała w oparciu o historie Franka Wedekinda, w reż. Roberta Wilsona.

Dwa pochodzące z płyty utwory noszą tytuły "Pumping Blood" i "Mistress Dread".

źródło: deathmagnetic.pl, blabbermouth.net
14:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Już w najbliższy poniedziałek, 20 czerwca będzie można nabyć specjalne wydawnictwo Riverside "Memories In My Head".  Specjalne, bo przygotowane z myślą o jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu. Do tej pory płytę można było zdobyć przedpremierowo jedynie na koncertach wchodzących w skład "10th Anniversary Tour". W najbliższy poniedziałek, dzięki firmie Progteam, wydawnictwo trafi do oficjalnej sprzedaży.


 
"Memories In My Head", zawierające ponad 30 minut całkowicie premierowej muzyki, można już teraz zamawiać drogą internetową, między innymi na stronie wydawnictwa Rock-Serwis.
 
Można też zagłosować na Riverside - bowiem pochodzący z minialbumu "Forgotten Land" znalazł się w propozycjach do Listy Przebojów radiowej Trójki! Link do głosowania znajduje się poniżej:
 
Rockserwis
 
LP3

źródło: fantommedia.pl
14:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 czerwca 2011
Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż jest to mój pierwszy kontakt z twórczością Sight To Behold. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest zachwyt, który może dla wielu osób wydać się naiwny a nawet zabawny.

sight 1. Why Are We Here Again?

 2. Gardens Of The Night
 3. You Go Too Fast, You Won't Get All The Wheat
 4. Everyday Rules Are So Hard
 5. On Death And Dying
 6. Diversions
 7. Remember The Daze

 A.D. 2011C
iekawą muzykę proponuje słuchaczowi Sight To Behold.  Grają prosto, bez zbędnych kombinacji. Nie wynika to bynajmniej z ograniczeń (np. umiejętności), lecz z bardzo emocjonalnego podejścia do muzyki. Mamy więc do czynienia z melodyjnym i miejscami wpadającym w ucho materiałem. Bardzo podoba mi się zachowana równowaga: z jednej strony ciężar gitar i bardzo ekspresyjne wokalizy, z drugiej łatwo wyczuwalna lekkość i chwytliwość utworów.

Kompozycje na "Diversions" mają dość przemyślaną konstrukcję. Melodyczne dysonanse, zmiany tempa oraz czysto zaśpiewane sekwencje budują atmosferę tej płyty. Dobrze wypada współpraca na linii
gitar i punkowo brzmiącej perkusji.

Zwraca uwagę szeroki wachlarz umiejętności wokalisty. Poprawne screamy czy growle przeplatają się z zachwycającym, czystym śpiewem. Wokal odciska piętno na każdej sekundzie tej płyty, zdradza i jednocześnie napędza emocje ukryte w kompozycjach. Jest czytelny w każdej postaci, co niewątpliwie jest zasługą dobrego brzmienia.

Otwierający album "Why Are We Here Again?" jest opartą na mocnych gitarowych aranżach, energetyczną kompozycją. Wokalista dwoi się i troi pokazując pełen zakres swoich możliwości. Śladowe ilości elektroniki bardzo ładnie wkomponowały się w ten utwór.

"Gardens of Night" to szybki, kipiący agresją utwór. Ma w sobie zadziorność, którą lubię. Dzięki zmianom tempa nie jest jednostajny. Zwraca uwagę ekspresyjnie wyśpiewana końcówka, która na pewno sprawdzi się na koncertach.

W "You Go Too Fast, You Won't Get All The Wheat" przykuwa uwagę ciekawa linia basu. Wyłowimy również
pokręcony gitarowy riff i urozmaicony wokal. Zmiany tempa  uruchamiają tu sporą dawkę przebojowości.

Inną stylistykę oferuje emocjonalny
'Everyday Rules Are So Hard''. To akustyczny numer pełen feelingu z bardzo przyjemnym motywem melodycznym.

Krótką chwilę zadumy przerywa połamany początek ''On Death and Dying''. To
osadzony na ciężkim riffie umiarkowanie agresywny utwór. Trochę zabawy elektroniką i efektowne wyciszenie nadają tej kompozycji lekko psychodeliczny rys.

Tytułowy utwór "Diversions" jest właściwie krótkim elektronicznym przerywnikiem i wstępem do ostatniej kompozycji.

Album kończy "Remember The Daze", który wita nas bardzo przebojową gitarą. Pojawiają się przyjemne przestery, a wokal wręcz kipi złością. Zwraca uwagę dobra praca perkusji. Podoba mi się końcówka tego utworu, mocne zamknięcie całego albumu. 

Trochę sprzeczności w tej muzyce - z jednej strony jest barwnie,
żywo wręcz szalenie, z drugiej zaś agresywnie, buntowniczo. Zastanawiam się do kogo kieruje swoją muzykę Sight To Behold. Wątpliwe, by szczytem ich marzeń było podbicie serc nastoletnich buntowników. Stąd rośnie we mnie obawa, że postronny słuchacz w wieku dojrzalszym posądzi formację choćby o przerysowanie emocji. To nie jest muzyka do wielogodzinnych rozmyślań nad sensem życia. To zastrzyk energii, jaki bez względu na muzyczne upodobania każdy z nas powinien zaaplikować sobie od czasu do czasu.

(c) onlygoodmusic

09:06, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 czerwca 2011
Znany serwis metalsucks.net ułożył listę 25 najlepszych, aktywnych gitarzystów metalowych. Ranking opart jest na następującym założeniu: kandydat musi być aktywnym gitarzystą (wydal płytę w ciągu ostatnich 5 lat) grającym metal.

Oto pełne zestawienie:

 1. David Davidson (Revocation)
 2. Tosin Abasi (Animals as Leaders)
 3. Brent Hinds (Mastodon)
 4. Fredrik Thordendal (Meshuggah)
 5. Karl Sanders (Nile)
 6. Scott Hull (Pig Destroyer, Agoraphobic Nosebleed)
 7. Jeff Loomis
 8. A.J. Minette (The Human Abstract)
 9. John Petrucci (Dream Theater)
 10. Terrance Hobbs (Suffocation)
 11. Mikael Åkerfeldt (Opeth)
 12. Michael Keene (The Faceless)
 13. Ben Weinman (The Dillinger Escape Plan)
 14. Emil Werstler (Dååth, Levi/Werstler)
 15. Colin Marston (Krallice, Behold… The Arctopus)
 16. Terry Cantrell (Alice in Chains)
 17. Buckethead
 18. Adam Jones (Tool)
 19. Vernon Reid (Living Colour)
 20. Misha Mansoor (Periphery)
 21. Alex Skolnick (Testament)
 22. Ivar Bjørnson (Enslaved)
 23. Synyster Gates (Avenged Sevenfold)
 24. Chris Letchford (Scale the Summit)
 25. Paul Ryan (Origin)
Dziennikarze serwisu popisali się niewybrednym żartem i w pierwotnej wersji na szczycie zestawienia umieścili Kirka Hammett'a z grupy Metallica.

Zobacz również:
Najlepsi gitarzyści

Zestawienie najlepszych gitarzystów

źródło: deathmagnetic.pl, metalsucks.net
Ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Metal Hammer Golden Gods. Nagrody rozdano 13 czerwca w Londynie.

Przypomnijmy nominowanych


Oto wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy Zespół (Świat): Avenged Sevenfold
Najlepszy Zespół (UK): Iron Maiden
Najlepszy zespół (Na Żywo): Skindred
Najlepszy Nowy Zespół: The Damned Things
Najlepszy Zespół (Underground): Primordial
Największy przełom: Sabaton
Dimebag Darrell Shredder(s): Gus G. (Firewind, Ozzy Osbourne)
Metal As Fuck: Nergal (Behemoth)
Wydarzenie Roku: "Wielka Czwórka" w UK
Riff Lord(s): Pepper Keenan i Kirk Windstein (Down)
Najlepszy album: "Absolute Dissent" - Killing Joke
Inspiracja: Twisted Sister
Spirit of Hammer: Diamond Head
Ikona: Judas Priest
Golden God: Rob Zombie

źródło: metalhammer.co.uk

Norweskie ministerstwo spraw zagranicznych rozpoczyna cykl szkoleń dla korpusu dyplomatycznego z wiedzy o black metalu. Potrzeba szkoleń wiąże się z rosnącym zainteresowaniem fenomenem TNBM (True Norwegian Black Metal) i pojawiającymi się  coraz częściej pytaniami o ten rodzaj muzyki.

Drodzy polscy politycy, weźcie przykład z norweskich kolegów: można traktować poważnie ekstremalne odmiany muzyki, doceniać ich wkład w tworzenie dziedzictwa kulturowego. Jeśli to was nie przekonuje popatrzcie w kategoriach ekonomicznych: Norwegia dostrzegła, że black metal to rozpoznawalną marka, która nakręca przemysł i przynosi profity.

źródło: blabbermouth.net

Grupa Lebowski podsumowała trasę koncertową. na oficjalnej stronie zespołu można obejrzeć fotorelację z koncertów w Kamiennej Górze 2.06.2011 oraz Poznaniu 12.06.2011.

Zobacz

źródło: lebowski.pl

14:01, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) poinformowało, że  podczas 26 ASCAP Film And Television Music Awards Trent Reznor otrzyma wyróżnienie ASCAP Film Music Award.

To kolejna, obok Złotego Globu i Oskara nagroda jaką Reznor otrzymał za muzykę do filmu "The Social Network".

źródło: blabbermouth.net

Grupa Theatres Des Vampires planuje wydać kolejny album live. Tym razem ma to być w pełni profesjonalnie zrealizowane wydawnictwo DVD/CD.

Wszystkie występy ostatniej trasy koncertowej po Europie były rejestrowane za pomocą kamer HD oraz profesjonalnego sprzętu audio. Obecnie Fabian Varesi z Theatres Des Vampires i Christian Ice z Temple of Noise studio pracują na ostateczną formą wydawnictwa.

"Moonlight Waltz Tour 2011" zawierać będzie koncertowe DVD i live CD plus kilka zupełnie nowych utworów. W zestawie znajdzie się również 50 stronicowa książeczka. Na DVD znajdziemy cały koncert z moskiewskiego klubu Plan B oraz film dokumentujący kulisy całej trasy koncertowej

Wydawnictwo ukaże się w tym roku nakładem na Aural Music/Dreamcell11.

źródło: blabbermouth.net

14:00, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Samael zaprezentowała nowy teledysk. Obraz powstał to utworu "Luxferre", który pochodzi z najnowszego albumu "Lux Mundi". Reżyserem teledysku jest ceniony Patric Ullaeus z Revolver Film Company.

Zobacz

Making of

źródło: blabbermouth.net

14:00, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
"W erze iPodów muzyka służy jedynie do zagłuszania innych ludzi."/Bob Geldof/

źródło: onet.pl
14:00, brokenhope , Cytaty
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3
Archiwum