Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
środa, 30 czerwca 2010

There Is a Fountain Filled With Blood to tytuł pierwszego długogrającego albumu belgijskiego projektu Simulacra. Główny motyw albumu - fontanna wypełniona krwią, symbolizuje koniec egzystencjalnej wędrówki, kres do którego dążymy od samego urodzenia.


Lista utworów:

1. Unsullied By The Touch Of Time.
2. There Is a Fountain Filled With Blood.
3. In Solitary Confinement.
4. I Have No Blood | I Have No Heart.
5. Above Me Only a Shimmering Light.

No Angels Prod. / Consouling Sounds


Album There Is a Fountain Filled With Blood wydaje się niedostępny przy pierwszym podejściu i wymaga od słuchacza skupienia. Po pierwszym przesłuchaniu mamy wrażenie że utwory są jednolite i różnią się od siebie nieznacznie. To tylko mylne spostrzeżenie, gdyż kompozycje kryją w sobie wiele intrygujących motywów. Jednak ten dark ambientowy minimalizm wzbudza mieszane uczucia: wielu słuchaczy zafascynuje, innych zniechęci.

To album rosnącego niepokoju i oczekiwania. Pięć hipnotyzujących kompozycji buduje osobliwy nastrój. Każdy utwór jest etapem wędrówki przez nieznane. Od samego początku (Unsullied By The Touch Of Time) poruszamy się w gęstej atmosferze  napięcia. Szybko osacza nas poczucie osamotnienia i bliżej nieokreślonego strachu. Czekamy na  nieznane  i nieuchronne 'coś', czego nie można uniknąć. Stopniowo, nawet te głęboko zakopane w podświadomości lęki budzą się.

Szkielet wydawnictwa tworzy 21 - minutowy, tytułowy utwór. Jest niczym wędrówka po labiryncie, nie wiemy co czeka nas za następnym zakrętem. Kompozycja niezwykle przestrzenna,  pełna niepokojących szmerów, szeptów czy nieznanych odgłosów. Napięcie jest budowane powoli, stopniowo ale bardzo sugestywnie. W pewnym momencie natrafiamy na spokój, lęki na krótko znikają. Niemal symfoniczne dźwięki syntezatorów otoczone są impulsami, pobudzają wyobraźnię. To wędrówka po miejscu gdzie śmierć czai się na każdym kroku.

In Solitary Confinement wita nas mrożącym krew w żyłach wyciem wiatru, który skutecznie buduje atmosferę grozy. Depresyjny i mroczny, jest zapowiedzią nadchodzącego zagrożenia.

W I Have No Blood | I Have No Heart wyczuwam pulsujące napięcie.  Odległa  melodia jest hipnotyzująca i  złowieszcza.  Gdy przybliża się na pierwszy plan daje nam pierwsze zapowiedzi końca naszej wędrówki.

Zaskakujący wydaje się ostatni  utwór Above Me Only a Shimmering Light. Czujemy, że zaraz nastąpi długo wyczekiwany finał. Rozwiązanie zagadki, odpowiedź na wiele pytań. Czekamy, czekamy, czekamy... Niestety otacza nas  tylko pustka.

Brakuje mi czegoś w tym albumie. Narastające przez 4 utwory napięcie, atmosfera strachu nie mają swojego wielkiego finału w ostatniej kompozycji. Wszystko gdzieś przepada wraz z końcem albumu. Pozostaje tylko uczucie samotności.

O czym jest ten album? Autor pozostawia tylko kilka tajemniczych wskazówek. Dla mnie to album o filozofii życia, o naszych wyborach, które dokonujemy. Wreszcie o nieuchronności i niestety beznadziejności istnienia.

Być może ważniejsza jest sama wędrówka, niż jej kres?

źródło: onlygoodmusic.blox.pl

13:06, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 czerwca 2010
Pojawiły się pierwsze informacje na temat "Castle Party Compilation 2010". Na tegorocznej składance znajdą się następujące utwory:
 
01. Clan Of Xymox - Emily
02. Qntal - Ludus
03. Anne Clark - Full Moon (Club Mix by Xabec)
04. The Beauty of Gemina - Suicide Landscape
05. Alec Empire - New Man
06. Christ vs. Warhol - Cross of Lorraine
07. Żywiołak - Żywiołak
08. Faith And The Muse - When We Go Dark
09. Red Emprez - Everyone's Girlfriend
10. Kirlian Camera - E.D.O.
11. The Eden House - To Believe In Something
12. Theatres Des Vampires - Blood Addiction
13. Deviant UK - Raptured Saints
14. Otto Dix - Black And White
15. Bacio Di Tosca - Gestutzte Eiche.

Płyta ukaże się nakładem Big Blue Records

źródło: darkplanet.pl
23:06, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
"Czy wiecie, że to wielki historyczny moment?" - zapytał zgromadzonych na Bemowie fanów James Hetfield podczas pierwszej odsłony europejskiego Sonisphere Festival 2010.

Nagranie audio z livemetallica.com

16 czerwca 2010 r. zapisze się w historii ciężkiego grania, jako dzień, w którym "Wielka Czwórka" thrash metalu wystąpiła po raz pierwszy na jednej scenie. To niesamowite wydarzenie oglądało na żywo ponad 80 tysięcy widzów.

Sonisphere Festival 2010 – Warszawa, Bemowo – zdjęcia, filmy...

Setlista grupy Metallica:

Creeping Death
For Whom The Bell Tolls
Fuel
The Four Horsemen
Fade To Black
That Was Just Your Life
Cyanide
Sad But True
Welcome Home (Sanitarium)
All Nightmare Long
One
Master Of Puppets
Blackened
Nothing Else Matters
Enter Sandman
– - – - – - – -
Stone Cold Crazy
Hit The Lights
Seek and Destroy


źródło: deathmagnetic.pl
22:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 czerwca 2010
Grupa Tristania zaprezentowała okładkę albumu "Rubikon".Album ukaże się nakładem Napalm Records, końcem sierpnia.

źródło: blabbermouth.net

22:58, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W wywiadzie dla RollingStone.com Kirk Hammett z grupy Metallica ujawnił, że pracuje nad książką.

"Too Much Horror Business" będzie kolekcją niemuzycznych obsesji muzyka.

"Plakaty z horrorów, zabawki, projekty okładek, komiksy, wszystko. Zajmuję się tym odkąd pamiętam. Swój pierwszy horrorowy magazyn odkryłem w San Francisco, gdy miałem 6 lat. - wyjaśnił Hammett.

Książka, która obok grafik zawierać będzie komentarze muzyka, ukaże się w przyszłym roku.

źródło: nuta.pl
22:47, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Kolejne dwa zespoły wystąpią na tegorocznej edycji Metal Hammer Festival. Obok Korna, Katatonii, Opeth czy Riverside wystąpią formacje Pain Of Salvation i Votum.

Impreza odbędzie się 27 sierpnia w katowickim Spodku.

źródło: onet.pl

22:39, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Formacja Therion poinformowała o zmianach w składzie. Szeregi grupy zasilił Argentyńczyk Christian Vidal. Muzyk współpracował z The Road Vultures i Erikiem Martinem. W 2001 roku założył metalową kapelę Cuero, natomiast w 2005 roku wydał solowy album "El Viaje".

Przypomnijmy, Therion zakończył niedawno prace nad nowym albumem, "Sitra Ahra". Premiera wydawnictwa planowana jest jeszcze w tym roku.

źródło: onet.pl

22:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 czerwca 2010
Niedawno informowaliśmy o tym, że Marilyn Manson zagra w horrorze zatytułowanym "Splatter Sisters". Pojawiły się szczegółowe informacje na temat jego roli.

Manson zagra Larsa, wokalistę deathmetalowego zespołu - jednocześnie biegłego w walce na miecze samuraja. Jego bohater będzie wmieszany w  miłosny trójkąt z tytułowymi  siostrami, które dla rozrywki zabijają nastolatków w Kalifornii.

W obrazie będzie sporo krwi, przemocy a także nagości. Pojawią się nawet elementy porno. Być może na potrzeby filmu Manson założy deathmetalowy zespół.

źródło: nuta.pl

14:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 czerwca 2010
Według analiz Nielsen SoundScan, w ostatnim tygodniu maja wytwórnie płytowe sprzedały zaledwie 4.980.000 sztuk albumów i był to najgorszy wynik od 1994 roku, (w tym roku zaczęto prowadzić badania sprzedaży płyt). Szacuje się że wielkość sprzedaży albumów mogła w rzeczywistości osiągnąć najniższy poziom od początku 1970 roku (niestety nie ma dokładnego sposobu aby porównać najnowsze wyniki z tymi sprzed 1994 roku).

W analogicznym okresie roku 2009 sprzedaż wyniosła 5.760.000 sztuk. Natomiast rekordowy okazał się koniec grudnia 2000 roku, kiedy wytwórnie sprzedały 45.000.000 płyt.

Przedstawiciele wytwórni płytowych określili wyniki sprzedaży zanotowane pod koniec maja jako "dość przerażające". Analitycy ostrzegają, że firmy fonograficzne w dalszym ciągu muszą liczyć się z spadkiem sprzedaży albumów.

źródło: onet.pl
23:13, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Formacja Apocalyptica zaprezentowała pierwszy singiel zwiastujący nadejście nowego albumu "7th Symphony".

W kompozycji "End of Me" gościnnie zaśpiewał Gavin Rossdale (Bush), prywatnie mąż Gwen Stefani. Do utworu powstanie teledysk.

Posłuchaj

Album "7th Symphony" ukaże się 23 sierpnia.

źródło: blabbermouth.net, onet.pl

22:55, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 czerwca 2010
Prezentujemy pierwsze promo tegorocznej edycji festiwalu Castle Party. Materiał skrótowo przybliża sylwetki grup, które zagrają na tegorocznej edycji festiwalu.

Zobacz


Castle Party 2010 odbędzie się w dniach 29 lipca - 1 sierpnia (tradycyjnie) w Bolkowie.

źródło: darkplanet.pl

22:12, brokenhope , Trailery
Link Dodaj komentarz »
Grupa Scissor Sisters planuje nagrać własną wersję utworu "Piggy" z repertuaru Nine Inch Nails  (album "Downward Spiral" z 1994 r.). Ma to być nietypowa wersja, bo nagrana w stylu country.

"Uwielbiamy covery i zawsze chcieliśmy nagrać "Piggy" w wersji honky-tonk" - wyjawił frontman zespołu,  Jake Shears.

Pozostaje nam czekać na efekty tego karkołomnego eksperymentu.

źródło: nuta.pl

22:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Zapraszamy do przeczytania interesującej notki Pana Patryka Gałuszki dotyczącej prac nad przepisami uściślającymi ile polskiej muzyki musi znaleźć się w repertuarze tradycyjnych stacji radiowych. Nowe regulacje mają uściślać nie tylko jej ilość, ale i czas jej nadawania.

Przeczytaj

Czy nowe zapisy wpłyną na jakość prezentowanej muzyki? Wątpimy.

źródło: pga.blox.pl

10:02, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Jak informuje serwis DeathMagnetic.pl, członkowie grupy Metallica są już w naszym kraju. Zespół wylądował w godzinach porannych na warszawskim Okęciu.

Przypomnijmy już jutro (16.06) na lotnisku Bemowo będzie miał miejsce Sonisphere Festival - impreza, na której obok siebie wystąpią Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax oraz Behemoth.

źródło: deathmagnetic.pl
09:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 czerwca 2010
Członkowie formacji How To Destroy Angels kolejny raz odpowiadali na pytania internautów. Jedna z odpowiedzi może szczególnie zainteresować fanów (fanki) Trenta Reznora.

Na pytanie dotyczące ewentualnych planów koncertowych grupy, Reznor odpowiedział: "Prawdopodobnie zagramy jakąś trasę w 2011 roku po wydaniu longplaya. Na razie pracujemy nad płytą i wszyscy spodziewamy się w tym roku dzieci."

Czy Reznor niebawem zostanie tatą?

źródło: onet.pl
22:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Serwisu DeathMagnetic.pl proponuje na dzisiejszy wieczór transmisję na żywo festiwalu Rock In Rio w Mardycie. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Metallica, która zagra o 23:30.

Zobacz

źródło: deathmagnetic.pl

21:12, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 czerwca 2010
Po jedenastu latach Brendan Perry powraca z nowym solowym albumem zatytułowanym  "Ark". Wydawnictwo ukaże się 14 czerwca.Na nowym krążku zawierającym osiem kompozycji pojawią się utwory: "Babylon" i "Crescent", które pierwotnie skomponowane zostały w związku z Dead Can Dance Reunion Tour z 2005 roku.

Perry na nowy albumie roztacza przed nami dystopijną wizję świata, z powracającymi motywami utraty tożsamości, wyobcowania, wojny, korupcji politycznej oraz zagrożeń środowiska. Pomimo niewątpliwego  mrocznego charakteru płyty jest ona również "wyrazem nadziei i optymizmu co do przyszłych losów świata", czego słuchacze doszukają się  w podtekstach utworów.

Jakiś czas temu Brendan Perry założył stronę internetową, (Ark.brendan-perry.com) która zawiera m.in. krótki film promocyjny z omówieniem szczegółów nowej produkcji. Tłem muzycznym tego reportażu są fragmenty utworów, pochodzące z "Ark".

Tracklista albumu:

1. "Babylon"                
2. "The Bogus Man"      
3. "Wintersun"             
4. "Utopia"                  
5. "Inferno"                 
6. "This Boy"               
7. "The Devil And The Deep Blue Sea"      
8. "Crescent"      

źródło:
ark.brendan-perry.com, darkplanet.pl, onet.pl
23:04, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Pierwsza w dorobku formacji Charon kompilacja ukaże się 23 czerwca. Dwupłytowy album "A-Sides, B-Sides & Suicides" zawierać będzie 40 utworów (2,5 h muzyki) z całej dyskografii zespołu - począwszy od wczesnych dem, coverów po najbardziej znane kompozycje.Szczegóły wydawnictwa:

CD1:

01. The Cure
02. Ride On Tears
03. Religious / Delicious
04. Craving
05. In Trust Of No One
06. Four Seasons Rush
07. Sorrowbringer
08. Little Angel
09. Failed
10. Breeze
11. Bitter Joy
12. Christina Bleeds
13. Colder
14. House Of The Silent
15. Sister Misery
16. As We Die
17. Morrow (edit)
18. Worthless
19. Sorrowsong

CD2:

01. Intro
02. Divine
03. Built For My Ghosts
04. The King Is Dead
05. Give Nothing
06. Frail I Stand
07. Re-collected
08. Sun King
09. Decline
10. Absolution True
11. Psyche Sunset / Access To Necropolis
12. Maleficium
13. Tempestars
14. Nocturne
15. Omega Vortex
16. Kheimos
17. Nightwing
18. Aureole
19. Pilgrim


źródło: blabbermouth.net
22:28, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Trent Reznor zapowiada powstanie pełnego albumu swojego nowego projektu How to Destroy Angels. Płyta ma pojawić się w pierwszym kwartale 2011 roku.

"EP-ka to taka próbka naszych eksperymentów. Musimy teraz poczekać aż zbierze się większa liczba piosenek, z których wybierzemy, co najlepsze i wydamy na płycie. Sądzę, że album będzie bardziej ukierunkowany. Lepiej odda chemię, która jest między nami." - wyjaśnił Reznor.

źródło: nuta.pl
22:17, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Anette Olzon, wokalistka grupy Nightwish współpracuje z Martinusem Spierenburgiem, klawiszowcem formacji Within Temptation. Muzyków wspomaga Fredrik Bergh. Projekt nie ma jeszcze nazwy.

"Nagrałam już z Martijnem jedną piosenkę, która właśnie czeka na ostateczny miks. Teraz rozmawiamy z wytwórniami o płycie naszego projektu. Jak tylko będziemy znać jakieś szczegóły, damy znać." - powiedziała Olzon.

źródło: onet.pl

22:10, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Liv Kristine, wokalistka formacji Leaves' Eyes podała szczegóły  premiery swojego solowego albumu. Płyta zatytułowana "Skintight" ukaże się nakładem Napalm Records końcem sierpnia tego roku.

Materiał na krążek zarejestrowano w Mastersound Studio. Utwory napisała sama Liv oraz Torsten Bauer. Produkcją wydawnictwa zajął się mąż wokalistki Alexander Krull. Autorem okładki jest  natomiast Stefan Heilemann.


 

" 'Skintight' jest dedykowany dla dzieci z całego świata - naszej przyszłości. Dzieci ucieleśniają realną, prawdziwą i niekończącą się miłości, miłości do przyrody i miłości między ludźmi."


Daty premiery:

27 sierpnia - Niemcy, Austria, Szwajcaria
30 sierpnia - reszta Europy
31 sierpnia - USA, Kanada

Natomiast 6 sierpnia dostępny będzie cyfrowy singiel "Skintight"
.

Lista utworów:

 1. Skintight
 2. Twofold
 3. Train to Somewhere
 4. Love in Grey
 5. Emotional Catastrophes
 6. Life Line
 7. Boy at the Window
 8. Wonders
 9. Versified Harmonies
10. The Rarest Flower
11. One Of Them  (bonus tylko na limitowanym
digipacku
22:02, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Czytelnicy New York Daily News wytypowali największe metalowe zespoły wszech czasów.

Zestawienie wygrała formacja Black Sabbath, drugie miejsce zajęła Metallica, a  na najniższym stopniu podium uplasowała się grupa Led Zeppelin.

11. Pantera
10. Megadeth
 9. Deep Purple
 8. Motorhead
 7. Iron Maiden
 6. AC/DC
 5. Slayer
 4. Judas Priest
 3. Led Zeppelin
 2. Metallica
 1.
Black Sabbath

źródło: deathmagnetic.pl, nydailynews.com
Pojawiły się nowe informacje o dziewiątym albumie formacji Dimmu Borgir.  Zespół rozpoczął współpracę z norweskim kompozytorem, absolwentem Berklee College of Music - Gaute Storaasem, który to pokieruje wykonaniem utworów z udziałem  51-osobowej Norweskiej Radiowej Orkiestry Symfonicznej oraz składającym się z 38 osób chórem Schola Cantorum.

Album ukaże się pod szyldem
Nuclear Blast Records 8 października (Niemcy), trzy dni później zadebiutuje w pozostałych europejskich krajach.

źródło: blabbermouth.net, darkplanet.pl

20:30, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W związku z zakończeniem większości spraw dotyczących aktualizacji strony www i nowych profili społecznościowych Ciryam, przedstawiamy oficjalnie nowy skład zespołu:

wokal - Monika Węgrzyn
gitara - Robert Węgrzyn
gitara - Krzysztof Siryk
bas - Łukasz Forystek
klawisze - Konrad Panek
perkusja - Michał Balogh

Szczegółowa charakterystyka poszczególnych osób w dziale - zespół.Prześledźcie nowe kategorie i dodatkowe rozwiązania techniczne strony. W dziale zdjęcia sesje - interesujące fotki Moniki dla Restyle.pl a w dziale zdjęcia  koncertowe - nowe foty z gigów w Krakowie i Rzeszowie. Zapraszamy także do dopisywania się do Newslettera Ciryam wówczas na bieżąco będziecie informowani o tym co w Ciryam piszczy a co buczy....

"Rozpoczynamy kampanię promocyjną dla RockMetalShop  i  Naszywki.com.pl - serdecznie dziękujemy Tym firmom za sponsoring i zainteresowanie naszym zespołem. Dziękujemy naszemu fotografowi Mariuszowi Kasza, który jak zwykle stanął na wysokości zadania, dziękujemy przesympatycznej kosmetyczce Agacie Forystek za make - up popełniony na zespole i Salonowi Fryzjerskiemu LAURA za fryz Moniki."

źródło: ciryam.pl
20:14, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 czerwca 2010
Na stronach DailyTimes.com  opublikowano zestawienie 10 albumów, które należy przesłuchać w całości. Poniżej cała dziesiątka:

AC/DC – "Back in Black"
Van Halen – "Van Halen"
The Rolling Stones – "Exile on Main Street"
Beastie Boys – "Licensed to Ill"
Def Leppard – "Pyromania"
Metallica – "…And Justice for All"
Kiss – "Destroyer"
The Black Crowes – "The Southern Harmony and Musical Companion"
Soundgarden – "Badmotorfinger"
The Killers – "Hot Fuss"

źródło: delcotimes.com, overkill.pl
 
1 , 2
Archiwum