Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
niedziela, 29 czerwca 2008
W czasie belgijskiego festiwalu Graspop Metal Meeting (27 czerwiec br), podczas występu grupy Moonspell można było obejrzeć niezwykły duet. W utworze "Scorpion Flower" w duecie z Fernando Ribeiro zaśpiewała Anneke van Giersbergen (ex The Gathering).

 Anneke&moonspell

źródło: blabbermouth.net

13:58, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Utwór "S.O.S. (Anything But Love)" pochodzący z ostatniej jak dotąd płyty grupy Apocalyptica trafi na ścieżkę dżwiękową do filmu "Midnight Meat Train". Utwór zostanie wcześniej zremiksowany przez Justina Lassena.
 
źródło: blabbermouth.net
13:49, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa To/Die/For w dniach 8-11 lipca planuje nagranie dema, którę będzie podstawą do powstania nowego albumu zespołu. Jak narazie zespół napisał jednen utwór, roboczo nazwany "Johnny the Vampire".

źródło: blabbermouth.net

13:44, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Jak już pisaliśmy w sierpniu ukaże się specjalny półakustyczny album grupy Anathema. Tradycyjne wydanie "Hindsight" dostępnę będzie 19 sierpnia na terenie USA oraz 25 sierpnia w Europie, natomiast przez internet płyta dostępna będzie już 11 sierpnia.  Płytę promował będzię singiel "Unchained (Tales Of The Unexpected)" (nowy, niepublikowany  utwór), który ukaże się już 29 lipca.

Wytwórnia Kscope  uruchomiła w sieci specjalną stronę poświęconą albumowi. Wszyscy fani Anathemy mogą zapoznać się tu z albumem. Obecnie dostępne są 3 utwory.

Posłuchaj  "Hindsight"

źródło: blabbermouth.net

13:38, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 czerwca 2008
Na oficjalnej stronie Nine Inch Nails zamieszczona została interaktywna mapa świata, która pokazuje, ilu osób z poszczególnych miast pobrało z sieci album "The Slip". Okazuje się, że zespół ma najwięcej fanów w Los Angeles (17914 pobrań). Na drugim miejscu znalazł się Londyn (16595) a na trzeciej pozycji Toronto (14351). Przy tych wynikach Warszawa wypada nieco blado, może pochwalić się liczbą 3061 pobrań.

Album "The Slip" łącznie od dnia premiery (5 maja) ściągnęło 1 400 000 osób z całego świata.

źródło: nuta.pl

00:09, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 czerwca 2008
Fiński serwis Record Shop X podaje na swojej stronie datę premiery albumu "Death Magnetic". Długo wyczekiwany album grupy Metallica ma się ukazać w środę 17 września. W Internecie znaleźć można kilka domniemanych dat ukazania się krążka: podobno amerykańska premiera planowana jest na 16 września, część Europy ma mieć dostęp do albumu 15 dnia tegoż miesiąca, natomiast fani z Niemcec Austrii oraz Szwajcarii mają mieć możliwość zakupu albumu już w piątek 12 września.

"Death Magnetic" ma zawierac 10-11 nowych utworów. Jak narazie nie nieznane są ich tytuły. Za magazynem Rolling Stone wymieniany jest z nazwy jedynie utwór "My Apocalypse".

źródło: blabbermouth.net

23:55, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Metallica nagrała autorską wersję utworu "Remember Tomorrow" pochodzącego  z repertuaru grupy Iron Maiden. Nagranie znajdzie się na kompilacji  magazynu "Kerrang!".

"Czujemy się zaszczyceni, mając swój wkład w 'Maiden Heaven'. Wybraliśmy 'Remember Tomorrow' z debiutanckiego albumu Iron Maiden, gdyż ta kompozycja stanowiła wzór dla naszych utworów, jak chociażby 'Fade To Black' czy 'Welcome Home (Sanitarium)' - czytamy w oświadczeniu zespołu.

źródło: nuta.pl

23:10, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Opeth musiała odwołąć wystepy podczas kilku letnich festiwali. Powodem przerw w koncertowaniu jest choroba Mikaela Åkerfeldta, który ma ospę wietrzną.

źródło: blabbermouth.net

22:59, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Apocalyptica wystąpi 27 lipca na warszawskim Placu Wolności. Grupa weźmie udział w obchodach 64 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wstęp na koncert, który rozpocznie się o godzinie 20, będzie darmowy.
 
źródło: cgm.pl
22:52, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Na 4 listopada we wrocławskim klubie Firlej planowany jest koncert holenderskiej grupy Epica. Grupa pojawi się w naszym kraju w ramach promocji wydanego we wrześniu 2007 roku albumu "The Divine Conspiracy".

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl.

źródło: onet.pl, rockmetal.pl

22:43, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 czerwca 2008
Fernando Ribeiro, lider Moonspell, w imieniu zespołu stosunkował się do zarzutów wysóanych przez Ryszarda Nowaka:

"Nie jesteśmy satanistami, ani faszystami i nie popieramy zabijania. Pozwólcie nam żyć naszym życiem, naszymi fantazjami, naszym metalem. Zostawcie metalowe zespoły i ich fanów w spokoju. Nasz występ będzie wyjątkowy i szczery, tak, jak oczekują nasi polscy fani (...) Wierzę, że polscy fani nie zostaną w domach pomimo jego oskarżeń. (...) Dziwię się, że takie rzeczy dzieją się właśnie w Polsce, kraju tak w przeszłości zniszczonym przez faszyzm i komunizm".

Tymczasem Ryszard Nowak zapowiedział, że "w najbliższych dniach" złoży pismo do premiera o "niedopuszczenie do przyjazdu do Polski 28 czerwca na Hunterfest 2008 grupy muzycznej Moonspell z Portugalii".

źródło:  rockmetal.pl, interia.pl, blabbermouth.net

23:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Dani Filth, wokalista Cradle Of Filth, poinformował o postępach w pracy nad kolejnym albumem.

"Mam już nagrane wokale do piosenek, które raczej nie pojawią się na albumie - prawdopodobnie trafią na ścieżki dźwiękowe. W kawałkach pojawi się chór, szwedzki sopranista, jak również moja córka Luna, która wyrecytowała poetycki fragment do 'Darkness Incarnate'"

Zespół pracuje w studiu Backstage w Derbyshire z producentem Andym Sneapem. 

źródło: onet.pl

22:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 czerwca 2008
"Until It Sleeps" to  wyjątkowy utwór w repertuarze grupy Metallica.  To kolejna bardzo osobista kompozycja Jamesa Hetfielda, zobrazowana zjawiskowym teledyskiem. Utwór pochodzi z znienawidzonego przez wielu fanów albumu "Load" z roku 1996 i jak każda 'ballada' nagrana przez zespół znalazł się na czwartej pozycji na krążku. Jako singiel ukazał się 20 (świat) i 21 (USA) maja 1996 roku i już 6 sierpnia pokrył się złotem (ponad 500,000 sprzedanych kopii), zostając przy okazji piątym pod względem sprzedaży hitem grupy.
 
Kompozycja wyszła spod rąk Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha, podczas jam session zespołu powstało najpierw instrumentalne demo "Fell On Black Days" ("Nadeszły Czarne Dni"), w skrócie "F.O.B.D", które stanowiło podwalinę poźniejszego utworu. Ostatecznie "Until It Sleeps" to utwór utrzymany w wolnym tempie, trwający 4 minuty i 30 sekund.
 
Warstwa tekstowa jest autorstwa Jamesa Hetfieldaopowiada o chorobie i śmierci jego ojca Virgila, który zmarł na  raka (podobnie jak matka). To kolejny utwór, będący wyrzutem wobec Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, do którego należeli rodzice Jamesa (organizacja nakazuje swoim wyznawcom unikania medycyny, wyznawcy wierzą w uzdrawiającą moc Boga i pozostają bierni wobec chorób).  James,  w utworze kieruje swój gniew do Boga, uważa Go za winnego, że pozwolił umrzeć jego rodzicom w świadomości, że nie są godni spotkania z Nim, bo ich wiara była zbyt słaba. W rzeczywistości ów gniew skierowany jest w kierunku Christian Science, Hetfield uważa, że gdyby nie ta organizacja jego rodzice żyliby do dziś.
 
Utwór "Until It Sleeps" zagrano na żywo po raz pierwszy w 1996 roku podczas Mtv Video Music Awards. Był  podstawą set listy podczas "Poor Touring Me '96 - '97" oraz uwieczniono go na albumie "S&M". Od tego czasu  Metallica rzadko gra go na koncertach.
 

W dniach 6-7 maja 1996 w Los Angeles, pod czujnym okiem reżysera Samuela Bayera powstał teledysk do utworu. Clip jest zainspirowany obrazami Hieronima Bosha: potwór zjadajacy ludzi zaczerpnięty jest z obrazu "Ogród Ziemskich Rozkoszy", motyw Adama i Ewy pochodzi z tryptyku "Haywain" natomiast motyw Chrystusa z "Eco Homo". Wielu fanów zauważyło uderzające podobieństwo ubiczowanego Chrystusa do byłego basisty zespołu, tragicznie zmarłego Cliffa Burtona. Teledysk miał swoją premierę w Mtv 23 maja 1996 roku, w tym samym roku został również uznany za najlepszy teledysk w kategorii rock, na gali MTV Video Music Award.
 
 
Najbardziej znanym coverem "Until It Sleeps" jest wersja zespołu zespołu Apocalyptica z 2000 roku. Istnieje również spora liczba remixów (m.in Herman Melville Mix).
 
źródło: onlygoodmusic
materiały: wikipedia, encycmet.com,
onlygoodmusic
lyrics&tłumaczenie: darklyrics.com, metallica.mocny.com
 
23:35, brokenhope , Artykuły
Link Dodaj komentarz »
Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami pod przewodnictwem Ryszarda Nowaka, próbuje zakazać występu portugalskiego zespołu Moonspell podczas festiwalu Hunter Fest w Szczytnie. To kolejne starcie zespołu i Pana Nowaka, który oskarża grupę o szerzenie satanizmu. W specjalnym oświadczeniu organizatorzy festiwalu informują:

"Mając na uwadze fanów tego zespołu i nieprawdziwe zarzuty, które również odbijają się negatywnie na festiwalu Hunter Fest 2008, postanowiliśmy zorganizować konferencję prasową, na której chcemy wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z tą sprawą".

Konferencja prasowa ma być zwołana 25 czerwca o godz. 12 w Szczytnie, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, przy ul. Sienkiewicza 1. Wśród obecnych mają znaleźć się sam Ryszard Nowak, nie zabraknie też muzyków oraz organizatorów festiwalu.

źródło: onet.pl

22:01, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
sobota, 21 czerwca 2008
Brytyjski magazyn Metal Hammer rozdał doroczne nagrody "Golden Gods". Wśród wyróznionych zespołów znaleźli się między inmnymi panowie z Dimmu Borgir, którzy otrzymali nagrodę za teledysk roku, na miano to zasłuzył obraz do utworu "The Serpentine Offering". Natomiast fińska grupa Apocalyptica otrzymała nagrodę w  kategorii "Przełom".

źródło: interia.pl

23:38, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 czerwca 2008
Metallica zamieściła w sieci kolejny materiał ze studia. Na krótkim filmiku z sesji widać basistę, Roberta Trujillo grającego na klasycznej gitarze w stylu flamenco.

Zobacz

źródło: nuta.pl

23:37, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Znana z Leaves' Eyes, wokalistka Liv Kristine Espenaes Krull podpisała kontrakt na solową płytę z wytwórnią Napalm Records.

źródło: blabbermouth.net

23:22, brokenhope , News
Link Komentarze (2) »
Zeszłoroczny koncert Therion z Warszawy (14.02.2007) zostanie wydany na DVD. Wydawnictwo "Live Gothic" planowane jest w Europie na 25 lipca, natomiast za Oceanem DVD ma się ukazać 5 sierpnia.

therion

Wydawnictwo zawiera 22 utworów:

01. Der Mitternachtslöwe
02. Schwartzalbenheim
03. The Blood Of Kingu
04. The Falling Stone
05. An Arrow From The Sun
06. Deggial
07. Wine Of Aluqah
08. The Perennial Sophia
09. The Son Of The Sun
10. Son Of The States Of Time
11. Birth Of Venus Illegitima
12. Tuna 1613
13. Drum Solo
14. Muspelheim
15. Rise Of Sodom And Gomorrah
16. Ginnungagap
17. Grand Finale
18. Lemuria
19. The Wand Of Abaris
20. Nightside Of Eden
21. To Mega Therion
22. Thor (The Powerhead)


źródło: blabbermouth.net, nuclearblast.de
23:15, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 czerwca 2008
Ostatnie DVD grupy Nighwtish zatytułowane "End Of An Era" uzyskało status platyny w Niemczech, wiąże się to ze spzredażą ponad 50.000 kopii.
 
źródło: blabbermouth.net 
23:08, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Saga - Ópera Extravagante" zostanie wystawiona w Museu de Marinha w Lizbonie 19 czerwca. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Fernando Ribeiro, wokalistę grupy Moonspell.

źródło: onet.pl

23:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Lacuna Coil poszukuje fanów, którzy mieliby pojawić się na DVD zespołu.

"Jak większość z Was wie, pracujemy obecnie nad materiałem na nasz nowy album. Ponadto przygotowujemy coś bardzo specjalnego i chcemy byście byli tego częścią. Wiemy, że mamy najlepszych fanów na świecie i dlatego chcemy dać Wam możliwość pojawienia się na naszym DVD".

Zespół pragnie, aby fani stanowili istotną część nowego DVD. W tym celu, poprzez serwis YouTube, wystosował prośbe do fanów by przesyłali wszelkie materiały wideo nagrane przez fanów podczas spotkań z członkami zespołu, własną twórczość związaną z albumem "Karmacode", jak również amatorskie nagrania zarejestrowane w czasie koncertów Lacuna Coil.

źródło: onet.pl

22:44, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Dziewiąty album grupy Metallica będzie nosił tytuł "Death Magnetic". Krążka należy spodziewać się we wrześniu tego roku.

Na oficjalnej stronie zespołu pojawił się tajemniczy obrazek, na którym widoczne były dwie litery: "D" i "C". Stopniowo pojawiały się kolejne, a w niedzielę fani odczytali cały napis: Death Magnetic.

źródło: infomuzyka.pl, nuta.pl, onet.pl

22:39, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"New York Times" donosi, że Trent Reznor, wokalista grupy Nine Inch Nails pracuje nad swoim projektem z producentem Lawrencem Benderem (wieloletnim współpracownikiem Quentina Tarantino). Reznor chce wyprodukować serial telewizyjny zainspirowany krążkiem "Year Zero." Akcja serialu miałaby rozgrywać się w roku 2025 w świecie zagrożonym kryzysem ekologicznym.

źródło: onet.pl, nuta.pl

22:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W wywiadzie dla "Metal Hammer", Silenoz - gitarzysta Dimmu Borgir, wyjawił, że zespół przystąpi do nagrywania nowego albumu pod koniec tego roku. W jego tworzeniu ma wziąć udział Londyńska Orkiestra Symfoniczna. Album ma ukazać się w połowie 2010 roku.

źródło: rockmetal.pl

22:15, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 czerwca 2008
Tak przynajmniej utrzymują dziennikarze pisma "Kerrang!". Metallica zaprezentowała sześć nowych kompozycji .

Dziennikarze wyjawili, że fani mogą spodziewać się thrashowych riffów, pokrętnych aranżacji, kompozycji w stylu "Master Of Puppets" czy "One" oraz... solówek.

źródło: onet.pl, nuta.pl

20:25, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum