Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
czwartek, 31 maja 2012

Heathen black to etykietka niejednoznaczna w klasyfikacji i tak naprawdę łatwiej ją sobie przykleić niż obracać się w tej stylistyce. Jak jest z Hermitage? Sprawdźmy na podstawie demo "Hammer of Purity".

1. A Blaze Amid the Ruins          
2. Atlantean Steel          
3. Valley of Heroes          
4. Black Water, Red Sky          
5. War of the Giant

A.D. 2011, Black Death Production / Werewolf Promotions / Wulfrune Worxxx

Za Hermitage stoi niejaki Tsar, który zajął się wszystkimi aspektami muzyki projektu. Jak zawsze w takiej sytuacji ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony w muzyce może zapisać się wizja jasna i wykrystalizowana bez kompromisów, z drugiej zaś twórczość pozbawiona spojrzenia z boku często nosi  znamiona samozachwytu twórcy (fani niejakiego Vikernesa coś o tym wiedzą).

Czytaj całą recenzję na onlygoodmusic.pl

08:06, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 maja 2012

Rocznicowo (z naszej składanki weselnej):

1. Metallica - Nothing Else Matters
2. Van Halen - Ain't Talking About Love
3. The Cure - Boys Don't Cry
4. Depeche Mode - Enjoy The Silence
5. T-Rex - Children Of The Revolution
6. Kiss - Rock and Roll all Night
7. Louis Armstrong - What a Wonderful World
8. Hetman - Pije Kupa do Jakuba
9. The Beatles - Twist and Shout
10. Billy Joel - It's Still Rock And Roll To Me

poniedziałek, 28 maja 2012

W sferze muzyki wyłącznie rozumem, bądź samym sercem kierować się nie da. No bo jak? Czuć muzykę, ale jej nie rozumieć? Znać podstawy teoretyczne, aspekty techniczne, ale nie czuć ducha dźwięków? W tworzeniu muzyki jak i jej konsumowaniu trzeba odnaleźć złoty środek. Jak to wygląda w praktyce? Dziś sprawdzimy muzyczny "pack" hiszpańskiej Suveräny. Za podstawę posłuży nam debiut zatytułowany "Vanguard". Czy będzie to "fun z wisienką"?

1. Göttliche Verehrun
2. Helligkeit
3. Regn Slut
4. Lineague
5. The Borderline
6. Tenebrae
7. Terrore Urbi
8. Tagen
9. Vanguard
10. XII Viacrucis
11. Kutt
12. Exilio
13. Cyanide Skies
14. Sed Oblitus
15. 1936

  Rage In Eden, A.D. 2012

Nawiązania do znanej reklamy nie są takie bezpodstawne, jeśli weźmiemy pod uwagę różnorodność składników, które budują ten album. Niby całość utrzymana jest w klimacie martial, ale spotkamy nawiązania do neoklasyki, industrialu, dark ambientu, a nawet neofolku.

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

17:42, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 maja 2012

Już przy okazji recenzji mini albumu "Head Sacrifice" nawiązania do azteckiej kultury postrzegałem jako atut grupy Soundfear. Zespół na dobre postanowił uczynić tematykę lubującej się w krwawych rytuałach cywilizacji wartością dodaną swojej muzyki. Jak wyszło tym razem?

1. Reconciliation of Shamans
2. The Endless Water
3. Voodoom

  A.D. 2012

  Darmowe pobranie
W dzisiejszych czasach młody zespół musi mieć na siebie pomysł. Samo solidne granie nie zawsze wystarcza, by wybić się spośród rzeszy formacji. Soundfear wzorem kilku grup postawił na podporządkowanie swojej twórczości określonemu kierunkowi tematycznemu. Nile eksploruje rewiry egipskiej, oni wskoczyli w nurt mitologii Mexików. Moi Drodzy, nie jest to luźne nawiązanie w tytule utworu, czy użycie pojedynczego sampla. To działanie kompleksowe: począwszy od tytułu albumu (i utworów), po liryki i skończywszy na muzycznych nawiązaniach.


Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

14:04, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 maja 2012

Rapoon ma swój styl, który trudno nie docenić. Stojący za tym projektem Robin Storey to prawdziwy mentor dla rzeszy muzyków. Człowiek pracowity, mający w dorobku pod różnymi szyldami kilkadziesiąt wydawnictw. Dodajmy człowiek nadal muzycznie aktywny i wciąż mający coś do powiedzenia. Potwierdza to album "Disappeared Redux", który ukazał się nakładem Zoharum.

01. Sunshine in the Parlour
02. Days Like Rain
03. Lost Caress
04. Dust Rattle
05. The Outside Shadow
06. We Walked in Diamonds
07. Breath of Ages
08. A Clock in Every Room
09. The Declining of Lace
10. Snow Legend
11. Pig Vampires
12. A Pale Blue Door
13. She Never Came


 Zoharum, A.D,2012

To nie jest nowy album. Krążek ukazał się pierwotnie w 2010 roku w limitowanej wersji. Teraz powtórnie zmiksowany i nieco zmieniony zyskał 7 minut muzyki. I to jakiej muzyki! Zaangażowanej, hipnotycznej i chwilami pełnej grozy.

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl 

13:43, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 maja 2012

Na naszej stronie możecie zapoznać się z kolejną porcją muzycznych wiadomości. Tym razem nowiny od: Adrenaline Mob, Anathema, Black Sabbath, Children Of Bodom, Danzig, Dark Funeral, Dead Can Dance, Deep Purple, Epica, Exodus, Gorgoroth, Gojira, Już Nie Żyjesz, Katatonia, Kontrust, Kraftwerk, Kreator, Lacrimosa, Marduk, Marilyn Manson, Mastabah, Motörhead, Nile, Queen, Raison D'Etre, Slayer, Sonata Arctica, Stone Sour, Tank, Tenacious D, Testament, The Gathering, Tomahawk, Ulver.

Czytaj Ex Auditu 12/2012

10:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

1. Rapoon - A Pale Blue Door
2. NiN - Leaving Hope
3. Anathema - Sunset Of The Age
4. K. - 5.
5. Winterblood - Crepuscoli Solitari
6. 21 Gramms - Voice
7. Rapoon - Days Like Rain
8. Misteria - Folkien
9. My Dying Bride - My Wine in Silence
10. Moonspell - The Butterfly Fx

niedziela, 20 maja 2012

Album "There's a Devil Waiting Outside Your Door" porwał mnie swoim nostalgicznym i dusznym klimatem amerykańskiej metropolii sprzed lat. Jego Twórcą jest tajemnicza osoba kryjąca się pod pseudonimem K. Kim jest? Spróbujemy się dowiedzieć w niniejszym wywiadzie.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

10:28, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 maja 2012

24 sierpnia rusza trzecia edycja Cieszanów Rock Festiwal. Wydarzenie okrzyknięte podkarpackim Woodstockiem cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rockowych melomanów z  całej Polski. W zeszłym roku trzydniowy festiwal odwiedziło 15 tysięcy ludzi.

Program kolejnej odsłony CRF zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Podczas trzydniowego festiwalu zagra dwadzieścia zespołów reprezentujących szerokie spectrum rockowej muzyki. Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji  będzie punkowa legenda ze Szkocji  – The Exploited. Weterani punkowego grania po raz pierwszej w swojej długoletniej historii zawitają na Podkarpacie.  Nowością w naszym stronach będą również koncerty założonej przez Roberta "Liztę" Friedricha Luxtorpedy, nowej formacji Piotra Banacha -  Ludzi Mili oraz czeskiej grupy Pipes and Pints. Na festiwalu nie zabraknie także kapel z najwyższej półki rodzimego rocka. Do Cieszanowa zawitają m.in. Lao Che, Coma, Apteka  i T. Love. CRF to także świetna okazja do zapoznania się z artystami spoza muzycznego mainstreamu. W tym roku do Przeglądu Młodych Zespołów zgłosiły się 103 zespoły nie tylko z całej Polski, ale również z Wielkiej Brytanii, Litwy, Białorusi. Wybrane grupy zagrają na SCENIE ALTERNATYWNEJ i zawalczą o występ na DUŻEJ SCENIE.  Najlepsze kapele przeglądu zostaną także nagrodzone markowym sprzętem muzycznym.

Podkarpacki festiwal to nie tylko rockowe szaleństwo, ale także rekreacja na najwyższym poziomie. Program imprezy urozmaicą sportowe konkursy, akcje promujące czytelnictwo "Uwolnij książkę" i warsztaty gitarowe organizowane w Strefie Aktywności działające przy polu namiotowym.

Poza bogatym programem festiwalowiczów ucieszą także niskie ceny biletów. Karnet na trzy dni w przedsprzedaży kosztuje 50 zł, w dniu imprezy 60 zł. Bilety jednodniowe  w przedsprzedaży kosztują 20 zł, w dniu imprezy 25 zł. Za karnety trzydniowe na pole namiotowe trzeba będzie zapłacić 10 zł od osoby.

Promocja: tylko do końca maja 500 sztuk karnetów w cenie 40 zł każdy!

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu : www. cieszanowrockfestiwal.pl

11:33, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Internauci zdecydowali, które zespoły zamkną finałową dziesiątkę kapel biorących udział w finale tegorocznej edycji festiwalu Kortofest. Do wybranych już wcześniej przez jury eliminacyjne ośmiu zespołów dołączą Make Progress oraz The Rooads

Tym samym zamykamy kolejny etap naszego konkursu – mówi Jakub Roszkiewicz, dyrektor artystyczny Kortofestu. – Finałowa dziesiątka już w najbliższy piątek, 18 maja, stanie oko w oko z jury w składzie: Ania Brachaczek, wokalistka zespołu Biff, Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP, Marcin Kiełbaszewski, właściciel Studia X, główny sponsor Kortofestu oraz Paweł Boroń, dziennikarz i promotor muzyczny, właściciel agencji prasowo-promocyjnej Iron Media. To jury gwarantuje rzetelną ocenę zespołów pod każdym kątem. Artystycznym, scenicznym, technicznym oraz w kontekście potencjału rynkowego. Takie wsparcie w połączeniu z nagrodami, zapewni zwycięzcy skuteczną pomoc w rozwoju – dodaje.

W finale Kortofestu udział wezmą: Brenda Walsh, ComeYah, Enclose, Fireinthehole, Godbite, NoXX, The Toobes, TUNE, The Progress oraz The Rooads. Gwiazdą festiwalu jest zespół Biff.

Przypomnijmy o nagrodach: pełna sesja nagraniowa na całą płytę, profesjonalny teledysk, fachowa kampania promocyjna i 5000 zł gotówką. Łączna wartość sięga 50.000 zł. Zwycięzca zgarnia wszystko. Ideą festiwalu jest to, aby pomóc szerzej zaistnieć zespołom, które warto pokazać – mówi Jakub Roszkiewicz.

Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji Kortofestu były zespoły: uznany na zagranicznych festiwalach Orange The Juice oraz popularny na krajowej scenie SKA-reggae Majestic. W jury zasiadali miedzy innymi Tymon Tymański, Jędrzej `Kodym` Kodymowski, Paweł Kostrzewa czy Paweł Boroń. Tegoroczna edycja Kortofestu nabrała znamion festiwalu międzynarodowego. W finale znalazły się zespoły z Meksyku i Białorusi. Kortofest odbywa się w Olsztynie – od trzech lat równolegle z najgłośniejszymi juwenaliami w Polsce, Kortowiadą. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce już 18 maja.

Więcej:

www.festiwal.kortowiada.pl
www.facebook.com/festkortofest
www.ironmedia.com.pl

11:24, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Oficjalny hymn na Euro 2012 już od momentu jego zaprezentowania budzi mieszane uczucia a w świetle ostatnich sugestii jakoby miał być plagiatem wręcz kontrowersje. Serwis Muzyczna Strefa podpowiada, by zamiast narzekać, stworzyć własny hymn i organizuje konkurs

 – Polacy uwielbiają marudzić a my postanowiliśmy sprawdzić czy polscy muzycy także wolą narzekać, czy działać – mówi Mariusz Kuś, szef Muzycznej Strefy. – Nasz oficjalny hymn na Euro jest, jaki jest. Każdy widzi, a raczej słyszy. Jeśli muzycy i zespoły w naszym kraju mają pomysł na lepszy, niech go stworzą! Inicjatywa była oddolna, pomysł podsunął nam zespół Anakin. Postanowiliśmy zorganizować konkurs na nieoficjalny hymn Euro 2012. Wszystkie szczegóły znajdują się na naszej oficjalnej stronie www.muzycznastrefa.com.pl, dla zwycięskiego zespołu przewidzieliśmy nagrodę pieniężną. Czekamy na Wasze propozycje! – zachęca Mariusz Kuś.

Na zgłoszenia zespołów organizatorzy czekają do 15 czerwca, wówczas rozpocznie się tez głosowanie internautów. Zwycięzca zostanie ogłoszony w dniu finału Euro 2012, czyli 1 lipca.

Więcej:

www.muzycznastrefa.com.pl

11:22, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

"Endorphins" to tytuł czwartego studyjnego albumu Grupy Desdemona. To również nowa energia na Europejskiej scenie dark. Kombinacja tak różnych stylów jak industrial, metal, electro czy nawet dubstep, pozwala spodziewać się świeżego, intrygującego i energetycznego albumu.

Na nowej płycie  znajdzie się 10 premierowych utworów. "Endorphins" trafi do sklepów Zachodniej Europy 28 maja 2012r. Wydawcą nowego albumu zespołu jest niemiecka wytwórnia Danse Macabre Records. W Polsce album dostępny będzie dzięki HALOTAN RECORDS.
 
Album promowany jest przez singiel "Bring In All", który za darmo,  pobrać można ze strony zespołu: www.desdemona.com.pl.
Utworowi towarzyszy videoklip.

Tracklista płyty:
 
1. Bring In All
2. Desdream
3. Poison
4. Jealous Sky
5. Devil's Game
6. Sorrow
7. Let's Play Love
8. In Flames
9. Euphoria
10. XXX

Data wydania : 28 maj 2012
Wydawca : Danse Macabre Records

11:00, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

"Contemplando la Rotazione Degli Astri Attorno ad un Punto Immobile" - już sam tytuł robi wrażenie i wymaga sporej językowej gimnastyki. Czy zawartość albumu stworzona przez projekty Symbiosis oraz Winterblood jest równie wymagająca dla słuchacza?


1. Symbiosis - Sospiri D'Autunno
2. Symbiosis - Bianca
3. Symbiosis - Omphalos
4. Winterblood- Crepuscoli Solitari
5. Winterblood - I Monti Pallidi
6. Winterblood - Samblana

Black Death Production, A.D. 2012

Limit: 333 kopie


Sprawa (tradycyjnie) nie jest jednoznaczna. Oba projekty dokonały sprawiedliwego podziału i przygotowały po trzy utwory. W konsekwencji wyszedł materiał o długości ponad 70 minut. Szybki rzut oka na liczby nie pozostawia złudzeń, jaka jest średnia długość utworu... Biorąc pod uwagę ten fakt oraz jednorodny charakter muzyki, która sączy się z właściwą dla siebie powagą dla wielu osób konsumpcja tego albumu będzie konkretnym wyzwaniem.

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

08:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 maja 2012

1. Green Carnation - Rain
2. Danzig- Cold, Cold Rain 
3. Lux Occulta - Blessed By The Rain
4. ...And Oceans - Halcyon: The Heavy Silence: In Silent Rain
5. Samael - Rain
6. 21 Gramms - Nostalgia
7. Lake Of Tears - So Fell Autumn Rain
8. Bathory - Gods of Thunder of Wind and of Rain 
9. Ozzy Osbourne - Black Rain
10. Theatres Des Vampires - Rain

Po "Water - Membrane" sięgnąłem z czystej ciekawości. Zaintrygowany informacjami prasowymi o naturalnych predyspozycjach Polaków do słuchania ponurej muzyki postanowiłem zweryfikować to śmiałe twierdzenie na sobie. Czy najnowszy album projektu 21 Gramms to dobry materiał do tego typu badań?

1. Drown
2. Hostel
3. God
4. Nostalgia
5. Voice
6. Don't Go
 - Hidden Track

  Greytone, A.D.2012

Prawdę powiedziawszy nie jestem najlepszym obiektem do muzycznych eksperymentów, zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę mroczną, skrajnie depresyjną, trudną i nieprzystępną. Wszystko przez fakt, że obcuję z nią niemal codziennie i zwyczajnie (w większości przypadków) lubię takie dźwięki. 

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

12:30, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2012

Ten post to odstępstwo od reguły. Choć żużel i ciężka muzyka mają wiele wspólnego. Dla przykładu przypomnimy hymn rzeszowskiej Stali nagrany przez grupę Monstrum.

Monstrum  - hymn Stali Rzeszów

Dziś odszedł Lee Richardson. Nie wiemy jakiej muzyki fanem był Anglik. Tak naprawdę w tej chwili to mało istotne. Był wojownikiem twardym jak najtwardszy metal... Część Jego pamięci!

Ostatni bieg Lee Richardsona

22:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 maja 2012

Mimo przeciwności losu (i prawa) muzycy Inferius Torment z uporem prą przed siebie. Niedawno ukazał się w Polsce ich studyjny debiut, a na świecie DVD. Drugi w dyskografii  longplay zatytułowany "Ceremony Of Godslaying" przynosi szereg zmian w muzyce zespołu i jak to w życiu bywa nie wszystkie są dobre.


Informacja o albumie:

Tytuł: "Ceremony Of Godslaying"
Label:Word Terror Commietee
Premiera: A.D. 2012
Czytaj na onlygoodmusic.pl

00:09, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 maja 2012

Kryjący się za Sect Łukasz Maj zaraził mnie swoją muzyczną wizją, którą roztoczył na albumie "Auctoritas". Postanowiłem zapytać Go o ten album, muzyczne marzenia i wizje. Zapraszam do lektury.

Wyzwanie i przyjemność stanowi dla mnie sam proces twórczy

08:14, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 maja 2012

Kojarzycie tytuł? Z pewnością. Część czytelników przypomni sobie Nicka Cava, młodsi pomyślą o Metallice. Fraza ze słynnego "Loverman" może i jest nieco przewrotna, ale niepokój i dziwne piękno ukryte w muzyce Pana K. jest tożsame z twórczością Cava. A sama muzyka? Zabluźnię, trafia do mnie bardziej i intensywniej.
Label: Ur Muzik – UR 006

Format: CD, Album, 300 kopii
Premiera: 31 Jan 2012
Zagadkowa okładka, brak tytułów utworów i niełatwy do uchwycenia kompozytorski warsztat. To wszystko będzie miało wpływ na odbiorców tej muzyki. Kim jest tajemniczy K? 

Dowiedz się na onlygoodmusic.pl

08:58, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 maja 2012

Horologium urzekł mnie atmosferą "Tellurian Anthems" i choć stojący za projektem Grzegorz Siedlecki zastrzega, że nie interesuje go wojna jest naprawdę dobry w wykorzystywaniu martialowej estetyki.  Przy okazji recenzji ostatniego albumu projektu wspominałem, że jestem głodny muzyki Horologium. Ten wywiad jest małą próbą zaspokojenia tego głodu.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

08:05, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »

Ciekawe czy zaskoczymy Was tą recenzją? Ta płyta ma taki urok i takie teksty, że łamie wszelkie bariery gatunkowe.

Zapraszam do lektury na onlygoodmusic.pl

07:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 maja 2012

na wspomnienie o Artefactum przychodzi mi na myśl eteryczny, delikatny klimat przesycony magią i nieziemskością. Ostatnia płyta projektu zatytułowana "Foxgloves & Bluebells" prócz pokładów delikatności kryje w sobie mroczne oblicze. O tą ciemną stronę Artefaktum, żeński pierwiastek w muzyce i kilka innych spraw zapytałem tworzącą projekt Merisse d'Erlette.

Czytaj wywiad na onlygoodmusic.pl

07:39, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 maja 2012

Długo zastanawiałem się co mam zrobić najnowszym albumem Fuka Lata. Niby ciekawy, niby nowatorski (jak na polskie realia oczywiście i przy okazji jak na moje horyzonty), a jednak czegoś mi tu brak. To typ krążka, który nie irytuje bez reszty, ale jednoznacznie nie zachwyca.   

 1. Life
 2. Muse of the Introverted
 3. Flying Fuka
 4. Confide in Me
 5. Saturn Melancholia
 6. Rainy Day
 7. Ribbon of Red

    Kondico Dreams, A.D. 2012


Piękny głos ma wokalistka kryjąca się pod pseudonimem LeeDVD. Hipnotyzujący i  przyjemy dla ucha. Może nie uwodzicielski (czy to wina cyfrowej modyfikacji?), ale taki uspokajający i kojący. Szkoda, że jego prawdziwe oblicze ukryte jest gdzieś wśród meandrów przesterów - za dalekie to dla mnie i często zbyt oderwane od dźwięków. Przyznaję ma swój urok, ale chciałbym dla odmiany usłyszeć taki "Confide in Me" bez tej cyfrowej mgiełki.

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

22:02, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

Otrzymaliśmy informację od grupy Mastabah. Zespół w trakcie nagrań perkusji do nadchodzącego nowego albumu zatytułowanego "I HATE YOU". Tym razem grupa zdecydowała się na zarejestrowanie kompletnie akustycznych bębnów. Na trzeciej płycie znajdziecie sporo mrocznej atmosfery, bębny wojenne, ciężkie riffy, chore wokale oraz oczywiście ekstremalne prędkości...

Mastabah potrzebował niejako wskrzeszenia i oto jest... Na "I HATE YOU" udzielają się obecni i byli członkowie zespołu jak: Levan, Goro, Mar, Belzebub i Chudy!.

12:51, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

27 kwietnia miała miejsce premiera najnowszego albumu austriackiego zespołu Kontrust o wdzięcznym tytule "Second Hand Wonderland". Album ukazał się pod szyldem Napalm Records. W Polsce dostępny będzie za pośrednictwem Mystic Production.

1. Sock ´n´ Doll
2. Falling
3. Monkey Boy
4. U Say What
5. The Butterfly Defect
6. Rasputin
7. Bad Betrayer
8. Adrenalin
9. Hocus Pocus
10. Raise Me Up
11. Hey DJ!
12. Police
13. On the Run (Acoustic Version)
14. Bad Betrayer (Fii Beatbox Remix)
15. Bomba (Hardcore Polka Version)

12:46, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum