Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
sobota, 31 maja 2008
Mamy za sobą koncert grupy Metallica. Ponad 60 tysięcy szczęśliwych widzów obejrzało niezapomniany koncert. Czy było to muzyczne wydarzenie tego roku? Przeglądając różnorakie doniesienia zarówno prasowe jak i telewizyjne oraz relacje w internecie można zaryzykować stwierdzenie że koncert ten w pełni zasłużył na takie miano. Metallica zagrała żywiołowo i niezwykle energetycznie, prezentując set listę naszpikowaną legendarnymi już utworami. Koncert wzbogacono o efekty pirotechniczne oraz oprawę wizualną w postaci ogromnego ekranu za sceną i dwóch mniejszych po bokach.

Doniesienia z koncertu różnią się nieco natomiast jeśli chodzi o udźwiękowienie koncertu. Tu spotykamy różnicę zdań od autentycznego zachwytu do niemal karalnych gróźb kierowanych w stronę dźwiękowców. Dostało się również realizatorowii wizji, który wybierał nieciekawe ujęcia omijając tym samym ciekawsze wydarzenia ze sceny.

?Dziękujemy Polsko! Skopaliście nam dzisiaj tyłki. Umówmy się, że tym razem nie będziecie czekać na nas cztery lata. Przyjedziemy za rok. We wrześniu wydajemy nową płytę!? - obiecał Lars Ulrich.
 
Set lista koncertu:

1. Creeping Death
2. For Whom The Bell Tolls
3. Ride The Lightning
4. Harvester Of Sorrow
5. The Unforgiven
6. And Justice For All
7. Devil?s Dance
8. Disposable Heroes
9. Welcome Home (Sanitarium)
10. Master Of Puppets
11. Whiplash
12. Nothing Else Matters
13. Sad But True
14. One
15. Enter Sandman

Bisy:

16. Last Caress
17. So What
18. Seek And Destroy.

Zobacz zdjęcia z koncertu (cgm.pl)

źródło: muzyczna.pl, onet.pl
22:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Jak informuje blabbermouth.net nowy album grupy Moonspell - "Night Eternal"  zadebiutował na listach najlepiej sprzedających się albumów w Portugalii i Niemczech. Oto zajęte pozycje:

Portugalia: #3
Niemcy: #62
 
źródło:  blabbermouth.net
22:13, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 maja 2008
W najbliższą środę, 28 maja, na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra Metallica. Bilety na koncert zostały wyprzedane. Dotyczy to również nadprogramowej puli kilkuset wejściówek, dostępnych tylko za pośrednictwem sieci Ticketpro.pl. Jednak bilety można znaleźć m.in. na Allegro.

Obecnie trwają przygotowania do koncertu. Rozpoczęła się już budowa sceny i czyszczenie siedzisk dla widzów.

Zespół zagra w Polsce po raz siódmy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.15 występem grupy Mnemic, około 19.30 planowany jest występ Machine Head, zaś gwiazda wieczoru zagra około 21.

źródło: onet.pl. nuta.pl

22:39, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Marilyn Manson szykuje kolejny, siódmy już album. Wydawnictwo ma być "ciężkie i brutalne". By osiągnąć ten efekt na albumie gościnnie wystąpią Kerry King (Slayer) oraz James Iha (The Smashing Pumpkins). Premiera albumu zapowiadana jest na zimę tego roku.

źródło: onet.pl

22:17, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Anathema nadal pracuje nad długo oczekiwanym albumem. Zmianie uległ tytuł albumu, obecnie tytuł roboczy to "Horizons", (wcześniej "Everything" oraz "The Paradigm Shift"). Nadal nieznana jest data premiery oraz szczegóły wydawnictwa.

źródło: blabbermouth.net

00:54, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Anathema zakończyła pracę nad pół-akustycznym albumem "Hindsight". Album ukaże się 25 sierpnia nakładem wytwórni Kscope.

Anathema

Tracklist:

1. Fragile Dreams
2. Leave No Trace
3. Inner Silence
4. One Last Goodbye
5. Are You There?
6. Angelica
7. A Natural Disaster
8. Temporary Peace
9. Flying
10. Unchained (Tales Of The Unexpected)

źródło: blabbermouth.net, kscopemusic.com

00:50, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Na stronie Mission Metallica pojawił nowy clip. Jego głównym bohaterem jest basista, Roberta Trujillo.
Zespół zapowiedział również, że od 27 maja strona ruszy pełną parą.
 
 
źródło: missionmetallica.com
00:25, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Znana z zespołu Dead Can Dance, Lisa Gerrard przygotowuje wspólny album z Klausem Schulze. Płyta zatytułowana będzie "Farscape" i ukaże się się 4 lipca nakładem wydawnictwa Synthetic Symphony/SPV.
 
źródło: onet.pl 
00:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Włoska grupa Lacuna Coil rozpoczęła prace nad pierwszym w historii zespołu DVD. Założeniem wydawnictwa będzie prezentacja materiałów z trasy koncertowej, promującej krążek "Karmacode". Na płycie znajdą się teledyski, profesjonalnie zarejestrowane występów Lacuna Coil z różnych festiwali, materiały zza-kulisowe, oraz niespodzianki.

źródło: onet.pl
00:18, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 maja 2008
Grupa Sirenia poinformowała o zmianach personalnych w swoich szeregach. Zespół opuścił dotychczasowy gitarzysta Bjørnar Landa, który pragnie skupić się na studiach i rodzinie. Jego miejsce zajmie Michael S. Krumins, który ma za sobą występy w Trail Of Tears oraz Green Carnation.

źródło: blabbermouth.net

23:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 maja 2008
Najnowsze dzieło grupy Tiamat, album "Amanethes", zadebiutował na niemieckiej liście German Media Control chart na pozycji No. 69.

źródło: blabbermouth.net

18:20, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Simone Simons, wokalistka grupy Epica potwierdziła swój udział w projekcie "Equilibrio", który ma być metalową operą. Przedsięwzięcie powstaje przy współpracy zespołu z Xystus z najstarszą holenderską orkiestrą symfoniczną USConcert.

Więcej informacji o projekcie:www.equilibrio-opera.com.

źródło: blabbermouth.net

18:16, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Jesteśmy związani z Peaceville od wydania pierwszej płyty w 1992 roku i mam przyjemność ogłosić, że dalej będziemy współpracować. Rozumiemy się bardzo dobrze, wytwórnia wciąż się rozwija i nie możemy się doczekać aż damy wam kolejną porcję niszczącego doom metalu"- powiedział Andrew Craighan - gitarzysta My Dying Bride.

Tymi słowami potwierdził przedłużenie kontraktu z wytwórnią Peaceville. Nowego wydawnictwa zespołu można się spodziewać końcem tego roku.

źródło: onet.pl

18:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
James Hetfield w rozmowie z magazynem "Rolling Stone" powiedział, że nowa płyta zespołu ma być naprawdę dobra.

"Odnosimy wrażenie, że to naprawdę dobra płyta, zwłaszcza w zestawieniu z "St. Anger". Poprzednia była jednowymiarowa i trudna do słuchania. Właśnie w ten sposób uwolniliśmy nasz gniew. Nowa płyta jest bardziej klimatyczna. Jest na niej wiele rzeczy, które czynią ją zróżnicowaną i interesującą".

Zespół wybrał już tytuł krążka, jedak Hetfield odmówił jego ujawnienia. Do końca prac nad albumem pozostały tylko miksy.

źródło: onet.pl

18:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 maja 2008
Uwaga materiał tylko dla osób o naprawdę mocnych nerwach!!!

Zobacz prawdziwe oblicze black metalu

00:48, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Jak zapowiada Lars Ulrich, nowy album grupy Metallica dynamiczny i różnorodny.

"Są to długie utwory. Finalnie, w sumie będzie ich chyba 10. Jest tam dużo zróżnicowania. Brzmi to trochę, jak nasze wczesne, dynamiczne dokonania" - tak określa zawartość wyczekiwanego wydawnictwa.

Album ma się ukazać wczesną jesienią.

źródło: onet.pl, blabbermouth.net

00:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Ross Halfin, znany fotograf opublikował dwa nowe zdjęcia pochodzące z sesji z członkamii grupy Metallica. Była to pierwsza od ponad roku sesja zdjęciowa muzyków. Zobacz zdjęcia:

James Hetfield

Kirk Hammett

źródło: blabbermouth.net

00:01, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 maja 2008
Koncert, który zespół Within Temptation, zagrał 7 lutego 2008 r. w Rotterdamie w towarzyszystwie 60-osobowej orkiestry symfonicznej oraz 35-osobowego chóru zostal zarejestrowany i będzie podstawą nowego DVD grupy. Wydawnictwo ma trafić na rynek jesienią.

źródło: onet.pl

23:54, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W lipcu do sklepów trafi tradycyjna edycja nowego albumu Nine Inch Nails. Wydawnictwo "The Slip" dostępne będzie w wersji kompaktowej oraz na winylu. Póki co krążek nadal można bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony Nine Inch Nails.

źródło: onet.pl

23:43, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 maja 2008
Metallica zamierza udostępnić nowy album w internecie. Strona Mission: Metallica będzie sukcesywnie uaktualniana o klipy i fragmenty premierowych utworów. Pojawią się  także konkursy, nagrania i zdjęcia ze studia oraz koncertowe  wersje utworów.

W ramach opcji "platinum" na stronie, w dniu premiery, dokładnie o północy zespół zamieści całą płytę. Ponadto w tym wariancie dostępne będą dzwonki do komórek z nowymi riffami. Nie wiadomo jeszcze czy opcja "platinum" będzie płatna.
 
źródło: onet.pl 
19:31, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa The Gathering pracuje w studio nad dziewiątym albumem. Na albumie, którego premiera planowana jest na wiosnę 2009, usłyszymy mocno rockowy materiał. Zespół nadal nie wybrał następcy ( następczyni) Anneke van Giersbergen i obecnie pracuje z kilkoma osobami. Wkrótce grupa poda konkretne informacje.
źródło: blabbermouth.net
19:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Źle się dzieje w Tristanii. Zespół opuścił kolejny muzyk. Tym razem z grupy odszedł Svein Terje Solvang. Jak głosi oficjalny komunikat zespołu, Tristania postanowiła zagrać trasę koncertową po Ameryce Południowej w osłabionym składzie. Svein rozstał się z zespołem z nieznanych powodów.
 
źródło: blabbermouth.net 
19:18, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Wśród gwiazd tegorocznej edycji Hunter Fest organizatorzy wymieniają Moonspell oraz Katatonie. Hunter Fest odbędzie się w dniach 28-29 czerwca, na plaży miejskiej w Szczytnie.
 
źródło: onet.pl 
19:11, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 maja 2008
Obchodom 20-lecia działalności Paradise Lost, towarzyszyć będą niezwykłe wydarzenia. Prekursorzy brytyjskiej szkoły doom-death metalu, czyli tzw. 'Wielka Trójka' ponownie na jednej scenie. Paradise Lost zagra dwa wyjątkowe koncerty w towarzystwie Anathemy i My Dying Bride. Oto zapowiadane daty:

18. września - Bataclan, Paryż,
19. września - The Forum, Londyn.

źródło: blabbermouth.net 

00:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 maja 2008
Moonspell zaprezentował teledysk do utworu "Scorpion Flower". Utwór promuje zapowiadany na 19 maja album "Night Eternal".

Zobacz

źródło: rumor.pl

23:58, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum