Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
czwartek, 31 maja 2007
"In Requiem" - jedenasty studyjny album Paradise Lost zanotował następujące debiuty na krajowych listach najlepiej sprzedających się albumów:

Niemcy: #12
Austria: #28
Szwajcaria: #41
Francja: #43
Szwecja: #33
Finlandia: #19

źródło:blabbermouth.net
21:41, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Gdy Max Cavalera kompletował skład swojej nowej grupy Soulfly, zgłosiło się do niego wiele znanych muzyków, m.in Dave Lombardo ze Slayer'a. Cavalera odrzucił propozycję mistrza perkusji niechcąc by Soulfly miał status nafaszerowanej gwiazdami supergrupy.
31 maja 1948 roku urodził się John "Bonzo" Bonham, perkusista Led Zeppelin. Uznawany jest za twórcę nowego stylu gry na którym wzorowało się później wielu metalowych perkusistów.

źródło:interia.pl
12:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W jednym z wywiadów Kirk Hammett zapewnił, że powstający album grupy Metallica będzie najlepszym krążkiem zespołu od 15 lat.

"Jestem bardzo podekscytowany nowym materiałem. Na tej płycie, wrócimy do naszych prawdziwych korzeni. Nagraliśmy sporo piosenek, ale tylko dziewięć lub dziesięć z nich znajdzie się na krążku. Te utwory będą wolne i melodyjne, ale wciąż mocne "

źródło:cgm.pl
12:45, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 maja 2007
Cliff Burton - basista zespołu Metallica oraz matka Jamesa Hetfield'a odeszli tego samego dnia: 27 września (jednak w różnych latach). Zespół poświęcił zmarłym bliskim kilka utworów. "To Live is to Die" dedykowany jest pamięci genialnego basisty, natomiast utwory "Until it Sleeps" i "The God that Failed" są hołdem dla matki Jamesa Hetfield'a.
Nowy singiel Nightwish zatytułowany "Eva" znalazł się w kręgu zainteresowania Teosto - fińskiego odpowiednika RIAA. Pod adresem zespołu wysunieto zarzuty wzorowania się na utworze "Whirlpool" zupełnie nieznanego muzyka Jukka Reinivuo. zarzut dotyczy ponoć bardzo podobnego refrenu.

Główny kompozytor Nightwish
Tuomas Holopainen, wydał oświadczenie w którym stanowczo stwierdza, że utwór "Whirlpool" usłyszał po raz pierwszy dopiero dziś (30 maja).

źródło:blabbermouth.net

Posłuchaj obu utworów i oceń sam:

Nightwish – "Eva": Audio
Jukka "Rayska" Reinivuo – "Whirlpool": Audio22:33, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Na finskiej liście najlepiej sprzedających się albumów zaistniała kuriozalna sytuacja. Aż 10 albumów legendarnej formacji znalazło się w pierwszej 40. Cała sytuacja ma związek ze zblizającym się helsińskim koncertem formacji Metallica. Oto pozycje poszczególnych albumów:

6. Metallica
7. Master of Puppets
8. And Justice for All
9.
Ride the Lightning
...
12.
Kill 'Em All
...
21.
Garage Inc.
...
32. S&M
33. St. Anger
...
38. Reload
39.
Load

źródło:blabbermouth.net
22:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Okazuje się, że jeden wspólny występ to mało. W jednym z wywiadów Marilyn Manson przyznał,że pragnie nagrać wspólny album z Eminemem.

"Była nawet konkretna propozycja, ale utwór, który miałbym zaśpiewać, był zbyt porąbany, nawet jak na mnie"- miał powiedzieć muzyk.

źródło:cgm.pl
22:16, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Z oświadczenia zamieszczonego na stronie grupy Metallica wynika, że nowy syn Larsa Ulricha będzie nosił imię Bryce Thadeus Ulrich-Nielsen.

źródło:metallica.com
22:04, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »


Na stronach muzycznego serwisu Onet.pl opublikowano tłumaczenie artykułu Ann Powers z kwietniowego Los Angeles Times.
Autorka artykułu zastanawia się nad fenomenem Nine Inch Nails, chwali intelnigentna i nieszablonową kampanię reklamową, pisze o nowym albumie zespołu...

"W odróżnieniu od poprzednich płyt, na "Year Zero" Reznor nie opowiada o własnym bólu, również w tym projekcie bazuje (z dobrym skutkiem) na osobistych odczuciach bohaterów."

"Na Year Zero artysta wychodzi poza swoją tradycyjną fascynację udrękami jednostki, konfrontując się z problemami większych grup ludzi, szczególnie w sferze polityki. Jednak nawet na tej płycie widać, że Reznor najlepiej czuje się pokazując, jak ludzki umysł zachowuje się w obliczu izolacji."

"Na Year Zero artysta podejmuje próbę ukazania fizycznych doznań, jakie niesie ze sobą polityczna ideologia: jakie to uczucie wyznawać ideologię lub buntować się przeciwko niej?"


Czytaj
22:01, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Znany reżyser Tim Burton (min. Batman) przyznał się do fascynacji Marilynem Mansonem i jego byłą żoną Dittą Von Tesse.
"Są niczym żyjąca bajka braci Grimm" - miał powiedzieć Burton oświadczając, że jest zainteresowany nakręceniem filmu o kontrowersyjnej parze.

źródło:interia.pl
21:35, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
NA 11 czerwca zapowiadany jest kolejny singel grupy Nine Inch Nails. Utwór "Capital G" promować będzie wydany kilka tygodni temu album "Year Zero".

źródło:nin.com
21:29, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 maja 2007
Wydany w 1999 roku, podwójny album studyjny Nine Inch Nails zatytułowany "The Fragile" zyskał certyfikat podwójnej platyny w USA, a sprzedaż przekroczyła 2 miliony sztuk.

Krótki filmik, w którym nowa wokalistka Nightwish wita się z fanami.

anette

12:06, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »

Grupa Nighrwish udostępniła fragmenty trzech nowych utworów, które znajdą się na nowym albumie zespołu, którego premiera zapowiadana jest na wrzesień. Prócz znanych już fragmentów singla "Eva", możemy zapoznać się z urywkami "7 Days to the Wolves", "Master Passion Greed" oraz "Amaranth":

"7 Days to the Wolves":
Audio
"Master Passion Greed": Audio
"Amaranth": Audio
"Eva": Audio

12:00, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »

Zespół After Forever przygotowuje ofensywę na amerykański rynek muzyczny. W promocji zespołu za oceanem pomóc ma specjalne promo, roboczo nazwane "Discord" które zawierać będzie zapiś koncertu z 15 czerwca tego roku z Dordrecht. Koncert wykorzystany zostanie także w trakcie realizacji DVD zespołu.

źródło:blabbermouth.net

11:47, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Zespół Penumbra umieścił na swoim profilu Myspace trzy premierowe utwory. Są to kolejno: "Avalon", "Eeerie Shelter" oraz "Charon".

Posłuchaj
11:39, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »

Nowy teledysk grupy Within Temtation, będący trzecim singlem z ostatniego albumu.We've been feeling what we wanted and it's fallen right now
falling asleep when my vanity rests as I lie
in another place where I had to say the truth and what's right
Time is running out now,
They're coming down and you're still behind

When we start killing
It all will be falling down
every hand that we made it
We'll all be awakened so close
When we start killing
It all will be falling down
All the hurt everywhere
All we are has faded away
When we start killing

We've been searching on and on but there's no truth to be found
if I could your heart just vanish but I know they're alone
in dark places, we had to say the truth that was right
time is running out now
They're coming down and you're still behind

When we start killing
It all will be falling down
All the hurt everywhere
And all we are has faded away
When we start killing
It all will be falling down
All the hurt everywhere
All we are has faded away
When we start killing

In dark places, we had to say the truth that was right
Time is running out now
They're closing in and you're still behind

Fear the signs now
The springs are far
Too many have fallen
a few still stand tall
Hence is the ending
of what we began
Will we remember what we did wrong?

When we start killing
It all will be falling down
All the lies that we created
It all will be awakened so cold
When we start killing
It all will be falling down
All the hurt everywhere
All we are has faded away
When we start killing
When we start killing
When we start killing...

11:22, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 maja 2007
"Theatre of Tragedy" - pierwszy studyjny album norweskiej grupy Theatre of Tragedy został wydany w 1995 roku przez Massacre Records. Utwory zawarte na płycie napisane zostały w języku wczesno–nowoangielskim i opowiadają o nieszczęśliwej miłości, zaskoczeniu, a także śmierci. Sprzedano około 75 000 egzemplarzy płyty.
Synek aktorki Connie Nielsen i perkusisty grupy Metallica przyszedł na świat w Nowym Jorku na początku tygodnia, jednak na razie nie wiadomo, jakie imię nadadzą mu szczęśliwi rodzice.

Gratulujemy
22:36, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Covery w wykonaniu Marilyn Manson zawsze były ciekawym i wyjatkowym wydarzeniem. Zawsze przynosiły nową jakość i odświeżenie interpretowanym utworom. Zawsze były to utwory wyjątkowe i przyjmowane z aplauzem ( może za wyjątkiem "Personal Jesus" Depeche Mode, który uznano za artystyczna profanację). Tym razem grupa na warsztat wzięła cover przeboju Justina Timberlake'a. W trakcie radiowego show "Live Lounge" w stacji BBC Radio 1, zespół wykonał akustyczną wersję piosenki "What Goes Around... Comes Around". Trudno odgadnąć dlaczego grupa wybrała akurat ten utwór. Fani Timberlake'a moga potraktować go jedynie jako kuriozalna ciekawostkę, zaś wielbiciele M.M jako kolejny dowód artystycznego kryzysu.

Posłuchaj
22:12, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Początkiem sierpnia (7 sierpień), nakładem Sexy Intellectual, ukaże się dwupłytowe wydawnictwo Nine Inch Nails zatytułowane "The Lowdown". Płyty wypełnią po brzegi zapisy wywiadów z liderem zespołu Trentem Reznorem. Rozmowy pochodzą z różnych okresów jego kariery. Reznor będzie mówił nie tylko o swojej muzyce, lecz również o historii swego życia. Kompilację uzupełniać mają dołączone plakaty, zaś w książeczce znajdą się niepublikowane fotografie.źródło:blabbermouth.net
22:01, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 maja 2007
"Pentecost III" - wydana w 1995 roku Ep-ka zespołu Anathema jest dedykowana "Tony'emu Doyle, Lin Mari Lowles i wszystkim, którzy łączyli się w żałobie po strasznej tragedii, która spotkała nas wszystkich w roku 1994". Tony i Lin byli przyjaciółmi członków Anathemy. Tony zmarł w wyniku choroby serca, nieukończywszy 25 lat. Lin zginęła w wypadku samochodowym jadąc na jego pogrzeb.
"Within Me" - nowy singiel grupy Lacuna Coil zadebiutował na 44 miejscu włoskiej listy najlepiej sprzedających się albumów.

źródło:blabbermouth.net

22:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Debiutancki album fińskiej grupy Morian, zatytułowany "Sentinels of the Sun" zadebiutował na finskiej liście sprzedaży albumów na 29 miejscu.

 Na swojej stronie internetowej zespół umieścił fragmenty wszystkich utworów z nowego albumu.

Posłuchaj

22:30, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Archiwum