Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 30 kwietnia 2012

1. Auswalht - Apotheose
2. Pantera - Revolution is My Name
3. Katatonia - For My Demons
4. Dead Can Dance - Persephone
5. Anathema - Lost Control
6. Tristania - Heretique
7. Moonspell - Butterfly FX
8. Lux Occulta - Heart of the Devil
9. The Kovenant- Bizarre Cosmic Industries
10. Van Halen - Panama

Dużo ostatnio piszemy o muzyce przesyconej militaryzmem. Dzisiejsza recenzja albumu "Paroxysm" projektu Auswalht będzie podtrzymywać ten niezamierzony cel. Nic Wam nie mówi nazwa tego projektu? Uwierzcie mi od razu poznacie pewne charakterystyczne podejście traktowania dźwięków jakim kieruje się Sven Mann znany z Liyr. Albowiem to właśnie on komponuje pod szyldem Auswalht.

1. Necropolis
2. Mors Sororis
3. The Last Conflict  
4. Lake of Blood  
5. Hyperborean
6. Apotheose
7. La fureur et le Bruit
8. Paroxysm
9. Pantheon
10. Army Tenebrae

Rage In Eden, A.D. 2012

Osoba Svena Manna to gwarancja muzyki soczystej i wielowarstwowej, zbudowanej na dobrej jakości próbkach. Przed przystąpieniem do recenzji zastanawiałem się czy kolejny martialowy projekt tego kompozytora będzie wnosił coś ciekawego. Czy raczej napotkam na powielone schematy i sztampowe rozwiązania? Jak widać (a właściwie słychać) francuski twórca jest na tyle kreatywny, że wciąż zaskakuje i to pod różnymi szyldami. Oczywiście od pewnych skojarzeń i nawiązań do atmosfery muzyki Liyr nie uciekniemy. Jest ekspresja i moc brzmienia, nie dziwi aranżacyjne bogactwo. Obok klasycznego dla gatunku zestawienia hałaśliwych rytmów, szalejących smyczków dużo tu industrialnych podkładów i mrocznych ambientowych pejzaży. Jednak jest to nieco inna muzyka niż na płytach Liyr ...

Czytaj całą recenzję na onlygoodmusic.pl

08:44, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 kwietnia 2012

Neil Young zamierza zrewolucjonizować rynek muzyki cyfrowej. narzekający na jakość formatu mp3 muzyk  wesprze finansowo projekt stworzenie wysokojakościowego formatu. Artysta  już zarejestrował  amerykańskim urzędzie patentowym kilka potencjalnych nazw:  Ivanhoe, 21st Century Record Player, Earth Storage, Storage Shed, Thanks For Listening i SQS (Studio Quality Sound). Ponadto muzyk planuje stworzenie platformy muzycznej, dzięki której będzie można pliki muzyczne wysokiej jakości.

Formacja  Slayer wypuściła na rynek sygnowaną swoja nazwę odmianę kalifornijskiego Cabernet Sauvignon. Trunek nosi nazwę "Reign In Blood" i ma mocny i wyrazisty smak.

środa, 25 kwietnia 2012

Rob Zombie nakręcił kolejną reklamę. W promocyjnym klipie dla firmy Amdro - producenta środka  na mrówki zagrał Clint Howard ("Tango i Cash", "Austin Powers: Agent specjalnej troski", "Apollo 13". Zobacz

Oto porcja newsów od: Agressiva 69, Alien Sex Friend, Alhena, Ananke, Anneke Van Giersbergen, Bartnicky, Bloodbath, Catamenia, Delain, Epica, Faith No More, Fear Factory, Gorgoroth, Ian Anderson, In Flames, Iron Maiden, Jim Marshall, Lake Of Tears, Liv Kristine, Lux Occulta, Manzarek - Rogers Band, Maqama, Marilyn Manson, Meshuggah, Michel Banabila, MIRT, Moonspell, My Dying Bride, Nazareth, Neurosis, Pain, Pantera, Riverside, Rob Zombie, Sarah Jezebel Deva, Sigur Rós, Slayer, Sonata Arctica, Spiral, Stone Temple Pilots, The 69 Eyes, Theatres Des Vampires, Tiamat, To/Die/For, Van Halen, Within Temptation.

Ex Auditu 11/2012

10:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

1. Fear of the Dark - Iron Maiden
2. Auswalht - Lake of Blood 
3. Auswalht - Mors Sororis
4. NiN - The Day the Whole World Went Away
5. The Clash - London Calling
6. Venom - Black Metal 
7. Rage Against The Machine - Killing In The Name
8. Anathema - Thin Air
9. Epica - Storm The Sorrow 
10. Trauma - Suffocated in Slumber


piątek, 20 kwietnia 2012

"Gdyby nie było Queen, prawdopodobnie chciałbym dołączyć do AC/DC. Niestety, jestem złego rozmiaru i kształtu". /Brian May, Queen/

źródło: interia.pl

11:51, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »

Wiosna w tym roku bliższa klimatem jest jesieni. W kontekście odbioru debiutanckiego albumu grupy Fall to może i dobrze. Słuchalność będzie lepsza, a i nastrój odpowiedni.

1. Intro (3:14)
2. I przyszła Jesień (8:27)
3. W Blasku Umierającego Słońca (4:53)
4. Kres (7:51)
5. Gdy ogień trawi ducha (6:32)
6. Ostatnie dni (3:39)
7. I zniknie wszystko (10:14)


 Black Vault Productions, A.D. 2012

Muzyka na tej płycie jest "jakże piękna, jakże dostojna, niczym najmroczniejsze myśli"  i piszę to bez nieszczerego zachwytu i podlizywania się. Może brzmi to naiwnie, ale taka jest prawda. Lubię takie granie, zapewne ma to związek z moim "podeszłym" wiekiem. Bo "W blasku umierającego słońca" to album, który przypomina mi stare dobre czasy, gdy liczył się przede wszystkim klimat nagrania. Muzyka Fall urzeka emocjami, melancholią i depresyjną atmosferą.

Czytaj całą recenzję na onlygoodmusic.pl

08:16, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 kwietnia 2012

Mały jubileusz: dziesiąty tydzień publikuję swoje playlisty. Ciekawe na ile tygodni starczy mi jeszcze zapału? Oto kolejna wytypowana dziesiątka:

1. Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
2. Moonspell - Opium
3. Paradise Lost - Gothic
4. NiN - Something I Can Never Have
5. Memoria Vetus - Czarny Syn Gai
6. Misteria - Folkien
7. Pantera - Piss
8. Fall - Kres
9. Moonspell - Lickanthrope
10. Marilyn Manson - Doll-Dagga Buzz-Buzz Ziggety-Zag 

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncerty:

MICHEL BANABILA
21.04.2012 (sobota)

Start 19:00
Gdańsk, CSW Łaźnia
Wstęp wolny

Urodzony w Amsterdamie w 1961 roku Michel Banabila jest muzykiem, kompozytorem i producentem. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów, sztuk teatralnych i choreografii. Jego muzyka jest bardzo kinowa w swoim wyrazie i klimatyczna.

Banabila szczególnie dobrze czuje się w mieszaniu różnych stylów i dyscyplin muzycznych. Wykorzystuje jako inspirację elementy muzyki jazz, elektronicznej, klasycznej i światowej, dlatego ciężko jest jednoznacznie skategoryzować muzykę tego artysty. Oprócz instrumentów akustycznych, artysta wykorzystuje elektronikę, nagrania polowe, a także nagrania z radia, telewizji i filmu. Współpracował z wieloma różnymi typami artystów, jak m.in. Mete Erker, Anton Goudsmit, Holger Czukay, Robin Rimbaud, Sandhya Sanjana, Erkan Ogur, Joshua Samson i Yasar Saka.

http://www.banabila.com/


MIRT

(Koncert + wernisaż)

27.04.2012 (Piątek)
klubTEA-TRALNA
Godzina 22:02
Wstęp wolny

Pierwsza w Trójmieście wystawa Mirta oraz jego solowy koncert, promujący najnowszą płytę: "Artificial Field Recordings". Zapraszamy na muzyczno-malarską ucztę.

Tomek Mirt | muzyk, malarz i grafik. Tworzy solo i w kolaboracjach. Współtworzy grupę Brasil and The Gallowbrothers Band (wcześniej One Inch of Shadow). Z obydwoma zespołami nagrał 11 płyt (między innymi dla Last Visible Dog (USA), Nefryt, MonotypeRec (PL)), umieścił wiele utworów na kompilacjach z całego Świata.Prowadzi wytwórnię cat|sun, a wraz z Jakubem Mikołajczykiem MonotypeRec. Jest również redaktorem naczelnym magazynu M|I.

Muzyka, którą tworzy solo bywa cichsza od nagrań terenowych, których lubi używać, bywa repetytywna, ale potrafi też odznaczać się podskórną drapieżnością.Zwykle oparta jest o brzmienie syntezatorów analogowych, gitary, trąbki i szeroko rozumianych instrumentów akustycznych, które lubi elektryfikować i przetwarzać. Mirt lubi również myśleć, że to, co gra oscyluje między organicznym lo-fi i ambientem, a psychodelią w najszerszym rozumieniu tego słowa.

Solo wydał 6 płyt (dla MonotypeRec, Nefryt, Foxglove i cat|sun). Na scenie i w studio występował między innymi z Hati, Wolframem, Tomaszem Gadomskim, Black Forest/Black Sea, Angelicą Castelló, Kentinem Jivkiem.

Obrazy i grafiki które tworzy wiele zawdzięczają niemieckiemu ekspresjonizmowi, ale równie ważnym ich elementem zdaje się być nierzeczywisty świat baśni, legend i podań. Bajkowe. lub mityczne postacie są zderzane z prozaiczną rzeczywistością, często nienaturalnie zastygłe, tak jakby pozowały do zdjęć.

11:42, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Oto oświadczenie organizatora dotyczące trasy koncertowej Nazareth:

"Artyści legendarnej szkockiej grupy Nazareth przybyli wczoraj do Poznania bez lidera Dana McCaferty. Wokalista doznał ciężkiej infekcji górnych dróg oddechowych. Nadzieja, że artysta dołączy do reszty zespołu tuż przed koncertem została dziś niestety rozwiana. Stan muzyka nie pozwolił na przylot do Polski gdzie w dniach 12-17 kwietnia miał dać 5 koncertów z grupą Nazareth. Dan McCarefty leczony jest farmakologicznie. Z uwagi na spore zainteresowanie koncertami zespołu oraz licząc na szybką poprawę stanu zdrowia organizatorzy ustalili nowe terminy trasy koncertowej."

Aktualny plan trasy koncertowej:
26 maja, sobota, Katowice Mega Club godz. 20:00
27 maja niedziela, Warszawa, Klub Progresja godz. 19:00
29 maja, wtorek, Gdynia Klub Ucho godz. 19:00
30 maja, środa, Lublin, Klub Grafitti godz. 19:00
31 maja, czwartek
, Poznań, Klub Eskulap godz. 19:00

Bilety zakupione w przedsprzedaży zachowują ważność.


11:20, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Bydgoski zespół ANANKE, który zadebiutował w roku 2010 płytą "Malachity" przygotowuje drugi album. Płyta jest nagrywana  w składzie: Adam Łassa - wokal, Krzysztof Pacholski - instrumenty klawiszowe, Michał Sokół – gitara elektryczna, Marcin Mak – perkusja oraz gościnnie: Wojciech Burghard - bas,Chapman Stick, Karol Oparka - gitara akustyczna/piezo. Materiał powstaje w Jet Studio w Nowym Dworze (m.in. Acid Drinkers, Pinkroom, The Old Cinema), realizacją zajął się Maciej Fedek. Album, którego tytuł jak i oprawa graficzna pozostają jeszcze tajemnicą ukaże się na przełomie maja i czerwca. Zdjęcia z sesji nagraniowej dostępne są tutaj: http://ananke.info.pl/index.php/galeria-menu/20-sesja-nagraniowa-artyk

Wprowadzający w klimat płyty materiał video ze studia można zobaczyć pod adresem: http://www.youtube.com/user/Ananke2009

Mimo że grupa funkcjonuje od niedawna, trudno zaliczyć muzyków do debiutantów. Adam Łassa to współzałożyciel legendarnej grupy Abraxas. Zresztą w tym samym zespole przez kilka lat na instrumentach klawiszowych grał Krzysztof Pacholski, a na perkusji Marcin Mak. Zespół wydał wiele płyt i zagrał koncerty u boku min. Roberta Planta & Jimmy'ego Page'a, Fisha, Porcupine Tree, Areny, IQ, grając z sukcesami w kraju i za granicą. W międzyczasie powstały inne projekty muzyczne, m.in.: ASSAL & ZENN, ANYWAY, FORGOTTEN

Oto kilka słów komentarza od wokalisty Ananke -  Adama Łassy na temat przesłania tekstów na drugiej płycie zespołu: "Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na wasze dusze, jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie... Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami... słowami-kluczami... Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej   znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło...ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata... Ananke"

Pod adresem www.ananke.info.pl dostępna jest już nowa strona internetowa zespołu. Również na profilu Facebook pod adresem www.facebook.com/AnankePL znajdziecie wszystkie informacje o bieżących działaniach Ananke.

Zespół potwierdził występ na VI edycji festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie, który odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2012 roku.

11:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Grupa Alhena znów działa w komplecie! Nową wokalistką zespołu została Natalia "Natt" Bassak, której głos bardzo szybko nas do siebie przekonał. W związku z tym zespół kontynuuje prace nad LP i przygotowania do zbliżających się koncertów (szczegóły niebawem).


11:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 kwietnia 2012

Bardzo długo, bo aż całe dwa lata czekałam na tę płytę. Długo i niecierpliwie. Po niezwykłym sukcesie płyty "We're Here Because We're Here" oczekiwałam czegoś na tej samej miary, jeśli nie lepszego. "We're Here..." była czymś niespodziewanym, nieoczekiwanym po tego typu kapeli. Ale panowie z Liverpoolu, którzy w swej długiej karierze mają na sumieniu już wszelakie brzmienia metalu powoli, acz skutecznie skłaniali się ku muzyce bardziej klimatycznej. Nie bali się eksperymentować i ryzykować czego efektem jest właśnie "We're Here...".

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

15:21, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 kwietnia 2012

Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry album z kręgów martialowych? Czy powinien powalać potężnymi orkiestracjami i marszowymi rytmami? Zalewać słuchacza masą dźwiękowych wstawek z pola bitwy? Nie, powinien w pełni oddawać określony klimat przesycony militaryzmem, a sposób w jaki to czyni to sprawa nieco drugorzędna. "Tellurian Anthems" projektu Horologium znakomicie obrazuje istotę tej muzyki.

A1 Urkraft
A2 My Thunder Marks
A3 Affirmation Ritual (Version)
B1 Prometheia
B2 Stormchaser
B3 To Rekindle The Sunlight

La Esencia Records, 2011

Winyl limitowany do 333 kopii

 
Wśród kilku atutów martial ambientowej muzyki jakie mi przychodzą do głowy wymienić należy przede wszystkim nawiązanie do klasycznej muzyki (inklinacje w kierunku neoklasyki), ale wzbogacone o ważny pierwiastek eksperymentu. Dla wielu osób równie ważna jest tematyka - silnie powiązana z historią. Horologium nie stroni o żadnego z tych elementów, skutecznie buduje odpowiednią atmosferę - groźną, złowieszczą, wręcz kipiącą gniewem. [...]

"Tellurian Anthems" to album, który ma jedną podstawową wadę: jest za krótki. Tyle ciekawych wątków, zaskakujących połączeń i nawiązań - te sześć utworów sprawiło, że jestem głodny muzyki Horologium.

Całość czytaj na onlygodmusic.pl


15:02, brokenhope , Recenzje
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 09 kwietnia 2012

Poświąteczna lista:

1. Memoria Vetus - Czarny Syn Gai
2. The Kovenant - The Memory Remains
3. Hologium - To Rekindle The Sunlight
4. Tiamat - Do You Dream of Me?
5. Ab Intra - Supremus V
6. In Scissors - Regina Tacitus [Regium In Umbra] feat Angel
7. Pleq - Ballet Mechanic   
8. Toto - Hold The Line
9. Moonspell - An Erotic Alchemy
10. Sui Generis Umbra - Comayhem

środa, 04 kwietnia 2012

Publikujemy informację od zespołu Alhena:

"Po niemal dwóch latach owocnej współpracy, Katarzyna Dziemianowicz postanowiła opuścić szeregi zespołu ALHENA. Pragniemy z miejsca podziękować Kasi za poświęcony czas oraz jej wkład w muzyczny dorobek zespołu, życząc jednocześnie wielu sukcesów, zarówno w sferze artystycznej, jak i osobistej!

Tym samym, zostaliśmy bez wokalistki… W związku z tym pragniemy ogłosić, że niniejszym rozpoczynamy poszukiwania godnej następczyni na to stanowisko! Poszukujemy osoby z pasją, muzykalnej, kreatywnej i dyspozycyjnej (próby odbywają się w centrum Bydgoszczy), czującej klimaty rockowe, metalowe, i okołoprogresywne, będącej w stanie opanować dotychczasowy materiał (zaplanowane koncerty), ale i nie stroniącej od eksperymentów. Mile widziane doświadczenie, niemniej nie zamierzamy dyskryminować młodych zdolnych wokalistek, stawiających swoje pierwsze kroki.

    Osoby zainteresowane współpracą  prosimy o kontakt w celu zaproszenia na przesłuchanie."

Kontakt: hamelbt@wp.pl

12:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Już 7 kwietnia rynkową premierę będzie miał drugi album zespołu Maqama zatytułowany "Gospel Of Judas". Producentem krążka jest znany ze współpracy z Foo Fighters czy Skunk Anansie Chris Sheldon.

Warszawska Maqama to od początku swego działania zespół zaangażowany społecznie. Aktywnie współpracuje z Polską Akcją Humanitarną. Podobnie, jak podczas promocji debiutu, również i tym razem muzycy programowo wspierają tę organizację.  – Nie wystarczy robić muzyki, trzeba być świadomym społecznie. Wykorzystujemy to, że ludzie nas słuchają, by przekazać im coś więcej, niż dźwięki – przekonuje Kamil Haidar, lider i wokalista zespołu.

Nowy album zespołu Maqama powstaje w Los Angeles. Dystrybutorem płyty w Polsce jest Fonografika. Krążek zatytułowany "Gospel of Judas" zawiera 10 rockowych kawałków, które nagrane zostały w Polsce, Anglii i USA. Producentem ośmiu tracków na płycie jest Chris Sheldon, znany ze współpracy z Foo Fighters, Skunk Anansie, Rogerem Watersem, Biffy Clyro czy Anthrax.

Gościnnie w nagraniach wziął udział dUg Pinnick, wokalista i lider King`s X. - Jestem pod wrażeniem waszego spojrzenia na muzykę – mówił podczas nagrań w BlackSound Studio w LAto jest właśnie prawdziwy rock! Grany z serducha!

Więcej:

www.maqama.com
www.fonografika.pl
www.ironmedia.com.pl

11:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Manzarek - Rogers Band,  zespół Raya Manzarka z The Doors zagra 3 koncerty w naszym kraju. Występy odbędą się w ramach promocji drugiej płyty zespołu zatytułowanej "Translucent Blues". Muzycy zagrają 10 maja w warszawskiej Stodole, dzień później w Ostrołęce (Kino Jantar), a 12 maja w Poznaniu (Eskulap).
 
Ray Manzarek to z całą pewnością jeden z najbardziej wpływowych klawiszowców w historii muzyki rockowej. Błyskotliwy, twórczy o natychmiast rozpoznawalnym stylu. 

Oto szczegóły koncertów:
 
MANZAREK - ROGERS BAND
10 maja 2012
Warszawa - Stodoła
otwarcie 18:00 - początek 19:00
support: Boogie Boys
 
11 maja 2012
Ostrołęka - Kino Jantar
otwarcie 18:00 - początek 19:00
support: Werbińska & Pawlina
 
12 maja 2012
Poznań - Eskulap
otwarcie 18:00 - początek 19:00
support: Werbińska & Pawlina
 
bilety w cenie 110 złotych dostępne w sieci Eventim oraz Kupbilet
 
więcej informacji:
http://www.facebook.com/manzarek.rogers.band

11:15, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Już wkrótce światło dzienne ujrzy debiutancki album zatytułowany "Dylema" zespołu Bartnicky. Krążek ukaże się na przełomie maja i czerwca.

- Cały czas poszukujemy i rozwijamy się – mówi Bogdan Bartnicki, skrzypek i wokalista, lider zespołu. – Za wszelką cenę staramy się, by nasza muzyka była jak najbardziej aktualna i spójna z naszymi odczuciami, z tym, co przeżywamy i co się z nami dzieje. Ze swoim poprzednim zespołem Folkoperacja nagrałem płytę „Dylematy”. Debiut mojej nowej formacji ma taki sam tytuł, tyle, że jest w języku czeskim, takie mam pochodzenie. Nawiązujemy w ten sposób do tamtego wydawnictwa, do  instrumentalnych, rockowych czy folkowych korzeni. Chcemy jednak postawić przede wszystkim na melodię – dodaje.

11:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Ab Intra na albumie "Supremus" proponuje muzykę wymagającą i z pozoru nieprzystępną. Dźwięki do rozmyślań i obserwacji siebie, ale paradoksalnie nie jest to muzyka relaksacyjna.

1. (no title)
2. Supremus I
3. Supremus II
4. Supremus III
5. Supremus IV
6. Supremus V
7. Supremus VI
8. (no title) 

  Zoharum, A.D. 2012

 

Pierwsze przesłuchania albumów najczęściej dokonuję w drodze do (z) pracy. Ten patent zazwyczaj się sprawdza, umilam sobie podróż dobrą muzyką, jednocześnie wyciągając wstępne wnioski. W przypadku "Supremus" moja metoda nieco zawiodła. Z bardzo prostej przyczyny - ten album jest zbyt absorbujący i wymaga bezgranicznego oddania, skupienia na każdej sekundzie, sekwencji muzyki.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

10:46, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 kwietnia 2012

Z jednodniowym opóźnieniem (coby na żart nie wyglądało) prezentujemy utwory, które chodziły mi po głowie w minionym tygodniu:

1. NiN - Terrible Lie
2. Sepultura - Roots Bloody Roots
3. Sect - Forlorn Hope
4. Motorhead - Ace of Spades
5. Artefactum - Of Subterranean Inhabitants
6. Bathory - A Fine Day To Die 
7. Opeth - Karma
8. Katatonia - Cold Ways
9. Mayhem - Freezing Moon
10. Marilyn Manson - Tourniquet

Archiwum