Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
środa, 30 kwietnia 2008
Na stronach Mystic Production można znaleźć informację o aukcjach charytatywnych z których dochód będzie przeznaczony na zakup boksów dla bezdomnych psów ze schroniska Stanisławy Olszewskiej. Na licytacjach Dar Serca można zakupić m.in. zdjęcie Nightwish o wymiarach 60x40 cm, autorstwa  fotografa Darka Olchawy oraz kolorowy plakat z ostatniej płyty NightwishDark Passion Play” z autografami muzyków (84x59 cm).

Licytuj zdjęcie
 
Licytuj plakat 
 
źródło: mystic.pl 
23:43, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Serwis blabbermouth.net powołując się na informacje zawarte na stronach sklepu internetowego Amazon podał informację o prawdopodobnym terminie premiery długo oczekiwanego albumu grupy Metallica. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że premiera krążka odbędzie się 28 października.
 
źródło: blabbermouth.net 
23:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 kwietnia 2008
Paradise Lost uraczyła swoich fanów porcją koncertowych utworów, które wejdą w skład DVD "The Anatomy Of Melancholy". Na profilu myspace.com grupy można min. posłuchać czterech utworów: "Sweetness", "Pity The Sadness", "No Celebration" oraz "Say Just Words".

Posłuchaj


źródło: blabbermouth.net

21:49, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
W niedawnym wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone", Lars Ulrich wyjawił iż Metallica rozważa pójście w ślady Radiohead czy Nine Inch Nails i gdy wygaśnie ich kontrakt z wytwórnią Warner Bros, mogą wydać kolejną płytę za pomocą internetu.
"Chcemy wywalczyć sobie wolność." - skwitował Ulrich.

źródło: onet.pl
21:35, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 kwietnia 2008
Zespół Opeth zaprezentował kolejny utwór z nowego albumu, którego premierę zaplanowano na początek czerwca."The Lotus Eater" to trzeci utwór na "Watershed".

Ściągnij legalnie

Posłuchaj

źródło: roadrunnerrecords.pl

23:49, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Grupa Tiamat udostepniła do posłuchania swój nowy album. Na stronach myspace.com, można posłuchać utworó z "Amanethes".

Posłuchaj

źródło: myspace.com/tiamat

22:51, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Oryginalny sposób prezentacji swojego albumu pokazał Moonspell. Poniżej prezentujemy Widget promujący album "Night Eternal". Na jego zawartość składają się sample utworów z nadchodzącego albumu, kulisy powstawania clipu do "Scorpion Flower" oraz wpisy z bloga Fernando Ribiero.


źródło: blabbermouth.net

00:06, brokenhope , Trailery
Link Dodaj komentarz »
Trent Reznor lubi zaskakiwać. Tym razem przygotował przygotował nowy singiel Nine Inch Nails. Utwór nosi tytuł "Discipline" i trafił już do amerykańskich rozgłośni radiowych. Kawałek można również pobrać z nin.com. Singiel nie pochodzi z ostatniego wydawnictwa Nine Inch Nails ("Ghosts I-IV"). Przypomina raczej dokonania NiN z czasów sesji do albumu "With Teeth", z 2005 roku.

Posłuchaj 'Discipline'

źródło: nuta.pl

00:00, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 kwietnia 2008
"Worlds Collide"- ostatni jak dotąd album grupy Apocalyptica, zadebiutował na liście he Billboard 200, na 59 miejscu. Wiąże się to ze sprzedażą 11.000 egzemplarzy albumu w pierwszym tygodniu od amerykańskiej premiery. Dobry (jak na europejski zespół) wynik, Apocalyptica zawdzięcza gościom na płycie min. Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour) oraz niezwykle popularna ostatnio w USA Cristina Scabbia z Lacuna Coil.

źródło: blabbermouth.net

23:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Opeth zaprezentowała clip do utworu "Porcelain Heart". Teledysk, którego reżyserem jest Lasse Hoile promuje najnowszy album zespołu "Watershed".

Zobacz


źródło: blabbermouth.net

23:43, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 kwietnia 2008
Grupa Opeth udostępniła nowy utwór. "The Lotus Eater" zapowiada nadejście albumu "Watershed".

Ściągnij "The Lotus Eater"
22:05, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Weston Cage, 17-letni syn Nicolasa Cage'a, rozpoczął karierę muzyka. Weston ze swoim zespołem Eyes of Noctum, przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.

Póki co, Weston pojawił się podczas koncertu Dimmu Borgir, 16 kwietnia w klubie Grove w Anaheim w Kalifornii. Młody Cage sprowadził na scenę członków zespołu, przedstawił muzyków publiczności, a następnie pozował z nimi do zdjęć.

Weston Cage

źródło: onet.pl

niedziela, 20 kwietnia 2008
Grupa Silentium przygotowuje się do nagrań nowego albumu. Zarezerwowano już studio, wyznaczono grafik nagrań elementów orkiestralnych oraz żeńskiego chóru (Jyväskylä)  Producentem krążka będzie Kärtsy Hatakka.

Premiera nowego krążka planowana jest na koniec października tego roku.

źródło: blabbermouth.net

22:57, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Od kilku dni krążą po sieci plotki, jakoby Metallica współpracowała z Amy Lee, wokalistką Evanescence. Efektem wspólnej pracy miała być nowa wersja utworu "Fade to Black" oraz zupełnie nowy utwór "Last Life".

Amy Lee ostatecznie zdementowała pogłoski: "
Nie będę współpracowała z Metallicą. Naprawdę nie mam pojęcia skąd te wszystkie plotki."

źródło: blabbermouth.net

22:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W sieci pojawiła się specjalna witryna, która będzie elementem promocji powstającego albumu grupy Metallica. Pod adresem www.missionmetallica.com, od maja będą umieszczane informacje na temat nowego krążka zaczną."Możecie zapoznać się z nową płytą zanim zostanie ukończona" – głosi komunikat na stronie.

źródło: onet.pl

00:03, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
sobota, 19 kwietnia 2008
Metalmind - organizator koncertu Tarji Turunen zachęca wszystkich fanów do zabrania na koncert artystki aparatów fotograficznych.

"Każda osoba, która pojawi się na koncercie będzie mogła przynieść ze sobą aparat fotograficzny oraz podczas całego koncertu zrobić tyle zdjęć na ile tylko starczy kliszy lub też pamięci w telefonie" - głosi informacja na stronie Metalmind.com.pl

Przypominamy , że Tarja pojawi się 12 maja w warszawskiej Stodole na jedynym koncercie w Polsce.

źródło: metalmind.com.pl
23:54, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Jak głosi informacja na oficjalnej stronie Therion, drogi muzyków zespołu rozchodzą się.

"Czterech stałych członków zespołu przeprowadziło poważne rozmowy i stało się po nich jasne, że mamy różne cele i wizje dotyczące przszłości. Najlepszą więc rzeczą dla zespołu, dla każdego z nas osobna oraz dla fanów, będzie jeśli każdy z nas pójdzie własną drogą już teraz, póki jest sporo czasu do następnej płyty oraz trasy Theriona. Oznacza to, że Chris (Christofer Johnsson) zostanie w Therion, a reszta dotychczasowych członków zespołu grać będzie w innych projektach i zespołach."

źródło: megatherion.com, blabbermouth.net, interia.pl.

00:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Poniżej prezentujemy cały koncert Tarji Turunen z 8 grudnia 2007 roku. Koncert odbył się w Fińskim Kuusankoski.

Zobacz
00:05, brokenhope , Live
Link Dodaj komentarz »
Grupa Opeth zakończyła właśnie pracę nad teledyskiem do utworu "Porcelain Heart", który to będzie promował nowy album "Watershed". Zdjęcia kręcono w szwedzkim Vaxholm, w zamku z 1640 roku. Reżyserem clipu jest Lasse Hoile.

Zobacz foto z planu

źródło: blabbermouth.net
00:01, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 kwietnia 2008
Gitary na nowy album Cradle Of Filth są już nagrane. Jak twierdzi Paul Allender, gitarzysta zespołu, będzie to najszybszy krążek w dorobku grupy, pełen elementów orkiestralnych.

źródło: blabbermouth.net

23:55, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 kwietnia 2008
"Jakiś rok temu rozmawialiśmy z Arminem van Buurenem o możliwości współpracy. Niestety, wtedy byliśmy bardzo zajęci i podjęcie współpracy nie było możliwe. Zawsze poszukuję nowych wyzwań. Teraz, kiedy Within Temptation pracuje nad nowym albumem, postanowiłam się skontaktować z Arminem, który kończy swoje nowe wydawnictwo "Imagine". Przesłał mi jedno nagranie z albumu. Ja napisałam do niego tekst. Tak właśnie powstał utwór "In And Out Of Love", który trafił na "Imagine". Premiera w najbliższą sobotę." - tak Sharon den Adel - wokalistka grupy Within Temptation, komentuje współpracę z holenderskim dj Arminem van Buurenem.

źródło: onet.pl

21:47, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Nothing Else Matters" grupy Metallica to bez wątpienia utwór legenda. To najbardziej rozpoznawalny song z repertuaru zespołu, najbardziej znana 'ballada', której charakterystyczny początek jest często pierwszym krokiem nauki początkujących gitarzystów.

Autorem słów utworu jest James Hetfield. James napisał go z myślą o ówczesnej dziewczynie. Jednak jak sam przyznaje, znajomość okazała sie krótkotrwała i właściwie jej nie pamięta. Dlatego obecnie utwór jest dedykowany wszystkim fanom zespołu. Ciekawostką jest fakt, iż rozpoznawalny początek utworu powstał podczas telefonicznej rozmowy Hetfielda ze wspomnianą już sympatią, gdy James miał wolną tylko jedną rękę.

"Nothing Else Matters" to typowa ballada miłosna, opowiada o trudach rozstania muzyków ze swoimi bliskimi podczas tras koncertowych. James traktuje piosenkę bardzo osobiście, min. dlatego, że słowa: "So close no matter how far. couldn't be much more from the heart, forever trusting who we are, and nothing else matters" (pierwsze 4 wersy utworu) są ostatnimi, jakie wypowiedział przed śmiercią jego dziadek. Hetfield nie planował włączać piosenki do repertuaru zespołu, dopiero gdy przypadkiem usłyszał ją Lars Ulrich, ujrzała światło dzienne.

Utwór jest wyjątkowy także pod innym względem. Solo w nim wykonuje Hetfield, podczas gdy zdecydowaną większość solówek w utworach zespołu gra Kirk Hammett.


Piosenka była wydana dwukrotnie jako singel: po raz pierwszy jako 3 singiel z "Czarnego Albumu" 25 lutego 1992 oraz w 1999 roku jako 1 singiel promujący album "S&M". (Była to tzw. wersja "Nothing Else Matters '99" nagrana z orkiestrą symfoniczną z San Francisco pod batutą Michaela Kamena).


Teledysk do utworu wyreżyserował
Adam Dublin. Premiera telewizyjna miała miejsce 26 lutego 1992 na antenie stacji MTV. Clip jest połączeniem urywków z filmu 'A Year and a Half in the Life of Metallica' z fragmentami nagrań studyjnych, migawkami z przerw w sesjach.


"Nothing Else Matters" jest bardzo popularnym utworem wśród innych wykonawców. Najbardziej znane covery utworu wyszły spod rąk grup takich jak: Apocalyptica, Anathema (Daniel Cavanagh), Gregorian, Die Krupps czy Staind.

źródło: onlygoodmusic
materiały: wikipedia, encycmet.com

lyrics&tłumaczenie: darklyrics.com, metallica.mocny.com
00:36, brokenhope , Artykuły
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 kwietnia 2008
Jak już pisaliśmy Danny Cavanagh obiecał pojawić się na koncertach Octavia Sperati, podczas brytyjskiej trasy tegoż zespołu. Poniżej prezentujemy wspólnie wykonany utwór "Running Up That Hill". Śpiewa Silje Wergeland.


Zobacz

źródło: blabbermouth.net

21:58, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Wczoraj premierę miał nowy klip grupy Nightwish. Ty razem grupa postanowiła zobrazowac utwór "The Islander". Teledysk nakręcono ostatniej jesieni w Rovaniemi, pod okiem Stobe Harju.

Zobacz


źródło: blabbermouth.net

21:46, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Jak zapewne zauważyliście rozpoczęliśmy 'otagowywanie' wszystkich postów serwisu OnlyGoodMusic. Już wkrótce, przy pomocy del.icio.us będzie można w łatwy sposób wyszukać wszystkie notki dotyczące konkretnego zespołu.
18:10, brokenhope , Info
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum