Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
piątek, 30 marca 2012

Ilustratorskie predyspozycje neoklasycznej muzyki nie budzą wątpliwości. Jest coś wyjątkowego w tym zorganizowanym, butnym i pewnym siebie muzycznym porządku, co ułatwia podkreślenie scen ważnych i dramatycznych, choćby w filmie. Czy nowe wydawnictwo rodzimego projektu Sect zatytułowane "Auctoritas" udźwiękowiłoby jakiś film? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.

1. Iustitia
2. Power Authority
3. Artes Liberales I
4. Emissaries of Light 
5. Forlorn Hope
6. Absolution
7. Our Penance
8. Interregnum
9. Superiority Complex
10. Tribunal
11. Price of Hesitation
12. Homeless Monarchy
13. Royal Promise
14. Goliath's Revenge

 Rage In Eden, A.D. 2011

W muzyce filmowej popularne są tzw. temp tracki - czyli tymczasowa muzyka podłożona pod film na czas montażu, postprodukcji itp., skoligacona z filmem do powstania właściwej ścieżki dźwiękowej. Zastanówmy się przez chwilę do jakiej filmowej produkcji pasuje "Auctoritas"? Oczywiście tytuły się nie pojawią, chodzi mi raczej o nakreślenie charakterystycznych motywów z którymi korespondowałaby ta muzyka.

Czytaj całość na onlygoodmusic.pl

18:17, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 marca 2012

Projekt Artefactum uraczył mnie porcją spokoju i wręcz mistycznej atmosfery. "Foxgloves & Bluebells" prócz pokładów delikatności kryje w sobie mroczne oblicze, które jest dla mnie najmocniejszym punktem tego albumu. Jednak nie uprzedzajmy faktów - zapraszam do lektury.

1. Fairy Lanterns
2. Of Subterranean Inhabitants
3. Primrose Chant
4. Oraisons Mauvaises
5. Where Saffron & Daisies Grow
6. La Belle Dame Sans Merci

 Ur Muzik/ Old Europa Cafe, A.D. 2011

 
Pierwsze wrażenie jakie odniosłem po uruchomieniu tego krążka żywo korespondowało graficzna stroną wydawnictwa. Eteryczny, delikatny klimat przesycony jest magią i nieziemskością. Spore wrażenie zrobiła na mnie ta utrwalona na nośniku ulotność, w której (jak przewidywałem) ukryta jest jakaś tajemnica. Moja intuicja mnie nie zawiodła. Gdy subtelności "Fairy Lanterns" przeszły w ciemniejszą atmosferę "Of Subterranean Inhabitants" wiedziałem że coś się święci.

Nie wiem czy jest sens dzielić muzykę na płeć. Jednak gdybym się o to pokusił nazwałbym muzykę Artefactum kobiecym ambientem - raczej ciepłym z zasady, uduchowionym, zmysłowym, splecionym z odgłosami natury. Jednak nie tak niewinnym jakby się zdawało - tajemniczo pięknym niczym czarna perła.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:07, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 marca 2012

Nie ukrywam, że najnowszy album Maćka Szymczuka przypadł mi do gustu. "Ways" ma unikalną atmosferę, która potrafi ukoić ale i skołatać serce.  Przemierzyłem tą drogę poprzez zakamarki własnego umysłu, poszukując odpowiedzi na pytania o sens ludzkiego życia, a właściwie mojego życia. Postanowiłem zapytać Maćka Szymczuka o efekty jego wędrówki, a przy okazji padły pytania  o muzykę i plany na przyszłość. Zapraszam do lektury.

Moja wędrówka jeszcze się nie skończyła

12:15, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 marca 2012

Dziś bez wstępów, moja dziesiątka:

1. Artefactum - Of Subterranean Inhabitants
2. Anathema - Restless Oblivion
3. QDC - Whispering Past 
4. Tune - Confused
5. Votum - Stranger Than Fiction
6. Paradise Lost - Honesty In Death
7. Van Halen - Panama 
8. Vader - Cold Demons
9. Scorpions - Dynamite
10. Hermetic Evolution - Enigma

piątek, 23 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji "Zagrajmy razem", organizowana przez deathmagnetic.pl.  Celem akcji jest wspólne nagranie utworu z repertuaru grupy Metallica. Tym razem na warsztat trafił utwór "Seek and Destroy". Do niedzieli 25 marca, można nadsyłać materiały, które posłużą od nagrania coveru. Szczegóły.

14:22, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Wiosna za oknem, więc pora na porządki. My na początek porządkujemy myśli i najnowsze informacje. Dziś garść newsów od: Adrenaline Mob, Alternative 4, Aneke, Burzum, Candlemass, Canibal Corpse, Crippled Black Pheonix, Decapitated, Epica, Europe, Gorgoroth, Jimmy Page, Katatonia, Laibach, Lebowski, Marilyn Manson, Marduk, Metallica, Nightwish, Opeth, Paradise Lost, Peter Gabriel, Queen Symfonicznie, Red Box, Scorpions, Soulfly, Stone Sour, Storm Corrosion, The Cure, The Doors, Tune, Votum.

Ex Auditu 10/2012

14:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 marca 2012

Polski zespół na słynnym festiwalu Rock Am Ring? Jest to możliwe! Realną szanse by zagrać w czerwcu na jednej scenie z m.in. grupą Metallica ma formacja Tune.

Zespół potrzebuje największej liczby głosów fanów oddanych na tej stronie (sortowanie alfabetyczne pod literką "T" bądź według kolejności zajmowanych miejsc). Głosowanie kończy się dnia 01.04.2012 i tylko zdobywca pierwszego miejsca automatycznie ma zapewniony udział w dalszej części konkursu. 

Głosuj

13:00, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Grupa Cradle Of Filth przygotowała kompilację utworów z pierwszych czterech albumów w wersji orkiestrowej, stylizowaną na soundtrack do nienakręconego nigdy filmu. Dwupłytowy album  zatytułowany "Midnight In The Labyrinth" ukaże się 21 kwietnia.

Utwory do kompilacji zostały wybrane zgodnie z oczekiwaniami  fanów. Są to najpopularniejsze kawałki kredek jak "Funeral In Carpathia", "Dusk and Her Embrace ", "The Twisted Nails Of Faith" czy "Summer Dying Fast".  Na albumie pojawi się również Sarah Jezebel Deva. Oba albumu to blisko 78 minut muzyki.   

Lista utworów:

CD1

01. A Gothic Romance (Red Roses for the Devil's Whore)   
02. The Forest Whispers My Name    
03. The Twisted Nails of Faith   
04. The Rape and Ruin of Angels (Hosannas in Extremis)    
05. Funeral in Carpathia   
06. Summer Dying Fast   
07. Thirteen Autumns and a Widow     
08. Dusk and Her Embrace   
09. Cruelty Brought Thee Orchids   
10. Goetia (Invoking the Unclean)      

CD2

01. The Rape and Ruin of Angels (Hosannas in Extremis)    
02. Dusk and Her Embrace    
03. Summer Dying Fast    
04. The Twisted Nails of Faith    
05. Funeral in Carpathia    
06. The Forest Whispers My Name    
07. Cruelty Brought Thee Orchids    
08. A Gothic Romance (Red Roses for the Devil's Whore)    
09. Thirteen Autumns and a Widow


12:19, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Album "Supremus" projektu Ab Intra właśnie do mnie dotarł i cierpliwie czeka na swój czas. Długo nie poleży na mojej nowej półce, gdyż idea tego albumu jest bardzo intrygująca i pod wieloma względami mi bliska. W ramach przygotowania do recenzji tego albumu postanowiłem zapytać o kilka spraw jego twórcę Radosława Kamińskiego.

Czytaj: Zetknięcie z dźwiękiem

09:13, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 marca 2012

Na najnowszej płycie grupy Marilyn Manson gościnnie pojawi się aktor Johnny Depp. Gwiazdor zagrał na perkusji i na gitarze w coverze "You’re So Vain" z repertuaru Carly Simon, który będzie bonusowym utworem na albumie. "Born Villain" trafi do sklepów 30 kwietnia. 

13:58, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Zobacz najnowsze wideo grupy Paradise Lost. Teledysk powstał do utworu "Honesty In Death", który znajdzie się na nowym albumie "Tragic Idol".

Zobacz

13:43, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na występ z cyklu Koncerty w Planetarnej Aurze IV. Tym razem zaprezentują się: Synapsis oraz  Bionulor. Koncerty połączone będą z pokazami nieba i planet pod kopułą Planetarium.Wstęp: 12 PLN (rezerwacja biletów pod nr Tel.: 34 361 49 19 wew. 298)

Kino Sferyczne – Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie
al. Armii Krajowej 13/15 (4. piętro)
www.kino-sferyczne.pl13:16, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na koncert wykonawców związanych z polską sceną muzyki ambientowej oraz industrialnej połączony z projekcjami wideo.

Data: 28.04.2012r.

Godzina: 15:00

/czas trwania ok. 1 godz i 30 minut/

Miejsce:

TEATR KOREZ
pl. Sejmu Śląskiego 2
40-032 Katowice


Wystąpią:
HOARFROST & HEKTE ZAREN

DEAD FACTORY
MACIEK SZYMCZUK

12:58, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Już w kwietniu Lebowski odwiedzi Wrocław, Kraków i Chorzów!

Lebowski zagra 13 kwietnia we Wrocławiu (klub „Liverpool” – wspólny koncert z Joseph Magazine), następnie 14 kwietnia w Krakowie (klub „Zaścianek” – „ProGGnozy Muzyczne 3″ – wspólny koncert z Structure of Reason) i 15 kwietnia w Chorzowie (Leśniczówka Rock’n'Roll Caffe - wspólny koncert z Hipgnosis).Informacje o koncertach aktualizowane są na bieżąco na oficjalnej stronie zespołu w dziale Koncerty.

12:12, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Zespół Leash Eye zwyciężył w finale konkursu Hard Rock Rising w warszawskiej Hard Rock Cafe. Od tej pory konkurs przechodzi do fazy globalnej - Leash Eye będzie rywalizował online ze zwycięzcami z 86 miast na całym świecie. 18 marca, w dniu krajowego finału poczynania Leash Eye były rejestrowane przez kamerę - począwszy od spotkania o 7 rano w sali prób, aż do koncertu i ogłoszenia wyników (włączając w to występ na festiwalu Warszawa Brzmi Ciężko - ponieważ w tym dniu Leash Eye wystąpił na dwóch koncertach!) Wkrótce zapowiedź z tego 15-minutowego filmu dokumentalnego.

Oto krótki komentarz Opatha, gitarzysty zespołu: "To był dla nas wyczerpująca niedziela, bo zaczęła się bardzo wcześnie rano gdy wszyscy jeszcze spali, a niektórzy zapewne nie zdażyli jeszcze wrócić z sobotnich imprez. Pikanterii dodawał fakt, że Sebastian od tygodnia walczył z zapaleniem gardła i tak na prawdę jeszcze w piątek było z nim bardzo źle. Na szczęście udało się i to jak!".


Leash Eye już wkrótce zagra jako gość specjalny Wacken Metal Battle 2012 (24 marca, klub Od Nowa - Toruń), 13 kwietnia przed Nazareth w Progresji, a 14 kwietnia pojawi się w katowickim Spodku jako jedyny support legendy metalu - Judas Priest! W maju zobaczymy ich w półfinale Eliminacji Woodstock - liczymy że dzięki waszym głosom zespół wystąpi w sierpniu na najpiękniejszym festiwalu świata!
 
Potwierdzone są także pierwsze koncert plenerowe - na Zlocie Aut Amerykańskich w Hrubieszowie, 26 maja 2012 roku oraz na II edycji Zlotu Motocyklowego "Nie Tylko Dla Orłów" w miejscowości Rutka, 2 czerwca.
12:06, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Kapela Ze Wsi Warszawa powraca z długo oczekiwanym albumem. 30 marca nakładem Karrot Komando ukaże się szósty studyjny album kultowego zespołu. Dystrybucją płyty "NORD" zajmie się Fonografika.

Do współpracy przy płycie zaproszono muzyków legendarnej szwedzkiej formacji Hedningarna, a także kanadyjską szamankę Sandy Scofield. Za partie trąbki odpowiada uznany muzyk jazzowy Miłosz Gawryłkiewicz.

Więcej:

www.kzww.pl
www.fonografika.pl
www.karrot.pl
www.ironmedia.com.pl

12:03, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Lokalnym patriotą nie jestem, dlatego taryfy ulgowej dla rzeszowskiej formacji Hermetic Evolution stosował nie będę. Czy będzie im potrzebna? Sprawdźcie.

  1. Geneza (3:33)
  2. Entropia (3:36)
  3. H+ (1:44)
  4. Komora (3:04)
  5. Remedium (3:41)
  6. Enigma (3:28)

 
    Hermetic Evolution, A.D. 2012

     Darmowe pobranie

Musze na wstępie przyznać, że takie granie od jakiegoś czasu pasją moją nie jest. Co nie oznacza oczywiście, że temat potraktowałem po macoszemu. W każdej muzyce staram się odnaleźć aspekty, które mnie poruszą. Było tak i tym razem.

Płyta traktuje o ewolucji rodzaju ludzkiego od naturalnego początku do technologicznej autoewolucji - pierwszy plus za koncept. Mimo ograniczonej formy w postaci ep-ki zdradza to zaangażowanie członków zespołu.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:34, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 marca 2012

Silesian Metal Fest jest inicjatywą mająca na celu zaprezentowanie kilkunastu około-death metalowych zespołów (głównie undergroundowych). Oto rozpiska festiwalu:

- 28.04.2012 - Tychy - Underground Pub
Zagrają: Heretique, Haures, Decline, Isurus, Final Resistance
Wstęp: 10 PLN

- 06.05.2012 - Katowice - Klub Kultowa
Zagrają: Heretique, Haures, Isurus, Exiled, The Crossroads, Abnormal Sickness, Borderline Personality Disorder Wstęp: 10 PLN

- 12.05.2012 - Kraków - Kazamaty
Zagrają: Heretique, Haures, Isurus, Whizper, Formless, Borderline Personality Disorder, Corrosion of the Backbone Wstęp: 10 PLN

- 26.05.2012 - Bielsko-Biała - Rudeboy
Zagrają: Heretique, Haures, Isurus, Final Reistance, Cortege. (dalsze zespoły zostaną podane wkrótce!) Wstęp: 20 PLN

12:15, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Legenda lat 80-tych - Red Box, znany z takich hitów jak "Lean on Me (ah-li-ayo)" oraz "For America" zagra 17 kwietnia w krakowskim klubie "Kwadrat”. Zespół powstał we wczesnych latach 80-tych, w 1985 roku wydali płytę "The Circle & the Square”, która odniosła olbrzymi sukces a pierwszy singiel "Lean on Me (ah-li-ayo)" dotarł do 3 miejsca Brytyjskiej UK Top Ten Hits. Lider Red Box, Simon Toulson-Clarke w 2010 roku reaktywował zespół wydając album "Plenty", z którego utwór "The Sign" był wysoko notowany na liście przebojów Trójki.

Informacje o koncercie:
17.04.2012 Kraków „Kwadrat”
Start 20:00, wejście od 19:00
Ceny biletów:
90 zł – przedsprzedaż
100 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne są również w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski (Empik, Saturn, Media Markt, itp).

12:09, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Do Polski powraca Crippled Black Pheonix. Listopadowe występy grupy spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Tym razem Crippled Black Phoenix podczas swojej europejskiej trasy "We Shall See Vistory Tour" zaprezentuje materiał z najnowsze wydawnictwa "(Mankind) The Crafty Ape". Nowy album, który premierę miał 30 stycznia usłyszeć będziemy mogli na żywo już w marcu. Teledysk promujący jest już dostępny w serwisie Youtube.

Na stronie Machiny można przeczytać świeżutki wywiad jakiego udzielili dwaj muzycy formacji - Justin Graves i Karl Demata.

 
Zespół wystąpi 26 marca w warszawskiej Progresji.  Dzień wcześniej pojawią się w Sopocie (Sfinks), a dzień później we Wrocławiu (Bezsenność). Jako support zobaczymy Fade Out, laureatów konkursu Zrób Głośniej! organizowanego przez serwis T-Mobile Music.
11:58, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Bohaterami marcowego wydania magazynu TopGuitar jest dwoje młodych ludzi – Esperanza Spalding i Jason Becker. Oboje już od najmłodszych lat pełni pasji, zaangażowania, choć ich życiorysy ułożyły się zupełnie odmiennie. Oboje oddali się muzyce i poświęcają swej pasji całych siebie. Esperanza to postać nietuzinkowa – zdobywczyni nagrody Grammy, konsekwentnie podążająca własną drogą i już w tak młodym wieku (28 lat) dokonała rzeczy wielkiej – wytyczyła nowy szlak rozwoju kontrabasu jako instrumentu wiodącego. Warto zainteresować się jej historią – to ewidentny diament, który na naszych oczach zmienia się w brylant.

Z kolei Jason Becker – świetnie zapowiadający się gitarzysta, który na początku lat 90. lat był typowany do panteonu największych mistrzów gitary – od 20 lat zmaga się z groźną chorobą, która uniemożliwiła mu nie tylko grę na gitarze, ale także normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Podłączony do rurek, przewodów, urządzeń, bez których nie mógłby przeżyć, porozumiewając się z otoczeniem za pomocą "pisania" wzrokiem na ekranie komputera, nie składa broni: ciągle tworzy muzykę.

Dwoje młodych, dwoje muzyków – zapraszam do lektury TopGuitar, być może  w ich historiach odnajdziecie kawałek siebie! Szukajcie ich w marcowym
wydaniu magazynu TopGuitar i dodatku TopBass.

11:44, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 marca 2012

Żona mi świadkiem, nie narzekam na brak płyt do recenzji. Dziś jednak postanowiłem zrobić przerwę od bieżących wydawnictw i wrócić do szczególnego albumu z 2009 roku. Mam na myśli urodzinową kompilację wytwórni No Angels Prod, zatytułowaną "5 Years Of Calm Fury", która kiedyś nie opuszczała mojego odtwarzacza.

To wydawnictwo jest wyjątkowe pod wieloma względami. Po pierwsze wspomniana już okoliczność: pięć lat istnienia niezależnego labelu - podkreślmy owocnych lat. Po drugie: na jubileuszową kompilację trafia 14 nigdy niepublikowanych kompozycji niemal wszystkich projektów, które współpracowały z Radunirem. Uwierzcie mi (a najlepiej sprawdźcie sami) jest w czym wybierać! Swoje unikatowe brzmienia zaprezentowały same osobowości. W konsekwencji obok siebie znalazły się różne style reprezentujące odmienne podejścia do antymuzyki. Mimo szerokiego zakresu stylistyki udało mi się znaleźć wspólny mianownik.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

Informacje o albumie:

Tytuł: 5 Years Of Calm Fury
Wykonawcy:


1. Inner Vision Laboratory - The Call Pt3
2. In Scissors - Regina Tacitus [Regium In Umbra] feat Angel
3. In Scissors - Adjoined Twins
4. QDC - 1997 
5. QDC - Whispering Past 
6. Krothor - Dłonie, Stopy I Gwoździe
7. Krothor - Waginy Pasyjne
8. Zmierzch - Pudendagra
9. Experiments In Darkness - The Arrival Of The Real Beasts
10. Nocturn Inferi - Red Wine White Candle Nothing
11. Buben - Light And Earth Overnight
12. Abstractive Noise - Faceless
13. Roto Visage - Antediluvian Craving
14. Simulacra - Once This Was The Future

Rok wydania: 2009
Wytwórnia: No Angels Prod.

Album jest do pobrania za darmo ze strony wytwórni lub bezpośrednio z archive.org.

14:09, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 marca 2012

Niedzielne popołudnie to dobra pora na kilka moich propozycji. Tradycyjnie trochę nowości ale i kompozycji z dawnych, dobrych lat.

1. Ad Ombra - Flowers for Eschaton
2. Anathema - Untouchable Part 2
3. Marilyn Manson - No Reflection
4. Nine Inch Nail - Perfect Drug
5. Peccatum - Speak Of The Devil (As the Devil May Care)
6. Antimatter - Leaving Eden
7. Trail of Tears – Decadence Becomes Me 
8. Cradle Of Filth - Amor E Morte
9. Limbonic Art - Overtune - Nocturne
10. Tiamat - The Temple Of The Crescent Moon

środa, 14 marca 2012

Do anonsowanych ostatnio 5 koncertów - w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku oraz Łodzi. doszły kolejne 4 - oprócz drugiej wizyty w Krakowie, projekt Queen Symfonicznie zawita także do Wrocławia, Torunia oraz Zabrza.

Projekt Queen Symfonicznie to niezwykłe aranżacje utworów Queen na chór i orkiestrę w formie dwuczęściowego spektaklu - w wykonaniu filharmoników Alla Vienna, 19-osobowego chóru Vivid Singers oraz śpiewającego aktora wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju.

Wykonanie "We Will Rock You"
Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronie - www.queen.allavienna.pl
15:17, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczął się nabór zespołów do tegorocznej, trzeciej edycji festiwalu Kortofest. W tym roku proces rekrutacji odbywa się w całości elektronicznie. Przegląd jest szansą dla muzyków i zespołów na zdobycie niezwykle wartościowych nagród

Ideą festiwalu jest to, aby pomóc szerzej zaistnieć zespołom, które warto pokazać – mówi Jakub Roszkiewicz, dyrektor artystyczny. – Tradycją Kortofestu stało się, że zwycięzca zgarnia wszystko. Co roku pula nagród obejmuje m.in. pełną, wartą tym razem 20.000 zł, sesję nagraniową całej płyty razem z postprodukcją i grant pieniężny w wysokości 5.000 złotych. Teraz pula ta powiększa się o nagranie profesjonalnego klipu czy przygotowany przez wyspecjalizowaną agencję pakiet prasowo-promocyjny, obejmujący obsługę prasową, publicity oraz public relations. Wierzymy, że dzięki tym nagrodom oraz dzięki fachowemu jury, uda nam się skutecznie wesprzeć ambitne zespoły i muzyków – dodaje.

W tym roku zgłoszenia na festiwal odbywają się w pełni elektronicznie. Specjalnie przygotowany panel na stronie www.festiwal.kortowiada.pl  umożliwia zespołom zapisanie się na Kortofest bez wychodzenia z domu. – Chcemy, by nasz festiwal był maksymalnie przyjazny muzykom – mówi Jakub Roszkiewicz. – To oraz inne udogodnienia i nagrody z pewnością go takim czynią.

Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji Kortofestu były zespoły: uznany na zagranicznych festiwalach Orange The Juice oraz popularny na krajowej scenie SKA-reggae Majestic. W jury zasiadali miedzy innymi Tymon Tymański, Jędrzej `Kodym` Kodymowski, Paweł Kostrzewa czy Paweł Boroń. Kortofest odbywa się w Olsztynie – od trzech lat równolegle z najgłośniejszymi juwenaliami w Polsce, Kortowiadą.

Więcej: www.festiwal.kortowiada.pl

15:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum