Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
sobota, 31 marca 2007
MetClub - oficjalny fanklub Metallicy, opublikował kilka nowych zdjęć zespołu ze studia.Zobacz pozostałe:
Photo#1
Photo#2
Photo#3
Photo#4
Photo#5
Photo#6
Photo#7
22:11, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
Holenderska grupa Within Temptation otrzymała po raz czwarty wyróżnienie Export Prize Buma Cultuur Exportprijs 2006. Nagroda przyznawana jest Holenderskim artystom za największa sprzedaż albumów/dvd za granicą.

źródło:blabbermouth.net
21:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Paradise Lost zakończył prace nad teledyskiem do singlowego "The Enemy". Za jego reżyserię odpowiada ukraiński artysta Edward 209 współpracujący wcześniej z Front 242 i In Strict Confidence. Zdjęcia odbyły się na Krymie.

Zobacz "The Enemy" live z Metalmanii 2007

21:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Singlowy utwór "The Enemy" wykonany na tegorocznej Metalmanii.
21:20, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 marca 2007
Tribute to Anathema - pod takim tytułem odbędzie się w piątek 25 maja w krakowskim Loch Ness   koncert w hołdzie tej wyjątkowej grupy. Gościem specjalnym oraz głównodowodzącym podczas pokoncertowego afterparty będzie były członek AnathemyDancan Patterson. Na koncercie wystąpią: Cemetery of Scream, Iluzjon, All Shades of Grey, Carnal, NewBreed.

Ceny biletów : 49zł (w przedsprzedaży), 60zł (w dniu koncertu).
22:31, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Grupa Paradise Lost ujawniła daty wydania singla oraz albumu w poszczególnych krajach.

Singiel "
The Enemy":
Piątek 13 kwietnia, singiel ukaże się w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.

Album "In Requiem":
Piątek 18 maja, album ukaże się w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz w krajach Beneluksu, a także we Włoszech.
Poniedziałek 21 maja, premiera w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Danii, Norwegii.
Środa 23 maja, premiera we Finlandii, Szwecji i na Węgrzech.

W pozostałych europejskich państwach premiera odbędzie się 21 maja natomiast w Usa album zadebiutuje 5 czerwca.

źródło:blabbermouth.net
22:23, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
20 października, w ramach trasy "The Invaluable Darkness Tour 2007", w warszawskiej Progresji wystąpi zespół Dimmu Borgir. Towarzyszyć mu bedzie szwecki Amon Amarth
22:07, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 marca 2007
Metallica potwierdziła swój udział w Live Earth. Fani spekulują w którym miejscu zagra słynny zespół. najczęściej wymienianą lokalizacją koncertu jest nowe Wembley. Czy Metallica zasupportuje Stonesów? Dowiemy się wkrótce.

Koncerty z serii Live Earth odbędą się 7 lipca na siedmiu kontynentach. Na scenach m.in. w Anglii, USA, RPA, Japonii oraz Brazylii zagra wiele znakomitych gwiazd. Koncerty mają zwrócić uwage świata na drastyczne zmiany klimatu na Ziemi. Dochód z przedsięwzięcia ma zasilić konta organizacji ekologicznych. Pomysłodawcą imprezy jest były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych - Al Gore.

źródło:blabbermouth.net
22:05, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Francuska strona Charts In France informuje, iż reżyserem nowego clipu Marilyn Manson do utworu "When the Heart Guides the Hand" jest słynny James Cameron. teledysk ba być okraszony 30 efektami specjalnymi.

"When the Heart Guides the Hand" będzie pierwszym singlem promującym "Eat Me, Drink Me"
21:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 marca 2007
Szwecka Katatonia potwierdziła swój udzial w czeskim Brutal Assault Festival. Festiwal odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia w miejscowości Svojsice U Prelouce - ok. 100 km od Pragi.

źródło:katatonia.com
22:56, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Nadal nie jest znana dokładna data premiery nowego albumu Marilyn Manson. Wiadomo natomiast jaki utwór trafi na jeden z singli promujący "Eat Me, Drink Me" - ma być to "When the Heart Guides the Hand" oraz "Putting Holes In Happiness". Ponadto znamy już kilka innych tytułów, które wypełnia nowy album grupy. Są to m.in. 6-minutowy "If I Was Your Vampire" - jak twierdzi Mr Manson "nowa wersja "Bela Lugosi's Dead" Bauhaus, prawdziwy gotycki hymn".
Na płytę ma trafić także utwór "Just A Car Crash Away" będący "marszem śmierci" oraz typowa dla M.M kompozycja "The Red Carpet Grave",

źródło:blabbermouth.net
22:39, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 marca 2007
"To album, na którego realizację pracowałem całe swoje życie" - mówi Manson o swej najnowszej płycie "Eat Me, Drink Me". "Zawsze musisz się poddawać transformacji - inaczej nie jesteś w stanie nadal funkcjonować jako artysta. Ta płyta to moja największa transformacja".

Na stronie manson.pl można przeczytać tłumaczenie [autor: Michał Szyksznian (Bulls)] artykułu o Marilyn Manson z kwietniowego magazynu Revolver. Tematami przewodnimi artykułu są: nadchodząca płyta muzyka, wampiryzm oraz "najbardziej popieprzony rok życia" muzyka.

"Na tej płycie naprawdę chciałem śpiewać i musiało się to wyłonić z nagiego, emocjonalnego miejsca. Ta płyta nie pokazuje mnie płaczącego, to nie są piosenki o moich nieszczęściach - myślę, że ta płyta prawdopodobnie przemówi na różne sposoby do większej ilości ludzi, a to z powodu swego zupełnie ludzkiego elementu".

Czytaj
22:10, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
Album "Memorial" - ostatnie, jak dotychczas dzieło w dorobku Moonspell uzyskało status złotej płyty w ojczyźnie zespołu Portugalii. Wiąże się to ze sprzedażą ponad 10,000 sztuk krążka i jest to swoisty rekord, gdyż Moonspell jest pierwszym zespołem metalowym, który uzyskał taki wynik w Portugalii.

źródło:blabbermouth.net
21:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Jestem nadal zdumiony, że wciąż żyję po tej kulminacji złych chwil, których ukoronowaniem było złożenie przez moją żonę papierów rozwodowych w trakcie Świąt. To był naprawdę smutny okres"/cytat za cgm.pl/

Marilyn Manson pod koniec ubiegłego roku myślał o samobójstwie. Życie uratowała mu, ponoć praca nad nowym albumem "Eat Me, Drink Me".


"Przechodziłem ostatnio przez trudny okres w życiu. Było mi tak ciężko, że chciałem nawet rzucić muzykę. Ale okazało się, że to jedyny ratunek dla mnie. Napisałem piosenki, przy których moi znajomi płakali. To coś romantycznego i przerażającego zarazem. Coś w stylu Draculi"/cytat za interia.pl/ - powiedział muzyk o nowej płycie.

źródło:cgm.pl, interia.pl
21:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Latem Marilyn Manson wyrusza w trasę koncertową wraz z grupą Slayer. Wspólne turnee obu zespołów ma objąc 25 koncertów w Usa, oraz występy na europejskich festiwalach: m.in. Download Festival w Donington i Metaltown Festival w Sztokholmie.
21:13, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 marca 2007

Teledysk do utworu "Energize Me", który promuje nadchodzący album zespołu After Forever.

Uwagi: Floor najładniej w czerwieni...
Tekst utworu:
Energize me with a simple touch
Or with an open heart
Energize me
Fire up this flame that's burning between us

It's not a fantasy
Another mystery
It's just what I can feel
It's something I can see
It's like a memory
And in a melody
It's just what we all know,
and we all hear

I was blind
I was closed down
Could not feel
or set it free

Energize me with a simple touch
Or with an open heart
Energize me
Fire up this flame that's burning between us

It lies in everyone
This swelling energy
It's all around us too
Electrifying you
So can't you set it free
This virtue is the key
Just something we all know
We all use

I can feel
It's inside me
Open up
Enlighten me

Energize me with a simple touch
Or with an open heart
Energize me
Fire up this flame that's burning between us

Energize me with a simple smile
Open up your mind
Energize me
Activate the light
That's given and taken

Can you believe in the power that's burning between us
Would you believe if you opened up your mind
Opened up your heart

Energize me with a simple touch
Or with an open heart
Energize me
Fire up this flame that's burning between us

Energize me with a simple smile
Open up your mind
Energize me
Fire up this flame that's burning forever

22:07, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Zespół Within Temptation ujawnił dane dotyczące debiutu nowego albumu "The Heart of Everything" na europejskich listach sprzedaży.

Najwyższą pozycję album zanotował we Finlandii, gdzie zadebiutował na 2 miejscu. Dobre lokaty uzyskał w Szwecji - 4, oraz Niemczech - 5 pozycja. Debiuty w pozostałych krajach:

Austria - 12 miejsce
Polska - 22 miejsce
Norwegia - 24 miejsce

źródło:blabbermouth.net
21:49, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Po raz pierwszy nauczyłem się tworzyć podczas trasy. Większość czasu między występami spędzałem w autobusie albo na zapleczu bawiąc się beatami na laptopie. Pod koniec tournée miałem już całkiem pokaźną kolekcję świeżych kompozycji. Czułem się autentycznie natchniony. Nawet na chwilę nie zrobiłem sobie przerwy, za to wynająłem sobie dom w lesie i tam, w ciszy, wpadłem na koncepcję Year Zero" - tak lider Nine Inch Nails tłumaczy krótki odstęp pomiędzy nową płyta, a poprzednią.

źródło:cgm.pl
21:40, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W zestawieniu OLIS, obejmującym okres 12-18 marca 2007 na 22 pozycji debiutuje Within Temptation z "Heart Of Everything". Na 56 miejscu możemy znaleźć "Piła Tango" Strachy Na Lachy.

źródło:olis.onyx.pl
21:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Zespół Paradise Lost pozwolił swoim fanom zapoznać się z 2 utworami, które mają wejść w skład nadchodzącego singla zespołu. Medley* dwóch utworów:  "The Enemy" oraz "Beneath Black Skies" można posłuchać na profilu Myspace zespołu.

Posłuchaj

------
medley- [me`dli ] różnorodność, mieszanka
21:17, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Nowy album Samaela zatytułowany "Solar Soul" ukaże się jednak 1 czerwca, a nie 14 dni później, jak informowano wcześniej. Nieznane są przyczyny zmiany terminu premiery albumu.
Zespół ujawnił także listę utworów:

1. Solar Soul
2. Promised Land
3. Slavocracy
4. Western Ground
5. On the Rise
6. Alliance
7. Suspended Time
8. Valkyries' New Ride
9. Ave!
10. Quasar Waves
11. Architect (bonus track)

12. Olympus
 
źródło:blabbermouth.net
21:03, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 marca 2007
Kerrang! opublikował listę 100 gigantów rocka - zestawienie najbardziej kultowych person rocka.
Pierwsze miejsce zajął gitarzysta AC/DC Angus Young. Wyróżniono min. James Hetfield'a
- 6 miejsce, Marilyna Mansona - 17 miejsce, Trenta Reznora - 21 miesce, Maxa Cavalera - 39. miejsce. 40 i 41 miesce zajęli członkowie Metallicy:
kolejno Kirk Hammett i Lars Ulrich.

Należy odnotować także: 5 miejsce Kurta Cobaina, 49 Coreya Taylora, czy 77 pozycję Cristiny Scabbi.

Pełne zestawienie

22:27, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 marca 2007
"Dead Again"- najnowsze dzieło Type o Negative zadebiutowało na 27 miejscu na liście The Billboard 200. Wiąże się to ze sprzedażą w USA 22,000 sztuk albumu w pierwszym tygodniu od premiery. Tym sposobem zespół poprawił swój wyczyn z czerwca 2003 roku, kiedy to album "Life Is Killing Me" debiutował na liście, na miejscu 39 (27,000 egzemplarzy).

Wciąż niepokonany pozostaje rekord sprzedaży albumu
"Bloody Kisses" z 1993, który rozszedł się w USA w około 1,000,000 sztuk.

źródło:blabbermouth.net
23:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W sieci od jakiegoś czasu krążą niepotwierdzone plotki jakoby nową wokalistką Nightwish miała zostać Vibeke Stene - była wokalistka norweskiej Tristanii.
Narodziny tej plotki wiążą się zapewne z artykułem dziennikarza Mikko Räsänen'a, który w gazecie "Ilta-Sanomat".
"Po raz pierwszy jej nazwisko pojawiło się rok temu, ale wtedy mówiono o tylu wokalistkach, że się tym nie przejmowałem. Zdecydowaliśmy się zająć tą historią po rozmowie z Frankiem Stroebele. [menedżer min. Within Temptation] On był przekonany, że to prawda. Myślę, że Vibeke to dobry wybór. Zna się z zespołem jeszcze z czasów Tristanii, gdy razem koncertowali" - wyjaśnia dziennikarz.
Wokalista Tristanii Osten Bergoy jest zaskoczony tymi wiadomościami, gdyż oficjalnym powodem odejścia Vibeke były względy osobiste. Ex-wokalistka Tristanii ponoć wybrała karierę zawodową - nauczycielki śpiewu.

Dziś Vibeke powiedziała norweskiej gazecie VG, iż nie jest nową wokalistką Nightwish.

źródło:blabbermouth.net
23:37, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Tyler Shield - fotograf rodem z Kalifornii ogłosił nabór fanów, chętnych do udziału w najnowszym teledysku Marilyn Manson. Wokalista będzie reżyserem oraz głównym bohaterem klipu.

źródło:blabbermouth.net
23:07, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Archiwum