Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
piątek, 20 grudnia 2013

"Czymże jest nasze życie, jeśli nie szeregiem preludiów do owej nieznanej pieśni, której pierwszą uroczystą nutę intonuje śmierć"[1] - zastanawiał się w Alphonse de Lamartine w swoich poetyckich medytacjach. Album "The Zone of Silence" to zbiór tych najczarniejszych preludiów ludzkiego życia, mówiących o krzywdzie wyrządzonej dzieciom.

1. Loneliness
2. Him - A Complete Stranger
3. In The Dungeon Of Your  Own Feelings
4. The Zone Of Silence ...
5. Fear
6. Lullaby

A.D.2013, Zoharum


Wiele się zmieniło w muzyce projektu Accomplice Affair. Dojrzała, nabrała nowych, indywidualnych rys. To już nie tylko deformacja struktury dźwiękowej, która miała swój niewątpliwy urok, ale kompozycje o budowie bardziej uformowanej, by nie rzec tradycyjnej. Gitara przestała być wyłącznie surowcem, czy ramą schematu. Stała się budulcem, który wraz z innymi składnikami (perkusonalia, instrumenty klawiszowe i wreszcie wokal) stanowi o wartości kompozycji.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

Przypis:

[1] Medytacje poetyckie La­martina.

17:34, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 grudnia 2013

W muzyce zawsze trzeba w coś wierzyć, coś przyjąć i coś odrzucić. Ale skąd brać pewność, co? To mniej lub bardziej świadomy wybór artysty. Przyjrzyjmy się dziś wyborom człowieka skrywającego się za projektem Mote.


1. Undone (Intro)    
2. Nearness (Song of the Pond)    
3. Canary Wharf    
4. Safe
5. My Hands, Your Fears   

A.D.2013, Twice Removed Records


Mote decyduje się na prostotę. Bez wątpienia nie jest ona podyktowana tylko ograniczeniami technicznymi. Album, który powstał w zaciszu sypialni nie mógł być rozbuchany efektami i ta prostota to świadomy wybór twórcy.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

23:22, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 grudnia 2013


1. Arrival
2. The Foreigner
3. Stowaway Sylvie
4. Percival Buck
5. Beyond The Furthest Star
6. Should You Wait For Me
7. Turtle’s Back
8. When Will May Return?
9. Clown King
10. Pause For Thought
11. The Missing
12. Farewell


A.D.2013, Deep Field Records

Na "Missing" znajdziecie odniesienia do muzyki wielu uznawanych dziś za klasykę formacji (rodem z przełomu lat '60-'70). Nazwy, gatunki są jednak w tym wypadku zbędne, bo muzyka The White Kites ma w sobie bardzo poszukiwany dziś pierwiastek: unikalną pieczęć osobowości, nie jest kopią  z kopii, czy efektem seryjnej produkcji. 


Ten album jest tak bardzo niedzisiejszy, że aż piękny. Może przez to być traktowany jako echo przeszłości, sentyment. Jest tu miejsce na radość, śmiech, szaleństwo i opary absurdu. Jednak gdy wsłuchać się w "Missing" odkryjemy muzykę, która wykazuje silne akcenty protestu i tęsknoty. Za wartościami, które w dzisiejszej muzyce (ale i życiu) zagubiono, zapomniano i odrzucono.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

19:58, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum