Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
wtorek, 27 grudnia 2011

Nie kryłem swojej radości, gdy otrzymałem od Beast Of Pray ten album. O Hati słyszałem od dawna, miałem również na koncie krótki romans z pojedynczymi kompozycjami tej formacji wygrzebanymi w sieci. To specyficzna muzyka pełna głębi i hipnotycznych refleksów. Jak mawiał klasyk nadeszła wiekopomna chwila, by zmierzyć się z pełnym wydawnictwem tego projektu i to jakim zarejestrowanym w koncertowych warunkach albumem "Die Mechanik, Die!".


1. Die Mechanik I 8:25
2. Die Mechanik II 6:11
3. Die Mechanik III 9:19
4. Die Mechanik IV 8:14
5. Die Mechanik V 5:18
6. Die Mechanik VI 9:04 


  Beast Of Pray, A.D. 2008"Die Mechanik, Die!" podzielony jest na sześć umownych części, jednak przy poznawaniu tej płyty warto traktować ją jako całość. Za takim podejściem przemawia przyswajalna długość wydawnictwa oraz specyfika samej muzyki. Ten album zawiera  w sobie mroczne, mistycznych momenty, które doskonale rezonują poprzez elektroniczne brzmienie. Niezaprzeczalne elementy transowe i hipnotyczne tego materiału przywodzą mi na myśl wszelkiej maści muzykoterapie z masażem dźwiękiem na czele. Dużo to kuszących wibracji gongów, pogłosu dzwonków, szelestu grzechotek, dźwięków rogu i innych nietypowych dla przeciętnego konsumenta muzyki instrumentów. Jednak nie jest to do końca relaksujący i odprężający masaż. Na nasze czyste, gotowe do duchowej analizy niebo potrafią przybyć dark ambientowe chmury.


Cała recenzja na onlygoodmusic.pl

00:21, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 grudnia 2011

Zapraszamy na koncert w piątek 27 stycznia do toruńskiego Klubu Bunkier! Tego dnia, w ramach 2 części swojej trasy wystąpi zespół Thesis wspierany przez specjalnych gości zaproszonych tego wieczoru: formacje Xanadu oraz Alhena. Bramy otwierają się od godziny 19:00 natomiast bilety są w cenie 10 PLN (przedsprzedaż) i 15 PLN (w dniu koncertu).

Zespół THESIS działa na polskiej scenie od 2007 roku. Wydał do tej pory debiutancką płytę „Channel 1”, był częścią składanki Piotra Kaczkowskiego Minimax vol. 5 oraz prężnie koncertuje na różnych scenach w Polsce. 20 maja ukazała się akustyczna EPka "Acoustic Music EP 1". Obecnie Thesis przebywa w studiu nagrywając drugą płytę.
Cyfrowe wersje płyty "Channel 1" oraz akustycznej EPki są dostępne do odsłuchania lub darmowego pobrania z oficjalnej strony zespołu http://www.thesisband.com

Zespół Xanadu został powołany do życia w maju 2008 roku przez kilku lokalnych muzyków, czujących potrzebę grania ambitnej, przestrzennej muzyki z nutką melancholii, ale i rockowym pazurem. Jest to w pewnym sensie kontynuacja "starego Xanadu" z lat 90 ubiegłego wieku, z którym łączy osoba perkusisty zespołu - Huberta Murawskiego.
W naszej muzyce łączymy osobiste fascynacje muzyczne, scalamy je wspólnie i nadajemy swojej muzyce uniwersalny przekaz. Wszystko ewoluuje, tak jak i nasza muzyka, trudno więc przewidzieć dokąd nas zaprowadzi.
Na przełomie 2010 i 2011 roku zespół zarejestrował płytę "The Last Sunrise", która została wydana 13 września 2011 przez amerykańską wytwórnię ProgRock Records.

Zespół Alhena powstał w styczniu 2010 roku w Bydgoszczy, jako realizacja pasji tworzenia własnej wizji muzycznej osób, które spotkały się w chwili odejścia z poprzednich projektów muzycznych. Po okresie stabilizacji składu, grupa rozpoczęła intensywne prace nad komponowaniem materiału, czego rezultatem było nagranie EPki, na której znalazło się pięć utworów. Nagrań dokonano w okresie lipiec-wrzesień 2011 w bydgoskim MG-Studio pod okiem Marcina Grzelli. Po kilku koncertach promujących zarejestrowany materiał i ciepłym przyjęciu ze strony publiki, zespół zdecydował się pracować nad materiałem na swój debiutancki album.

Więcej info jak i gdzie kupić bilety na www.facebook.com/thesisband

Autumn Tour Pt. 2:
Forma + Thesis + Guests

20.01.2012 [piątek]    - Kraków @ Paranoya              [+ Overcolored]  
21.01.2012 [sobota]    - Skarżysko Kamienna @ Semafor   [+ Irena]
22.01.2012 [niedziela] - Stalowa Wola @ Pod Balladą              

Thesis + Guests
27.01.2012 [piątek]    - Toruń @ Bunkier      [+ Xanadu & Alhena]  
28.01.2012 [sobota]    - TBA    
29.01.2012 [niedziela] - Poznań @ Lizard King [+ Butterfly Effect]

 
Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalne strony zespołów:
http://www.thesisband.com
http://www.xanaduband.com
http://www.alhenaband.com

Serwis OnlyGoodMusic jest Patronem Medialnym koncertu w Toruniu.

23:56, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 grudnia 2011

Nowy album holenderskiej grupy Epica ukaże się 9 marca. na krążku zatytułowanym "Requiem For The Indifferent" znajdzie się  13 premierowych kompozycji.

Oto lista utworów:

01. Karma
02. Monopoly On Truth
03. Storm The Sorrow
04. Delirium
05. Internal Warfare
06. Requiem For The Indifferent
07. Anima
08. Guilty Demeanor
09. Deep Water Horizon
10. Stay The Course
11. Deter The Tyrant
12. Avalanche
13. Serenade Of Self-Destruction

źródło: Epica

11:59, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Grupy Epica w przyszłym roku dwukrotnie odwiedzi Polskę. Holendrzy zagrają 15 maja w Mega Clubie oraz dzień później w warszawskiej Progresji.

Zespół będzie promował  nowy album "Requiem For The Indifferent", który ukaże się 9 marca 2012 roku.

Epica + support
15. 05. 2012 – Katowice Mega Club
16. 05. 2012 – Warszawa klub Progresja

Start koncertów: godz. 20:00
Wejście od godz. 19:00
Bilety w cenie: 100 zł przedsprzedaż / 110 zł w dniu koncertu

źródło: onet.pl

11:54, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Jest już dostępny dziesiąty numer miesięcznika Electric Nights.
 
W grudniowym numerze "Electric Nights" szczególnie polecamy mocny i szczery wywiad z Cool Kids of Death. Warto zaznajomić się też z artykułem o Radical Face, bo myśl stojąca za tym projektem sprawia, iż pewnie spotkamy się z nim w nadchodzących miesiącach jeszcze parę razy. Oczywiście zapraszamy do wchłaniania refleksji młodych-zdolnych z Sensible Soccers, Coldair, Back To The Ocean oraz przekazu i muzyki (EP-ki "Encore" do ściągnięcia wraz z magazynem) od Dash Channel. Zakończyć działalność albumem miesiąca w postaci albumu jednego z zeszłorocznych odkryć polskiej muzyki? Chyba nie jest źle. Poczytajcie również o The Beach Boys, bo to zespół cią gle traktowany w naszym kraju z przymrużeniem oka. Nigdy nie dość ambitnych zespołów-enigm, więc chętnie opowiemy o Insides. Od stycznia magazyn przenosi się natomiast całkowicie na serwis www.electricnights.pl. Kilka nowości, kilka technicznych zmian, będziecie zaskoczeni!
 
Electric Nights jest już dostępny na stronie www.electricnights.pl w dziale "MAGAZYN" (tam również numery archiwalne) w systemie płatności na 'płać-ile-chcesz' (łącznie z opcją darmowego pobierania).

Zapraszamy też na Facebookowy profil

źródło: fantommedia.pl

09:37, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Krakowski zespół Holden udostępnił na swoich profilach/stronach na portalach społecznościowych premierowy numer. Utwór jest tytułowym kawałkiem z nadchodzącego wydawnictwa zespołu - EP-ki "Words". Wydawnictwo zostało zrealizowane w Psychosound Studio pod okiem amerykańskiego producenta Norman'a Teale, znanego ze współpracy z takimi artystami jak: John Zorn, Teresa Wong, Cris Duncan czy Zachary James Witkins.

Premiera wydawnictwa zaplanaowana jest na pierwszy kwartał 2012 roku. Utwór "Words" dostępny jest na:
www.facebook.com/FreeHolden
www.holdenband.bandcamp.com
www.reverebnation.com/go4holden
www.youtube.com/user/go4Holden

źródło: Holden

09:32, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »

17 stycznia 2012 nakładem Metal Mundus ukaże się trzeci album Lostbone - zatytułowany "Ominous".

Kto słyszał wcześniejsze dokonania grupy, lub widział ich na żywo wie, że po nowej płycie można oczekiwać solidnej dawki energetycznego i brutalnego metalu, łączącego elementy thrash, death i hardcore. Sam zespół o albumie: "To zdecydowanie nasz najbardziej zróżnicowany materiał! Stworzyliśmy najwolniejsze i najcięższe utwory w naszym dorobku, ale tuż obok nich mamy totalnie szybkie i wściekłe rzeczy. Jest trochę więcej melodii i zdecydowanie więcej blastów! Pojawiło się też kilku gości!".

Płyta została nagrana w okresie od lipca do grudnia 2011 w warszawskim studiu SOUND DIVISION pod oczami i uszami dwóch realizatorów: Arka "Malty" Malczewskiego i Filipa "Heinricha" Hałuchy. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Filip "Heinrich" Hałucha.

Zespół udostępnił trailer z fragmentami wszystkich utworów

źródło: Metal Mundus

09:06, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 grudnia 2011

Cold Fusion to solidna marka, szanowana nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. W tym roku ukazało się nowe wydawnictwo tego projektu zatytułowane "Architecture". Trochę mnie ten album zaskoczył (zwłaszcza nasuwającymi się skojarzeniami), trochę poraził ale przede wszystkim zachwycił. Czy podzielicie ten zachwyt? To już zależy (jak zawsze) od indywidualnych preferencji, ja natomiast postaram się wskazać na kilka aspektów, które mogą Was zaintrygować, a może zirytować. Wszystko po to byście suma summarum spróbowali sami zasmakować tej muzyki.

01. Intro
02. Part I Firmitas
03. Part II Utlitatis
04. Colosseum
05. Part III Venustatis
06. Divina Proportio
07. Iunge
08. Architecture
09. City Streets
10. Misanthropy
11. Octagon

Bonus CDr

01. Untitled
02. Untitled
03. Untitled
04. Untitled 

Rage In Eden, A.D. 2011

Muzyka i architektura wbrew pozorom maja wiele wspólnego - przede wszystkim warstwę znaczeniową. W obu przypadkach zachodzi proces przekładania myśli i idei na określoną formę. Zarówno muzyka jak i architektura to zmysłowe wyobrażenie i krystalizacja myśli twórcy. Obie domeny w określony sposób interpretują  otoczenie, są złożonymi strukturami pełnymi znaczeń, symboli i archetypów.

Dużo na tym albumie analogi między muzyką a architekturą. Począwszy od nazw utworów mocno osadzonych w architektonicznej terminologi, skończywszy na złożoności kompozycji zaprojektowanych niczym monumentalne budowle.

Całość czytaj na onlygoodmusic.pl

23:55, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 grudnia 2011

W przygotowaniu jest trzeci numer Informatora Kultury Niezależnej - Hard ART, który ukaże się 1 lutego 2012 roku. Jednym z tematów numeru będzie podsumowanie roku 2011. W związku z tym Redaktorzy pisma wystosowali krótką informację:

Witaj! Przeprowadzamy sondę do HARD ART'u i związku z tym chciałbym abyś odpowiedział(a) na cztery proste pytania, które zamieszczam poniżej. Wyniki sondy zostaną opublikowane w trzecim numerze HARD ART, który ukaże się 1 lutego 2012 roku i podsumują obecny rok. Bylibyśmy bardzo wdzięczni i zaszczyceni jeśli udzielił(a)byś odpowiedzi na niżej postawione pytania. Na odpowiedzi czekamy do końca roku!! Odpowiedzi na pytania należy wysyłać na adres mejlowy: beastofprey@op.pl lub info@zoharum.com Wśród wszystkich uczestników tej sondy zostaną wybrane losowo 4 osoby, które otrzymają nagrodę:
miejsce 1: HARD ART 03 + trzy płyty CD
miejsce 2: HARD ART 03 + dwie płyty CD
miejsce 3: HARD ART 03 + jedna płyta CD
miejsce 4: HARD ART 03

Wyniki konkursu zostaną opublikowane, a nagrody wysłane po premierze trzeciego numeru HARD ART. Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na Twoją odpowiedź!


    Infamis & Dragos

Sonda dla HARD ART: (dotyczy sceny około industrialnej)

1. Proszę napisz w jednym/dwóch zdaniach jak oceniasz kondycję naszej polskiej sceny muzycznej?
2. Podaj trzy płyty polskiej produkcji/lub polskiego wykonawcy, które w Twojej ocenie są najlepszymi płytami roku 2011?
3. Podaj nazwy trzech ulubionych wykonawców/projektów lub zespołów z Polski, które cieszą się Twoim największym uznaniem.
4. Jakie było najlepsze wydarzenie muzyczne (koncert/festiwal) lub wystawa na której byłeś w 2011 roku?

WAŻNE!!!: po udzieleniu odpowiedzi należy podać swoje Imię, Nazwisko i Adres zamieszkania (ulicę, nr domu, lokalu, kod i miejscowość).

22:09, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 grudnia 2011

Kontynuując proces poznawania dyskografii projektu Accomplice Affair sięgnąłem po wydany w 2007 roku album "Jezior Wspomnień". Nie robię tego z recenzenckiego obowiązku, raczej z ciekawości. Nie będę ukrywał, że przesłuchane wcześniej albumy "Samotny Horyzont" oraz "Cienie" wyrobiły, w mojej ocenie solidną markę twórczości Przemka Rychlika. 


1. Kropla Deszczu
2. Niekończąca się Opowieść
3. Spadający Liść
4. Ukryty Czas
5. Na szczycie Olbrzymiej Góry
6. Zachód Słońca
7. Jezioro Wspomnień
8. Cisza 

  My Hands Music / A.D. 2007

Drugi z kolei w dyskografii album  Accomplice Affair intrygował mnie jeszcze przed wciśnięciem przycisku "play". Znam już trochę podejście twórcy do muzyki i mogę mieć cokolwiek uzasadnione oczekiwania wobec jego muzyki. Oczywiście biorę poprawkę na fakt, że dokonania projektu zgłębiam w odwrotnej kolejności, co wiąże się z pewnymi zawirowaniami.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

astrojową podróż, która oferuje otoczenia kolaże stopniowy riffów w tle i na pierwszym planie. Gitarowe akordy przypomina Pink Floyd łatwo, które wyznaczają nowe standardy w tym zakresie
23:53, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 grudnia 2011

Eksperymentowanie w muzyce wiąże się z łamaniem wszelkich barier. To forma wychodzenia poza ramy gatunku, która zawsze nosi znamiona współtworzenia czegoś nowego. Jest to działanie odważne, czasem niezrozumiałe. W całej puli konsumentów muzyki (mowa o wszystkich gatunkach) znajdują się osoby, które mają serdecznie dość bezwolnego powtarzania tych samych schematów, działań jedynie utrwalających i nie wnoszących nic nowego. Do nich między innymi skierowane jest album projektu Thaw zatytułowany "Decay".

1. Motherboard
2. For Ages
3. Wound
4. Decay
5. Processing
6. Wrathstar
7. Decomposition
8. Shadowplay
9. From Solid To Liquid
10. Usque Ad Consummationem Saeculi
11. Consumed By It's Own Soil 

A.D. 2010


"Decay" to przedziwny album. Mimo zawartości opartej na nieczystym brzmieniu, dysonansach i kakofonicznych dźwiękach nie odpycha. Wręcz przeciwnie, on przyciąga. Nie zniechęcają swoistego rodzaju zaciemnienia muzyczne (wszelkie szumy i trzaski) oraz utrudnienia ze strony duetu kompozytorów - czasem ważniejsze jest tło niż pierwsza linia.

Czytaj dalej na onlygoodmusic.pl

09:38, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 grudnia 2011

Niedawno mieliśmy przyjemność recenzować debiutanckie wydawnictwo grupy Alhena (przeczytaj recenzję). Dziś przyszła pora na krótki wywiad z tym dobrze rokującym zespołem.

Z wywiadu dowiecie się o planach i marzeniach członków zespołu oraz masy ciekawych rzeczy o Alhenie.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

22:30, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 grudnia 2011

Niemiecki projekt Son Of Eris nie rozpieszcza swoich fanów. Zniknął ze sceny na wiele lat. Pozostawił po sobie jeden smakowity (ponoć) kąsek w postaci swojego debiutu. Dopiero miniony rok przyniósł kolejny album projektu zatytułowany "Kallisti". Czy warto było czekać? Jak zwykle zdania będą podzielone.

1. Kallisti 
2. Vom Geheimen Herz Der Erde
3. Weltkrieg
4. Diskordia
5. Fallen Ones Spell
6. First Order
7. Welt Weit Krieg
8. Nichts ist Wahr
9. Armageddon

Rage In Eden, A.D.2010

Musze podkreślić, że ja na ten album nie czekałem. Z prozaicznego powodu, nie znam debiutu Son Of Eris. Nie miałem więc żadnych oczekiwań wobec tego wydawnictwa. Przyznaję, były pewne opory by sięgnąć po ten album. Mimo że niezwykle cenie sobie wydawnicze wybory Rage In Eden, na wzmiankę o akustycznych gitarach przed oczami stawał mi obraz albumu "Unveiled" projektu Pale Roses, który średnio przypadł mi do gustu. Na szczęście to nieco inny zakamarek neofolku.

Pełna recenzja albumu "Kallisti"

00:31, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 grudnia 2011

Kilka miesięcy temu miałem okazję przesłuchać czwarty album Accomplice Affair zatytułowany "Cienie". Teraz mogę w pełni poznać kontekst powstania tego albumu. Wszystko wskazuje na to, że pomysły które ostatecznie stanowiły o kształcie "Cieni" mają swoją genezę na "Samotnym Horyzoncie". Postanowiłem porzucić zasadę chronologii przy okazji dalszego zgłębiania wydawnictw projektu Accomplice Affair. Będę poruszał się wspak. Dziś przyjrzę się bliżej trzeciemu z kolei albumowi "Samotny Horyzont".

1. Szkliste Wspomnienia
2. Tam od Dawna Pada Deszcz
3. Samotny Horyzont
4. Skrytość
5. Szepty
6. Cień w Oddali
7. Kamienny Dom
8. Obraz Kobiety we Mgle (bonus)

   My Hands Music, A.D. 2009To bardzo specyficzny album, nawet jak na szeroko pojęty ambient. Celowo będę unikał określenia dark, gdyż zawartość "Samotnego Horyzontu" pełna jest ciepłych smug światła i senno - marzycielskiej atmosfery. Mroczniej bywa tylko fragmentarycznie, w obrębie poszczególnych utworów oraz kontekstowo - gdy spojrzymy całościowo na ta płytę.

Czytaj całą recenzję albumu Accomplice Affair - Samotny Horyzont

23:58, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

Materia szlifuje materiał na swój debiutancki album.

- Każdą wolną chwilę spędzamy w sali prób, materiał sprawdzamy na koncertach, robimy wszystko, żeby nasz oficjalny debiutancki album był wydarzeniem na metalowej polskiej scenie w roku 2012 – deklaruje Michał Piesiak, wokalista i basista Materii – Dlatego też, postanowiliśmy przesunąć nasze wejście do studia na styczeń, chcemy się naprawdę dobrze przygotować do pracy pod okiem samego Andrzeja Puczyńskiego – dodaje.

Przypomnijmy, że zespół ma w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo "Vandals" z 2009 roku oraz EP-kę "Holidays On The Angels Island" z roku bieżącego. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii. Zespół cały czas intensywnie koncertuje, niedawno można go było zobaczyć na jednej scenie z Jelonkiem czy Hunter.

O zespole:
www.myspace.com/themateria
www.facebook.com/materia.metal

14:45, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Archiwum