Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
piątek, 30 listopada 2018

"Random Soundtrack" wabi urokiem syntezatorowych pasaży, ale też blaskiem skrupulatnie zbieranych w najróżniejszych zakątkach nagrań terenowych. Język muzyki Tomasza Mirta dobrze przekłada otaczającą rzeczywistość. Można powiedzieć, że nie tyle ją odtwarza, co uzupełnia. 

Czytaj

Tagi: recenzja
15:44, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 listopada 2018

To wydawnictwo podsumowuje dotychczasową pracę Galerii CKiS „Wieża Ciśnień”. Działalność konińskiej Galerii wiąże się między innymi z organizacją występów “artystów dźwiękowych/muzyków poszukujących nowatorskich form twórczej artykulacji w ramach wystąpień podczas festiwalu Permutacje”. W nietypowej i zarazem interesującej przestrzeni prezentowany jest zarówno dorobek uznanych twórców, jak i prace młodych artystów i jest to również wspólny mianownik niniejszego wydawnictwa.

Czytaj

Tagi: recenzja
11:18, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 listopada 2018

Echoes of Yul  i Nowa Ziemia łączą siły i generują muzykę wzajemnie się uzupełniającą. Przy tym oba projekty niejako zrywają łączność ze swoim doświadczeniem muzycznym i wychodzą gdzieś poza swoją "strefę komfortu".

Czytaj

Tagi: recenzja
14:42, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 listopada 2018

Przemawia do zmysłów określenie muzyki 23 Threads - macabre folk. Akustyczne brzmienia, natchnione wokale magia, tajemnica i ezoteryka. Z tym wszystkim spotkamy się słuchając albumu "Conspicuous Unobstructed Pat".

Czytaj

Tagi: recenzja
16:05, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

"Dionysus" to album, który smakuje się i odkrywa, słuchając po wielokroć.

Czytaj

Tagi: recenzja
13:52, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 listopada 2018

Piotr Wierzbicki napisał: "Czyż między metafizyką a muzyką nie da się wytropić punktów stycznych? Czyż owo doznanie istnienia czystego, wydestylowanego z przypadłości i okoliczności, co to bywa punktem wyjścia uczonych medytacji i dociekań, nie zostawiło trochę śladów w dziełach, które przemawiają do nas mową dźwięków?” [1] Album “Light Of The Dreams” zabiera nas w krainę snów, miejsce nieoczywistych zdarzeń - również muzycznych.

Czytaj

 

Tagi: recenzja
13:47, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

Ciekawych wrażeń dostarcza tajemnicza, kontemplacyjna i miejscami orientalna muzyka Maćka Szymczuka. Na albumie “Music For Cassandra” znalazłem i minimalizm i "nową prostotę znaczenia" (co absolutnie nie jest wadą)

Czytaj

Tagi: recenzja
09:41, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum