Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 24 listopada 2014

"Anti-cosbrazenserpentmic, devotional neofolk & ritualistic dark ambient" taka etykieta musi robić wrażenie. Jednak nauczony doświadczeniem ostrożnie podchodzę do muzycznych hybryd. Wszak materiały promocyjne wszystko przyjmą, a muzyka? Muzyka często płynie własnym torem.

Otwarcie przyznam, że w przypadku "Perditions Call to Prayer" opis okazał się trafny - oczywiście na ile słowa mogą oddać to połączenie.
Czytaj

19:57, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 listopada 2014
dreamsequence
Nie będę odosobniony w skojarzeniu: Snoqualmie Falls przywołuje w mojej pamięci obraz Miasteczka Twin Peaks. Jak się okazuje album "Dream Sequence" nie jest wcale tak odległy od atmosfery wspomnianego serialu.

Czytaj


12:44, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 listopada 2014

appleseed

Drugi studyjny album Appleseed oparty jest na utworach o wyrazistej konstrukcji, w których ważną rolę odgrywa logiczne budowanie narracji. Delikatność muzyki (o której później) i pewien pietyzm nie wykluczają zdecydowania i energii.  

Czytaj

12:01, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 listopada 2014

heroesSabaton nigdy nie należał do moich ulubionych formacji. To zespół jakich wiele, który umiejętnie trafił w nasze polskie przeświadczenie o wyjątkowości w dziejach świata i naiwność, że naszą historię znają wszyscy mieszkańcy globu. Po przesłuchaniu najnowszego albumu "Heroes" zdania nie zmienię.

Czytaj

16:35, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 listopada 2014

labirynthos

Album "Labyrinthos" staje się przejrzysty dopiero po wielokrotnym wysłuchaniu, ponieważ nie dostrzegamy od razu bogactwa zawartego w nim materiału tematycznego i mnogości relacji formalnych.

Jest to album podsumowujący dekadę Horologium i prezentuje różne oblicza muzyki, którymi para się projekt.

Czytaj

17:44, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 listopada 2014

troum-muzak

Czego potrzebujemy by zasnąć? Wygodnego łóżka i poduszki? To nie zawsze wystarcza. Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia jedna trzecia populacji ludzi na świecie cierpi na bezsenność. Wielu ekspertów zaleca sprzyjającą marzeniom sennym muzykę. Taką rolę może pełnić przypominany właśnie przez Wytwórnię Zoharum album Troum.

Czytaj

16:00, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 listopada 2014

rkolackiClaude Debussy, zapytany o przyszłość muzyki napisał: "sztuka jest najpiękniejszym z kłamstw. I chociaż się próbuje wcielać w nią życie w jego codzienności, trzeba gorąco pragnąć, żeby pozostała kłamstwem, inaczej bowiem  stanie się rzeczą użyteczną, ponurą jak fabryka" [1].  Nowy album Rafała Kołackiego zawisł gdzieś pomiędzy "pięknym kłamstwem" a "ponurą fabryką".

Czytaj

Przypis:
[1] Czasopismo "Musica". Wydanie z 1902 roku

12:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 listopada 2014

neutralnNagość i muzyka od lat kroczą jedną ścieżką. Począwszy od wizerunku pin-up girl na okładkach jazzowych płyt z lat 40 XX wieku, poprzez akcenty nagości na okładkach albumów Hendrixa, Queen czy Led Zeppelin, a skończywszy na teledyskach Gagi i czy innej Cyrus. Po drodze były jeszcze koncertowe ekscesy Morrisona z The Doors, sceniczne szaleństwa Marilyna Mansona, czy tradycyjny stripteas Angusa Younga w trakcie wykonywania utworu "The Jack". Na szczęście rola nagości w muzyce nie sprowadza się jedynie do szokowania, ale także do pewnego wyrazu artystycznego. Jeszcze nie odkryłem jaką funkcję pełni okładka albumu "Little Garden" grupy Neutral Noise, ale o samej muzyce mogę już coś napisać.

Czytaj

22:10, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum