Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
wtorek, 30 listopada 2010
Jak informuje  Sky Movies HD, w szpitalu południowym Londynie zmarła Ingrid Pitt. Urodzona w Polsce aktorka była znana fanom ciężkiego grania za sprawą klimatycznych narracji na albumie "Cruelty And The Beast" grupy Cradle Of Filth.

Aktorka zagrała w wielu filmach, m.in w  "Tylko dla orłów"  u boku Clinta Eastwooda  i Richarda Burtona. Jednak największą sławę przyniosły jej role w  filmach grozy: "Kult", "Wampiryczni kochankowie" i "Hrabinia Drakula".

Posłuchaj Ingrit Pitt w utworach Cradle Of Filth:
Twisted Nail Of Faith
Bathory Aria (Eyes That Witnessed Maddness)

źródło: blabbermouth.net
23:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Steven Wilson udostępnił w internecie swoje najnowsze wydawnictwo "Tape Experiments 1985-86". Kompozycji z tej płyty można wysłuchać pod tym adresem.

Wydawnictwo ukaże się na winylu 30 listopada.Lista utworów:

1. Cries of Lucia
2. I May Be Some Time
3. Constellation
4. Them No 1
5. The Life and Times of Sigmund Freud
6. Wood Between Worlds
7. Seen

źródło: nuta.pl
23:17, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Koncertująca ostatnio w Australii grupa Metallica zapisała na swoim koncie dwa nowe rekordy.

Jak informuje Billboard, na 4 koncerty Metalliki w Acer Arenie w Sydney sprzedano łącznie 74 244 bilety, tym samym bijąc rekord ustanowiony przed Britney Spears w 2009 roku, kiedy sprzedano (również na 4 koncerty) 66 247 biletów.

Metallica pobiła również rekord kasowy "Billboard’s Hot Tours" za  3 koncerty w Australii zainkasowała  $15.000.000.

źródło: deathmagnetic.pl

23:10, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Konkurs Wideoklipów jest nieodłączną częścią festiwalu Plus Camerimage. W poniedziałkowy wieczór odbyła się prezentacja nominowanych obrazów.

Lista nominowanych wideoklipów:

1. CocoRosie - "Lemonade"
2. Creep - "Days"
3. Czesław Śpiewa - "Krucha blondynka”
4. Eminem feat. Rhianna - "Love The Way You Lie"
5. Fever Ray - "Stranger Than Kindness"
6. Florence + Machine - "Cosmic Love"
7. Gorillaz feat. Mos Def and Bobby Womack - "Stylo"
8. How To Destroy Angels - "The Space Between"
9. Kora - "Zabawa w chowanego"
10. Lady Gaga - "Bad Romance"
11. Morcheeba - "Even Though"
12. Murder By Death - "White Noise"
13. Plan B - "Prayin’"
14. Turin Brakes - "Sea Change"
15. UNKLE - "Follow Me Down"


Nagrody: za najlepsze zdjęcia i za najlepszy wideoklip zostaną wręczone w trakcie uroczystej gali zamykającej Plus Camerimage - 4 grudnia. Decyzję o wyróżnieniach podejmie jury w składzie: Daniel Pearl, Matthew Libatique, Wally Pfister, Shawn Kim, David Knight, Zbigniew Rybczyński i Wojciech Mann.

źródło: onet.pl

poniedziałek, 29 listopada 2010
Brytyjska organizacja PRS for Music, która zrzesza 75.000 członków (kompozytorów, autorów tekstów i wydawców) zaprezentowała wyniki ankiety na najbardziej kontrowersyjne utwory. Głosy oddało 1757 respondentów.

Na szczycie zestawienia znalazł się utwór "Smack My Bitch Up" grupy The Prodigy, który dość niespodziewanie wyprzedził punkowy hymn "God Save The Queen" Sex Pistols.

Komentując badanie, Ellis Rich, przewodniczący PRS for Music, powiedział: "Wyniki te pokazują związek między muzyką i społeczeństwem. Wiele z tych piosenek osiągnąć status ikony ze względu na kontrowersje lub dlatego, że zostały zakazane."

Top 10 zestawienia:

1. The Prodigy - "Smack My Bitch Up"
2. The Sex Pistols - "God Save The Queen"
3. Frankie Goes To Hollywood - "Relax"
4. Eminem - "Kim"
5. Rage Against The Machine - "Killing In The Name"
6. The Shamen - "Ebeneezer Goode"
7. Ozzy Osbourne - "Suicide Solution"
8. Marilyn Manson - "Get You Gunn"
9. Slayer - "Angel Of Death"
10. XTC - "Dear God"

źródło: prsformusic.com
Dnia 17 grudnia w Bydgoszczy będzie miało miejsce wydarzenie, na które już dawno czekali fani ciężkich brzmień - koncert Blindead promujący nową płytę "Affliction XXIX II MXMVI". Będzie to trzeci pełnometrażowy album w historii sludge metalowej grupy, tym razem wydany w eleganckim digibooku z załączonym do całości opowiadaniem autorstwa Piotra Kofty, związanym z konceptem albumu. Ta stająca się już powoli kultową formacja miała możliwość dzielenia sceny z takimi sławami jak A Storm of Light, Minsk, This Willd Destroy You i... Neurosis! Ich muzykę charakteryzuje niesamowity, mroczny klimat wzbogacony niepokojącymi wizualizacjami na koncertach, zaś każde ich wydawnictwo to kolejny segment w nieustannej ewolucji stylu zespołu. Najnowsze dzieło trójmiejskiej grupy ujrzało światło dzienne 22 listopada nakładem Mystic Production. Ostatni longplay Blindead to "Autoscopia: Murder in Phazes" z sierpnia 2008 roku. Dyskografię zespołu zamyka EP-ka "Impulse".

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na ten niesamowity koncert. Rozpocznie się on o godzinie 19:00 w bydgoskim klubie Estrada. Przed Blindead zagrają Proghma-C, którzy wystąpili m.in. na tegorocznym festiwalu Brutal Assault oraz HRV - elektroniczno-transowy projekt Bartosza Hervy i Łukasza Kumańskiego.

Start: 19:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu) - do nabycia w klubie Estrada na ul. Dworcowej 51.

www.myspace.com/blindead
www.myspace.com/proghmac
www.myspace.com/hervy

Szczegóły całej trasy Blindead:

17.12. Estrada,
Bydgoszcz (Proghma-C & HRV) 
18.12. Palladium, Warszawa (ULVER | Fennesz & Proghma-C)
19.12. Pod Minoga, Poznań (Proghma-C | HRV)
27.12. X-MASS NOIZE NIGHT vol. VI at Ucho, Gdynia (Broken Betty | HRV | The Throne)
28.12. Andergrant, Olsztyn (Broken Betty | HRV)
29.12. tba, Katowice (Broken Betty | HRV)

źródło: Blindead
22:19, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 listopada 2010
Serdecznie zapraszamy do konkursu organizowanego przez formację Mirrordead oraz serwis muzyczny OnlyGoodMusic.Mamy dla Was album "Memories Bring Pain" - debiut grupy Mirrordead. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie:

Kiedy ukazał się debiutancki album grupy Mirrordead? (podaj dokładną datę)

Prawidłowe odpowiedzi przesyłajcie na adres onlygoodmusic@o2.pl. Prosimy o wpisanie w tytule e-maila hasła 'Konkurs: Mirrordead' oraz o podanie w zawartości (prócz prawidłowej odpowiedzi) swojego nicka.

Konkurs potrwa do 30 listopada.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem niniejszego konkursu pod nazwą "Konkurs: Mirrordead"  jest  serwis muzyczny OnlyGoodMusic (określony w dalszej części regulaminu jako "Organizator").
2. Konkurs przeprowadzony będzie na stronach serwisu internetowego OnlyGoodMusic pod adresem http://onlygoodmusic.blox.pl w okresie od 25 listopada do 30 listopada 2010 r. (do godziny 23:59).
3. Uczestnictwo w Konkursie następuje poprzez przesłanie drogą elektroniczną na adres onlygoodmusic@o2.pl prawidłowych odpowiedzi.
4. Zwycięzca Konkursu zostanie wyłoniony są w drodze losowania.
a) w losowaniu biorą udział tylko e-maile z prawidłowymi odpowiedziami.
b) w przypadku kilkakrotnego przesłania odpowiedzi z identycznego konto e-mail, ważna będzie tylko ostatnia odpowiedź.
c) pod jeden adres domowy może trafić tylko jedna nagroda.
5. Nagrodą w Konkursie jest album "Memories Bring Pain" grupy Mirrordead
a). uwaga: nośnik był używany kilkakrotnie podczas pisania recenzji.
6. Organizator opublikuje na łamach OnlyGoodMusic prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe oraz listę zwycięzców Konkursu do 5 grudnia 2010 roku.
7. Aby otrzymać nagrody Zwycięzca jest zobowiązany przesłać za pomocą e-maila na adres onlygoodmusic@o2.pl swoje dane teleadresowe nie później niż 15 dni od daty opublikowania informacji o wygranej (zwycięzca zostanie również poinformowany drogą e-mailową), po przekroczeniu podanego terminu, nagroda przepada.
8. Po otrzymaniu wszystkich danych nagrody zostaną wysłane pocztą.
9. Nagrody nie podlegają zamianie na inne niż przewidziane w konkursie lub na ich równowartość pieniężną.
10. Uczestnicy Konkursu lub ich przedstawiciele ustawowi wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) w celach prowadzenia Konkursu, wyłaniania zwycięzców i przyznawania nagród, wydawania, odbioru i rozliczania nagród.

źródło: onlygoodmusic
.blox.pl
23:17, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
Grupa Mirrordead świętuje wydanie swojego debiutanckiego albumu. Z tej okazji
zadaliśmy kilka pytań, na które w imieniu zespołu odpowiedział Tom Tatoń
.OnlyGoodMusic:
365 dni od scenicznego debiutu wydajecie swój pierwszy album. Jak tego dokonaliście?
 
Tom Tatoń: No cóż, na mieście się dowiedziałem, że tata mi kupił (śmiech)... Tak naprawdę włożyliśmy w to masę ciężkiej pracy poczynając od prób w pełnym składzie (a wbrew pozorom na naszych próbach nie pija się piwa, ani żadnych trunków opóźniających pracę umysłu), na pracy dorywczej, by zarobić na kapelę kończąc. Próba istnieje po to, by nad czymś pracować, to miejsce gdzie powinno się coś siłą rzeczy „próbować” - na pewno nie jest to doprowadzenie się do stanu, w którym trzeba prosić kolegów o odprowadzenie do domu...
Część tego mini "sukcesu" przypada jednak wspaniałym osobom, którym podziękowaliśmy na wewnętrznej stronie pudełka naszej płyty - bez tych osób byłoby znacznie trudniej. To naprawdę wspaniałe, że istnieją jeszcze tacy ludzie, którzy chętnie pomagają dopiero startującym kapelom.

OGM: Czy wydanie "Memories Bring Pain" to spełnienie marzeń? Jesteście zadowoleni z końcowego efektu?

TT:Ta płyta to tylko jedno z bardzo długiej listy marzeń i celów w kierunku muzyki, jaką chcielibyśmy osiągnąć w swoim życiu, właściwie jedna z pierwszych na tej liście. Jeśli chodzi o samą płytę, to jesteśmy z niej zadowoleni. Jednak zawieszamy sobie poprzeczkę znacznie, znacznie wyżej przy następnych nagraniach, które mamy już w planach - kapela nie może stać w miejscu!

OGM: Jak określilibyście Waszą muzykę? Co wyróżnia Was spośród wielu zespołów?

TT: Naszą muzykę można określić jako wielki kawał masywnego, agresywnego i przede wszystkim metalowego uderzenia. Łączymy w sobie przeważnie nowe style metalowe, ale nie zamykamy się w jakiejś otoczce zwanej „podgatunkiem”. Osobom lubiącym takie style jak nu, hardcore, death czy nawet grind - nasza muzyka powinna przypaść do gustu.
Nie ukrywam, że na naszych koncertach spotkaliśmy różne osoby - na przykład takie, które kompletnie nie mają nic wspólnego z ciężkim graniem, a jednak były do końca bez przymusu. Może znalazły coś dla siebie w tym naszym graniu?

OGM: Jakie wasze wspomnienia przynoszą ból? O czym mówią teksty na waszym debiucie?

TT: Piszę o tym, co mnie bezpośrednio dotyka - nie wymyślam sobie tematów na siłę i wszystko odnosi się do prawdziwego życia
Dla przykładu:
-panienka Cię zdradziła i chcesz jej „delikatnie przekazać” by szła „tam gdzie jej miejsce”
-masz problemy ze starą matematyczką, która nie chce przepuścić Cię do następnej klasy
-dostałeś ostatnio nieźle od bandy „rycerzy ortalionu” i chciałbyś ich serdecznie pozdrowić itp.

OGM: Co oznacza nazwa "Mirrordead" ?

TT: Historia tej nazwy sięga czasów pierwszych prób skompletowania poważnego składu. Siedząc w salce prób i szukając nazwy podczas burzy mózgów, trzeba było wymyślić coś prostego do zapamiętania, z małą ilością sylab (preferowana liczba = 3) a jednocześnie coś czego jeszcze nie ma. Popatrzyłem na lustro i pomyślałem sobie o tym co widzę - to co chcę widzieć. Odbicie czegoś rzeczywistego, co jednak w praktyce jest iluzją. Idąc tym tokiem myślenia, co by było gdybym postawił przed lustrem trupa? Skoro tutaj jest martwe, to po drugiej stronie, która tak na prawdę jest iluzją, którą chcemy widzieć niekoniecznie musi być nieżywe. I tak właśnie jakoś wpadła mi ta nazwa do głowy: MIRRORDEAD.

OGM: Z kim chcielibyście zagrać koncert?

TT: Z każdym, kto tylko wyrazi taką chęć! Jest wiele kapel, przed którymi chcielibyśmy grać. Nie będę wymieniał wszystkich nazw, ale jeśli mówimy o dosłownie wszystkich kapelach to chyba faworytami są kapele takie jak: Chimaira, Soulfly, Sepultura, Machine Head, itp. O Slayerze czy Metallice nawet nie wspominam, bo to oczywiste!

OGM:
Jesteście młodym zespołem, czy wiążecie swoją zawodową przyszłość z muzyką?

TT: Jeśli tylko szczęście będzie sprzyjać, a modlitwy zostaną wysłuchane to jak najbardziej tak! Na dziś dzień działamy pełną parą i nie zamierzamy przestać, a co przyniesie jutro? To nieistotne! Ważne, by robić coś w kierunku zmiany tej szarej rzeczywistości i bez względu na szanse powodzenia dążyć do celu!

OGM: Dziękujemy za wywiad. Pozdrawiamy.

TT: Dzięki za wywiad i pozdrowienia z mroźnego południa dla redaktorów portalu oraz wszystkich czytelników!

Uwaga Konkurs! Wygraj debiutancki album grupy Mirrordead

źródło: onlygoodmusic.blox.pl
23:15, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 listopada 2010
Jubileuszowe - 1500 wydanie Listy Przebojów Programu Trzeciego było okazją do podsumowań. Między innymi powstało zestawienie wszystkich utworów jakie kiedykolwiek się na tej liście pojawiły.

Pełne zestawienie

Oto nasze podsumowanie, które obejmuje wyłącznie zespoły o których najczęściej piszemy.

Wśród interesujących nas zespołów najwięcej, bo aż 21 utworów na liście ma formacja The Cure (najwyżej sklasyfikowana kompozycja "Lullaby" - 147 miejsce).
Niewiele jej ustępuje Metallica z 20 kompozycjami (najwyżej na 16 miejscu sklasyfikowany został utwór "Whiskey in the Jar").

Wszystkie utwory grupy Metallica w podsumowaniu 1499 notowań


Na liście znajdziemy również po trzy utwory grup The Sisters Of Mercy (poz. 2980. "Dominion", 2322. "Temple of Love", 2283. "More")  oraz Porcupine Tree (1773. "Blackest Eyes", 661. "Normal", 197. "Lazarus")
. Z kolei po dwie kompozycje w podsumowaniu mają Apocalyptica (3432. "End Of Me", 1032. "Bittersweet"), Riverside (3448. "Stuck Between", 3176. "Loose Heart") oraz Clan Of Xymox (2621. "Muscoviet Mosquito", 1635. "Medusa").

Ponadto w podsumowaniu zaznaczyły swoją obecność grupy: Marilyn Manson (poz. 3448. "Tainted Love"), Paradise Lost (2970. "Forever After"),
Dead Can Dance (2154. "Ullyses"), The Mission (2621. "Butterfly on a Wheel") czy Within Temptation (1455. "Memories").

Najwięcej, bo aż osiem razy na fotelu lidera zasiadał utwór "
"Whiskey in the Jar" grupy Metallica. Kompozycja "Nothing Else Matters" tego samego zespołu plasowała się na najwyższym miejscu listy siedmiokrotnie (w tym raz wersja z Orkiestrą Symfoniczną San Francisco). Pięć razy numerem jeden był utwór "Lullaby" grupy The Cure. "Enjoy The Silence" Depeche Mode wygrywało cztery  razy, a kultowy "Perfect Strangers" z repertuaru Deep Purple dwukrotnie.

Metallica przewodziła liście 19 razy (numerem jeden było 6 kompozycji tego zespołu, ostatnio "The Day That Never Comes" - 01.11.2008). Formacja The Cure wygrywała 11 razy (numerem jeden było 4 utwory, ostatnio "The Last Day of Summer" - 31.03.2000).

Najwyższy awans bo aż o 30 pozycji zanotowała kompozycja "Pictures of You" The Cure, (notowanie 427 z dnia 28.04.1990).  Skok o 28 pozycji był udziałem "Enjoy The Silence" Depeche Mode (notowanie 419 z 3.03.1990). Rekordowy wzrost zanotowała również Metallica, której "The Unforgiven" awansował z 29. na miejsce 7 (notowanie 514/515 z 3.01.1992).

Najbardziej bolesne spadki (o 15 pozycji) były udziałem grupy The Cure ("Lovesong" - notowanie 429 z 12.05.1990) oraz grupy Metallica ("Turn The Page" - notowanie 887 z 29.01.1999).

Jakość listy była zawsze ściśle powiązana z kondycją muzyki. Ogromny wpływ na kształt zestawienia miała polska muzyka. Kultowym statusem lista cieszyła się w latach 80 - wtedy wszystkim zależało na tym, żeby się znaleźć na Liście Trójki. Dla młodych zespołów znaczyło to być albo nie być w świadomości słuchaczy. W erze Internetu znaczenie listy nieco zmalało. Pozostał jednak prestiż, a podsumowanie  1499 zestawień daje nam ciekawy obraz muzycznych preferencji Polaków. 

źrodło: onlygoodmusic.blox.pl na podstawie szruba.net, overkill.pl

poniedziałek, 22 listopada 2010
Powstała w 2001 roku formacja Riverside powoli przygotowuje się do przyszłorocznego jubileuszu dziesięciolecia istnienia. Z tej okazji zespół planuje wydanie specjalnego mini albumu, który będzie można nabyć wyłącznie podczas jubileuszowej trasy koncertowej. Grupa rozpoczęła również prace nad pełnometrażowym albumem, który ukaże się w 2012 roku.

źródło: onet.pl
22:51, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Formacje Loch Vostock i Leprous otworzą polskie koncerty grupy Therion. Przypomnijmy legendarna szwedzka grupa wystąpi 28 listopada w krakowskim klubie Studio i dzień później w warszawskiej Stodole.

źródło: onet.pl

22:39, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Holenderska grupa Within Temptation podała pierwsze konkretne informacje na temat nowego albumu. Krążek zatytułowany "The Unforgiving" trafi na sklepowe półki w marcu przyszłego roku.

Koncept inspirowanego latami 80 krążka oparty będzie na na cyklu komiksów  Stevena O'Connella (m.in "BloodRayne", "Dark 48"). W utworach znajdziemy również odniesienie do bohaterów i sceny z komiksów Romano Molenaara ("Witchblade", "Darkness", "X-Men"):

"Tym razem mieliśmy zupełnie inne podejście. Każda piosenka na "The Unforgiving" została napisana razem z narracją Stevena. Główne postaci z komiksów, pojawiają się też w utworach. To dało nam inspirację, by inaczej podejść też do brzmienia. W efekcie, napisaliśmy jedne z naszych najlepszych numerów."

źródło: blabbermouth.net, nuta.pl

22:31, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Najnowszy album grupy Cradle Of Filth trafił do pierwszej setki zestawienia The Billboard 200. Wydawnictwo "Darkly, Darkly, Venus Aversa" uplasowało się na 99 pozycji listy. Zespół sprzedał za Oceanem 5.800 egzemplarzy płyty w pierwszym tygodniu po premierze.

Nadal niepokonany zostaje wynik z 2004 roku, kiedy to krążek "Nymphetamine" znalazł w pierwszym tygodniu 14.000 nabywców. Z kolei album "Thornography" (2006) debiutował na 66 pozycji listy i legitymował się pierwszotygodniową sprzedażą rzędu 13.000 egzemplarzy. Natomiast najwyższą pozycję na liście  (48.) osiągnął wydany w 2008 roku krążek "Godspeed On Devil's Thunder", który w pierwszym tygodniu sprzedaży rozszedł się w nieco ponad 11.000 kopii.

Najwyższe miejsca na innych listach:

Australian Albums Chart  - 89
Austrian Albums Chart    - 50
German Albums Chart     - 43
UK Albums Chart           - 95
USA Independent Albums -10
Hard Rock Albums USA    -  7

źródło: blabbermouth.net
22:16, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 listopada 2010
Mirrordead to młody zespół, jednak dzięki swojemu uporowi, zaledwie po 365 dniach od pierwszego koncertu zakończył nagrania debiutanckiego albumu. Muzycy rodem z Bielska-Białej słyną z niesamowitej koncertowej żywiołowości. Czy na "Memories Bring Pain" udało się im skumulować ten energetyczny ładunek?

mirrodread
1. Starscream
2. Cya In Hell
3. Bubble Gum
4. I H8 That Bitch
5. Iside The Core
6. Moment I Prefer To Die
7. Bravecrowd
8. T-u Nion Lover
9. Forgotten Memory
10. Funny Story

Modern Rock Revolution


Muzyka Mirrodead to ciężkie brzmienie nisko strojonych gitar, często urozmaicane melodyjnymi fragmentami. To wybuchowa mieszanka nu metalu, hardcore czy groove, której cechą charakterystyczną jest różnorodność wokalu: począwszy od czystego śpiewu, przez pół rapowane kwestie, a skończywszy na growlingach.

Grupa nie ukrywa swoich inspiracji zespołami Machine Head,  Soulfly,  Slipknot czy Caliban. W ich twórczości znajdziemy również wpływy formacji grających metalcore, death metal, a nawet grind.

Pierwsze dźwięki "Starscream" niepozostawianą nam żadnych złudzeń. Mamy do czynienia z bezkompromisowym graniem. Niepokojąca, wpadająca w ucho gitara na której oparty jest utwór oraz wejście wokalu przywodzi na myśl klimat znany z dokonań grupy Slipknot. Bardzo korzystnie wypada czysty, lekko przetworzony wokal, który poprzez kontrast do mocnego śpiewu nadaje utworowi zadziorności.

"
Cya In Hell" to popis możliwości wokalisty, który manewruje głosem ze sporym rozmachem. Bardzo dobre zmiany tempa i płynne przejścia do potężnego growlingu, a całość ładnie uzupełniają skandowane chórki.

Szkieletem utworu "Bubble Gum" jest "połamany", jednak moim zdanie mało wyszukany riff. Ten bardziej hardcorowy utwór jednak się rozkręca. Bronią go ciekawe przejścia i pauzy oraz niezmordowany, kipiący furią wokal.

"I H8 That Bitch" zaczyna się jak klasyczna ballada. Spokojna gitara i czysty wokal dopiero z czasem ustępują miejsca energetycznym dźwiękom, by na koniec przejść w zgrabne gitarowe solo.

Kompozycja "Iside The Core" łączy w sobie death metalową ciężkość z elementami muzyki hardcore. Pierwszoplanową rolę odgrywają tu wykrzykiwane chórki. W grze perkusisty słychać wpływ Joeya Jordisona z zespołu Slipknot.


"Moment I Prefer To Die" to masywne brzmienie spod znaku Soulfly. Utwór wita nas szybko recytowanymi słowami i agresywnymi partiami gitar. Ciekawe sprzężenia instrumentów. Znakomity fragment z czystymi wokalami.

"Bravecrowd" charakteryzuje się bardzo melodyjnym, wpadający w ucho refrenem i długimi fragmentami czystych wokali. Całość aranżacji uzupełnia intrygująca wstawka ze strzałami z broni palnej.

Szybki "T-u Nion Lover" zapada w pamięć dzięki swojej różnorodności: pełen agresji wokal, zmienne tempa gitar i złożone przejścia.

Skomplikowany w konstrukcji „Forgotten Memoryutrzymany jest w średnim tempie. Charakteryzuje go interesująca partia perkusyjna oraz warte uwagi krótkie, ale treściwe solo.

Przetworzony wokal w "
Funny Story" kojarzy mi się z Brianem Warnerem z grupy Marilyn Manson. Warto zwrócić uwagę na ciekawą linię basu.

Płyta "Memories Bring Pain" nie jest zwiastunem rewolucji. Jednak wnosi nieco świeżości i nowego spojrzenia na muzykę w tym klimacie. Mamy tu do czynienia z solidnym pełnym energii albumem, na którym każdy fan ciężkich brzmień znajdzie coś dla siebie.

Na słowa uznania zasługują wokale, wokalista przykuwa uwagę sporym wachlarzem możliwości. Nie mam większych zastrzeżeń do sekcji rytmicznej. Kompozycje są szybkie i urozmaicone. Spotykamy skomplikowane i rozbudowane  aranżacje, ale i hardcorowe proste patenty.

Teksty są dość osobiste, traktują o uczuciach które drzemią w każdym człowieku. Mirrordead bazują na własnych doświadczeniach, przeżyciach. Każdy utwór jest właściwie formą emocjonalnego manifestu,  w którym rządzą uczucia, często frustracja i gniew.

Nisko strojone gitary, wyraźne linie basu, mocny wokal i melodyjne refreny. Ta formuła nie zmienia się i wydaje się już mocno wyeksploatowana. Jednak "Memories Bring Pain" nie popada w ten schemat. Album broni się dzięki umiejętnemu połączeniu elementów rożnych odmian metalu.

źródło: onlygoodmusic.blox.pl

01:34, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 listopada 2010
Wszystko wskazuje na to,że w przyszłym roku grupa Metallica rozpocznie prace nad nowym albumem. Taki zamiar potwierdził Lars Ulrich w wywiadzie dla magazynu Classic Rock.

"Jeśli chodzi o rok 2011, to kilka pomysłów unosi się w powietrzu, ale zdaje mi się, że najważniejszy z nich to powrót do pisania. Nie pisaliśmy jakoś od 2006-07 roku, więc po prostu chcemy powrócić do bycia twórczymi. Na ten moment chcemy wyluzować i wówczas prawdopodobnie, powiedzmy, w marcu lub kwietniu, zacząć pisać nowe utwory".

źródło: deathmagnetic.pl
23:44, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Sirenia podała garść informacji dotyczących nowego albumu. Wydawnictwo zatytułowane "The Enigma Of Life" ukaże się 21 stycznia 2011 roku nakładem wytworni Nuclear Blast. Będzie to druga płyta zespołu nagrana z hiszpańską wokalistką, Ailyn.Lista utworów:

1. The End Of It All
2. Fallen Angel
3. All My Dreams
4. This Darkness
5. The Twilight In Your Eyes
6. Winter Land
7. A Seaside Serenade
8. Darkened Days To Come
9. Coming Down
10. This Lonely Lake
11. Fading Star
12. The Enigma Of Life
13. Oscura Realidad (bonus track)
14. The Enigma Of Life (acoustic version; bonus track)

źródło: blabbermouth.net

23:32, brokenhope , Premiery
Link Komentarze (1) »
"Każda osoba, która coś tworzy, ma obowiązek oszlifowania swojego działa, w taki sposób by absolutnie w stu procentach reprezentowało jego twórcę, ideę jaka przyświecała mu podczas pracy, tak aby przedstawiało jego potencjał w najwyższej formie. To ogromna odpowiedzialność". /Vincent Cavanagh, Anathema/

źródło: interia.pl
23:06, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Obchodom szóstych urodzin radia Eska Rock towarzyszyło powstanie listy "Kultowa 500". Przez cały październik, podczas ROCKTOBER FEST, słuchacze wybierali swoje ulubione rockowe utwory. Poniżej prezentujemy najciekawsze pozycje na liście:

...
498. "Rock'n'Roll Train" - AC/DC
...
490. "Until It Sleeps" - Metallica
489. "Radio GaGa" - Queen
...
465. "Boys Don't Cry" - The Cure
...
459. "Sweet Dreams" - Marilyn Manson
...
412. "Back In Black" - AC/DC
...
408. "Under Pressure" - Queen
...
378. "Enter Sandman" - Metallica
...
371. "Kashmir" - Led Zeppelin
...
353. "Whole Lotta Love" - Led Zeppelin
...
348. "I Want It All" - Queen
...
344. "High Hopes" - Pink Floyd
...
342. "Innuendo" - Queen
...
325. "The Unforgiven" - Metallica
324. "Run to the Hills" - Iron Maiden

...
300. "Wish You Were Here" - Pink Floyd
...
290. "D'yer Mak'er" -  Led Zeppelin
...
286. "All My Love" - Led Zeppelin

...
271. "People Are Strange" - The Doors
...
239. "We Are The Champions" - Queen
...
233. "Comfortably Numb" - Pink Floyd
...
230. "We Will Rock You" - Queen
...
227. "Hush" - Deep Purple
...
224. "Smoke On The Water" - Deep Purple
223. "Sad But True" - Metallica
222. "Paranoid" - Black Sabbath
...
216. "Thunderstruck" - AC/DC
...
203. "Changes" - Black Sabbath

...
192. "I Don't Care" - Apocalyptica
...
180. "Riders on the Storm" - The Doors
...
163. "Just Like Heaven" - The Cure
...
155. "Hey You" - Pink Floyd
...
125. "Temple of Love" - Sisters Of Mercy
...
84. "Mama Said" - Metallica

83. "Jump" - Van Halen
...

71. "Hard As A Rock" - AC/DC

...
63. "Show Must Go On" - Queen
...
48. "Whiskey in the Jar" - Metallica
...
44. "Light My Fire" - The Doors
...
25. "Bohemian Rapsody" - Queen
...
23. "Perfect Strangers" - Deep Purple
...
17. "Friday I'm In Love" - The Cure
...
15. "Enjoy The Silence" - Depeche Mode
...
13. "Stairway To Heaven" - Led Zeppelin
...
10. "Highway To Hell" - AC/DC
09. "Yellow" - Coldplay
08. "November Rain" - Guns N' Roses
07. "Długość Dźwięku Samotności" - Myslovitz
06. "Uprising" - Muse
05. "Another Brick in The Wall" - Pink Floyd
04. "Arahja" - Kult
03. "Nothing Else Matters" - Metallica
02. "Smells Like Teen Spirit" - Nirvana
01. "One" - U2

Pełna lista


W czasach atakującego ze wszystkich stron muzycznego kiczu, prezentowane wyniki wydają się nad wyraz pocieszające. Na liście znajdziemy sporo rockowych klasyków nie tracących swej popularności mimo upływu lat. Okazuje się, że słuchacze nadal cenią kompozycje Queen (8 utworów na liście), Led Zeppelin, AC/DC i Pink Floyd (po 5 utworów) oraz Deep Purple i The Doors (po 3 utwory). Niesłabnącą popularnością cieszy się Metallica, która aż siedmiokrotnie zaznaczyła swoją obecność na liście.

źródło: eskarock.pl
poniedziałek, 15 listopada 2010
Grupa Cradle Of Filth ma pomysł na kolejne wydawnictwo. Tym razem do rąk fanów trafi specjalny "orkiestralny" album. Płyta zatytułowana "Midnight In The Labyrinth" zawierać będzie nowe wersje kompozycji wybranych z czterech pierwszych wydawnictw zespołu: EP-ki "Vempire Or Dark Faerytales In Phallustein" (1996), oraz albumów "The Principle Of Evil Made Flesh" (1994), "Dusk... And Her Embrace" (1996) i "Cruelty And The Beast" (1998).

Jak zapewnia Dani Filth: "wszystkie utwory zostaną opracowane na orkiestrę, niczym ze ścieżek dźwiękowych do horrorów".

Możemy spodziewać się chórów, smyczków oraz narracji. Grupa rozpocznie nagrania 5 grudnia.

źródło: interia.pl

22:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Można powiedzieć, że jestem panem mamą. Zajmuję się dziećmi na pełen etat - mają 3, 9 i 12 lat. Moje główne zadanie to bycie taksówkarzem czy też szoferem.

Za to kiedy jestem w trasie to mnie wożą i podają mi bezalkoholowe koktajle proteinowe, a ja mam czas, by przyglądać się w lustrze moim zakolom"
. /Lars Ulrich, Metallica/

źródło: nuta.pl
22:42, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 listopada 2010
Prestiżowy New Musical Express opublikował zestawienie najważniejszych debiutanckich albumów, jakie ukazały się od 1960 aż do 2009 roku. Chronologicznie ułożoną listę prezentujemy poniżej:

1960. Joan Baez – Joan Baez

1961. The Shadows – The Shadows
1962. Bob Dylan – Bob Dylan
1963. The Beatles – Please Please Me
1964. Dusty Springfield – A Girl Called Dusty
1965. The Who – My Generation
1966. The Mothers Of Invention – Freak Out
1967. The Velvet Underground – The Velvet Underground
1968. The Band – Music From Big Pink
1969. The Stooges – The Stooges
1970. Black Sabbath – Black Sabbath
1971. Thin Lizzy – Thin Lizzy
1972. Neu! – Neu!
1973. New York Dolls – New York Dolls
1974. Brian Eno – Here Come The Warm Jets
1975. Patti Smith – Horses
1976. Ramones – Ramones
1977. Sex Pistols – Never Mind The Bollocks…
1978. Devo – Q: Are We No Men? A: We Are Devo!
1979. Joy Division – Unknown Pleasures
1980. Killing Joke – Killing Joke
1981. Depeche Mode – Speak And Spell
1982. ABC – The Lexicon Of Love
1983. R.E.M. – Murmur
1984. The Smiths – The Smiths
1985. The Jesus And Mary Chain – Psychocandy
1986. Beastie Boys – Licensed To Ill
1987. Guns N’ Roses – Appetite For Destruction
1988. My Bloody Valentine – Isn’t Anything
1989. The Stone Roses – The Stone Roses
1990. The La’s – The La’s
1991. Massive Attack – Blue Lines
1992. Manic Street Preachers – Generation Terrorists
1993. Suede – Suede
1994. Oasis – Definite Maybe
1995. Elastica – Elastica
1996. Super Furry Animals – Fuzzy Logic
1997. Roni Size – New Forms
1998. Lauryn Hill – The Miseducation Of Lauryn Hill
1999. Eminem – The Slim Shady LP
2000. Coldplay – Parachutes
2001. The Strokes – Is This It
2002. The Libertines – Up The Bracket
2003. Dizzee Rascal – Boy In Da Corner
2004. Kanye West – The College Dropout
2005. Arcade Fire - Funeral
2006. Arctic Monkeys – Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not
2007. Klaxons – Myths Of The Near Future
2008. Crystal Castles – Crystal Castles
2009. The XX – The XX

Zaskakujący jest brak albumu "Kill'Em All" grupy Metallica, który przegrał rywalizację o debiut 1983 roku z płytą "Murmur" R.E.M. Na liście nie znajdziemy również chłodno przyjętego przez krytyków (jednak legitymującego się dobra sprzedażą) debiutu Led Zeppelin (1969), czy kultowego dla wielu albumu "Ten" (1991) grupy Pearl Jam. Warto odnotować, że na liście brak debiutów The Doors, Iron Maiden czy choćby The Rolling Stones.

Nieobecność wielu docenionych i uwielbianych przez fanów albumów wynika z samej konstrukcji zestawienia. Bardzo niesprawiedliwym wydaje się fakt niemożności 
umieszczenia na liście dwóch ważnych debiutów, jeśli miały premierę w tym samym roku.

źródło: nme.com

Na stronach serwisu stereokiller.com można głosować na najlepsze albumy 2010 roku. Każdy może wyróżnić 15 (maksymalnie) płyt, które miały swoją premierę w mijającym roku. Wyniki poznamy w styczniu 2011 r.

Głosuj

źródło: stereokiller.com

piątek, 12 listopada 2010
Na stronach zpav.pl możemy znaleźć podsumowanie Top 100 - za miesiąc wrzesień. Warta odnotowania jest obecność w zestawieniu reprezentantów mocniejszych brzmień. Prezentujemy najciekawsze pozycje:

97. "Sitra Ahra" - Therion
...
79. "Abrahadabra" - Dimmu Borgir
...
74. "What Lies Beneath" - Tarja Turunen
...
65. "Asylum" - Disturbed
...
60. "Scream" - Ozzy Osbourne (status złotej płyty)
...

48. "Imperfect Harmonies" - Serj Tankian
...
41. "7th Symphony" - Apocalyptica

...
22. "Band Of Joy" - Robert Plant


źródło: zpav.pl
Pojawiły się pierwsze informacje na temat sprzedaży wydawnictwa "The Big Four: Live From Sofia, Bulgaria". Zarejestrowany w Sofii koncert "Wielkiej Czwórki" sprzedał się liczbie 22.000 egzemplarzy w USA w pierwszym tygodniu po premierze.  Tym samym wydawnictwo zadebiutowało na pozycji nr. 1  zestawienia "Top Music Videos".

Debiuty na listach w innych krajach:

Kanada - 1
Wielka Brytania - 1
Austria - 1
Szwajcaria - 3
Niemcy- 4 (zestawienie albumów)

źródło: blabbermouth.net

22:40, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Zim Zum - były gitarzysta grupy Marilyn Manson otwiera na  przedmieściach Chicago klub muzyczny. Lokal o nazwie "Black Hearts Bar & Gril" będzie miał uroczyste otwarcie jutro (13 listopada).

Aby uzyskać więcej informacji na BlackHeartsBar.com.


źródło: blabbermouth.net

22:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum