Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
piątek, 27 listopada 2009
Oficjalna strona grupy Ciryam, informuje o zmianach personalnych w zespole.   Formacja zakończyła współpracę  ze Sławomirem  Zajchowskim oraz Mateuszem Sieńko. Wkrótce poznamy szczegółowe informacje na temat nowych muzyków w Ciryam.

Grupa  w nowym składzie rozpoczęła prace nad nowym albumem.

źródło: ciryam.pl
23:48, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
Długo oczekiwany album grupy Finntroll zatytułowany "Nifelvin" ukaże się nakładem wytwórni Century Media Records 22 lutego 2010 roku.Zespół przekonuje, że nowy krążek będzie najdojrzalszym wydawnictwem formacji. Mamy się spodziewać  zarówno deathmetalowych riffów, jak i  blackmetalowych pejzaży, a także przebojowej nuty popu lat 80-ych.

Ponadto muzycy wykorzystali dużą liczbę instrumentów ludowych.

Tracklista:

1. Blodmarsch (intro)
2. Solsagan
3. Den Frusna Munnen
4. Ett Norrskensdåd
5. I Trädens Sång
6. Tiden Utan Tid
7. Galgasång
8. Mot Skuggornas Värld
9. Under Bergets Rot
10. Fornfamnad
11. Dråp

źródło: darkplanet.pl, pl.spinner.com
23:38, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Czwarty album grupy Riverside zatytułowany "Anno Domini High Definition" uzyskał status złotej płyty.Wydawnictwo, które trafiło do sklepów 15 czerwca tego roku, nabyło 15 tysięcy osób.

źródło: onet.pl
23:28, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Poznaliśmy zespół, który otworzy polski koncert formacji The Gathering. W roli supportu zaprezentuje się holenderska grupa Autumn. Oba zespoły wystąpią 29 stycznia w klubie Loch Ness.

źródło: onet.pl

23:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Ludzie krytykują mnie za noszenie zbyt wielu ubrań na sobie! (chodzi o zdjęcie  dla PETA - przyp. OGM) Czuję się zadowolona ze swojego ciała i nie wstydzę się seksualności, ale czy muszę się pokazać naga tak po prostu? Raczej nie. Tak czy siak, stworzyłam nowy trend: zazwyczaj ludzie się burzą, że wokalistka jest zbyt rozebrana" /Cristina Scabbia, Lacuna Coil/

źródło: pl.spinner.com
23:17, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
W ramach trasy "Double Headline European Tour 2009", na początku grudnia na dwóch koncertach w Polsce wystąpi grupa Laibach w towarzystwie Juno Reactor.

Pierwszy występ odbędzie się 10 grudnia w warszawski klubie "Palladium". Dzień później oba zespoły przeniosą się do Wrocławia, gdzie wystąpią w Wytwórnii Filmów Fabularnych.

źródło: rockmetal.pl

22:54, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Grupa Fields Of The Nephilim ponownie odwiedzi nasz kraj. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Progresja 22 oraz 23 stycznia 2010. Zespół zaplanował dwa różniące się programem występy.

Każdy z koncertów ma być podzielony na trzy odsłony. Środkowa część będzie wspólna dla obu występów, natomiast część otwierająca oraz zamykająca koncert będzie inna każdego wieczoru.

Bilety jednodniowe będą w cenie 130 złotych (150 złotych w dniu koncertu). Istnieje również możliwość zakupu  karnetów na oba koncerty.

źródło: onet.pl
22:48, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Nasz serwis podjął współpracę z krośnieńską formacją Ciryam. Na naszych stronach przeczytacie najświeższe informacje dotyczące zespołu. Wkrótce opublikujemy również wywiad.
22:38, brokenhope , Info
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 listopada 2009
Wydawnictwo "5 Years Of Calm Fury" jest kompilacja, która ukazała się z okazji 5 lat istnienia wytwórni No Angels Prod. Na albumie znajdziemy 14 nigdy wcześniej nie publikowanych, wyjątkowych kompozycji.Szczegóły albumu:

1. Inner Vision Laboratory - The Call Pt3
2. In Scissors - Regina Tacitus [Regium In Umbra] feat Angel
3. In Scissors - Adjoined Twins
4. QDC - 1997 
5. QDC - Whispering Past 
6. Krothor - Dłonie, Stopy I Gwoździe
7. Krothor - Waginy Pasyjne
8. Zmierzch - Pudendagra
9. Experiments In Darkness - The Arrival Of The Real Beasts
10. Nocturn Inferi - Red Wine White Candle Nothing
11. Buben - ight And Earth Overnight
12. Abstractive Noise - Faceless  - 
13. Roto Visage - Antediluvian Craving
14. Simulacra - Once This Was The Future

Album jest do pobrania za darmo ze strony internetowej No Angels Prod.

Pobierz&Słuchaj

źródło: no.angels.glt.pl
00:45, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 listopada 2009
Na oficjalnej stronie grupy Therion pojawiły się informacje na temat postępu prac nad nowym albumem zespołu. Jak okazuje się prace nad nowym wydawnictwem są zaawansowane i maja potrwać do końca roku. Nagrań dokonano w studio, które zostało zbudowane w większości na potrzeby stworzenia nowego wydawnictwa Therion. Miksy i mastering będą wykonane w innym miejscu.

Sam krążek, który ma być "czymś spektakularnym" spodziewany jest na styczeń 2010 roku.

źródło: darkplanet.pl, megatherion.com
23:52, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Napisałem już z połowę materiału i póki co zapowiada się dokładnie tak, jak sobie tego życzyłem. Jest szybszy i cięższy niż nasz poprzedni album. Wrzuciliśmy kolejny bieg".

Tymi słowami Paul Allender - gitarzysta formacji Cradle Of Filth skomentował prace nad nowym albumem zespołu.

Wydawnictwo spodziewane jest w przyszłym roku.

źródło: nuta.pl
23:40, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 listopada 2009
No Angels Prod.  zaprasza wszystkich do skorzystania ze specjalnej oferty. Każdy kto zamówi album z katalogu wytwórni, będzie miał mozliwość zakupić kompilację z polskim ambient/electronics zatytułowaną "Still the same after years" po specjalnej promocyjnej cenie 5 zł!

Promocja trwa do wyczerpania zapasów.


źródło: no.angels.glt.pl
00:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 listopada 2009
Poniżej prezentujemy nowy teledysk grupy Ciryam. Obraz do utworu "Venus" promuje najnowszą, trzecią płytę zespołu zatytułowaną "Człowiek motyl". Za scenariusz i reżyserię clipu odpowiada Robert Węgrzyn, natomiast realizacją i montażem zajął się Damian / Filer / Krzanowski.

Zobacz

źródło: ciryam.pl
21:21, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Sarah Jezabel Deva, znana przede wszystkim ze współpracy z grupą Cradle Of Filth oraz Therion i Mortiis, wydaje solowy album. Wydawnictwo "A Sign Of Sublime" ma ukazać się w lutym 2010.Track lista albumu:

1. Genesis
2. A Sign Of Sublime
3. She Stands Like Stone
4. The Devil's Opera
5. They Called Her Lady Tyranny
6. The Road To Nowhere
7. Your Woeful Chair
8. Newborn Failure
9. Daddy's Not Coming Home

O albumie

źródło: blabbermouth.net

21:11, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
"Polska to jeden z krajów, który wie, na czym polega rock and roll. (...) Warszawska publiczność jest najlepsza na świecie. Nie mówię tego tak sobie. Mówię serio. Warszawa jest najlepsza na świecie". /Marilyn Manson/

źródło: nuta.pl
21:01, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Grupa Paradise Lost odwołała sześć koncertów w Europie. Do skutku nie dojadą występy w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Szwajcarii i Niemczech.

Zespół wystosował oświadczenie w tej sprawie:

"Jak niektórzy wiedzą, musieliśmy znaleźć zastępstwo za Grega Mackintosha, który nie może nam towarzyszyć z uwagi na chorobę ojca. Podjęliśmy taką decyzję, by nie odwoływać koncertów i uniknąć rozczarowania fanów. Niestety, kilka występów musimy i tak przełożyć, ponieważ Milly Evans  ma wcześniejsze zobowiązania ze swoim zespołem".

Zmiany nie dotyczą polskich występów w Warszawie i Krakowie, oba koncerty odbędą się zgodnie z planem.


źródło: darkplanet.pl, onet.pl
20:57, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
Organizatorzy koncertu grupy Metallica, który odbędzie się w Limie 9 stycznia 2010 przewidują, że koncert przyciągnie ponad 50 tysięcy fanów, czyli więcej, niż kiedykolwiek udało się zgromadzić w Peru na jednym koncercie.

Metallica zagra na stadionie Universidad Mayor de San Marcos, którego pojemność szacowana jest na 67 500 miejsc.

źródło: onet.pl
20:47, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Najnowszy album grupy Epica zatytułowany "Design Your Universe" promuje teledysk do utworu "Unleashed".

Zobacz

źródło: epica.nl 
20:38, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Z 16 na 23 listopada została przeniesiona premiera albumu grupy Votum. Płyta zatytułowana Metafiction ukaże się nakładem Mystic Production.Wydawnictwo będzie koncept albumem, na który złoży się siedem kompozycji:

1. Falling Dream
2. Glassy Essence
3. Home
4. Faces
5. Stranger Than Fiction
6. Indifferent
7. December 20th

Poza granicami kraju płyta będzie dostępna od lutego 2010.

Tylko do jutra (20.11.09) na oficjalnym profilu zespołu w serwisie Myspace można usłyszeć w całości nowy album.

źródło: onet.pl

20:30, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Formacja Finntroll ukończyła prace nad szóstym studyjnym albumem. Wydawnictwo zatytułowane "Mot Skuggornas Varld" ukaże się na początku przyszłego roku nakładem Century Media Records.

źródło: pl.spinner.com
20:17, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Paradise Lost zaprezentowała drugi teledysk promujący nową płytę "Faith Divides Us - Death Unites Us". Obraz powstał do kompozycji "The Rise Of Denial". Reżyserią teledysku zajął się Nigel Crane.

Zobacz

źródło: interia.pl
20:07, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Nawiązaliśmy współpracę z niezależnym labelem No Angels Prod. Wytwórnia promuje "szeroko pojętą muzykę alternatywną, eksperymentalną, ambientalną, wysokiej jakości mroczną elektronikę, pozostającą poza nawiasem tego, co określa się muzyką rozrywkową."

Na stronach OnlyGoodMusic będziemy pisać o zespołach, których albumy będą wydawane pod szyldem
No Angels Prod.
20:01, brokenhope , Info
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 listopada 2009
Wiosną przyszłego roku nakładem Eastside Records ukaże się drugi album toruńskiej formacji Kalot Enbolot, zatytułowany "Regnum Dei". Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę tej niezwykle obiecującej grupy. O zespole oraz nadchodzącym albumie opowiedzą nam wokalista Mike i perkusista Svart.

OnlyGoodMusic: Na początek, dla formalności muszę zapytać o historię zespołu.

Mike: Zaczęliśmy grać w 2004 roku, początkowo T. i Svart robili próby sami, następnie zaproponowali mi śpiewanie, do czego podszedłem sceptycznie jako człowiek, który z black metalu z grubsza słucha tylko Gehenny i Enslaved (o ile ten drugi można nazwać blackiem). Wciągnęło mnie to jednak na tyle, że postanowiłem zostać, muzyka okazała się być na tyle niebanalna, że nieźle robiło mi się do niej wokale.
W 2006 roku w studio Nowia w Toruniu nagraliśmy pierwszy materiał „MCCCXLVII”, który ujrzał światło dzienne w maju 2007 roku nakładem Eastside. W roku kolejnym rozpoczęliśmy sesję nagraniową drugiego materiału, tym razem poniosło nas do DBX, gdzie nagrywał nas Jacek Melnicki. Sama sesja była bardzo w porządku, przebiegła w fajnej atmosferze, jednak późniejszy okres oczekiwania na materiał, monity, prośby i zażalenia spowodowały lekką frustrację. Dopiero 10 miesięcy po nagraniu udało nam się zdobyć nagranie, które nas satysfakcjonowało. Nie wiem, czy taki jest polski standard współpracy z zespołami, polegający na nieustannym powtarzaniu niczym mantra słówka „manana”? W każdym razie album „Regnum Dei” ukaże się trzy lata po debiucie, również wyda go Eastside. Lepiej więc późno niż wcale.

OnlyGoodMusic: Jak określilibyście Waszą muzykę? Co wyróżnia Was spośród wielu zespołów?

Mike: Jak dla mnie, jest to progresywny, epicki black metal, i tak nazywałbym to, co gramy. Rdzeń jest blackmetalowy, natomiast utwory są wielowątkowe, długie, złożone i przeplatają się w nich różne nastroje, począwszy od agresji po wzniosłość.

Svart: Czy coś nas wyróżnia? Nie wiem. Nie chcę powtarzać frazesów, które często pojawiają się w wywiadach wielu zespołów, hojnie okraszanych superlatywami. Gramy muzykę, jaka w nas jest i jaką czujemy. Resztę dopowiedział Mike.

OnlyGoodMusic: Wiosną przyszłego roku ukaże się wasz nowy album "Regnum Dei". Czy możecie przybliżyć okoliczności jego powstania?

Svart: Powstał, jak większość albumów, jako efekt prób i szlifowania. Koncepcja przedstawienia tematyki krucjat z własnego, subiektywnego punktu widzenia wydała nam się bardzo atrakcyjna, a obudowaliśmy to muzyką przestrzenną i  pełną zwrotów. Szkoda, jedynie, że tak długo przyszło nam czekać na jego wydanie.

OnlyGoodMusic: Utwory na "Regnum Dei" ma łączyć „koncept tekstowy oparty na historii średniowiecznych krucjat”. Skąd pomysł na taką tematykę?

Svart: Jestem z zamiłowania historykiem, a punktem wyjścia była ocena krucjat widzianych przez pryzmat ich słuszności i celowości. Zdaję sobie sprawę jak wiele spraw popchnęły one do przodu, ale chciałem podsumować je jako jednostkowe wydarzenie o znamionach usankcjonowanego ponadpaństwowo mordu na innowiercach, dokonanego przez chrześcijan.

OnlyGoodMusic: Black metal bez „szatana” w tekstach? Burzycie stereotypy?

Mike: Mamy wiek XXI, chyba nikt nie powinien wymagać, aby zespoły trzymały się kurczowo jakichś przestarzałych poetyk. Gdy Mickiewicz pisał Sonety Krymskie, krytycy zarzucali mu, że nie pisze o miłości, bo przecież ten gatunek wymagał tematyki erotycznej. A on sobie o przyrodzie napisał. Nie jest naszym celem burzenie czegokolwiek, gramy muzykę, jaką lubimy, piszemy teksty, jakie nam odpowiadają. Teraz są to wyprawy krzyżowe, a na kolejnym wydawnictwie będzie wykorzystany zupełnie inny pomysł, mogę zdradzić, że dotyczyć on będzie II wojny światowej i kwestii łagrów na Kołymie, tak więc znów nie będzie szatana. Oczywiście, gdyby ci wszyscy nawiedzeni kultowcy trafili na Syberię, podejrzewam, że bardzo szybko zweryfikowaliby swoje poglądy na temat, czym jest szatan.

Svart: Przyznam, że jestem zmęczony stereotypami. Nie uznaję jakiegoś narzuconego obowiązku poruszania w muzyce BM tej, a nie innej tematyki. Jeśli ktoś uważa, że trzeba wrzeszczeć o Diable, bo inaczej nie jest się TNBM, to już tego kogoś sprawa. Nie mam żadnej potrzeby poruszania tej tematyki, niezależnie od tego, co sądzę o niej prywatnie.

OnlyGoodMusic: Wśród utworów, które znajdą się na nowym albumie widnieje cover grupy The Cure "Figurehead". Jestem ogromnie ciekawy jak zabrzmi w Waszym wykonaniu. Dlaczego właśnie ta kompozycja?

Mike: Kawałek The Cure nie jest zagrany w sposób blackmetalowy, nie ma w nim ani grama ryczanych wokali, czy blastów. Dość wiernie podeszliśmy do tematu, naturalnie, cięższe są gitary, niższy jest wokal, ale nie sprofanowaliśmy wzorca ani wieśniackim growlem, ani cyrkowymi klawiszami, tak jak na przykład Moonspell potraktował „Love will tear us apart” Joy Division, powinni za to powiesić ich za jaja. Takich rzeczy się po prostu nie robi. A dlaczego Cure? To był mój pomysł, kapeli tej słucham od podstawówki, mam ogromny sentyment do tego, co robi Robert Smith, no i oczywiście, jest to kawał dobrej muzyki, o wiele bardziej melancholijnej i zimnej niż te wszystkie gotycko – metalowe wynalazki, które są niezamierzoną parodią jednego i drugiego stylu. Koniec końców, tekst „Figurehead” również wpasował się niejako w naczelny koncept albumu.

Svart: Ja z kolei lubię wyzwania, a szczególnie odgrywania utworów zespołów niepowiązanych ze sceną metalową. Można w ten sposób uzyskać nowe spektrum widzenia tego samego obrazu. To bardzo inspirujące.

OnlyGoodMusic: Czy macie już wybraną okładkę nowego albumu? Czy będzie wyraźnie nawiązywać do zawartości (muzycznej i tekstowej) albumu?

Svart: Tak, okładka już jest i zdecydowanie będzie od razu budzić dość jednoznaczne skojarzenia. To bardzo udana grafika, dynamiczna i sugestywna. Może niektórzy uznają ją za klasyczną, ale to ponownie nie mój problem.

OnlyGoodMusic: Jakie muzyczne pomysły zrealizowalibyście gdybyście dysponowali nieograniczonym budżetem?

Svart: Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Budżet nie ma tu wiele do rzeczy, jeśli założymy, że najpierw trzeba mieć jakąś wizję, he he. Jej realizowanie wcale nie musi być kosztowne. Dla mnie byłoby to podążanie w kierunku muzyki ambientowo-elektronicznej, czegoś w stylu Ulver.

OnlyGoodMusic: Jaki macie stosunek do działalności Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, który z lubością uprzykrza życie zespołom grającym najmocniejsze odmiany muzyki doszukując się wszędzie i u wszystkich „siarki i szatana”?

Mike: Pan Nowak wypowiada własne zdanie i jest to jego konstytucyjnym prawem, nie wadzi mi nijak ta osoba, ponieważ nie interesuję się jej działalnością. Metalowcy lubią płakać, że świat ich nie rozumie, w stosunku do Nowaka również zauważam taką tendencję.

Svart: Dziwię się, że ktoś, a jeszcze bardziej on sam, traktuje takie poczynania poważnie. Myślę, że zbiorowa neutralność i całkowite ignorowanie takich postaw to klucz do celu.

OnlyGoodMusic: Koniec roku to czas na podsumowania. Jaki był 2009 rok dla Kalot Enbolot?

Mike: Koniec roku dał światło na wydanie płyty, więc nie ma co patrzeć wstecz, tylko wyciągnąć wnioski i idzie się dalej. Bilans oceniam więc pozytywnie, najważniejsze to robić swoje i nie oglądać się na innych. Tyle w temacie.

Svart: Dość dziwny był to rok, choć raczej cichy, ale także pełen nerwów i frustracji spowodowanych trudnościami ze znalezieniem wydawcy. Dużo się nauczyliśmy odnośnie rynku wydawniczego i realiów egzystowania w polskim grajdołku muzycznym.

OnlyGoodMusic: Jeśli chodzi o muzykę. Jaki album Was ujął na tyle by zdobyć miano płyty roku?

Mike: Jak dla mnie bezkonkurencyjny okazał się nowy Mastodon „Crack the Skye” – tak powinien wyglądać progresywny metal, żadnego zapatrzenia w Dream Theater, żadnego smęcenia jak Opeth, tylko grzanie w klimacie lat 70, oczywiście bez klawiszy, ha, ha. Poza tym blisko podium jest Minsk, trochę namieszały Baroness i doommetalowy Forsaken z Malty, potem Armia – „Der Prozess” – zajebisty krążek, również pełen progresu, z Kafką w tekstach. Oraz oczywiście nowa płyta New Model Army. Rozczarowania to Depeche Mode – nagrali nieciekawy, nudny krążek, My Dying Bride – emo metal z odgłosami koni, za dużo jak na moje nerwy, i Katatonia – tu spodziewałem się najwięcej, gdyż kapela ta nie zawiodła nigdy, niestety, tym razem nagrali poezję śpiewaną w najgorszym guście, mogłaby być ścieżką dźwiękową do „Zmierzchu”, ha, ha!

Svart: Z niemetalowych rzeczy wyróżniłbym zdecydowanie Wardrunę, a z metalowych odpowiednio, w kategorii death: ex aequo Lost Soul z Nile i Masachist, w kategorii black: Marduk, a w kategorii „ogólnej” zdecydowanie Paradise Lost, Cemetery of Scream i nowa Katatonia, he he… Zdecydowanej płyty roku na razie brak.

źródło: onlygoodmusic

23:35, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
Najnowszy album grupy Epica zatytułowany "Design Your Universe" stawia pierwsze kroki na listach sprzedaży. Album zadebiutował na amerykańskiej liście Top New Artist Albums na pozycji 12, co wiąże się ze sprzedażą 2100 sztuk albumu.

W Europie album zadebiutował na listach, na następujących pozycjach:

Holandia - 8
Top 30 Alternative (Holandia) - 1
Szwajcara - 27
Austria - 70

źródło: blabbermouth.net, wikipedia.org
21:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Poniżej prezentujemy teledysk do utworu "Epitaph" formacji Antimatter. Utwór pochodzi z wydanego w 2005 roku albumu "Planetary Confinement", a jego reżyserem jest Fethi Karaduman.

Zobacz

Tekst

źródło: blabbermouth.net, darklyrics.com
21:37, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum