Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
niedziela, 30 listopada 2008
Data 18 listopada 2006 roku przyjmowana jest jako początek serwisu Only Good Music, w formie jaką znacie dziś. Oznacza to, że serwis skończył 2 lata.

Przez ten czas staraliśmy się Wam drodzy czytelnicy przybliżać najważniejsze informacje dotyczące szeroko pojętej i rozumianej mrocznej muzyki. Nie, nie jesteśmy obiektywni zawsze pisaliśmy i piszemy o tym co lubimy, co kochamy, co nas intryguje, więc nie o wszystkich i nie o wszystkim.

Co spotkało nas przez te dwa lata? Wiele zmian, wiele pomysłów doczekało się realizacji, powstawały nowe działy. Fakt, część z braku czasu upadła, ale rozwijamy się i robimy to dla Was. Niech przemówią liczby: przez dwa lata naszej bytności w internecie zanotowaliśmy ponad 70 tysięcy odwiedzin. Może dla wielu liczba ta wyda się śmieszna, jednak my jesteśmy dumni z tego wyniku.

Co dalej? Mimo braku czasu a czasem weny twórczej nadal będziemy istnieć. Już wkrótce na naszych stronach zagości garść nowości: m.in. będziemy pisać o nowych, nieznanych szerszej publiczności zespołach, pojawią się wywiady.

Życzcie nam wytrwałości...

22:48, brokenhope , Info
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 listopada 2008
Ostatnie miesiące roku to tradycyjnie czas podsumowań i rozliczeń. Rok 2008 obfitował w wiele muzycznych premier. Który zespół nie zawiódł? Kto wydał wiekopomne dzieło, a kto zawiódł Wasze oczekiwania? Odpowiedzi na te pytania napewno znacie. Podzielcie się swoja wiedzą. Od dziś uruchamiamy ankietę : "Album roku 2008". Nominowanych jest 10 albumów, zespołów o których mogliście czytać przez cały rok na Only Good Music. Zapraszamy do głosowania.
czwartek, 27 listopada 2008
Grupa Sirenia umieściła na swoim profilu myspace nowy utwór. "The Path To Decay" będzie piewszym singlem promującym nadchodzący album "The 13th Floor".

Posłuchaj

źródło: blabbermouth.net 

21:44, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 listopada 2008
"Czytam Biblię, chodzę na msze. Cholera, zapomniałem pójść na mszę w Warszawie, a był to jeden z celów mojej wizyty w Polsce, ale zaspałem, bo jestem typowym leniwym Amerykaninem. Chociaż czekaj, przecież dzisiaj jest sobota! Mogę więc pójść jutro..."/Peter Steele, Type 0 Negative/

źródło: onet.pl

22:45, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
United World Charts uaktualnił listę najlepiej sprzedających się krążków tego roku. Album "Death Magnetic" przekroczył liczbę 3 mln sprzedanych na całym świecie i plasuje się na 7. miejscu zestawienia (3.042.000 sztuk).

Czytelnicy magazynu "Blender", głosując na najlepszy album 2008 roku, także docenili "Death Magnetic" plasując go na 4 miejscu w pierwszej 10 zestawienia.

Tymczasem Lars Ulrich w jednym z wywiadów zapowiedział, że na następcę "Death Magnetic" przyjdzie fanom trochę poczekać:

"Nie wstrzymywałbym oddechu na myśl o kolejnych nagraniach Metalliki. Wciąż nie zeszło ze mnie napięcie związane z ostatnim albumem. Myślę, że jeżeli będziemy wydawać kolejne płyty raz na cztery czy pięć lat, to nie będzie tak źle"

źródło:  interia.pl, blender.com, worldwidealbums.net

22:38, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W 1995 roku nakładem  Massacre Records ukazał się debiutancki album grupy Theatre Of Tragedy zatytułowany po prostu "Theatre of Tragedy". Album został ciepło przyjęty przez szybko rosnące grono fanów, jedynym mankamentem wytykanym przez branżowych ekspertów była zbyt mocna inspiracja twórczością My Dying Bride czy Paradise Lost. Niewiele osób przypuszczało wtedy, że Theatre Of Tragedy będzie prekursorem nowego garunku doom/death metalu łączącego w sobie brutalność growlu z subtelnymi sopranami. Grupa dołożyła również swoje "trzy grosze" do rozwoju gothic metalu.
 
Pamiętam swój pierwszy kontakt z Theatre Of Tragedy. Był czwartkowy wieczór (1997 lub 1998 roku - dokładnie nie pamiętam), który tradycyjnie spędzałem słuchając audycji "Epicentrum" prowadzonej przez Jacka Drabickiego. To właśnie Jemu zawdzięczam poznanie wielu ciekawych zespołów, to właśnie On zaprezentował na antenie utwór "Dying - I Only Feel Apathy".

Czym ujął mnie ten utwór? Pięknym wokalem Liv Kristine który wspaniale kontrastował z
deathowym growlem Raymonda Rohonyi. Mimo upływu tylu lat utwór wciąż ma swoją moc...

Posłuchaj
wtorek, 25 listopada 2008
Niemiecka wytwórnia Viva Hate Records planuje wydanie albumów grupy Opeth na winylu. Specjalny box ma zawierać trzy albumy:

1. "The Orchid"
2. "Morningrise"
3. "My Arms Your Hearse"

Szczegóły

źródło:  blabbermouth.net

22:44, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
Pisaliśmy o możliwości zakupu obrazu, który posłużył za okładkę albumu "Master Of Puppets" grupy Metallica. Na zakończonej aukcji obraz autorstwa Dona Brautigama uzyskał cenę 28.000$ (35.000$ ze wszystkimi opłatami).

źródło: blabbermouth.net

22:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Legendarna grupa The Sisters of Mercy zagra koncert w Polsce. Występ planowany jest na 30 marca 2009 roku i ma odbyć się w warszawskiej Stodole. Szczegółowe informacje  zostaną podane wkrótce.

źródło: onet.pl

22:06, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 listopada 2008
Aaron Stainthorpe z grupy My Dying Bride, w jednym z wywiadów uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego albumu grupy.

"Jest to poniekąd nowe i stare brzmienie zespolone w jedną całość. Skrzypce nawiązują do naszej przeszłości, zaś riffy i wokale ukazują nowe oblicze. Jest to zapewne najbardziej przygnębiająca rzecz, jaką do tej pory stworzyliśmy. [...] Jest nawet mroczniej. Poszedłem jeszcze dalej z bardziej melodyjnymi wokalami, podobnie jak to się stało z gitarami, no i oczywiście skrzypcami, które budują szerszy wachlarz emocji"

Album "For Lies I Sire" pojawi się na rynku z początkiem 2009.

źródło: interia.pl

23:16, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Monspell poinformował o przełożeniu premiery DVD "Lusitanian Metal". Wydawnictwo które miało pierwotnie ukazać się 21 listopada ujrzy światło dzienne w grudniu. Oto nowe terminy:

8 grudnia - Niemcy
9 grudnia - Portugalia
15 grudnia - reszta Europy

Premiera w Ameryce Północnej planowana jest na początek 2009 roku.

źródło: blabbermouth.net

22:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Przy pomocy serwisu Myspace.com, grupa Silentium pozwoliła swoim fanom zapoznać się z zawartością nowego albumu, zatytułowanego "Amortean". Krążek ukaże się 26 listopada.

Posłuchaj

źródło: myspace.com/silentiumband

22:23, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Grupa Samael rozpieszcza fanów z Polski ostatnimi czasy. Zespół pojawia się na koncertach w naszym kraju regularnie. Początkiem 2009 roku zespół ponownie odwiedzi nasz kraj.

Najpierw 21 stycznia grupa wystąpi u boku Vader  w katowickim Mega Clubie, a dzień później w warszawskiej Progresji. Natomiast 24 stycznia rozpocznie się Solar Soul Balkans Tour 2009. W ramach tej trasy Samael zagra w Łodzi w klubie w klubie Dekompresja. Następnego dnia Szwajcarzy pojawią się w krakowskim Loch Ness.

źródło: nuta.pl

22:13, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 listopada 2008
Sirenia zaplanowała premierę singla promującego nowy album na 26 grudnia. Wydawnictwo "The 13th Floor" promował będzie utwór "The Path To Decay". Singiel ukaże się wyłącznie w formacie cyfrowym.

The Path

Track lista singla:

1. The Path To Decay (radio mix)
2. The Path To Decay (album version)
3. Winterborn 77 (instrumental)

źródło: blabbermouth.net

00:06, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 listopada 2008
Grupa My Dying Bride podała szczegóły nowego albumu, który ma się ukazać na początku 2009 roku nakładem wytwórni Peaceville Records. Album będzie nosił tytuł "For Lies I Sire". Poniżej prezentujemy listę utworów, które znajdą się na nowym wydawnictwie:

1. Fall With Me
2. My Body, A Funeral
3. The Lies I Sire
4. Bring Me Victory
5. Echoes From A Hollow Soul
6. ShadowHaunt
7. Santuario Di Sangue
8. A Chapter in Loathing
9. Death Triumphant 

źródło: mydyingbride.org

23:55, brokenhope , Premiery
Link Komentarze (2) »
niedziela, 16 listopada 2008
Jak informuje serwis Antenna przyznano nagrody Danish Metal Awards. Całe wydarzenie miało miejsce 15 listopada w Kopenhadze. Wśród wyróżnionych, w kategorii "Najlepszy Zagraniczny Album" zwyciężyła płyta "Death Magnetic" grupy Metallica.

Lista nagrodzonych

źródło: antenna.nu

22:39, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Pojawiło się kolejne wyjaśnienie dotyczące zachowania Anette Olzon podczas koncertu Nightwish w Belo Horizonte. W jednym z wywiadów lider zespołu Tuomas Holopainen przyznał, że nagłe załamanie wokalistki spowodowane było zachowaniem niektórych fanów, którzy pokazywali obsceniczne gesty w jej kierunku ("with the middle finger") i skandowali imię poprzedniej wokalistki zespołu... Podobno Anette czuje się już lepiej.
 
źródło: blabbermouth.net
22:29, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Informowaliśmy już, że Josh Freese postanowił odejść z Nine Inch Nails  z upływem końca roku. Obowiązki perkusisty podczas koncertów zespołu będzie pełnił Ilan Rubin (Lostprophets).

źródło: blabbermouth.net
22:10, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Smutne wieści dotarły do wszystkich fanów grupy Theatres des Vampires. Grupa niedawno odwołała koncerty we Włoszech oraz planowane występy w Wielkiej Brytanii. Na oficjalnym profilu Myspace zespołu pojawiła się informacja o tymczasowym zawieszeniu działalności Theatres des Vampires. Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa, wiadomo natomiast czym jest spowodowana. Wokalistka zespołu, Sonya Scarlet ma "poważne problemy rodzinne" i przeszła załamanie nerwowe.

źródło: blabbermouth.net, myspace.com/theatresdesvampires
22:00, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Serwis deathmagnetic.pl zaprasza wszystkich fanów grupy Metallica do konkursu.

"Konkurs polega na zrobieniu jak najbardziej odjazdowego zdjęcia w obecności jak największej ilości - niekoniecznie znajomych – osób! Jest jednak jeden konieczny do spełnienia warunek: w widocznym miejscu na zdjęciu musi się pojawić adres naszego serwisu internetowego (www.deathmagnetic.pl)"

Przewidziano cenne i wyjątkowe nagrody. Konkurs potrwa do 23 grudnia 2008 do godziny 24:00. 

Szczegóły

źródło: deathmagnetic.pl

21:37, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
New Musical Express w oparciu o głosy czytelników i internatów przygotował zestawienie najbardziej kontrowersyjnych teledysków. Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę:

1. Necrophagia - Blood Freak
2. Cradle Of Filth - From Cradle To Enslave
3. Placebo - Protege Moi
4. Pearl Jam - Jeremy
5. Justice - Stress
6. Madonna - Like A Prayer
7. The Prodigy - Smack My Bitch Up
8. Dir En Gray - Obscure
9. Nine Inch Nails - Happiness Is Slavery
10. Skinny Puppy - Worlock

źródło: nme.com, onet.pl

Na stronach Onet.pl obejżeć można foto relację z jedynegow  Polsce wspólnego koncertu Lisy Gerrard oraz Klasua Schulze. Koncert odbył się 13 listopada w Bazylice Ojców Salezjanów.

Zobacz
 
źródło: onet.pl
15:54, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 listopada 2008
W ofercie jednego z polskich Banków Spółdzielczych można napotkać bardzo specyficzny produkt. W dobie krysysu finansowego na świecie, owy bank zachęca swoich klientów do oszczędzania przy pomocy sił nadprzyrodzonych. Lokata jest iście 'diabelska'.

 

 
Gratulujemy świetnego pomysłu!!!
Wczoraj pisaliśmy o przykrym incydencie do którego doszło podczas koncertu grupy Nightwish w Belo Horizonte (przypomnijmy: pod koniec utworu "The Poet And The Pendulum" wokalistka grupy Anette Olzon zaczęła nagle płakać i zeszła ze sceny).

Dziś wokalistka wydała oficjalne oświadczenie dla brazylijskich mediów. w którym za zaistniałą sytuację obwiniła dym na scenie. Dym podrażnił struny głosowe i Anette zaczęła tracić głos. Dlatego zeszła ze sceny by "dojść do siebie" podczas dodatkowych utworów granych przez resztę zespołu. Niestety problemy z głosem okazały się na tyle poważne, że koncert zakończył się przedwcześnie.

Naszym zdaniem bardzo naciągane to wyjaśnienie...
 
źródło: blabbermouth.net
23:36, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Opeth zaprezentowała teledysk do utworu "Burden", który pochodzi z albumu "Watershed".
O szczegółach powstawania clipu pisaliśmy wcześniej.

Zobacz

Tekst:

I once upon a time
Carried a burden inside
Some will ask goodbye
A broken line but underlined
There`s an ocean of sorrow in you

Sorrow in me

Saw movement in their eyes
Said I no longer knew the way
Given up the ghost
A passing minds and its a fear
In the wait for redemption ahead

Waiting to fade


Fading again

If death should take me now
Count my mistakes and let me through
Whisper in my ear
Taken more than we`ve received
And the ocean of sorrow is you


źródło: blabbermouth.net 

23:07, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Archiwum