Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
piątek, 30 listopada 2007

"My Winter Storm" - solowy album Tarji Turunen dobrze sobie radzi na europejskich listach sprzedaży. Krążek już w dniu sprzedaży w Finlandii zyskał status złotej płyty (ponad 15000 sprzedanych kopii) i debiutował na 1 miejscu tamtejszej listy najlepiej sprzedających się albumów. Obecnie zajmuje 4 lokatę.

W Niemczech album debiutował na 3 miejscu listy "German Media Control". Natomiast singiel "I Walk Alone" zaistniał na 16 pozycji niemieckiej listy najlepiej sprzedających się singli.

źródło:blabbermouth.net

21:33, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Leaves' Eyes wciąż poszukuje nowego basisty oraz perkusisty. Wszyscy zainteresowani powinni napisać pod adres: info@mastersoundentertainment.de.

Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem oraz kończy edycję materiału na pierwsze w historii grupy DVD.

źródło:blabbermouth.net
21:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 listopada 2007
Według informacji The Pulse of Radio, strona z remixami Nine Inch Nails jednak powstanie. Na przeszkodzie stało stanowisko wytwórni Universal Music. Wytwórnia ustąpiła jednak, pod warunkiem, że Trent Reznor poniesie wszelkie konsekwencje związane z nielegalnym wykorzystaniem przez fanów NiN, w remixach fragmentów utworów innych artystów.

źródło:blabbermouth.net
21:58, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Wciąż nie ma oficjalnych informacji o dacie premiery nowego albumu Anathemy. W sieci krążą tylko plotki jakoby krążek ma być nagrany w styczniu 2008 i wydany przez Roadrunner Records, a w produkcji ma pomagać Steven Wilson z Porcupine Tree.
21:50, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"To będzie godny następca albumu "Memorial". Zachowany zostanie typowy charakter Moonspell, czyli melodyjne, a zarazem progresywne brzmienie pełne brutalnych i mrocznych treści" - powiedział o powstającym krążku Fernando Ribiero.

Moonspell pod okiem Waldemara Sorychty w Woodhouse Studios pracuje nad nowym albumem.

źródło:blabbermouth.net
21:42, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 listopada 2007

Marilyn Manson myśli ponoć o biciu różnych ekscentrycznych rekordów. Ostatnio wpadł na pomysł pobicia Rekordu Świata w kąpieli pełnej gadów. Dotychczasowy rekord w tej osobliwej dziedzinie należy do "Texas Snakeman" Bibby który spędził 45 minut w wannie z 87 - ma grzechotnikami.

Życzymy powodzenia...

źródło:blabbermouth.net

22:21, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 listopada 2007

Koncert grupy Within Temptation, który odbył się 24 listopada w Eindhoven, został sfilmowany i zostanie wykorzystany na potrzeby nowego DVD zespołu. Ośmiotysięczna widownia, obejrzała show obfitujące w efekty specjalne. Nie zabrakło unikatowych, akustycznych wersji utworów oraz gości: Anneke van Giersbergen oraz George Oosthoek.

źródło:blabbermouth.net

21:54, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Marilyn Manson posiada mechaniczną wersję Evan Rachel Wood.

"Zbudowałem replikę mojej dziewczyny. Podczas koncertu, przynosi mi na scenę absynt. Jak każda dobra dziewczyna. Zdarza się, że zdejmuję jej głowę i odgrywam własną wersję "Hamleta".

źródło:cgm.pl

21:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 listopada 2007
Anathema umieściła w sieci nowy utwór. Piosenka nosi tytuł "Angels Walk Among Us" i znajdzie się na długo oczekiwanym albumie grupy.


Pobierz

22:08, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Trent Reznor postanowił stworzyć witrynę, na której zamieszczane będą wersje kompozycji NIN autorstwa fanów. Projekt nie zostanie jednak zrealizowany ze względu na zawiłości prawne oraz niechęć wytwórni Interscope/Universal do zamieszczania utworów NiN w sieci.

"Oni mają problem z tym, że jakiś fan może zmiksować mój numer, do którego oni posiadają prawa, z kompozycją do której praw nie mają. Nie chcą działać na tej zasadzie, co My Space czy You Tube" - tłumaczy Reznor.

źródło:interia.pl
01:12, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
>Wkrótce ma się ukazać specjalna, tzw. platynowa edycja albumu "Dark Passion Play" grupy Nightwish. Wydawnictwo będzie bogatsze od wersji standardowej o kilka nowych piosenek. Oto lista bonusów:

1. Erämaan Viimeinen (nowy utwór)
2. The Escapist (nowy utwór)
3. Meadows Of Heaven (orchestral version)
4. The Poet And The Pendulum (demo)
5. Bye, Bye Beautiful (DJ Orkidea remix).

Wznowienie promować będzie singiel zatytułowany "Erämaan Viimeinen". Będzie go można kupić od 5 grudnia wyłącznie w Finlandii.

źródło:nightwish.com

01:08, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Wśród oskarżeń wysunietych wobec Briana Warnera [Marilyn Manson] przez Stephena Gregorego Biera Jr. [Madonna Wayne Gacy] znaleźć można poważne zarzuty.Z pozwu możemy się dowiedzieć, że Manson wydał część wspólnych pieniędzy zespołu na przedmioty wykonane z części ludzkiego ciała. Miały to być min. szkielet młodej Chinki, szkielet człowieka na wózku inwalidzkim i afrykańska maska wykonana z ludzkiej skóry.

Przedstawiciele Marilyna Mansona nie skomentowali oskarżeń.

źródło:blabbermouth.net

01:02, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Trail Of Tears, mimo kłopotów personalnych nie składa broni. Zespół przedłużył właśnie umowę z wytwórnią Napalm Records.
D
o zespołu powróciła Cathrine Paulsen i jak zapowiedział Ronny Thorsen, po skompletowaniu nowego składu Trail Of Tears rozpocznie pracę nad nowym albumem.

źródło:blabbermouth.net
00:55, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 listopada 2007
Można już zakupi wejściówki na koncert Within Temptation. Bilety w cenie 110 złotych można nabyć w sieciach sklepów Media Markt i Saturn, w klubie Stodoła oraz na www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.eventim.pl i www.shortcut.pl. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu (22) 825 60 31.
 
Przypominamy, konncert odbędzie się 16 stycznia, w warszawskim klubie Stodoła.
21:23, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 listopada 2007
Premiera nowego albumu grupy Tiamat, zatytułowanego "Amanethes", zapowiadana jest na 18 kwietnia 2008 roku. Krążek ukaże się nakładem Nuclear Blast Records.

źródło:blabbermouth.net
08:59, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
DVD "A Noise Severe" to zapis jednego z ostatnich koncertów The Gathering z Anneke Van Giersbergen. Profesjonalnie sfilmowany przez kilkanaście kamer koncert, odbył się 24 marca w Santiago w Chile przed wielotysięczną publicznością. Na krążku znajdzie się także dokument o zespole "Homemade", wideoklipy do utworu "Alone" obraz do "Forgotten", "Box" i "Waking Hour", bonus w postaci "Thanks for the Edison".

Cały występ będzie również wydany na podwójnym albumie CD . Premiera obu wydawnictw zapowiadana jest na 26 listopada.

źródło:gathering.nl
08:54, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 listopada 2007
Specjalne wydanie albumu Cradle Of Filth "Thornography" ukaże się 29 stycznia 2008 nakładem wytwórni Roadrunner.

Album "Thornography Deluxe - Harder, Darker, Faster" będzie miał nową oprawę graficzną. Wzbogacono go dodatkowymi utworami: "Murder In The Thirst", "The Snake-Eyed And The Venomous", "Halloween 2 (cover Misfits; remix)", "Courting Baphomet", "Stay (cover Shakespears Sister)" oraz "Devil To The Metal", na krążku umieszczono teledyski do kompozycji "The Foetus Of A New Day Kicking", "Tonight In Flames" i "Temptation".

źródło:cradleoffilth.com

21:35, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 listopada 2007
Posłuchaj "(She's) The Mother of Tears" - przewodniego utworu nowego horroru Dario Argento, zatytułowanego "Mother of Tears: The Third Mother"
Utwór skomponował Claudio Simonetti, a wokalu użyczył sam Dani Filth.

Posłuchaj

21:45, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 listopada 2007

Jak poinformował Mikael Åkerfeldt nagrywanie partii perkusji na powstający album Opeth został0o ukończone. Frontman Opeth wyraża swój szczery podziw dla Martina 'Axe' Axenrota, który wykonał swoją pracę w 7 dni. "Axe' miał pracować po 10-11 godzin dziennie.

Opeth przygotował 11 utworów, w tym 3 covery. Już jutro zespół nagra gitary.

źródło:blabbermouth.net
21:26, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 listopada 2007

Można już pomóc finansowo rodzinom Vitka i Covana z zespołu Decapitated.

Pieniądze należy wpłacać na konto:

Anna Kiełtyka
70 1050 1458 10 0000 2293 2551 01
ING Bank Śląski, Rynek 8, 38-400 Krosno
Przelew trzeba opatrzyć dopiskiem "Vitek"

21:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 listopada 2007
Na styczeń 2008 roku planowana jest premiera DVD grupy Clan Of Xymox. Krążek zatytułowany został "Visible" i pojawi się w podstawowej oraz limitowanej wersji. Na dwu-płytowym wydawnictwie, prócz, 1,5 godzinnego koncertu z klubu La Locomotive, będzie można znaleźć 28 teledysków min. "A Day", "Louise" czy "Out Of The Rain" oraz "Weak In My Knees" i "Hereos". Uzupełnieniem będzie ekskluzywny wywiad z Ronny Mooringsem.

źródło:interia.pl
21:51, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 listopada 2007

Prezentujemy nową fryzurę Cristiny Scabbii.

 

Autorem nowej fryzury wokalistki Lacuna Coil jest Marino "Scissorhands" Lambrix.

Cristina piękna jak zawsze, tylko co będzie z  headbanging'iem?
Wasze opinie.

22:00, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Sirenia rozpoczęła poszukiwania nowej wokalistki. Poszukiwana jest osoba z doświadczeniem scenicznym, ciekawym imagem, kochająca muzykę.

Wszystkie zainteresowane kandydatki powinny przesłać zespołowi swoją biografię, zdjęcia oraz zapis wokalu pod email singer@sirenia.no

źródło:sirenia.no

 

21:46, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 listopada 2007
Utwór grupy Metallica przebojem dyskotek? Niemożliwe? Niestety może wystąpić taka okoliczność. Niejaki DJ Paul Edge pracuje nad wersją techno utworu "Enter Sandman".

"Lars Urlich wybija na perkusji rytm typowy dla muzyki techno. Podobnie jest ze strukturą basu, a głos Jamesa Hetfielda pasuje na klubowe parkiety" - fachowo ocenia DJ Paul Edge.

Anathema wykonuje utwór "A Simple Mistake". Nagranie zarejestrowano w moskiewskim klubie Tochka 5.10.2007 roku.

Zobacz

21:14, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum