Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
środa, 29 lutego 2012

Po sukcesie ubiegłorocznej trasy z okazji XXV-lecia zespołu Hunter postanowił jeszcze raz wyruszyć w Polskę - tym razem zespół zagra w 17 miastach, "Armageddon Tour 2012" rozpocznie sie 2, a zakończy 30 marca. Oprócz tych występów zespół zaprasza również 10 czerwca na Sonisphere Festival (Warszawa, Lotnisko Bemowo) gdzie wystąpią u boku takich gwiazd jak Metallica, Black Label Society czy Gojira.
 
Oto dokładna rozpiska "Armageddon Tour 2012":

02.03.2012 - RZESZÓW - Pod Palmą
03.03.2012 - KROSNO - Rock Iron
04.03.2012 - LUBLIN - Graffiti
09.03.2012 - LEGNICA - Spiżarnia
10.03.2012 - WAŁBRZYCH - WOK
13.03.2012 - WARSZAWA - Hard Rock Cafe
14.03.2012 - TORUŃ - Lizard King
15.03.2012 - TARNÓW - Carpe Diem
16.03.2012 - KIELCE - Klub Wspak
17.03.2012 - ŁÓDŹ - Dekompresja
18.03.2012 - GDYNIA - Ucho
22.03.2012 - POZNAŃ - Blue Note
23.03.2012 - WROCŁAW - Od Zmierzchu Do Świtu
24.03.2012 - OPOLE - ComeIn
25.03.2012 - KRAKÓW - Studio
29.03.2012 - BIELSKO-BIAŁA - Rude Boy
30.03.2012 - ZABRZE - C.K. Wiatrak

13:40, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Grupa Dead Can Dance ponownie odwiedza nasz kraj. Legendarny duet wystąpi 15 października w warszawskiej Sali Kongresowej. Zespół zaplanował torunée z okazji promocji nowego albumu, nad którym Lisa Gerrard i Brendan Perry obecnie pracują.

13:31, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Na naszej stronie możecie przeczytać wywiad z gitarzystą grupy Grans Wojtkiem Sędrowiczem. Zapraszamy do lektury

Mamy coś, czego nikt nam już nie zabierze

13:29, brokenhope , Wywiady
Link Dodaj komentarz »

Dziś zacznę od cytatu: "Przed odtworzeniem CD zapoznaj się z poniższą informacją [...] gdyż inne niż podane w instrukcji pobieranie mieszanki CRP może grozić poważnymi skutkami w postaci zobojętnienia na propagandę medialną i uporczywym poszukiwaniom niezależnych przejawów kultury!". Prawda, że brzmi intrygująco? Uwierzcie mi, to dopiero początek. W tym krótkim wstępie zawiera się cała istota wydawnictwa "Cybertotem Remix Project" sygnowanego przez Marka Styczyńskiego. 

1. Centrum               
2. Hati               
3. Emiter             
4. Andrzej Widota (The Band of Endless Noise)
5. Accomplice Affair            

6. Trepang            
7. Hati               
8. Ramunas Jaras              
9. Ramunas Jaras              
10. Centrum           
11. Konrad Gęca 

 World Flag Records, A.D. 2009

 "Cybertotem Remix Project" jest swoistą kontynuacją doświadczeń jakie Marek Styczyński nabył przy okazji nagrywania swojego solowego albumu "Cyber Totem". Pan Marek wykoncypował sobie środowisko brzmieniowe skonstruowane z próbek naturalnych dźwięków otoczenia oraz brzmień archaicznych instrumentów. Za podstawę brzmieniowa posłużyły nagrania terenowe - przede wszystkim karpackiej mofety (naturalne źródła dwutlenku węgla wydobywającego się z bardzo głębokich i starych warstw geologicznych). Nagrania terenowe zostały uzupełnione o brzmienie niecodziennych instrumentów (didjeridu, indiański wiatrak). 

"Cybertotem Remix Project" to dobrze zaprojektowana, kompletna całość. To ponad godzina nietuzinkowej muzyki ukrytej w 11 kompozycjach. Bez wątpienia płyta sygnowana przez World Flag Records jest wydawnictwem niespotykanym, nastawionym bardziej na kreatywność i eksplorację dźwiękowej materii niż komercyjny sukces. Ma jeszcze jeden niepowtarzalny atut: poczucie humoru, które objawia się choćby żartobliwym komentarzem do "leczniczych" możliwości zaprezentowanej muzyki.  Pozycja zalecana dla wszystkich konsumentów muzyki ceniących unikalny smak.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

00:05, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2012

W ramach swojej europejskiej trasy włoska grupa Theatres Des Vampires odwiedzi Polskę. Zespół zagra u nas trzykrotnie:

24.04 - Częstochowa, "Zero"
25.04 - Warszawa, "Progresja"
26.04 - Poznań, "Pod Minogą".


08:35, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Szykuje się reedycja klasycznych albumów grupy Theatre Of Tragedy. Płyty "Theatre Of Tragedy" (1995), "Velvet Darkness They Fear" (1996) oraz "Aegis" (1998) zostaną wzbogacone o unikalne utwory bonusowe. Całość dostępna będzie w specjalnym zestawie, pojawi się również wersja na winylu. 

08:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Grupa Liquid Skies pracuje nad nowym albumem. Zespół szykuje również  koncerty  -  marzeniem jest występ na tegorocznym Przystanku Woodstock, stąd prośba o głosy (klikajcie na 'lubię to' poniżej teledysku "This Is Your Life").

08:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Na naszej stronie pojawił się ósmy press pack. Tym razem piszemy o: Belphegor, Black Sabbath, Eddie Van Halen, Eluveitie, Europe,  Dark Tranquillity, Deicide, Depeche Mode, Grans, John 5, Katatonia, Kontrust, Korn, Lake Of Tears, Leaves' Eyes, Liquid Skies, Nightwish, Nile, Pantera, Queen, Rage, Rhapsody of Fire, RPWL, Sonata Arctica, Soulfly, Theatres Des Vampires, Theatre Of Tragedy, The Dillinger Escape Plan, Turisas, Voivod.

Zapraszamy do lektury!

Ex Auditu 8/2012

08:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 lutego 2012

Kolejny tydzień za nami:

1. Paradise Lost - Crucify
2. Moonspell - Alma Mater
3. Nine Inch Nails - Leaving Hope 

4. VoidWork - Something Strange Stirs in the Streets 
5. VoidWork - The Hermetic Order of the Silver Twilight
6. Anathema - The Beginning and the End
7. Grans - Pies
8. Nine Inch Nails - The Perfect Drug
9. Iron Maiden - Fear of the Dark   
10. Grans - Pieszczoch

piątek, 24 lutego 2012

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się nowa oficyna książkowa ZOAS PRESS. Podstawowym celem wydawnictwa jest prezentowanie artystów, których twórczość zawiera w sobie ezoteryczny pierwiastek, a którzy do tej pory niechętnie lub bardzo rzadko byli publikowani w naszym kraju.

Jako pierwszy z zapowiadanych przez wydawnictwo tytułów ukaże się "Ewokacja" Austina Osmana Spare'a. Jest to pierwsza polska publikacja tego wiersza. W książce została wykorzystana wcześniej niepublikowana grafika tego artysty. Całość wydrukowana na specjalnie dobranym papierze w odcieniu kukurydzianym o wysokiej gramaturze, w twardej płóciennej oprawie o odcieniu ciemnej zieleni, z dodatkowym ochronnym "slipcasem" w kolorze czarnym. Wydanie to posiada typowo kolekcjonerski charakter i jest limitowane do 222 ręcznie numerowanych kopii.

Premiera: 21.02.2012
Przedsprzedaż: 12.02.2012
Książka w przedsprzedaży dostępna jest w specjalnej, niższej cenie, a pierwsze 23 osoby, które złożą zamówienie na ten tytuł, otrzymają w prezencie płytę "SPAZMATIC[K] SPELL" - split DIFFERENT STATE / SIGILL, dedykowaną właśnie Austinowi O. Spare'owi.

Więcej szczegółów: na stronie wydawnictwa ZOAS PRESS ( www.zoas.pl )
Dystrybucja: ALCHEMBRIA.PL ( www.alchembria.pl )
11:35, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Już pod koniec kwietnia na 4 koncerty do Polski przyjedzie niemiecki zespół RPWL, jedna z najważniejszych europejskich grup współczesnego rocka progresywnego. RPWL rozpoczyna w połowie kwietnia trasę promującą najnowszy album "Beyond Man And Time", którego premierę ustalono na 9 marca. Będzie to pierwszy koncept album w ich dyskografii. Zespół cieszy się dużym szacunkiem wśród polskich fanów, oficjalna strona zespołu dostępna jest również w polskiej wersji językowej: www.rpwl.de. Już teraz można głosować na premierowy utwór "Unchain The Earth" na Liście Przebojów Trójki

Niemiecką grupę będzie można zobaczyć 27 kwietnia w poznańskim Eskulapie, dzień później w klubie Oskard w Koninie, 29 kwietnia w warszawskiej Progresji, a kolejnego dnia w Bielsku Białej (Klub Klimat).

11:24, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Kłodzka formacja Grans, której debiutancki krążek "Meseya" miał swoją premierę 10 lutego przygotowuje się do nakręcenie klipu. Autorski obraz ma zostać stworzony do utworu „Złudzenie”

 – Chcemy, żeby obraz był prawdziwy – mówi Wojtek Sędrowicz, wokalista i gitarzysta w zespole. – W procesie twórczym stawiamy na czystą formę, mamy jakiś pomysł, ale bez konkretnego scenariusza, niech obraz układają się same a wszystkim steruje przede wszystkim muzyka. Na pewno nie będzie w tym klipie podskakujących, nagich pań. Pierwsze zdjęcia robiliśmy w starej sali kinowej, za kamera stanął nasz kolega Marek Perełka. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w ciągu miesiąca powinniśmy skończyć. – dodaje muzyk.

Teledysk zostanie zrealizowany do utworu "Złudzenie". To jeden z szesnastu utworów składających się na debiutancki album Grans zatytułowany "Meseya". – Po pierwszym przesłuchaniu całego materiału Gransów, od razu utkwił mi w pamięci kawałek "Złudzenie" – mówi Piotr Smała, właściciel Modern Rock Revolution, wydawcy płyty. – Chwilę mi zajęło, żeby przekonać chłopaków, że warto, aby to właśnie ten numer był singlem promującym debiut. Cieszę się więc, że powstanie do tego kawałka teledysk. Z niecierpliwością czekam na efekty tych prac – dodaje.

Aktualnie zespół koncertuje, promując najnowsze wydawnictwo. Najbliższy koncert już 5 marca w Opolu. Grans istnieje od 1998 roku. Póki co, zespół ma na koncie wydane w 2002 roku demo oraz EP-kę z roku 2004. Przez cały okres swojej działalności Gransi intensywnie koncertowali, ich utwory zajmowały wysokie miejsca na radiowych listach.

Więcej na:

www.grans.art.pl
www.modernrockrevolution.pl
www.modernrockshop.pl

11:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Austriacki zespół Kontrust z polską wokalistką Agatą Jarosz nie spoczywa na laurach. Oprócz występu na MetalFest Open Air 2012 w Austrii u boku takich sław jak Megadeth czy Kreator, kapela szykuje nowy album.

Już 27 kwietnia światło dzienne, a raczej półki sklepowe, ujrzy najnowszy album o wdzięcznie brzmiącym tytule "Second Hand Wonderland".

Przypominam również o głosowaniu w plebiscycie Złotego Bączka.

11:12, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Prywatne życie gwiazd często nie nadaje się na pierwsze strony gazet – nałogi ukrywane przez managerów i problemy skrzętnie skrywane przez specjalistów od PR-u nie są historiami, jakimi warto się chwalić. A przecież w dużej mierze wpływają one na muzyków i ich twórczość. Alkohol, narkotyki – jaka bez nich byłaby muzyka Claptona czy Hendriksa? Lepsza czy gorsza? Ta sprawa zostanie nierozstrzygnięta.

W lutowym
numerze TopGuitar znajdziecie historię kolejnego muzyka, na którego karierę w dużym stopniu wpłynęły problemy osobiste. Eddie Van Halenmuzyk, który stanął na krawędzi. Zobaczymy, czy udało mu się znad niej  zawrócić.

Co jeszcze znajdziecie w TopGuitar?

Fanów niskich brzmień zapraszamy do dodatku TopBass, w którym doradzamy w wyborze sprzętu. Mając do wyboru ogromną liczbę sprzętów gitarowych, podjęcie decyzji o zakupie konkretnego efektu lub wzmacniacza jest nie lada problemem. Chcąc choć trochę uprościć rozważania basistów na temat sprzętowych zakupów, prezentujemy kolejne zestawienie – tym razem tematem są basowe efekty auto wah envelope filter. Znajdziecie w nim dziesięć interesujących modeli wraz z krótkimi opisami i prezentacją funkcji oraz cenami, a także coś na deser.

Szczegóły na www.topguitar.pl

11:06, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 lutego 2012

Wytrwałość, ciężka praca i upór w dążeniu do celu opłaca się również w dzisiejszych czasach. Potwierdzeniem moich słów niech będzie pełnoprawny debiut płytowy grupy Grans. Zespół czekał na wydanie studyjnej płyty bagatela 14 lat! Na początek otrzymał swoistą rekompensatę od nowej wytwórni. Modern Rock Revolution wydała krążek "Meseya" jak dwupłytowe wydawnictwo. Tym sposobem kłodzka formacja na początku swej wydawniczej drogi zrobiła małe podsumowanie.

"Mesaja" jest wydawnictwem przekrojowym, prezentującym 14 letni dorobek formacji. Jednak proszę się nie obawiać, zawartość płyty to nie tylko archiwalne nagrania, są też nowe kompozycje. Konstrukcja albumu poniekąd wymusza moje podejście do niego. Pierwszy krążek reprezentuje bardziej natchnione, zamyślone i nieco liryczne (świetny tekst w utworze "Pies") oblicze zespołu. Dużo tu klawiszy i delikatnej elektroniki. Klawisze bywają zbyt ofensywne w żywszych kawałkach (np. "Strach") i spisują się lepiej w tych wolniejszych (np. "Noye"), gdy płyną sobie spokojnie w tle ("Niebo"), czy w połączeniu z akustyczną gitarą ("Meseya"). 

Kolejne osiem kompozycji zgromadzone na płycie numer dwa wybija słuchacza z zadumy za pomocą przesterów, mocniejszych gitarowych zagrań oraz wyraźniejszej pracy perkusji. Dobrze, że jest różnorodność: marszowe tempa ("Świstaszki"), psychodeliczne gitary ("Max"), mocniejszy riff ("Pieszczoch"), czy zgrabne solówki (np w "Złudzenie"). Jak bardzo zespół dojrzał można zaobserwować przy okazji ballady "Zboczeniec". To rozbudowany i przykuwający uwagę utwór, z zaangażowanym tekstem oraz pojawiającym się w tle akordeonem. Mimo zmian personalnych zespół jest bardzo zgrany, dobrym przykładem tego stanu rzeczy jest znakomity początek utworu "Złudzenie". Wokal ma akceptowalną przez moje ucho barwę, czasem - zwłaszcza w wolniejszych kawałkach przypomina mi Kubę Kawalca, ale to tylko moje luźne skojarzenie.

Podsumowując. Klawisze na płycie pierwszej nieco przytłaczają i paradoksalnie upraszczają muzykę GransMimo sympatii do podpartego klawiszami grania, bardziej do gustu przypadł mi krążek numer dwa. Kompozycje są tu bardziej zwarte i przemyślane. Utwory mają klasyczny rockowy pazur oraz moc i wolę właśnie tą mocniejszą stronę Grans z kawałkami takimi jak "Pieszczoch" czy "Będę".


Nowe wydawnictwo Grans pozwala słuchaczowi na rzeczową obserwację ewolucji zespołu. Na charakter prezentowanej muzyki miały wpływ roszady w składzie, ale i fakt że ta muzyka w pewnym stopniu dojrzewała wraz z rozwojem indywidualnym muzyków. Czy po jednym longplay'u można mówić o wykrystalizowaniu się stylu zespołu? To dość karkołomna teza, jednak mam wrażenie, że w tym wypadku nie trudno ją obronić. Grans prezentuje gitarowe granie, z pazurem, ale i "parapetową" duszą. Gra świeżo i przekonująco. Czy to wystarczy by zdobyć serca słuchaczy?

Informacje o albumie:

Tytuł: "Meseya"
Wykonawca: Grans
Rok wydania: 2012
Wytwórnia: Modern Rock Revolution

22:08, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 lutego 2012

Pamiętam informację z 2010 roku głoszącą, że Melissa Ferlaak (Vision Of Atlantis) dołącza do dark ambientowego VoidWork i wraz Ann-Mari Thim (Arcana) oraz Xavierem pracować będzie nad albumem zatytułowanym "Basement". Cenię wokal Ann-Mari Thim i to jej udział w tym projekcie zwrócił moją uwagę. Niestety to wydawnictwo gdzieś mi umknęło i do dziś nie miałem okazji go posłuchać. Z pomocą przyszła mi wytwórnia Raga In Eden, która wydała w naszym kraju ten album.

Trudno powiedzieć, czy miałem jakiekolwiek oczekiwania wobec tego albumu. Informacje prasowe sugerowały, że będę miał raczej do czynienia ze słuchowiskiem opartym na horrorze (więcej można wyczytać na stronie wydawcy). Jest tak w rzeczy samej. Każdy utwór opisuje konkretne zdarzenie, kolejny rozdział historii. Niebagatelną rolę w poznawaniu tego albumu mają tytuły, które precyzyjnie naprowadzają na snuty wątek. Jak dla mnie jest to wada, ale co kto lubi.

Po zapoznaniu się z osnową tego wydawnictwa podskórnie oczekiwałem, że musi być strasznie, tajemniczo i mrocznie jak na horror przystało. Innymi słowy powinna być atmosfera. Mózg projektu, Xavier bardzo starał się stworzyć odpowiedni klimat, poszczególne utwory noszą różne ładunki emocjonalne i mają za zadanie stopniować napięcie. Na "Basement" wykorzystano szereg zabiegów dźwiękowych, charakterystycznych dla różnych gatunków. Mamy więc możliwość obcowania z neoklasycznym instrumentarium, które wzbogacone jest dark ambientowymi krajobrazami. Podejmując próbę identyfikacji roli zaobserwowanych zabiegów dźwiękowych w odbiorze całego wydawnictwa postanowiłem się skupić na trzech ich funkcjach: narracyjnej, dramaturgicznej oraz emocjonalnej.

Album: - "Basement"  (bonus Cd "Kaos")
Wykonawca: VoidWork
Rok: 2011
Label: Rage In Eden


Cała recenzja na onlygoodmusic.pl

23:26, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2012

10 lutego światło dzienne ujrzał album "Meseya", debiut kłodzkiej formacji Grans. Zespół czekał na te chwilę aż 14 lat!

- Płyta składa się z dwóch części, są to dwa oblicza Grans  - mówi Wojtek Sędrowicz, wokalista i gitarzysta w zespole. –  Część pierwsza brzmieniowo jest bardziej elektroniczna. Część druga to typowe gitarowe granie. Cały album jest utrzymany w rockowym klimacie. Długo czekaliśmy na ten album i wierzymy, że będzie to początek nowego rozdziału dla Grans – dodaje.


Grans
istnieje od 1998 roku. Zespół miał dotychczas na koncie wydane w 2002 roku demo oraz EP-kę z roku 2004. Przez cały okres swojej działalności zespół intensywnie koncertował, a ich utwory zajmowały wysokie miejsca na radiowych listach.

"Meseya" to dwupłytowy album podsumowującym bogaty dorobek Grans.Wyłączna dystrybucja  odbywa się za pośrednictwem MODERN ROCK SHOP http://www.modernrockshop.pl

Więcej na:

www.grans.art.pl
www.modernrockrevolution.pl
www.modernrockshop.pl

12:24, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 lutego 2012

Oto co zaprzątało mi głowę w ostatnim tygodniu:

1. Anathema - The Beginning and the End
2. Metallica - Hate Train
3. Lebowski - Spiritual Machine
4. Limbonic Art - Moon In The Scorpio
5. Apoptygma Berzerk - Fade to Black
6. Arcana - Abkrat
7. Lux Occulta - Mane Tekel Fares 
8. Star Of Ash -  Beautiful as Torment
9. Pleq/Hiroki Sasajima/Spheruleus - Wieczór / Yugata / Evening    
10. Spiral - Madhatter's Tea

piątek, 17 lutego 2012

Moje drugie spotkanie z twórczością Pleqa okazało się nad wyraz interesujące. Tym razem polskiego twórcę wsparł pochodzący z Japonii Hiroki Sasajima oraz wywodzący się z U.K. SpheruleusPopełniony w międzynarodowym trio album "Time & Language" zaimponował mi przede wszystkim nienatarczywym charakterem i swoją subtelnością. Czy to kompromis wypracowany demokratycznymi metodami? Czy też dyktat najmocniejszej z osobowości? Nie wiem. O to zechcę zapytać Pleqa w najbliższym wywiadzie. Dziś skupmy się na albumie.

 
 1. Rano / Asa / Morning        

 2. Południe / Shogo / Noon        
 3. Wieczór / Yugata / Evening        
 4. Noc / Yakan / Night

    Felt Records, A.D. 2011


Postaram się unikać wielkich słów i nie powielać historii o łamaniu geograficznych i językowych barier. Żyjemy w XXI wieku w czasie gdy problem odległości czy języków nie jest już ogromnym zmartwieniem. Uważam, że ważniejszym aspektem tej trójstronnej współpracy jest muzyczna wartość powstała z połączenia pracy trzech indywidualności, posiadających odmienny warsztat i doświadczenia oraz różnośrodowiskowe inspiracje. Parafrazując klasyka: było ich trzech, w każdym inna krew, ale jeden przyświecał im cel...

Cala recenzja na naszej stronie: onlygoodmusic.pl


22:00, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2012

Lubicie słodycze? Internetowy sklep grupy Slayer oferuje specjalny słoik z cukierkami, opatrzony logo formacji. Opakowanie zawiera cukierki w czerwonym i czarnym kolorze, ozdobione hasłami z  przesłaniem kapeli: "Destroy," "Hate," "Kill," oraz "Slayer". 

Na naszej stronie pojawił się nowy press pack. Sygnowany numerem 7 zestaw zawiera masę świeżych informacji o znanych i nieznanych formacjach. Tradycyjnie garść ciekawostek i zapowiedzi koncertowych.

Dziś nowiny od: AC/DC, Anneke van Giersbergen, Bathory, Black Sabbath, Eluveitie, Epica, Fear Factory, Grans, John 5, Kreator, Lacrimosa, Lacuna Coil, L.A. Guns, Leash Eye, Lebowski, Linkage, Marduk, Marilyn Manson, Metallica, Moonspell, Morbid Angel, Nightwish, Paradise Lost, Pink Floyd, Puscifer, Six Feet Under, Slayer, The Kiss, Therion, Thin Lizzy, Van Halen, Xanadu, Xandria.

Ex Auditu 7/2012

Tagi: muzyka
12:00, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lutego 2012

W październiku nasz kraj odwiedzi szwedzka formacja Therion. Zespół zagra w Krakowie (15.10, Klub Studio) i Warszawie (16.10, Stodoła)  w ramach swojej rocznicowej trasy "Therion 25th Anniversary Tour". 

14:46, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Wczoraj (14.02) zmarł 'Otus' Tonmi Lillman znany z gry na perkusji w Sinergy, To/Die/For i Lordi. Nie jest znana przyczyna śmierci 38 letniego muzyka.

14:43, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Informacja z ostatniej chwili: 14 lipca w Warszawie wystąpi Marilyn Manson.

Szczegóły wkrótce.

10:33, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

To właściwie zajawka ciekawego postu autorstwa Pana Patryka Gałuszki, który pokusił się o kilka uwag na temat  opublikowanych raportów "Digital Music Report", dotyczących rozwoju rynku fonograficznego w internecie.

Przeczytaj

10:11, brokenhope , Extra
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum