Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
piątek, 27 lutego 2009
Formacja Cradle OF Filth ogłosiła pełną rozpiskę "Filthfest Tour 2009". Zespół mający wielu fanów w Polsce nie mógł pominąć naszego kraju. "Kredki" w towarzystwie Moonspell zagrają 18 kwietnia w krakowskim klubie Studio, a dzień później w warszawskim klubie Stodoła.
 
źródło: blabbermouth.net
13:08, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Metallica ogłosiła ostatnią datę w rozpisce tegorocznych koncertów w Europie. Zespół zagra 1 sierpnia 2008 w Irlandii. Oznacza to, że mimo wielkich oczekiwań i nadziei fanów World Magnetic Tour 2009 nie zawita do naszego kraju w 2009 roku.

źródło: deathmagnetic.pl

13:02, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Podczas gali rozdania nagród "Shockwaves NME Awards", która odbyła się w Londynie w 25 lutego, grupa The Cure otrzymała wyróżnienie w kategorii Godlike Genius Award ('boski geniusz'), Statuetkę wręczył zespołowi reżyser Tim Burton.
 
źródło: interia.pl
czwartek, 26 lutego 2009
Poznaliśmy powód koncertowej przerwy grupy Within Temptation. Wokalistka zespołu Sharon den Adel spodziewa się drugiego dziecka, dlatego grupa nie będzie koncertować w tym roku i skupi się na pracy nad nowym albumem.  Przypomnijmy, że Sharon jest związana z gitarzystą grupy Robertem Westerholt z którym ma już córkę  Evę Lunę.
 
źródło: within-temptation.com
13:07, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
Formacja Sirenia pojawi się w Polsce na dwóch koncertach wraz z zespołem Pain. Występy odbędą się 16 maja w warszawskiej Progresji oraz 17 maja w krakowskim klubie Studio. Obok wymienioncych kapel zaprezentują się również Cemetery of Scream, Gloom of Doom  oraz  Diokhan.
 
źródło: nuta.pl
13:00, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Grupa Opeth potwierdziła, że koncertu w Polsce nie będzie poprzedzał żaden zespół, a sam występ będzie miał charakter dwugodzinnego "wieczoru z Opeth".

Przypominamy, Opeth zagra 21 marca w w stołecznym klubie Stodoła. Będzie to pierwsza okazja od kilku lat, aby usłyszeć zespół z nowym materiałem i w pełnym secie koncertowym.

źródło: onet.pl, nuta.pl

12:55, brokenhope , News
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 lutego 2009
My Dying Bride uruchomiło specjalny serwis poświęcony w całości albumowi "For Lies I Sire". Znajdziemu tu m.in. najnowsze informacje o krążku, zdjęcia, tapety oraz szereg innych gadżetów.

Zobacz

źródło: blabbermouth.net

22:39, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Włoska grupa Lacuna Coil umieściła na stronach Myspace nowy utwór. Kawałek "Spellbound", znajdzie się na piątym sudyjnym albumie grupy zatytułowanym "Shallow Life".

Słuchaj

źródło: blabbermouth.net

22:33, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 lutego 2009
Jak informuje Agencja Go-Ahead, kończą się wejściówki na warszawski koncert The Sisters Of Mercy. Ostatnie bilety można nabyć za pośrednictwem www.shortcut.pl  i ich liczba jest bardzo ograniczona. Wszystkim, którym nie uda się zobaczyć legendarnej formacji w Warszawie, pozostaje wizyta w Krakowie: nadal w sprzedaży znajdują się bilety na koncert w Klubie Studio. Bilety można nabywać za pośrednictwem www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w sklepie Mayer (Mikołajska 12).
 
źródło: onet.pl
23:32, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Od dziś rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na kwietniowy koncert fińskiej frmacji Apocalyptica. Bilety w cenie 105 zł można kupować w sieciach Empik, Media-Markt, Saturn oraz za pośrednictwem serwisów: www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl, www.shortcut.pl, www.ebilet.pl, a także w  kasie klubu Stodoła.

źródło: cgm.pl

23:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
W wywiadzie dla "The Times", Robert Smith zapowiedział, że nowa płyta The Cure ukaże się jeszcze w tym roku. Nowe wydawnictwo ma kontynuować tematy podjęte już na poprzednim krążku.

"To będzie ponure dopełnienie poprzedniej optymistycznej płyty. Album "4:13 Dream" kończy się mrocznym molowym akordem, który sprawia, że słuchacz zastanawia się, co będzie dalej. Następna płyta rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu."

źródło: onet.pl

23:18, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Grupa Lacrimosa pracuje nad nowym albumem. Krążek roboczo zatutułowany "Sehnsucht" ma docelowo ukazać się 8 maja tego roku. Album ukaże się pod szyldem wytwórni Hall of Sermon. Szczegóły wkrótce.
 
"Cztery lata temu ukazała się nasza płyta "Lichtgestalt", po której wyruszyliśmy w trwającą 18 miesięcy światową trasę koncertową. W trakcie tournée dzięki naszym fanom przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil. Część z nich udało nam się zawrzeć na koncertowym materiale "Lichtjahre". Fascynacja publiczności, emocje jakie okazywała nam i naszej muzyce, stanowiły dla nas potężną inspirację i wzmocniły nasze relacje z fanami. Dlatego z radością ogłaszamy, że 8 maja ukaże się nasza nowa studyjna płyta. Jej muzyczna i tekstowa zawartość da się wyrazić jednym słowem, które jest zarazem idealnym tytułem. Tym słowem jest "tęsknota." - informują Tilo Wolff i Anne Nurmi.
 

źródło: blabbermouth.net, nuta.pl

23:11, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Nowy albym włoskiej formacji Lacuna Coil zatytułowany "Shallow Life" ukaże się w Europie 20 kwietnia nakładem wytwórni Century Media Record. Dzień później (21 kwietnia) album będzie dostępny w Ameryce Północnej.

Album został nagrany w na przełomie września i października 2008 roku w kalifornijskim NRG Studios. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Don Gilmore. 

Zespół o płycie

Track lista:

1. Survive
2. I Won't Tell You
3. Not Enough
4. I'm Not Afraid
5. I Like It
6. Underdog
7. The Pain
8. Spellbound
9. Wide Awake
10. The Maze
11. Unchained
12. Shallow Life

źródło: blabbermouth.net

23:00, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 lutego 2009
Norweska formacja Tristania poinforowała o zmianach personalnych w swoich szeregach. Zespół oficjalnie przyjął w poczet członków basistę Ole Vistnes,  który jako muzyk sesyjny wspomagał Tristanię na całej trasie promującej album "Illumination" zastępując Rune Østerhus.

To kolejna zmiana w zespole, który wcześniej opuścili: wokalista Kjetil Ingebrethsen (2006), wokalistka Vibeke Stene (2007), gitarzysta: Svein Terje Solvang (2008).

źródło: blabbermouth.net

22:12, brokenhope , News
Link Komentarze (2) »
piątek, 20 lutego 2009
Serwis Breitbart.com, powołując się na dane uzyskane od Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) podał listę 20 najlepiej sprzedajcych się albumów 2008 roku.

Album "Death Magnetic" grupy Metallica znalazł się w czołówce najlepiej sprzedających się krążków minionego roku na wysokim 5 miejscu.

Pełne Top 20 - 2008 roku

Ponadto krążek "Death Magnetic" jest nominowany do Fryderyków 2009 w kategorii "Najlepszy album zagraniczny".

źródło: breitbart.com, interia.pl

23:19, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Poniżej prezentujemy klipy upamiętnające wspólny występ na jednej scenie Anneke van Giersbergen (Agua De Annique) oraz Sharon den Adel (Within Temptation), który miał miejsce 12 lutego w Amsterdamie.

Zobacz:

Kamera 1
Kamera 2

źródło: blabbermouth.net

23:05, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Przed premierą wydawnictwa "We Came With The Northern Winds - En Saga I Belgia"  formacja Leaves' Eyes umożliwiła zapoznanie się z dwoma kawałkami, które znajdą się na DVD. Na profilu Myspace możemy posłuchać koncertowych wykonań utworów "The Crossing" oraz "New Found Land".

Pojawił się również kolejny trailer wydawnictwa.

Słuchaj

Trailer

źródło:  blabbermouth.net

22:57, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2009
Poniżej prezentujemy zapowiedź nowego wydawnictwa grupy Nightwish. Koncertowy "Made In Hong Kong (And In Various Other Places)" ukaże się pod szyldem Nuclear Blast Records 13 marca.

Zobacz Trailer

źródło: blabbermouth.net

23:13, brokenhope , Trailery
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2009
Zapis koncertu formacji Metallica z Holandii z Pinkpop Festival (30 maja 2008 roku) ukaże się na DVD. Wydawnictwo "Touring Europe 2008" DVD ma mieć swoją premierę 9 marca.

Metallica

Zawartość:

1. Creeping Death
2. For Whom The Bell Tolls
3. Ride The Lightning
4. The Memory Remains
5. Fade To Black
6. Master Of Puppets
7. Whiplash
8. Nothing Else Matters
9. Sad But True
10. One
11. Enter Sandman
12. Seek & Destroy

źródło: overkill.pl

14:20, brokenhope , Premiery
Link Komentarze (1) »
Formacja My Dying Bride 23 marca wyda swój  nowy album "For Lies I Sire". Z jego fragmentami można zapoznać się już teraz. Grupa zamieściła w sieci zwiastun.

Posłuchaj

źródło: nuta.pl

14:13, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Na swoim profilu Myspace, grupa Samael umieściła nowy utwór zatytułowany "Black Hole". Kompozycja znajdzie się na albumie "Above", którego premiera zapowiadana jest na 6 marca. Przypominamy, że za sprawą Amazon.co.uk można wysłuchać fragmentów wszystkich utworów.

Posłuchaj

źródło: blabbermouth.net

13:48, brokenhope , Słuchaj
Link Dodaj komentarz »
Formacja Clan Of Xymox ponownie odwiedzi nasz kraj. Na 25 kwietnia zapowiadany jest koncert zespołu w klubie Proxima. Występ rozpocznie o godzinie 17.30. Jako supporty zobaczymy Mesh oraz Ashbury Heights.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 100 złotych (do 28 lutego), 110 złotych (od 1 marca do 24 kwietnia) oraz 120 złotych w dniu koncertu.

źródło: nuta.pl

13:38, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Pojawiły się informacje, że produkcją nowego albumu grupy Jane's Addiction zajmie się Trent Reznor.

Miałoby na to wskazywać m.in. zdjęcie Tenta Reznora w  studiu z gitarzystą Jane's Addiction, Dave'em Navarro, które znajduje się na oficjalnej witrynie Nine Inch Nails oraz wspólna trasa koncertowa obu zespołów
 
źródło: nuta.pl
13:33, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
"Obawiam się, że pokolenie dzieciaków, które urodziły się w epoce rewolucji informacyjnej i są otoczone przez internet, telefony komórkowe, iPody, konsole Playstation i telewizję reality, mogą nigdy nie uświadomić sobie, co naprawdę jest w życiu ważne i nie będą tego ciekawe"./Steven Wilson, Porcupine Tree/
 
źródło: onet.pl
13:27, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 lutego 2009
Bardzo smutna informacja dla fanów zespołu After Forever. Jak głosi pożegnalny list na oficjalnej stronie: zespół po 15 latach przestał istnieć.
 
Pierwotny plan formacji  zakładał roczną absencję z powodu kłopotów zdrowotnych Sandera Gommansa. Muzycy po przerwie mieli  zebrać się i zastanowić nad przyszłością grupy. Niestety sprawdził się najczarniejszy dla fanów scenariusz - After Frever rozwiązuje się. Członkowie grupy postanowili kontynuować swoje kariery oddzielnie.
 
źródło: afterforever.com, blabbermouth.net
23:49, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum