Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
środa, 31 stycznia 2018

"Rosarium Hermeticum" to stare-nowe wydawnictwo na którym Artefactum w mniejszym lub większym stopniu wpisuje się w charakterystyczną stylistykę podszytą mistycyzmem i hermetyzmem. Dąży ku muzyce tła i może się podobać z powodu konsekwencji oraz kreowaniu nastroju.

Czytaj

 

 

Tagi: recenzja
14:34, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 stycznia 2018

Amerykański kompozytor Edgar Varèse jest autorem znamiennych słów: “Ja nie eksperymentuję, oddaje produkt skończony, natomiast publiczność przeprowadza doświadczenia, decydując się na konfrontację z nowym dziełem”. Te słowa pasują do muzyki Calling Voice Project, twórcy wymagającego albumu “Vestigial Element”.

Czytaj

 

Tagi: recenzja
09:39, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 stycznia 2018

Podwójny album Aquavoice jest dowodem na to, że Polak potrafił, potrafi i potrafić będzie. Ten wspominkowy album będzie pociechą nie tylko w rękach kolekcjonerów, ale jest świetną okazją by poznać muzykę Tadeusza Łuczejki właściwie od podstaw.

Czytaj

Tagi: recenzja
13:50, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

"Jesień to schyłek, nie zaś upadek. I dla człowieka, i dla idei". Jesień daje nam "wrażenie jakby kończyło się coś względnie dobrego, nie zaś jakby miało się rozpocząć czy odrodzić coś nowego". W te słowa wpisuje się album "Autumn" Güntera Schlienza.

Czytaj

Tagi: recenzja
13:28, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »

Prekursor transhumanizmu i immortalizmu Nikołaj Fiodorowicz Fiodorow twierdził, że Apokalipsa św. Jana jest warunkowa - to rodzaj ostrzeżenia, a nie konieczność. "Człowiek pozostając biernym, czyni Boga narzędziem realizowania własnych oczekiwań dotyczących zbawienia" . Wskrzeszenie, wybawienie od śmierci - uwolnienie się od fundamentalnej ułomności ludzkiej egzystencji wiąże się z Sądem Ostatecznym. Nikt z nas nie ma pewności, czy znajdzie się w księdze życia. A "jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia".

Paranoia Inducta przemawia do nas głosami tych, którzy do księgi życia nie trafili.


Czytaj

 

Tagi: recenzja
13:11, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 stycznia 2018

Długo czekałem na nowe wydawnictwo grupy Lebowski. Miałem duże oczekiwania i co oczywiste towarzyszyły mi obawy, czy jest szansa na powtórzenie wyjątkowości debiutu. Mimo odmiennego charakteru albumu "Lebowski plays Lebowski" nie zawiodłem się.

Czytaj

 

Tagi: recenzje
15:39, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 stycznia 2018

Dawny podział na dźwięki muzyczne i dźwięki niemuzyczne wydaje się mocno archaiczny. Rola muzyki w dzisiejszej rzeczywistości często sprowadza się do likwidacji ciszy. Hałas stał się materią muzyki. Album "7305" to przykład muzyki przy słuchaniu której wiele osób zada sobie pytanie: czy da się wskazać granice muzyki?

Czytaj

 

Tagi: recenzja
14:40, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 stycznia 2018

Jak oklepane wydaje się określenie "muzyka pełna tajemniczego uroku". Czyli właściwie jaka? Urocza czy tajemnicza? Tej kwestii raczej nie rozwiążemy przy okazji recenzji "An Elegy and a Mirror" projektu Lost Trail.

Czytaj

Tagi: recenzje
12:32, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 stycznia 2018

Wbrew tytułowi nie jest to majaczenie w oparach alkoholu, ni delirium tremens - choć Lemmy za kołnierz nigdy nie wylewał (a nawiązując do tytułu oryginału biały proszek obcy mu nie był).

Czytaj

Tagi: recenzja
13:25, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum