Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
niedziela, 26 stycznia 2014

Robin Storey w swojej bogatej karierze wypracował własny, łatwo rozpoznawalny styl, nacechowany subtelnością wybranych środków, wrażliwością smaku artystycznego i pomysłowością w zakresie tematyki i faktury, wybitnym zmysłem formy i wyszukaną ekspresją. Nie dziwi więc fakt, ze label Zoharum przygotował drugą część kompilacji "Seeds in the Tide", która gromadzi muzyczne unikaty Rapoon z lat 2000-2003.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

18:43, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 stycznia 2014

Docetism serwuje muzykę wmontowaną w system skojarzeń i dziedzictwo kulturowe o wielkiej sile ciążenia, ugruntowanej w obszarze mistyki chrześcijańskiej w świadomości i podświadomości zbiorowej ponad tysiąc letnią tradycją. Najnowszy album projektu jest inspirowany dziełem św. Teresy zatytułowanym "Twierdza Wewnętrzna".

1. Silent Heart
2. The Ecstasy of Saint Teresa
3. Castle Gate    
4. Waiting

A.D.2013, Nichts


Mini album "The Ecstasy of Saint Teresa" przynosi ledwo 20 minut muzyki. Jednak ma ona spore pokłady medytatywne i warto poprzedzić słuchanie lekturą "Twierdzy wewnętrznej".

Czytaj na onlygoodmusic.pl


18:18, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 stycznia 2014

Świat IDM, techno z lat 90-tych zeszłego stulecia to rewiry muzyki, w które nigdy dobrowolnie się nie zapuszczałem. Ten kierunek mnie nie pociągał, szybko nudził, odstraszał swoją formą. Po latach przyszło mi zmierzyć się z wizją takiej muzyki, której autorem jest Andrew Lagowski i wiecie co? Jestem pozytywnie zaskoczony!

Andrew Lagowski stworzył własną, niepowtarzalną atmosferę brzmienia i ekspresji, niezależnie od metamorfoz swojego języka dźwiękowego, które stosuje w różnych projektach pozostaje sobą. "Redesine+" jest tylko jedną z odsłon wizji Lagowskiego, może trochę nostalgiczną, ale godną uwagi.

Czytaj na onlygoodmusic.pl

21:59, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 stycznia 2014

Album "Dead City Voice" to penetracja audiosfery miasta. To konglomerat szumu, gwaru mowy, przejeżdżających pojazdów, huku, gwizdów i masy innych odgłosów. Innymi słowy różnorodnych zjawisk, zdarzeń fonicznych: akustycznych, dźwiękowych, jak i ściśle muzycznych. Od odgłosów przechodzimy do skierowanych do kogoś słów, które otwierają przed nami wymiar świata - miejsca, które czegoś od nas żąda, przyzywa nas. Ale również świata, który nas o czymś informuje. Pejzaż miasta tworzą "domniemane" odgłosy, przedstawione za pomocą środków muzycznych, przekształceń oraz nagrań terenowych.

Wydawca: Zoharum Records

Czytaj na onlygoodmusic.pl

21:08, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 stycznia 2014

Nietrudno dostrzec w utworach Non Opud Dei i Morowe przejawów dwóch różnych nurtów pojmowania nagrania: nagrania jako dziedziny sztuki dźwiękowej i nagrania jako rejestracji wydarzenia muzycznego - wykonania utworu. Można się spierać o zasadności obu podejść, wygłaszać elaboraty o estetyce pracy w studio. Moim zdaniem po prostu ważny jest końcowy efekt, a nie sposób w jaki został uzyskany... 

Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:48, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 stycznia 2014

"W czasie rewolucji w roku 1849 Ryszard Wagner spędził jedna noc na wieży kościelnej jako obserwator. Kule świstały mu koło ucha. Na uwagę jednego z powstańców, że powinien zejść odpowiedział: nie bój się, jestem nieśmiertelny!". Patrząc z perspektywy czasu na wkład wielkiego kompozytora w dorobek muzyki klasycznej, opery i wreszcie popkultury były to słowa prorocze. Grupa Apocalyptica uczciła dwusetną rocznicę urodzin Wagnera wielkim koncertem, którego zapis trafił na wydawnictwo "Wagner Reloaded". 

Czytaj na onlygoodmusic.pl 

14:43, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 stycznia 2014

Przedziwny ten split. Trzy formacje prezentują 11 instrumentalnych kompozycji, mocno opartych na instrumentach klawiszowych. "Elegies of Endless Horizons" to trochę szkiców, trochę muzyki ilustracyjnej, trochę poszukiwań.

Karpathia:
1. Beyond the Lingering Forests... 

2. Mists of the Past 
3. Towards the Blazing Destiny 
Igric:
4. After the Snow Passes Away - The Rebirth (Spring Equinox)

5. The Hills and Plains have Spoken (Summer Solstice) 
6. By the Dawn of the Autumn Sun 
7. Elegy of the Passing Winter 
Perterricrepus:
8. Behold the Monuments of Ancient Times 

9. Glory
10. Naar Himmelen Klarner (Burzum cover)
11. Behold the Monuments of Ancient Times

A.D.2013, Werewolf Promotion & Heerwegen Tod Prod.

 Czytaj na onlygoodmusic.pl

14:26, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 stycznia 2014

"Nekrotyczny Rytuał" to ciekawa pozycja w katalogu Werewolf Promotion. To jednorodny stylistycznie split, choć nie pozbawiony cech indywidualnych dla obu projektów. Tylko czy konsumenci muzyki będą je chcieli dosłyszeć?

1. Summoning I - Goat Thron
2. Fullmoon Bells - Sealed In Blood
3. Summoning II - Goat Thron
4. Burial Abyss - Sealed In Blood
5. Summoning III - Goat Thron
6. Eternal Call of Dark Souls - Sealed In Blood
7. Summoning IV - Goat Thron
8. Catacoms in the Fog at Night - Sealed In Blood
9. Funeral - Sealed In Blood vs Goat Thron
10. Arising the Beast - Goat Thron

A.D.2013, Werewolf Promotion

"Nekrotyczny Rytuał"  jest  w pewnym sensie syntezą zjawisk szmerowych z deformacją struktury dźwiękowej. Muzyka wlecze się jak w narkotycznym śnie, niemal beznapięciowo, rzekłbym antyrozwojowo.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

00:02, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 stycznia 2014

"Kolory Nadziei" to ciekawa i chyba pierwsza w Polsce multiplatformowa koncepcja artystyczna. Założenie jest z pozoru proste: "propagowanie pozytywnego myślenia, jako sposobu na realizację marzeń i osiągnięcie życiowego sukcesu, motywacja ludzi, ukazanie piękna życia". Przesłanie "Kolorów Nadziei" dociera do odbiorcy poprzez różne formy: widowisko teatralne, fotografie, książkę Barbary Szafraniec oraz dwie płyty z muzyką: "Wielki Dzień" Ryszarda Wolbacha i "Tajemna Moc" Kamila Szafrańca.

Z dwóch albumów budujących muzyczną stronę "Kolorów Nadziei" lepiej w moje gusta trafia "Tajemna Moc". Chyba za sprawą uzasadnionej artystycznie różnorodności, szerokiego wachlarza środków, form i aranżacji. Kamil Szafraniec swój język  brzmieniowy traktuje jak narzędzie zdolne do adekwatnego i sugestywnego wyrażania ludzkiego wnętrza, najstarszych stanów i klimatów emocji w dzisiejszym odcieniu.  

Czytaj na onlygoodmusic.pl

00:04, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 stycznia 2014

Warto pochylić się na początek nad tytułem albumu. Czym właściwie jest improwizacja? Encyklopedyczne definicje mówią o "spontanicznym tworzeniu bez przygotowania", "modyfikacjach wykonywanego tematu", "zrównywaniu w czasie procesu tworzenia utworu z jego wykonaniem". Muzyka projektu Given nieprecyzyjnie mieści się w tych ramach.


Czytaj na onlygoodmusic.pl

11:43, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
Archiwum