Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
poniedziałek, 30 stycznia 2012

Debiutancki album Liyr urzekł mnie swoją energią, bogactwem aranżacji oraz siłą zawartej w niej ekspresji. Dlatego z zainteresowaniem sięgnąłem po kolejne dzieło francuskiego projektu. Od początku targały mną pewne obawy, co jeszcze może zaprezentować Sven Mann? W którym kierunku podążył na "Sub Terra Infernis"?

01. In Excelsis            
02. Mysteriis                             
03. Litanie                                  
04. No Mercy               
05. Airë (Eternity)
06. Crépuscule                                               
07. Avènement                                
08. Entre Deux Mondes
09. Anima Lacerata
10. Hail The Valkiyrs

Rage In Eden, A.D. 2011

 
Zaszła zasadnicza zmiana: do projektu dołączyła Aleksandra Nordrac, wnosząc swoje pomysły i pewną świeżość. Jednak, żeby nie było do końca kolorowo śmiem twierdzić, że nie wszyscy wielbiciele twórczości Liyr będą ukontentowani. Obecność kobiety w męskim (dotychczas) świecie Liyr musi odcisnąć piętno na muzyce [...] Liyr zachowuje oczywiście najważniejsze pryncypia gatunku, na szczęście pozostaje przy tym sobą i dorzuca neoklasyczne trzy grosze.

Cała recenzja tradycyjnie na onlygoodmusic.pl

00:08, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 stycznia 2012

Informacja z ostatniej chwili. Grupa Metallica będzie headlinerem polskiej odsłony festiwalu Sonisphere 2012. Koncert odbędzie się 10 maja na lotnisku Bemowo. Szczegóły wkrótce.

11:33, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 stycznia 2012

Występem 25 marca w krakowskim teatrze Łaźnia Nowa rozpocznie tegoroczne koncerty wyjątkowy projekt Queen Symfonicznie. Projekt Queen Symfonicznie to niezwykłe aranżacje utworów Queen na chór i orkiestrę w formie dwuczęściowego spektaklu - w wykonaniu filharmoników Alla Vienna oraz 19-osobowego chóru Vivid Singers. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego spektalu/widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada i na który szybko zabrakło biletów - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. Wkrótce informacje o kolejnych koncertach!

Zobacz wykonanie "Who Wants To Live Forever"
Więcej informacji
 

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

Kraków - 25.03.2012 Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25

Otwarcie 17:30 Start 19:00
Bilety: przedsprzedaż 50zł w dniu koncertu 60zł

Uwaga - Miejsca siedzące nienumerowane.

Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Kwadrat ul Skarżyńskiego 1
Metal Shop ul Długa 17
Klub Dziekanat ul. Pędzichów 23
Carton Shop ul Floriańska 36
Teatr Łaźnia Nowa os. Szkolne 25
oraz w systemie Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Organizator: Galicja Productions
Kierownictwo artystyczne: Jan Niedźwiecki
Przygotowanie chóru: Dawid Ber

12:13, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »

Tym, którzy go znają, ten tytuł nie jest obcy – Hebi Meta San to oczywiście Marty Friedman. Wybraliśmy go na bohatera okładki pierwszego w 2012 roku numeru, bowiem podobnie jak nasz magazyn będzie obchodził  jubileusz związany z liczbą 50. W grudniu Marty skończy 50 lat! Choć z życzeniami urodzinowymi dla muzyka musimy się jeszcze wstrzymać, już dziś możemy poczytać o tym, jak udało mu się odnieść sukces w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wywiad z niezwykle zapracowanym gitarzystą oraz historię jego kariery przygotował dla was Piotr Nowicki – przeczytacie je w styczniowym Cover Story. W tym samym numerze także zestaw instrumentów i akcesoriów, jakich używa Marty Friedman. Interesuje was J-pop?

Kariera Marty'ego Friedmana to ciekawy przypadek przełamania różnic kulturowych i udana próba transformacji pomiędzy niby podobnymi, ale różniącymi się dość znacznie rynkami muzycznymi. Owszem jest wielu artystów, w tym również gitarzystów, których popularność jest międzynarodowa, ale rzadko kiedy udaje im się wyjść z medialnej i gatunkowej skorupki bądź też szufladki i zawojować obcy, a na dodatek dość egzotyczny rynek w taki sposób, jak zrobił to były gitarzysta Megadeth. Przez ostatnią dekadę stał celebrytą i megagwiazdą w Japonii, gdzie znany jest mniej jako znakomity gitarzysta, a bardziej jako osobowość osobowość medialna, niczym w Polsce Nergal.

Więcej informacji o muzyku oraz recenzję jego ostatniej płyty (Tokyo Jukebox 2 – Avex Trax) znajdziecie w styczniowym wydaniu magazynu TopGuitar.

12:05, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Grupa Materia zakończyła właśnie etap nagrań swojej debiutanckiej płyty w warszawskim studiu Izabelin

- Długo przygotowywaliśmy się do sesji w Izabelinie – mówi Michał Piesiak, wokalista i basista w Materii. – Nawet przełożyliśmy termin o miesiąc, żeby zacząć nagrania, będąc w stuprocentowej gotowości. I udało się, jesteśmy niezwykle zadowoleni z nagranych partii. Szykuje się metalowa płyta roku!  – dodaje.

Z przebiegu rejestracji materiału jest także zadowolony Andrzej Puczyński, właściciel studia Izabelin i producent nowego albumu Materii. - Pracą zespołu jestem zachwycony – mówi. – Poszło nam szalenie sprawnie, chłopaki się bardzo dobrze przygotowały. Już po tygodniu zarejestrowaliśmy dziesięć utworów, siedzieliśmy nad nimi całymi dniami. Przed nami jeszcze cała postprodukcja i teraz to na moje barki spada odpowiedzialność za to, żeby sprostać oczekiwaniom Materii, ale jestem przekonany, że z tego będzie naprawdę przyzwoita płyta – dodaje Andrzej Puczyński.

Data oczekiwanego debiutu Materii nie jest jeszcze znana. Zespół ma w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo "Vandals" z 2009 roku oraz EP-kę "Holidays On The Angels Island" z roku bieżącego. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii. Najbliższy koncert zespołu już 30 stycznia w gdyńskim klubie Ucho.

11:54, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 stycznia 2012

"Informacja nie jest jeszcze wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą. Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest jeszcze miłością. Miłość to nie muzyka. Muzyka jest THE BEST." /Frank Zappa/

08:09, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 stycznia 2012

Dziś zakończymy poznawanie dyskografii Accomplice Affair. W poprzednich odsłonach mogliście zapoznać się z moją opinią na temat albumów: "Jezioro Wspomnień", "Samotny Horyzont" oraz "Cienie"). Pora na album "Act of Creation..." - prawdziwe genesis tego projektu, debiutancki krążek na którym pojawiły się pierwsze strzępy indywidualnego stylu, który jak pokazał czas najlepiej klaruje się przez muzyczne eksperymenty.

 
 1. Pomiędzy Mgłą
 2. Wewnątrz Wspomnień
 3. Niewidzialność
 4. Mroźny
 5. Tam Są Wierzby Płaczące
 6. Naprzód
 7. Zatopione Łzy Ludzkości
 8. Czarne Emocje 

  The Eastern Front, A.D. 2006

 

 
Szybki rzut oka na stronę projektu nie pozostawia złudzeń: "Act of Creation..." nie miało nigdy dobrej prasy. Jak napisał mi Przemek Rychlik to płyta "najtrudniejsza w odbiorze i chyba najmniej doskonała. Na niej uczyłem się tworzyć ambientowe dźwięki". Mówimy o albumie z 2006 roku, w dodatku o debiucie więc chłodne przyjęcie ma swoje pewne uzasadnienie. Dziś po 6 latach, z handicapem w postaci znajomości pozostałych albumów można na tą płytę patrzeć nieco pod innym kontem.


"Act of Creation..." jest swoistym wielowątkowym szkicem, osobistym i przepełnionym pomysłami do granic wytrzymałości (słuchacza). Jednak spełnia podstawowe zadanie stawiane przed muzyką: porusza. Jak? To już tradycyjnie kwestia indywidualna.

Cała recenzja na naszej stronie onlygoodmusic.pl

00:15, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 stycznia 2012

Brytyjska grupa The Cure potwierdziła występy na trzech tegorocznych europejskich festiwalach: Hultsfred Festival (14–16 czerwca, Szwecja) oraz na festiwalach Hurricane i Southside (oba 22–24 czerwca, Niemcy). Wieść niesie, że grupa niebawem ogłosi więcej  terminów. Podobno w planach jest również występ na festiwalu w Polsce.

11:38, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Znany z After Forever gitarzysta Sander Gommans oraz jego przyjaciel Paul Simons założyli firmę. The Rock Station powstaje z zamiarem prowadzenia wytwórni płytowej, studia nagrań oraz muzycznej edukacji.

Na 29 lutego zaplanowana jest  premiera kolejnego singla grupy Nightwish. Tym razem, wybór padł na utwór  "The Crow, The Owl and The Dove", który pojawi się w trzech wersjach: albumowej, radiowej oraz instrumentalnej. Na stronie B znajdzie się natomiast niepublikowany dotąd kawałek - "The Heart Ask Pleasure First"

Płyta "Imaginaerum" w pierwszym tygodniu sprzedaży w USA rozeszło się w liczbie 12,000 kopii. Dało to zespołowi 27 pozycję na liście The Billboard 200.

Najświeższe informacje muzyczne na onlygoodmusic.pl

11:36, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »

Grupa Moonspell wybrała tytuł długo oczekiwanej płyty. Krążek "Alpha Noir" ukaże się 27 kwietnia z logo Napalm Records. Za produkcję i miksy albumu odpowiedzialny jest Tue Madsen. Znamy tytuły kilku utworów: "Alpha Noir",  "Versus", "Lickanthrope", "Em Nome Do Medo'" (In The Name Of Fear), "Grandstand". Jednoczesnie ukaże się bliźniaczy album "Ómega White", który ma być hołdem dla twórczości Type O Negative i Sisters Of Mercy.

Najświeższe informacje muzyczne na onlygoodmusic.pl

11:34, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Szybki strzał informacyjny: nowego perkusistę ma grupa Marilyn Manson. Szeregi zespołu zasilił Jason Sutter. 

Najświeższe informacje muzyczne na onlygoodmusic.pl

11:33, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 stycznia 2012

Grupa Animations zaprasza na pierwsze cztery koncerty w ramach trasy ProgVision Tour 2012.

18.01 - Rzeszów, Pod Palmą
19.01 - Nowy Sącz, Kuźnia
20.01 - Sandomierz, Lapidarium
21.01 - Tarnów, TCK

Animations są w trakcie rejestrowania materiału na trzeci długogrający album - pierwszy z nowym wokalistą Frantzem Wołochem. Aktualizacje ze studia - zdjęcia, materiały wideo i inne ciekawostki pojawiają się na oficjalnej stronie Facebook grupy. W międzyczasie Animations bierze udział w głosowaniu na zespół, który zagra na tegorocznym Metalfest, który nota bene odbędzie się w ich rodzinnym Jaworznie. Można oddawać głosy na zespół.

Na wszystkich styczniowych koncertach oprócz zespołu Animations pojawi się również tarnowska grupa Anvision - pomysłodawca oraz organizator ProgVision Tour 2012. Zespół Anvision pracuje nad drugim albumem, oraz promuje swój nowy singiel - "Mental Suicide."
 
www.animations.com.pl
www.myspace.com/animationsofficial
www.facebook.com/animationsofficial
www.youtube.com/watch?v=0gEnwjtGDbc

11:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 stycznia 2012

Styczniowe wydanie Magazynu Muzyków TopGuitar to jubileuszowy numer magazynu, w którym czytelnicy znajdą wyjątkowe atrakcje. Redaktor Naczelny TopGuitar Dariusz Domański z dumą otwiera jubileuszowy numer magazynu, podsumowując minione pięćdziesiąt numerów TopGuitar:

"Uwierzycie, że to już 50. numer TopGuitar? Dla miesięcznika to wiek dojrzały. Choroby wieku dziecięcego ma już za sobą, dorobiło się wiernego grona czytelników, stałego zespołu sprawdzonych autorów, szacunku wśród artystów i środowiska."

Z okazji jubileuszu Redakcja TopGuitar oraz wydawca magazynu International Music Press przygotowali dla czytelników TopGuitar mnóstwo interesujących konkursów. "Góra nagród na 50. numer TopGuitar" toczternaście gitarowych konkursów, w których czytelnicy TopGuitar mogą sprawdzić swą wiedzę z dziedziny muzyki gitarowej, a także wiedzę o magazynie TopGuitar.

Jubileusz to wspaniała okazja do świętowania, z tego też powodu do
konkursu dołączyło grono szacownych sponsorów: firmy Adam Hall, Ambit Music, Amtec, Arcade Audio, Athletic, Audiostacja, Box Electronics, FX Music, Gama, Gewa, Konsbud-Audio, Lauda Audio, Maczos Bass Shop, Mega Music, Music Dealer, P-Factor, Prusakowski, Roland Polska, Salony Riff, Sound Service, SoundTrade, Warwick oraz Yamaha.

O magazynie:
Miesięcznik TopGuitar to opiniotwórczy magazyn muzyków, adresowany do profesjonalnych gitarzystów i basistów oraz wszystkich miłośników gitary i muzyki gitarowej, wydawany drukiem od roku 2005. Redaktorem Naczelnym jest Dariusz Domański, gitarzysta i wykładowca, doktor sztuk muzycznych. W każdym numerze publikowane są najnowsze testy instrumentów i różnorodnego, dostępnego w Polsce sprzętu muzycznego, wywiady oraz oryginalne materiały na temat znanych artystów, recenzje płyt i relacje z imprez muzycznych, porady i warsztaty gitarowe oraz najświeższe wiadomości z kraju i zagranicy, związane z tematyką gitarową. Co miesiąc spośród kilkunastu testów dostępnego w Polsce sprzętu redakcja przyznaje wyróżnienia tym produktom, które w swojej kategorii odznaczają się wyjątkowymi walorami brzmieniowymi, użytkowymi i są szczególnie godne polecenia.

Strona Konkursu

15:14, brokenhope , Konkursy
Link Dodaj komentarz »

"An Eye For An Eye" to pierwszy teledysk promujący trzeci album Lostbone zatytułowany "Ominous". Klip został nakręcony podczas występu grupy w warszawskim klubie Stodoła w październiku 2011 roku.

"Udało nam się zarejestrować cały koncert, a ponieważ publiczność była naprawdę świetna, postanowiliśmy wykorzystać część tego materiału do stworzenia klipu." – komentuje zespół. Za montaż odpowiedzialny jest Tomek Niedzielko & Magogo Production.

Zobacz teledysk

"Ominous" jest już w przed sprzedaży, m.in. w oficjalnym sklepie zespołu www.lostbone.8merch.com. Dodatkowo na stronie domowej www.lostbone.pl oraz profilu Facebook zespołu będzie można odsłuchać wiekszość zawartości płyty w tygodniu premiery, a już znajdziecie tam 3 nowe numery.

17 stycznia Lostbone zagra premierowy koncert w Warszawskim Hard Rock Cafe wraz z Ametria i Licorea. Duża trasa planowana jest na marzec i kwiecień 2012!

14:55, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 stycznia 2012

Już 30 stycznia na jedyny koncert do Polski przyjedzie jeden z najciekawszych przedstawicieli nowej fali heavy metalu - pochodzący ze Szwecji zespół Steelwing. Muzycy hołdujacy najlepszym wzorcom z lat 80-tych, zagrają w warszawskiej Progresji. Fani nad Wisłą mieli już okazję przekonać się o porywającym show Szwedów - którzy supportowali w naszym kraju koncerty Blind Guardian i Sabaton w 2010 roku. Tym razem Steelwing będzie promował najnowszy album "Zone Of Alienation", którego oficjalna premiera zaplanowana jest dokładnie 3 dni przed warszawskim koncertem. Cała europejska trasa Szwedów rozpoczyna się dokładnie dzisiaj, a potrwa do 5 lutego. W serwisie Youtube można od niedawna posłuchać premierowego utworu Steelwing zatytułowanego "Breathless"  oraz koncertowego wykonania "Full Speed Ahead" z koncertu w MonachiumW roli suppotu zobaczymy kanadyjski Skull Fist promujacy ubiegłoroczny debiut "Head Of The Pack".

szczegóły koncertu:

poniedziałek 30 stycznia
Steelwing [Szwecja] & Skull Fist [Kanada]
otwarcie bram godz.  18:00, koncert: 19:00
wstęp: 35 PLN przedsprzedaż, 50 PLN w dniu koncertu
bilety dostępne w sieci Eventim oraz w klubie

więcej informacji:

http://www.lastfm.pl/event/3141274+Steelwing+at+Progresja+on+30+January+2012
http://pl-pl.facebook.com/events/205928762823013/
http://sv-se.facebook.com/steelwingmetal
http://www.facebook.com/skullfisted

źródło: fantommedia

09:47, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 stycznia 2012

Nowy numer HARD ART#3 ukaże się w sprzedaży już 1 lutego 2012. W numerze m.in.: wywiady: 7JK (JOB KARMA + SIEBEN), ROMA AMOR, OTHON MATARAGAS, MACIEK SZYMCZUK, MIRT, THEME, MACIEJ NABIAŁEK, MAREK MARCHOFF, MAAAA, HOARFROST, ANTI-MUSIK DER LANDSH, INSOMNIA + EXTREME AGONY, artykuły: LAYLAH (Nocny Waratah Bestii), POLSKA SCENA NOISE, ICONOCLAST (BOYD RICE w filmie Larry’ego Wesela), DARK AMBIENT RADIO, LUDOLA (polska grupa neo-folkowa), LEGENDARNE ZĄBKI, PANCERNE ROWERY (z cyklu ARCHIVE SERIES), poza tym 10 stron recenzji! Podsumowanie roku 2011, Relacja z koncertu DEATH IN JUNE.

Na okładce i w tym numerze prezentowane są grafiki i sylwetka Maćka Nabiałka. Do pisma dołączona jest płyta CD gratis - BUSSO DE LA LUNE - "Oblivion" - produkcji Requiem Records.

HARD ART # 3 to 64 strony o muzyce, kulturze i sztuce z szeroko pojętego nurtu industrial.

Informacje:

www.hardart.alternation.pl
www.beastofprey.com
www.zoharum.com

14:59, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Szwedzka grupa Katatonia rozpoczyna prace nad nowym albumem. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie muzycy ostro zabierają się za dziewiąty studyjny album. Docelowo nowy materiał ma się ukazać przed latem tego roku. Ponadto dobiegają końca prace nad jubileuszowym DVD formacji "Last Fair Day Gone Night".

źródło: blabbermouth.net

Najnowsze informacje na onlygoodmusic.pl


08:38, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Grupa Cradle Of Filth pracuje nad specjalnym wydawnictwem. Dani Filth i spółka zapragnęli nagrać album z symfonicznymi wersjami swoich klasyków. Krążek roboczo nazwany "Midnight In The Labyrinth" ma ukazać się w kwietniu tego roku. Swój udział w nagraniach potwierdziła już Sarah Jezebel Deva.  Na nowym albumie znajdą się nowe wersje m.in.: The Forest Whispers My Name, The Twisted Nails Of Faith,  Summer Dying Fast, The Rape And Ruin Of Angels (Hosannas In Extremis), Funeral In Carpathia, Thirteen Autumns And A Widow, A Gothic Romance (Red Roses For The Devil's Whore), Cruelty Brought Thee Orchids, Dusk And Her Embrace.

źródło: blabbermouth.net


Najnowsze informacje na onlygoodmusic.pl

08:36, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

O wpływie aktualnego nastroju na odbiór muzyki zastanawiałem się już przy okazji recenzji Pale Roses - "Unveiled". Dziś przyjdzie mi pogłębić rozważania na ten temat. Wszystko za sprawą albumu "Forgotten Taste of the Province", który współtworzą projekty Outofsight oraz Hotel de Prusse. 

  1. Outofsight - Old Crew (Svaboda)
  2. Outofsight - Gorillo Heroin
  3. Hotel de Prusse - Początek
  4. Hotel de Prusse - Soyuz
  5. Hotel de Prusse - Silent
  6. Outofsight - Old Typewriter
  7. Outofsight - Polish Splin 
  8. Outofsight - Black February
  9. Outofsight - Swindle Gesture
  10. Hotel de Prusse - Lekcja
  11. Hotel de Prusse - Memoria  
  12. Hotel de Prusse - Greatz

   Rage In Eden, A.D. 2011


Naukowcy z Uniwersytetu Groningen zbadali zależność między nastrojem i słuchaną muzyką. Seria eksperymentów udowodniła, że muzyka której słuchamy wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość. "Muzyka może narzucać nam filtr, przez który odbieramy świat w konkretny sposób - nawet wtedy, kiedy rzeczywistość nie daje podstaw do takiej oceny"*. Mnie interesuje odwrotny aspekt tego zagadnienia: jak nasz aktualny nastrój wpływa na odbiór muzyki? Dlaczego ta sama sekwencja dźwięków raz potrafi wydawać się wiekopomnym dziełem, a innym razem irytującym zlepkiem nut? Czy (i tak już) subiektywną ocenę recenzenta może warunkować jego bezsenność, głód czy rozdrażnienie? I kolejne pytanie: czy muzyka może stępić negatywne uczucia piętnujące nasze samopoczucie? 

Trudno powiedzieć dlaczego akurat te pytania pojawiły się w mojej głowie przy okazji słuchania "Forgotten Taste of the Province". Może dlatego, że dziwny to album, który długo docierał do mojej świadomości.

Czytaj całość recenzji na onlygoodmusic.pl

*Jacob Jolij i Maaike Meurs z Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Groningen- cytat za deon.pl

00:15, brokenhope , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 stycznia 2012

Na maj planowany jest czwarty album grupy Blackfield tworzonej przez Stevena Wilsona (Porcupine Tree) i izraelskiego wokalistę Avive Geffena. W tworzeniu nowego wydawnictwa prym wiedzie muzyk z Izraela, Wilson ograniczy się do roli współpracownika - zaśpiewa w kilku utworach oraz wykona miks albumu. 

10:04, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Piąty album Antimatter zatytułowany "Wide Awake In The Concrete Asylum" ma pojawić się jeszcze w tym roku. Na krążku znajdzie się dziesięć premierowych kompozycji. Mike Moss zaskoczył wszystkich kreśląc już wizję kolejnego - szóstego albumu Antimatter. Album zatytułowany "The Judas Table" planowany jest na 2013 rok.

10:03, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Smutna informacja dla wszystkich fanów ciężkiej muzyki. Legendarny gitarzysta Tony Iommi ma raka. Założyciel Black Sabbath cierpi na chłoniaka – nowotwór złośliwy układu chłonnego. Muzyk prosi fanów by trzymali za niego kciuki.

09:59, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Wytwórnia Modern Rock Revolution znów aktywna. Label pozyskał właśnie kolejny zespół. Mowa o formacji  Grans z Kłodzka. W drugiej połowie stycznia ukaże się dwupłytowy album zatytułowany "Meseya". Szczegóły wkrótce.

Album promuje singiel zatytułowany "Złudzenie".

09:45, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »

Po kilku tygodniach w studio, Luxtorpeda zakończyła muzyczną część pracy nad nowym albumem. Premiera płyty "Robaki" planowana jest na wiosnę 2012 roku.

- Dwanaście nowych utworów oraz bonusowe nowe opracowanie utworu 52 Dębiec „Gdzie Ty jesteś?”, które już znamy z koncertów mamy właściwie już gotowe – mówi Robert `Litza` Friedrich. – Większość tekstów już jest, inne czekają w kolejce. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało się razem stworzyć. Tym razem pracowaliśmy razem z Hansem i od razu wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć. Przez ostatnie pół roku zagraliśmy ponad 60 koncertów i to ostatecznie ukształtowało nasze obecne brzmienie. Płyta będzie mocniejsza, bardziej rozbudowana muzycznie i stylistycznie.

10 stycznia zespół rusza do studia Recpublika w Lubrzy, żeby zarejestrować perkusję. Reszta nagrań i miks odbędzie się w "małe-studio" w podpoznańskim Puszczykowie. Wydanie płyty „Robaki” zespół planuje na wiosnę 2012 roku. Przypomnijmy, że już 11 lutego bieżącego roku Luxtorpeda wystąpi obok Kultu, Hey czy Armii na Rock In Arena w Poznaniu. Z pewnością będzie można tam posłuchać utworów z nadchodzącej płyty.

Więcej szczegółów:

www.luxtorpeda.net
www.myspace.com/luxtorpeda
www.facebook.com/LUXTORPEDA

09:42, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum