Oficjalny blog strony onlygoodmusic.pl. Najświeższe wiadomości ze świata muzyki. Premiery albumów, recenzje, wywiady, terminy koncertów, teledyski. Konsumujemy muzykę...
czwartek, 31 stycznia 2008
W 1998 roku, w Indiach, utwór 'Tirchi Topiwale' stał się tak popularny, że władze kraju nakazały policji karać grzywną w wysokości 50 rupii (1 Pln = 16.044 INR), każdego kogo złapie się na publicznym przyśpiewywaniu utworu.
środa, 30 stycznia 2008
"Wszystkie [teksty- przyp. OGM] tworzone są w domu, późno w nocy przy czerwonym winie, świecach i mnóstwie emocji. Wiem że brzmi to lekko tandetnie, ale tak właśnie tworzę. Muszę najpierw zadbać o atmosferę, a potem mieć nadzieję że za nią przyjdzie pomysł. Czasem po prostu kończy się na tym że się spiję, ale kiedy indziej teksty naprawdę zaczynają płynąć i mogę napisać kilka utworów w jedną noc. Taką mam formułę. [...] Im tańsze wino, tym lepiej Staram się znaleźć jakiś straszny żur i pomagam sobie nim bo to chyba lepiej działa. Smakuje jak syf ale działa. Trzymam całe dobre wino do posiłków i na wizyty przyjaciół." /Aaron Stainthorp, My Dying Bride/
źródło: grief.art.pl

21:31, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Na 7 marca zapowiadany jest kolejny singiel promujący solową płytę Tarji Turunen. "Die Alive" ukaże się w Europie nakładem Universal Music. Zawartość singla:

1. Die Alive (album version)
2. Die Alive (alternative version)
3. Lost Northern Star (ambience sublow mix)
4. Calling Grace (full version)
5. Die Alive (video)

źródło: blabbermouth.net

21:25, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
Metal Hammer zaprezentował wyniki podsumowania roku 2007, którego dokonali czytelnicy gazety.:
W kategorii 'Album roku - Świat' zwyciężyła grupa Dream Theater z albumem “Systematic Chaos”. na miejscu 5 uplasował się Dimmu Borgir z krążkiem “In Sorte Diaboli”, a na miejscu 7 Nightwish z “Dark Passion Play”. W kategorii 'Zespół roku - Świat' zwyciężyła grupa Machine Head, wyprzedzając m.in: Nightwish [3], Therion [7] oraz Metallice [10]. Kategorię 'Przebój roku - Świat' wygrał utwór “Forsaken” zespołu Dream Theater, na 5 miejscu znalazł się utwór “I’m Not Jesus” zespołu Apocalyptica. Na miano 'Wokalistki roku - Świat', wg. czytelników zasłużyła Angela Gossow z Arch Enemy. Tuż za nią uplasowały się kolejno: 2. Anette Olzon (Nightwish), 3. Simone Simmons (Epica), 4. Tarja Turunen , 5. Christina Scabbia (Lacuna Coil). Wśród 'Płytowych nadziei 2008' czytelnicy wymienili na 1 miejscu długo oczekiwany album grupy Metallica.

źródło: metalmind.pl/metalhammer

Jak informuje Mystic Production, wszystkie bilety na krakowski koncert Nightwish (19.02.2008) zostały wyprzedane.

koncert

źródło: mystic.com.pl
12:17, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
Głosowanie na najlepszy album roku 2007 kończy się jutro o północy. Walka o miano najlepszej płyty jest wciąż nierozstrzygnięta. Tak naprawdę w walce liczą się już tylko 2 albumy, ale wszystko jest jeszcze możliwe. O ostatecznym wyniku głosowania może zadecydować Twój głos.

Zapraszamy wszystkich do głosowania na najlepszy, najciekawszy album minionego roku. Po prawej znajdziecie 10 naszych propozycji. Są to krążki zespołów, o których najczęściej mogliście przeczytać na stronach OnlyGoodMusic.
wtorek, 29 stycznia 2008
Światło dzienne ujrzał nowy teledysk Tarji Turunen. Obraz do utworu "Die Alive", został nakręcony w grudniu, w Berlinie.

Tekst:

Open up the night.
Led by just a feeling.
All around is light.
Everything is healing.

No more fate
and no more mystery.
Even as time falls away
I live my days
every moment and it's memory,
not only to survive: to die alive.

Overwhelming love,
heaven's just a feeling.
Singing in my blood
keeping me from kneeling.

No more fate
and no more mystery.
Even as time falls away
I live my days
every moment and it's memory,
not only to survive: to die alive.

Die alive.

No more fate
and no more mystery.
Even as time falls away
I live my days
every moment and it's memory,
not only to survive: to die alive.


Zobacz

20:51, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Jyrki 69 właściwie Jyrki Pekka Emil Linnankivi, wokalista grupy The 69 Eyes jest bardzo wszechstronnym człowiekiem. Prócz pisania muzyki i tekstów dla zespołu, posiada tytuł magistra w dziedzinie chemii analitycznej, a od 2005 roku działa na rzecz dzieci z Afryki, jako honorowy ambasador UNICEF'u.
poniedziałek, 28 stycznia 2008
"Mojemu zespołowi przypisuje się każdą śmierć, bo ponoć to ja jestem sprawcą wszelkiej przemocy wśród młodych [...] Jak na razie nie przyznają jeszcze nagród Grammy za strzelaniny w szkołach, ale jestem przekonany, że otrzymałbym takową. Nawet gdybym tego bardzo nie chciał"/Marilyn Manson/

źródło: interia.pl
21:40, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »

W sobotę 26 stycznia, w Grand Hotel w szwedzkim Falkenberg odbyła się gala wręczenia "Swedish Metal Awards 2008". Zwycięzcy zostali wybrani głosami 58000 internautów. W kategorii Internantional Hard Rock: zwyciężył zespół Nightwish z albumem "Dark Passion Play".

Ponadto Nightwish jest nominowany do niemieckich nagród "Echo", w międzynarodowej kategorii Rock/Alternatywa.

źródło: blabbermouth.net

21:37, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Nakładem What Records ukazała się winylowa edycja solowego albumu Tarji Turunen zatytułowanego "My Winter Storm". Limitowana do 300 kopii seria wydana jest na dwóch winylach.

źródło: blabbermouth.net

21:29, brokenhope , Premiery
Link Dodaj komentarz »
"Potwierdzam, że Twiggy wrócił. Myślę, że z marszu weźmiemy się do pracy. Chcemy robić to z taką samą pasją, jak w przeszłości. Dobrze jest znów mieć przy sobie partnera. Jesteśmy niczym bracia, którzy nie lękają się niczego. Myślę, że to leży u podstaw naszych najlepszych utworów" - powiedział lider grupy Marilyn Manson.

źródło: nuta.pl
21:24, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Kolejne informacje o nowym albumie Metallicy docierają do fanów. Według ostatnich wiadomości album zawierający 14 nowych utworów ma się ukazać we wrześniu tego roku. Basista grupy, Robert Trujillo, zapewnia, że nowe kompozycje będą "dynamiczne, ciężkie i groovy".

źródło: nuta.pl

21:20, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 stycznia 2008
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy (magazyny muzyczne, wytwórnie płytowe). Jeżeli masz pytanie. Napisz do nas: onlygoodmusic@[nospam]o2.pl

22:36, brokenhope , Info
Link Dodaj komentarz »
Nazwa Nighwish (z ang. night - noc, wish - życzenie) była początkowo tytułem pierwszego utworu i jednocześnie dema zespołu. Mówi się, że wymyślił ją Tuomas Holopainen w lipcu 1996 o północy, podczas ogniska z przyjaciółmi.

"To była letnia noc, siedzieliśmy, popijając, bawiąc się, rozmawiając o muzyce... Wtedy zdecydowałem, żeby zająć się na poważnie tworzeniem muzyki. Bez wielkich oczekiwań – po prostu pokazać coś swojego. Tak się zaczęło. " /Tuomas Halopainen, w wywiadzie dla 'Teraz Rock'/
W kwietniu 1995 roku grupa Elend zagrała pierwszy i jak dotąd jedyny publiczny występ, jako jeden z head-linerów na festiwalu w Reims we Francji.
sobota, 26 stycznia 2008
"Powód, dla którego ten zespół [The Cure - przyp. OGM] zawsze istniał - abym mógł wyrazić siebie."/ Robert Smith, The Cure/

źródło: onet.pl

20:18, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 stycznia 2008
Album Nightwish, zatytułowany „Wishmaster” to osobisty hołd Tuomasa Holopainena, dla dzieł J.R.R. Tolkiena.
Animowany clip grupy Theatres des Vampires zrealizowany do utworu "Bring Me Back".

Tekst:

My mind is blind
There is no blame
I can't escape

I can't refrain
There is no time
So far from life
I start my game
I feel alive

Give me my self control
Bring me back alive
I cannot stay anymore
Bring me back this time

The chain of pain
I feel its blade
I'm trapped in this
Amorphous shape

Confused brain
It makes me blind
In this state of war
I feel alive

Give me my self control
Bring me back alive
I cannot stay anymore
Bring me back this time

My mind is blind
There is no blame
I can't escape
I can't refrain
There is no time
So far from life
I start my game
I feel alive

Zobacz

21:51, brokenhope , Teledyski
Link Dodaj komentarz »
Włoski zespół Theatres Des Vampires planuje wejść do studia by nagrać kolejny pełnometrażowy album. Nagrania odbędą się w rzymskim Temple of Noise, a producentem będzie Christian Ice. Nowe wydawnictwo, nazwane "Anima Noir" ma ujrzeć światło dzienne latem tego roku.

źródło: blabbermouth.net
21:14, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 stycznia 2008
"Czy to u was normalne, że tyle pięknych kobiet kręci się po ulicach? Kiedy jechaliśmy do Polski, nie mogłem wyjść z podziwu, a podczas samego festiwalu... [Metalmania - przyp OGM] to czekanie i obserwowanie - nie mogłem się skupić." /XY, Samael/

źródło: Jazgot 5/99

22:14, brokenhope , Cytaty
Link Dodaj komentarz »
Sander Gommans, gitarzysta i kompozytor grupy After Forever zaprasza wszystkich zainteresowanych na lekcje gry na gitarze i komponowania, Muzyk korzystając z przerwy w działalności After Forever proponuje zainteresowanym nagranie swojego utworu w profesjonalnym prywatnym studio nagraniowym.

Zainteresowani powinni napisać na: eterniastudios@gmail.com.

źródło:blabbermouth.net
22:06, brokenhope , News
Link Dodaj komentarz »
Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dwa koncerty grupy The Cure, które mają się odbyć w naszym kraju. Występ w Warszawie (Torwar 18.02) obejrzy komplet ponad 4500 tysiąca fanów. Na występ w katowickim Spodku (19.02) pozostało w sprzedaży niewielka liczba biletów.

źródło: cgm.pl
21:34, brokenhope , Koncerty
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 stycznia 2008
Katatonia to zespół zaburzeń psychicznych, występujący podczas schizofrenii, objawia się stanem osłupienia depresyjnego, katalepsją. To zaburzenie motoryki objawiające się bardzo niskim poziomem aktywności ruchowej (stupor, osłupienie) lub nadmiarem aktywności ruchowej (furor), nie podlegającym woli chorego.

Definicja idealnie pasuje do szwedzkiej grupy Katatonia. Jonas Renkse tak wspomina powstanie nazwy zespołu:"...podobało nam się znaczenie kiedy to wymyślaliśmy. Pamiętam że zdecydowaliśmy się mieć na początku "K" zamiast "C" bo lepiej to wyglądało"/ cyt. z grief.art.pl/

Anders Nystrom o nazwie zespołu
Powstanie grupy Paradise Lost wiąże się bezpośrednio ze spotkaniem Nicka Holmesa z Gregiem Mackintoshem, do którego doszło w 1987 roku, w toalecie lokalnego klubu w Halifax.
 
1 , 2 , 3 , 4
Archiwum